Нашето Октомврийче вече е голямо и непрестанно рита мама!

  • 9 240
  • 280
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 15 619
Аз май повлякох крак!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Поздрав

  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Elibg, здравей!!!
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 76
Здравейте и от мен в тези адски жеги  ooooh!.

Добре дошли на новите мами.   bouquet

Mirama , стана ми интересно за пулса ти. колко е нормалният пулс? как си го измерваш? 

МГД и аз като тебе веднъж не усетих моят шошо цял ден и вече вечерта ме ритна.. и добре, че ритна та иначе нямаше да мога да спя и щах да тичам към доки. мен си ме е доста страх да спре да мърда  Thinking

geriing изпрати табличка за килограмите. някой от вас гледа ли там свото тегло? как сте според табличката? аз не съм много добре.  Sick

luna и аз имам такова стягане като теб и Mirama. Все си мисля, че е от киселини, но те нали са по-долу в стомаха.  newsm78

Дано всички да сте добре в тези температури.  Peace

Хубав ден на всички.

# 77
Здравейте ,мами!
Надявам се ,че приемате нови членове във вашата компания на очакващите голямото събитие през октомври!Появяването на нашата принцеса на бял свят се очаква на 27 октомври.Първо бебче ще е за нашето семейство,надяваме се,че няма да е последно.Иначе аз съм на 25 години,от Пловдив и до момента съм една от редките късметлийки,които имат безпроблемна бременност,с изключение на ниското кръвно,но аз съм си така по рождение.  bouquet
Щях да пропусна нещо-темата е страхотна ,поздравления за хрумването Peace

# 78
  • Мнения: 22 432
leni01, меря го с апарат за кръвно, на който се изписва и пулса. Нормалните граници са м-у 65-85удара в минута.

# 79
  • Мнения: 1 919
аз съм с нормално кръвно-ама откакто забременях ве е 100/60 и ДОКИ все вика перфектно-нямало значение дали е ниско важното било,че всеки път е едно и също newsm78

За таз таблица излиза,че съм +1кг отгоре и то в МАксимума Whistling сега Whistling #Crazy #Crazy #Crazy

# 80
Здравейте момичета,
geriing сърдечно благодаря за табличката с килограмите, аз за сега се вмъквам в минимума, но няма да е за дълго в последните седмици качвам бързо, а уж не ям толкова много, дали си внушавам или просто това е период на бурно развитие на детето newsm78
Mirama и аз като теб се бях притеснила за лютенето и задашането в гръкляна, никога преди не беше ми се случвало.Но при мен явно се проявява в по-тежък вариант защото получавам задух и болки в костта между гърдите.Това ми се пявява изведнъж както си седя и то в големите жеги около 2 часа след харна.Пратиха ме на кави ли не доктори- пулмолог(за белите дробове, да не би да е асматичен пристъп, понеже брат ми и баща ми имат астма, аз нямам), кардиограма-добре, кръвно-80/100.И на гастроентереолог ходих, в крайна сметка казаха- киселини.И ми изписаха talcid, безвреден е за плода.Ама от 2 седмици не ме е чак задашало, и не съм го пила още.И установих че ми се появява от пържено или мазно и то в големите жеги.Явно киселини ще да са. Sad
Пък за подуването на краката и аз си го имам, урината ми е добре, нямам белтък, ама казаха че било от жегите.
Абе както казват-"Лесно не се става мама"
Момичета има ли бъдещи мамички от Горна Оряховица или Велико Търново?

# 81
  • Мнения: 15 619
Втора бременност карам. И първият път беше същото. Киселини е. Нищо друго. Имам ги по цял ден.  Газираната вода донякъде облекчава, т.е. кара ме да се оригвам на поразия, та белким, ми олекне малко.... Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 82
  • Мнения: 113
Здравейте мами,

аз съм на бързо сега,че бягам на консултация.Моля да стискате палци да не ми кажат ,че секцио  ще трябва,заради мойта дебеланка и заради таз пъпна връв дето й се е увила на вратлето.И за миомата дето ми намериха да не е нещо страшно,че само това ми трябва сега.

Добре дошли на новите момичета ,бягайте да се разписвате в албума ,на първа страница имаме линк.

Айде чао от мен за сега .По късно съм тук да рапортувам.

# 83
  • Мнения: 15 619
Здравейте мами,
...
Айде чао от мен за сега .По късно съм тук да рапортувам.
Стискам палци!!! Не бой се, мила!!!
Усмихвай се и всичко ще мине като по вода. Отпусни сърчицето си!
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 84
  • Мнения: 157
По таблицата с килограмите съм в графата Минимум, ама пак си се чувствам като   261uu
Напоследък съм уникално разсеяна - започвам изречението и до средата вече съм забравила какво исках да кажа. Та, много мисли  ми минаха през главата, докато четях, ама сега дали ще се сетя???  newsm78

 welcome на новите мами (за това се сетих, другото кво беше?)  newsm78

mishonka95 , няма да се притесняваш, в крайна сметка тук като имаме проблем и като почне едно стискане на палци - всичко се оправя!!! Имаш нашата подкрепа!

Луна, благодарим за поздрава   bouquet

Nigella, ще ми се и аз да попадам на такива лекарки, дето да са на принципа "по-малко лекарства - по-добре". Повечето сякаш гледат да направят колкото може повече оборот на аптеките, направо ме съмняват - комбина ли са, кво ли??? Тия антибиотици дето ги изсипах в организма си през последните 2 седмици направо....  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out А за парите, които дадох да не говорим!

Засега не се сещам друго, хайде чао.


# 85
  • Мнения: 15 619
Viodidi, и аз не съм привърженик на лекарствата.
Свекърва ми  е аптекарка и се съветвам за всичко с нея.
Лекарства пия в краен случай. Дано не се налага. Praynig

# 86
  • Мнения: 27
Здравейте, мамчета! аз си мислех, че съм от малкото, които постоянно трябва да се тъпчат с магнерот и феро-истории.....да не говорим с какво усилие ги пия( незаная на вас, но на мене магнерота ми действа и ..разстройващо Close) явно наистина това е някаква нова мода да се изписват постоянно лекарства - при предишната ми бременност не съм пила дори витамини, а сега...
Дано дамо бебчетата да са добре!
Мама мия, сега като разгледах снимките от албумчето на варненските мами, май сме били дори на една маса на лекцията, но може и да греша-следващият път ще се уговорим предварително (ако искате де)
Много хубави неща сте си накупили момичета, аз за сега още нищо не съм взела, но чакам да кажат поне колко голямо е бебчето(края на авг. септ.) и за кошарка още не съм решила....
Галенитас, с тебе май сме при една и съща лекарка  Simple Smile


# 87
  • Мнения: 565
Тумбаланки абе какви са тия жеги навън  #Crazy. Направо не смея да изляза и си изкуках в къщи самичка. И мъжа ми е на работа и всички дружки на работа абе скука голяма.  Whistling Мисля сега да поизляза и да се разходя до майкини че не се издържа вече.  #Cussing out

За хапчета аз нищо не съм пила. Даже и витамините спрях откакто излязоха плодовете и зеленчуците.
Аз да питам мамите от Бургас ще ходите ли на 25-ти на лекцията на 9 месеца, ако  искате да се уговорим да се видим и запознаем. Аз така ли иначе съм там  Peace

# 88
  • Мнения: 22 432
Здрасти мами от мен. ))))

Гледам пак е започнало меренето и тегленето, този път по таблицата. ))))
Аз в момента съм в минимума и пак ми се струва много, но си стискам палци да се задържа там до края.

За витамини и т.н. лекарства, моята лекарка нищо не ми предписва и аз съм много доволна. Казва, че няма смисъл от такива неща, при положение, че сега е лято и има плодове и зеленчуци. Не че щях да пия нещо ако ми беше казала. ))))
Явно си е почитател на старата генерация и не дава на бременните да се тъпчат с химии.

Rorie, то вярно, че има време но в тези жеги сега на мен лично изобщо не ми е до пазар и много се радвам, че вече почти всичко си имам.

А днес гледах в магазина една от тези преносими кошари с колелца на Чиполино. Въпросната беше 270лв и си беше една гола пластмаса облечена с плат и матрачето. Та се почудих тези хора нещо полудели ли са. Виждала съм къде по-хубави кошари на по-ниска цена.

# 89
  • Мнения: 1 305
Само да се запиша и да кажа темата е СУПЕР браво на ИВОН  Hug

Общи условия

Активация на акаунт