Ревнивец заши жена си да не кръшка

  • 2 926
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 417
Извергът избродирал интимните части на Албена с рибарски конец, пребил я за упойка

Невиждан садистичен екшън потресе кубратското с. Беловец, където рецидивист заши жена си с рибарски конец, за да не му кръшка, докато той е в затвора. 43-годишната Албена Райчева е в болница с комоцио, счупена челюст и отоци, защото над денонощие била със зашит пикочен мехур. Жената признала, че мъжът й, 45-годишният Тодор Маринов, на когото предстоят 3 г. решетки, искал да е сигурен във верността й. За да я принуди да изтърпи ужасните болки, ревнивецът първо я пребил и вързал. После избродирал сам десетте шева и я зарязал окована и в кръв в мазето на къщата им. Цяла нощ Албена се гърчила в мъки, докато успяла да разхлаби примката около едната си ръка. Издебнала мъжа си, докато хранел животните, и избягала, а съседи я откарали в болница. Албена ще се оправи, но психическата травма е голяма, обясниха лекари.
Маринов бил известен с буйния си нрав. Преди 12 г. пребил съселянин, който по-късно починал. Делото се точило над 10 г. и едва наскоро обвинението го внесло в съда. Маринов вече е лежал в затвора. Албена още не е решила дали ще заведе дело срещу мъжа си. Тя не е сигурна и дали ще го напусне, защото се страхува. Това е втори брак за двамата, деца нямат.

в. "Стандарт", Станка Христова

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Ужас!Като чета за подобни изроди си мечтая за смъртно наказание!

# 2
  • Мнения: 2 563
Майко мила... Внимавайте от Евронюз да не го пипнат обаче, че ни отиде имиджът...

# 3
  • Мнения: 3 423
Аз се учудвам, че не го е убила още.
Може би й харесва. Щото е свикнала.

# 4
  • Мнения: 6 417
А тя даже се колебаела дали да го напусне!  ooooh!

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Може следващият път да няма възможност да се колебае!

# 6
  • Мнения: 10 758
Баси  майката.

# 7
# 8
  • Мнения: 2 792
 Отвратително е.
  Но е глупаво журналистическото обобщение за зашит пикочен мехур, упражненото насилие е достатъчно, няма нужда от излишно неграмотно драматизиране.
   

# 9
  • Мнения: 4 390
  Но е глупаво журналистическото обобщение за зашит пикочен мехур, упражненото насилие е достатъчно, няма нужда от излишно неграмотно драматизиране.
  

 Peace

Старите хора казват - "кой каквото сам си направи..."
Не там. Confused

# 10
  • София
  • Мнения: 2 079
Тоя направо си е за   
Ама и тя си е виновна, че го е търпяла до сега.  Sick

# 11
  • Мнения: 411
Тоя направо си е за   
Ама и тя си е виновна, че го е търпяла до сега.  Sick

Нещо подписът ти не се връзва  с поста ти...
Ами търпяла жената,просто си е избрала някакъв мизерен,отврат живот пред никакъв такъв Rolling EyesАйде няма нужда да си говорим как е можела да се оплаче в полицията и др.Това не е поредния холивудски филм, в който разхвърлят наляво надясно ограничителни заповеди.Този тип е рецидивист,бил е  в затвора,явно не се е изплашил много StopНе съм чула до сега за някой престъпен,болен мозък,който да се е стреснал от закон.Не е виновна жената,виновна е държавата.Такива хора нямат място в обществото,защото на въпросният може утре да му хрумне да изтрепе 10 човека....

# 12
  • Мнения: 25 600
Ужас! Дано не е мацката, дето наскоро се похвали в ДиС как изневерявала на мъжа си!
Отивам да проверя веднага, дано да не е тя, горката!  Praynig Praynig Praynig

# 13
  • Мнения: 920
Трябва да е бил хирург - да й зашие пикочния мехур.

# 14
  • Мнения: 3 521
Напълно съм съгласна с Radostin4eto - колкото и да се плюе по държавата и соц.служби е факт, че когато има желание  законът предоставя много възможности за закрила на жени, жертви на насилие...кой каквото сам си направи - това е.

п.п. Не отричам, че случилото се е грозно и отвратително деяние. Shocked

# 15
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Може би следващото предаване на Карбовски ще е именно на тази тема.
Предполагам и подходящ снимков материал ще предложи.

# 16
  • Мнения: 4 585



А върви сега потдържай имидж на джентълмен.
Това не е в Делиормана, а в Добруджа. В Делиормана не правим така.
Не съм компетентен в съдебните дела, но не вярвам
някой да успее да ме убеди, че 10г трябва да се влачи едно дело
за убийство. Както е видно, докато е на свобода е шил.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Доживотен затвор му е малко на урода..заслужава не да го убият, ами да го вържат и да му отрежат без упойка оная работа

# 18
  • Мнения: 5 478
За Бога, какво означава зашит пикучен мехур?  ooooh!
При положение, че нямат деца не мога да си обясня защо тази жена търпи всчко това...

# 19
  • Мнения: 3 268
В Хасково преди години имаше такъв случай.Знам го от майката на моя приятелка,която е акушерка.Българка,женена за арабин идва на гости при родителите си за лятото.Получава силни болки в корема и по спешност я приемат болницата.Оказва се,че има тежка инфекция,която трябва да се оперира.Да,обаче жената е зашита отдолу.Всичко е било в рани и гной,но тя не е дала да й махнат конеца и да я лекуват.Казала,че ако се върне без конеца,ще я заколят.И така си умря жената в адски мъки.Градът беше потресен.

# 20
  • Мнения: 3 268
Искам само да допълня,че изборът,който правим в живота си е лично наш.Всеки си носи кръста.Мен ако ще ме колят някъде,просто няма да съм там.Имам достатъчно развито чувство за самосъхранение.Не съм жертвен агнец и никога няма да бъда.

# 21
  • Мнения: 494
Напълно съм съгласна с Radostin4eto - колкото и да се плюе по държавата и соц.служби е факт, че когато има желание  законът предоставя много възможности за закрила на жени, жертви на насилие...кой каквото сам си направи - това е.

п.п. Не отричам, че случилото се е грозно и отвратително деяние. Shocked

   Не обвинявайте жертвата, много ви се моля!!! По-нецивилизовано и по-грубо е от това да похвалиш изрода, който го е направил...
   Имала държавата механизми #Cussing out!!!Има-грънци #Cussing out!Ако ви се наложи да опрете до тях, ще раберете колко повърхностно е да се обвинява някой, който не се е възползвал !Държавна защита в Бг!!!Дрън-дрън!!
   Пожелавам ви и да не сте на мястото на жертвата, искрено, от сърце ви го пожелавам, защото отстрани да даваш съвети и да обвиняваш в бездействие, още повече да казваш,че някой си го бил заслужил.... #Crazy - много е лесно и не само това- възмутително грубо, глупаво и гадно е!
   Колкото до изрода- каквото и да кажа-малко ще е... #2gunfire
  

# 22
  • Мнения: 2 237
Още вчера прочетох тази новина в ДИР-а.Така и не посмях да я пусна тук.Лично на мен ми стана много гадно и се разтреперах,затова реших да не разтрепервам и други жени.
Дано жената успее поне малко да се оправи психически и да намери правилния път в живота си.А този който го е направил - можем само да се надяваме да си получи заслуженото.
Ужасно е,спор няма.

# 23
  • Мнения: 3 521
ALEX2000, според теб това дали е бил първият случай на насилие над тази жена? Няма по здрава връзка от тази между насилника и жертвата - той я контролира чрез насилието, а тя го контролира чрез чувството му за вина. Така, че ДА жените са виновни сами, че ги бият. И ДА от тях зависи какво ще им се случи в живота - ако моят мъж тръгне да влиза в затвора дали ще седя при него как мислиш?
п.п. Не говори свободни съчинения лично мога да гарантирам, че имаме страхотни фондации с много добри кадри Peace - Дива и Анимус са невероятно добре организирани - впечатленията са ми лични.

# 24
  • Мнения: 7 474
Нямам думи, за убиване е тоя  smile3556
За жалост има държави , където това се прави , даже имаше снимки в една тема как шият момичета от Африка някъде Thinking Ужасно, без упойка, налягат ги и шият  Close Close

# 25
  • Мнения: 3 521
Леко вметване. В Африка жените се обрязват. Шиенето в доста случаи колкото и садистично да изглежда им спасява живота след въпросната "манипулация", друг е въпросът после какъв сексуален живот имат и как раждат.

# 26
  • Мнения: 411
Фондации,държава,помощ.Айде слезте малко на земята вече Rolling Eyes
Спциално за surfline малко цитат от сайта на  Анимус...
"Задачата на програмата е да помогне на жените, които живеят в ситуация на насилие в провинцията. Те са изолирани и нямат достъп до организации, които предоставят помощ. Жените от клуба поддържат връзка с тях чрез електронни писма, като по този начин предоставят нужната им емоционална подкрепа и информация. Писането на писма е форма на човешка подкрепа. Жените от клуба споделят собствения си опит с насилие и начините, по които са се справили с него."
И ако имаш "късмет" да си жертва в София-"Кризисно настаняване. То се предлага на тези жени и техните деца, които са останали без подслон след инцидента на насилие. Кризисното звено предлага настаняване до 4 дни, докато жената намери други, по-дългосрочни възможности за пребиваване - близки, квартира, център "Надя" и др. "

Предлагат главно психотерапия.То хубаво,дори похвално,но в случая жената нищо не я топли това.Нито пък е-мейлите ще я спасят...Единствената оправия мъжлето и да си изгние в затвора,но и това няма да стане поради ред известни на здравомислещите хора причини.Човекът си лежал за непредумишлено,излязъл и си продължил гадориите.Ами не е трябвало въобще да излиза.Мисля думата рецидивист е достатъчно показателна за какво става дума.
Много е лесно отстрани да се съди...много.


# 27
# 28
  • Мнения: 5 478
За жалост има държави , където това се прави , даже имаше снимки в една тема как шият момичета от Африка някъде Thinking Ужасно, без упойка, налягат ги и шият  Close Close

Не разбирам...  Sick

# 29
  • София
  • Мнения: 5 605
Ужас!Като чета за подобни изроди си мечтая за смъртно наказание!
Peace

# 30
  • Мнения: 3 521
Беа, ти имала ли си лични контакти с тази фондация? Peace

# 31
  • Мнения: 411
Беа, ти имала ли си лични контакти с тази фондация? Peace

А ти лични контакти с рецидивисти? Peace
Фондацията си е фондация,не я умаловажавам като такава,нито дейността и,но рецидивистите трябва да са  по затворите до живот,а не да лежат за убийство по 2г.
Абсолютно не виня жената,защото знам как действат и мислят въпросният тип същества.Явно милата жена съще е наясно с това.Още повече,че буквално са толерирани от Бг закони.
След като един път е убил и е бил"наказан",какво мислиш  ще го спре да убие пак?

# 32
  • Мнения: 3 521
Беа, тя е живяла 15 години с него, 2ри брак, била е с него по време на въпросното дело и т.н. дали така от веднъж му е дошла музата за шеф и кройка?
Не, лични контакти с рецидивисти не съм имала...още по-малко пък толкова продължителни. Съжалявам, че ще го напиша, но като дърпаш дявола за опашката винаги има риск.
Пак повтарям - отвратително грозно е цялото нещо направо настръхнах като го четох, но нека да погледнем обективно на нещата - това е жена, не дете или девойка, заедно са от 15 години, известно и е всичко, направил е ебати гаврата с нея, а тя се "чуди" дали да подаде жалба срещу него. Не знам кой е луд и кой чде баницата newsm78

# 33
  • Мнения: 4 585
Беа, грешиш! Тоя пандизчия тепърва предстои да излежава убийство извършено преди 12г.
А преди е лежал за друго. Чудно как някои мъже се уреждат с гаджета, а други не могат.
Повода за шева е влизането му за втори път в пандиза.

# 34
Жалко, но факт Sad , има такива примирени женици ! А може би горката просто се е страхувала до смътр, щом е живяла  такъв ад , в продългение на години  newsm78

# 35
  • Мнения: 494
   Повтарям:никой, ама абсолютно никой, не заслужава подобна гавра-това първо!
   Второ: от личен опит знам колко са законовите пречки(поради остаряла или несъвършена нормативна база)пред работата на фондациите, а държавата я няма никаква!
   Трето: не може да се дава съвет, без да сте наясно с конкретната, лична ситуация и със самата жена-кой я познава лично и от какво съдите тя луда ли е или не? Нямаме право да обвиняваме една жертва, защото с всяка жена, с всеки човек, който става жертва на тормоз, трябва да се подхожда внимателно-изисква го елементарното внимание и хуманност ,а и го пише на първата страница( образно казано)на всеки учебник по психология(не откриваме топлата вода с това, близко е до акъла,нали?). Тя се нуждае от помощ, а подобни случки-от превенция-колкото по-информирано и възпитано общество-толкова по-малко такива издевателства, въпреки че гаранция няма, но все пак...
   Колкото до изрода...жалко, че живеем в 21 век иначе бих предложила една-две мнооого подходящи мерки за превъзпитанието му(ето на, покрай приказките за изроди и аз станах такъв, защото каквото ми минава през главата не е за разправяне Twisted Evil)
    И аз, като Беа, смятам,че отстрани е много лесно да се съди!

# 36
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Как си я представяте тази женица умряла от страх от този изрод да тръгне да го напуска? Къде ще отиде в това село? Да не е единствената в Бългрия с такива проблеми?По селата хората си мълчат,защото ги е сртах,срам и т.н.? Не се знае работи ли и дали има 2 лв. в джоба.  сигурно е живяла през целия си живот там и къде ще иде?А каква помощ от полицията,само може да се разочарова човек,ако очаква нещо от тях.

# 37
# 38
  • Мнения: 411
Сърф,ти си права,има резон в думите ти...но нещата никога не са едноцветни,особено в такива случаи.Хубава е приказката за баницата,поучителна,но тук става въпрос за човешки животи,нещата са комплицирани.Рецидивиста се води единствено от болния си мозък,върху поведението на жертвата влияят и много други фактори.Бездействието не е равносилно на вина!.Жертвата не може да бъде виновна,въпреки,че съм била свидетел  на опит да се трансформира побой в самозащита Crazy
Пак казвам,такива типове нямат място в обществото.

А колкото до грешната ми фактология в конкретния случай,Вълчо,може...дори и да греша фактът,че 12 г не го е постигнала ефективна присъда за убийство е достатъчно показателен ooooh!

# 39
  • Мнения: 4 447
Да го хване за рибарския прът и да му закачи една кукичка и да засече, като клъвне! newsm66

# 40
  • Мнения: 3 521
Пак казвам,такива типове нямат място в обществото.

А виж това е абслютно вярно... Peace

Но на женицата от село това и е втори брак, явно не е баш неинформирана.

Ето законът за защита на жертвите на домашно насилие  -от скоро се прилага http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=2135501151 кратък е, но доста ефективен и състоятелен Peace. Голяма грешка на жените в България е, че не са информирани - през последните години нещата в тази посока се променят действително много бързо и ефективно Peace.

Последна редакция: чт, 19 юли 2007, 15:52 от surfline

# 41
Да не забревяме и за онзи тип жени ( жертви) , дето са на принципа : ,, ми  той ме бие,щото ме оби4а ,, Shocked. И си седят, и си търпят побоищата , и униженията,   докато не стане каквото станало.

# 42
  • Мнения: 411
Причини един човек да търпи тормоз било то психически или физически много.Но това не го прави виновен за случилото му се.Ако жертвата е виновна,то насилникът какъв е...ядящ баници?/? CrazyВсеки човек е с различен манталитет и светоусещане,това прави ли го отговорен за действията на другите?
Всяка жена знае,че може да подаде оплакване в полицията,може да подададе и 100 ако иска,но когато отидеш да подадеш оплакване,не знаеш като излезеш от същата тази полиция,каква изненада ти е потготвил този,от който  си се оплакал.(по презумция,тя ще бъде по лоша от тази,която ще потготви без оплакване)Ето това е начин на мислене и поведение на много жени...и до някъде е животосъхраняващ,защото тук говорим за извратени,болни умове.При тях липсват правилни преценки за морално поведение и  общочовешки принципи.
Представете си как един човек,който в  случая е пребил жена си,че па и я е шил да не му кръшкала Crazy как ще се уплаши от следната мярка на защита срещу домашно насилие"1. задължаване на извършителя да се въздържа от извършване на домашно насилие"
Смешна,да не казвам жалка история.Хубаво,че някой е написал закон(нали за това му плащаме) ,но не виждам нищо в него,което би повлияло на един рецидивист,а още по-малко би го спряло...за съжаление.

# 43
  • Мнения: 3 521
Това, което си посочила е най-леката мярка, която би била наложена Wink, при човек с криминално досие и текущо производство обикновенно се прилагат директно другите мерки - отстраняване от дома, издаване на съдебна заповед забраняваща достъп до жертвата, евентуално полицейска охрана...освен това в такъв случай прокурорът, а не полицията се заемат с жалбите - съответно той има доста по-големи правомощия от полицаят. Peace
Незнам какво очакваш да ти напишат - вземи си пистолет и го застреляй ли? Е няма да стане, това го има само по уестърните.
Дай от страх да си траем, може пък и да ни се размине - не е правилно такова мислене, ама никак  bouquet
Ако караш автомобил с 200 км/ч, шибнеш се и се размажеш в някоя стена кой е виновен? Всеки възрастен човек трябва да поеме отговорност за действията(или бездействията) си.

Хайде лека и безаварийна вечер на всички пишещи и четящи...и умната Wink.

# 44
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Уф хич не обичам да чета такива неща ,тия жени луди ли са да търпят такова положение ooooh!

# 45
  • Мнения: 6 417
Днес някъде четох, че го търпяла, защото няма къде другаде да отиде  Thinking Само не ми стана ясно що пък с рибарска корда точно я е зашил, сигурно за по-стерилно  newsm78

# 46
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Има такива мъже и жени, които си падат по тях и им е много забавно, докато не им се случи нещо ... Има разни бедни, пропили се, безпарични, неграмотни жени, които просто се мъкнат с този , който ги вземе и не са наясно как е нормално да се държат с тях, защото винаги са били жертва на насилие ...

# 47
  • Мнения: 411
Това, което си посочила е най-леката мярка, която би била наложена Wink, при човек с криминално досие и текущо производство обикновенно се прилагат директно другите мерки - отстраняване от дома, издаване на съдебна заповед забраняваща достъп до жертвата, евентуално полицейска охрана...освен това в такъв случай прокурорът, а не полицията се заемат с жалбите - съответно той има доста по-големи правомощия от полицаят. Peace
Незнам какво очакваш да ти напишат - вземи си пистолет и го застреляй ли? Е няма да стане, това го има само по уестърните.
Дай от страх да си траем, може пък и да ни се размине - не е правилно такова мислене, ама никак  bouquet
Ако караш автомобил с 200 км/ч, шибнеш се и се размажеш в някоя стена кой е виновен? Всеки възрастен човек трябва да поеме отговорност за действията(или бездействията) си.
Хайде лека и безаварийна вечер на всички пишещи и четящи...и умната Wink.

Шофирането става лично(сякаш) има малка разлика с тормоза.В контекста на темата да се разбира,че щом бездействаш трябва да си пребит,зашит и т н. Crazy,че даже и да си виновен за това.Надявам се,че се шегуваш,моля ooooh!
И не знам ти как мислиш,че някоя от всички мерки в закона би укротила такъв тип.За полицейска охрана 24/7 не съм чувала до сега(ако има,моля прости невежеството ми),съдебна заповед....и?Как точно тя пречи на някой малоумник да пребие отново женицата си?Заплаха със затвор при следващо нарушение(обикновено присъдата е условна),но дори и да е ефективна,той,насилникът знае,че ще трае година две и после...отново.Това си е порочен кръг от където и да го погледнеш.При всички случаи,обаче,виновен е извършителят,а не жертвата.

# 48
  • Мнения: 845
Изверг мръсен!!! За него арабските закони-да го зашият и него, ама така, че повече да не погледне жена #Cussing out А това момиче, що го търпи  Sad

# 49
  • Мнения: 4 447
Днес някъде четох, че го търпяла, защото няма къде другаде да отиде  Thinking Само не ми стана ясно що пък с рибарска корда точно я е зашил, сигурно за по-стерилно  newsm78

Щото не е имАл друго.... кой знае с какво я е бол  ooooh!

Ужасия, до шия! Каква майка е имал тоя - не знам  33uu  33uu  33uu

# 50
  • София
  • Мнения: 2 351
Днес някъде четох, че го търпяла, защото няма къде другаде да отиде  Thinking Само не ми стана ясно що пък с рибарска корда точно я е зашил, сигурно за по-стерилно  newsm78

Щото не е имАл друго.... кой знае с какво я е бол  ooooh!

Ужасия, до шия! Каква майка е имал тоя - не знам  33uu  33uu  33uu

С ръждива губерка я е бол - вие не четете ли вестници  Crossing Arms.

# 51
  • Мнения: 3 622
Направо не искам и да си представя какво е изживяла тази жена  Shocked

# 52
  • Мнения: 4 447
Днес някъде четох, че го търпяла, защото няма къде другаде да отиде  Thinking Само не ми стана ясно що пък с рибарска корда точно я е зашил, сигурно за по-стерилно  newsm78

Щото не е имАл друго.... кой знае с какво я е бол  ooooh!

Ужасия, до шия! Каква майка е имал тоя - не знам  33uu  33uu  33uu

С ръждива губерка я е бол - вие не четете ли вестници  Crossing Arms.

Отвратително! Sick

Общи условия

Активация на акаунт