Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

се променя - разгледайте новостите и споделете с нас впечатленията си Включете се
Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

В полето на неограничените възможности.

Мнения: 4 448
Какво се случва у макя Македон'я. Very Happy

НА УЛИЦА МАКЕДОНИЈА
Манијак штипе за цицки и бега
Од МВР апелираат секој што ќе биде нападнат да пријави во полиција за да можат да го откријат идентитетот на манијакот

Манијак на возраст од околу триесет и пет години, среде бел ден ги напаѓа девојките и жените низ центарот на Скопје, ги фаќа за интимните делови од телото и во секунда бега назад.
Изминатите две недели голем број припаднички на понежниот пол се пожалија дека релативно млад маж со костенлива кратко истрижена коса, ги фаќа за градите или за задникот, ги стиска до болка и бега со голема брзина. Оние што го сретнале, велат дека често е облечен во бел дрес, се движи многу брзо и прави големи чекори.
"Поминував пред старото кино 'Култура' кога осетив како некој се затрчува од зад мене, но ми беше незгодно да се свртам. Тогаш почувствував удар по задникот, толку силно што дури и подрипнав. Додека се свртев, човекот што ме удри веќе трчаше назад", раскажува една нападната млада девојка.
Таа не пријавила во полиција бидејќи и било непријатно да им објасни на полицајците што и направил напаѓачот. Оттогаш го сретнала уште два пати, на истото место на улица Македонија, и вели дека со страв минува од таму.
Девојките кои еднаш или повеќепати налетале на напаѓачот раскажуваат дека најчесто го среќаваат низ центарот на градот, најчесто на улицата Македонија. Но има и такви кои за него велат дека се движи низ Градскиот парк.
Ивица Милошевски, млад скопјанец кој минатата недела додека шетал во Градски парк со својата дваесетгодишна пријателка, вели дека манијакот им дошол од зад грб, ја стиснал девојката за градите и избегал.
"Јас бев толку збунет што не знаев дали да останам со пријателката која се виткаше од болка или да трчам по манијакот", раскажува Ивица.
Во МВР велат дека во полициската станица Беко во Центар досега не е поднесена пријава против ова лице. Оттаму апелираат до граѓаните кои ќе се соочат со напаѓачот да го пријават во најблиската полициска станица за да можат надлежните да го откријат неговиот идентитет и да ги превземат неопходните законски мерки. (Б.Б.)


Оригиналната статия
Цитирай


Мнения: 3 830
 Shocked Нараво си избодох очите е не успях да го дочета Tired Конспектирай молим Hug
Цитирай

out of space

Мнения: 7 459
Всички, които са ми на кю го имат....
Забавен е този език  Laughing
Цитирай

На верандата, под ореха

Мнения: 3 691
Абе горките граганки скопски!
Цитирай

Варна

Мнения: 9 469
 35
Дет' се вика "на македонски и най-голямата трагедия звучи като комедия"!
Цитирай

Нови Искър

Мнения: 4 186
Во МВР велат дека во полициската станица Беко во Центар досега не е поднесена пријава против ова лице. Оттаму апелираат до граѓаните кои ќе се соочат со напаѓачот да го пријават во најблиската полициска станица за да можат надлежните да го откријат неговиот идентитет и да ги превземат неопходните законски мерки. (Б.Б.)


Оригиналната статия
демек полицията го издирва, ама македонките не се оплакват, или аз не разбирам "български" с измислени думи 35
Цитирай

София

Мнения: 6 036
анче_мамче, аз го пусках вече това... мм що не ползваш търсачката???
Цитирай

В полето на неограничените възможности.

Мнения: 4 448
 Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

реших, че ще съм единствена, ма на! Цъ...

виновна, признавам, да не се обидиш сега  Love

пък и как да потърся ? на македонски? хихихиMr. Green
Цитирай

София

Мнения: 6 036
ми не си:) ама не плюй по народа, че не използва търсачката Mr. Green
Цитирай

В полето на неограничените възможности.

Мнения: 4 448
ми не сиSmile ама не плюй по народа, че не използва търсачката Mr. Green

 Hug хубу де
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.