белите ли плодовете? защо? кои?

  • 3 513
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 546
аз пък знам, че най-много нитрати се съдържат в кората . иначе всички плодове се пръскат против празити и болести, би трябвало и зеленчуците също.

# 16
  • Мнения: 4 700
Най много нитрати има в кората, ако е пръскан плодът. Иначе не всичко е пръскано, а и ако е само торено кората е точно толкова "вредна" колкото и плодът. Затова беля само това, което е пръскано. Което е от двора на село си го ям с кората.

# 17
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Хм, беля динята и пъпеша, ясно защо.
Отделни сортове ябълки също - например японките зимата.
Крушите също, но не винаги. Има едни меки, които са си вкусни с кората.

# 18
  • Мнения: 2 804
Не беля почти никой плод който ще ям аз !
С изключение на киви , портокали , мандарини , лимони , грейпфрут , банан , диня и пъпеш , но за тях е ясно .
За децата беля и ябълките и крушите иначе не ги ядът .
От зеленчуците беля само - лук , чесън , моркови , ряпа и цвекло .

# 19
  • София
  • Мнения: 10 825
Беля задължително ябълките и крушите. Плодове като праскови, кайсии, сливи - не беля
Беля и всички зеленчуци, само доматите понякога ги оставям с люспата. А краставица с кора -  Sick без значение дали е от магазина или от двора на някоя баба.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Като се замисля беля всички плодове и зеленчуци , кото се белят . Дали по навик или защото в корите е най-вредното не мога да преценя, обаче ги беля. Peace

# 21
  • Мнения: 14 489
беля само банани Mr. Green и патладжана като го пържа, както и краставиците с по-дебели кори Peace

# 22
  • Мнения: 5 713
Беля повечето неща и за мен и за детето. Така съм свикнала и не съм се замисляла. По-добре ми е на стомаха, когато са белени.
Ябълки, круши, нектарини, праскови; краставици, домати, моркови, тиквички...

# 23
  • Мнения: 5 183
Беля по4ти вси4ко

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Не беля почти нищо. Освен, естествено, портокали, банани, мандарини... Даже краставици не обичам без корите. Ябълките също ги ям с кората.
За детето беля ябълки, мъхестите плодове, краставици, домати понякога.

# 25
  • София
  • Мнения: 35 943
Беля само това, което неможе да се яде с кората. Grinning
Ябълки, круши, праскови -никога не беля.
Тиквички и патладжан - също не беля никога.
Беля краставици -винаги и понякога домати ако са с дебела ципа и се белят лесно.
Беля и ципите на портокала след като махна дебелата кора - тези белите дето формират резенчета.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт