Nujdae li se bebcho ot prekaleno chesto kapane?

  • 2 252
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Ние се къпем всеки ден, но без препарати. На всяка смяна на памперса мия дупето, вечер и със сапун. Само веднъж в седмицата слагам шампоанче-за косичката. Всъщност два или три пъти пропуснахме къпането и то защото беше голям студ. Лично аз мисля обаче, че нищо няма да му стане на бебето ако се къпе и по-рядко. Циганетата да не би да ги къпят? И от кофите ядат и пак нищо им няма. Просто всичко е въпрос на лично виждане.

# 31
  • Мнения: 237
Аз къпя малчо в коритото два пъти седмично. Много му е гъста косата, не дава да го суша и се страхувам да не настине. Иначе стъпва в мивката и тати мие "дупето" почти всеки ден.

# 32
  • Мнения: 394
Да споделим и нашия опит:

От самото начало къпем Мони всяка вечер. Пропускали сме само дните на имунизациите.
Това едва ли е задължително, но при нас е необходимо. Подготовката и къпането са ритуал, който с усмивка наричаме "Часът на Мони". Той обожава да бъде гол и водата. По време на къпането се успокоява, отпуска, затопля и сякаш се подготвя за сън. След къпането заспива веднага и няма нужда от друсане и трикове. Едновременно с това малкото вечери, през които не сме го къпали, е неспокоен и нервен.

# 33
  • Мнения: 46 516
Цитат на: SIANA
............Едновременно с това малкото вечери, през които не сме го къпали, е неспокоен и нервен.


До дете си, беба спи като пън, независимо дали е къпана или не Sleeping

# 34
  • Мнения: 4 187
Къпем Рая всяка вечер! Е имало е изключения! Такаво радост е в банята, че като пропусна се чувствам виновна че съм и отнела едно удоволствие! Wink  Банята за нас е по-скоро за отмора!
Е и хигиена подържаме но бебчетата са толкова чистички че не  нужно да се къпят всяка вечер според мен! На който както му е удобно !

# 35
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Хубаво е да не се изсушава кожата, ама как да изчистиш бебето 2-3 и повече дни без да го къпеш?!
Не мисля, че бърсането на дупето с мокри кърпи може да спаси положението... А в нашия случай се обриваме от мокрите кърпи - било то Памперс, Нивея и т.н....
Пита се - как чистите бебчовците, които се наакват и напишкват ако ги миете веднъж в седмицата? И мислите ли, че мокрите кърпи са по-нежни към кожата?

# 36
  • Мнения: 883
Ами прочети по-нагоре, чистим ги, като ги мием- дупе, крачета, ръчички, лице. Просто не ги киснем във ваничките и не ползваме сапун толкова често.

# 37
  • Мнения: 918
Къпим се всяка вечер, мисля че така кожата диша по-добре, кръвообращението се подобрява, а и е един страхотен завършек на вечерта.
Не мисля, че при положение че аз се къпя всеки ден, бих могла да лиша детето си от това удоволствие.

# 38
  • Мнения: 103
И ние къпем Еми всяка вечер. След банята правим и масажа докато я мажа с олио. Иначе кога им правите масажа?

# 39
  • Мнения: 46 516
Цитат на: tanny
И ние къпем Еми всяка вечер. След банята правим и масажа докато я мажа с олио. Иначе кога им правите масажа?


Нас ни посъветваха /педито, а и по бебешките предавания съм слушала/, масажа да не се прави преди сън, зщото бебето се тонизира и му се играе, което понякога може да пречи на съня. Масаж вече не правя, защото не мога да я преборя Laughing , но преди го правех на обяд и следваше 1 час игра Grinning

# 40
  • Мнения: 46 516
Цитат на: catnadeen
.........Пита се - как чистите бебчовците, които се наакват и напишкват ако ги миете веднъж в седмицата? И мислите ли, че мокрите кърпи са по-нежни към кожата?


Аз на това, дето правим му викам вечерен тоалет - лице, дупе, ръчички.
За кърпичките всеки да си преценява. Например Спок дава две възможности при подсичане - да се мине изцяло на мокри кърпи или на вода без сапун. Аз до сега съм имала едно подсичане и се оправи с мокри кърпички. Знам, че рана не се мокри, затова избрах този вариант.

# 41
  • Мнения: 1 517
В началото къпех беба всеки ден, до 6-тия месец. После започнах през ден. Наскоро обаче четох в Спок, че особено през зимата няма нужда от често къпане и е достатъчно 1-2 пъти в седмицата. Сега я къпя през 3 дни.
Иначе вечер й измивам дупето и ръчичките, също при всяка смяна на памперса я мия (макар че се съмнявам дали това често миене не изсушава кожата  Confused ). Скоро при Гала една педиатърка каза, че особено ако е само напишкано можело само да се забърше с кърпичка, за да не се изсуши.

# 42
  • София
  • Мнения: 6 999
Леле голям спор се е развихрил заради едното къпане  Wink

И ние сме от къпещите всеки ден. Дори и след имунизации я къпем. Нашето педи ми каза: "Като ти бият инжекция ти спираш ли да се къпеш?".  Сапун не ползвам обаче, а само шампоан за вана и й мокря косата през ден, че вече трудно съхне.

На Дариа й доставя голямо удоволствие банята, както и на нас, а и ни е ритуал за сън изграден вече. Другото е, че се опитвам да й създам трайни навици от сега и да са такива каквито прилагам и за себе си. Не й давам кюфтета както някой по горе беше написал, но също не й слагам и балсам за коса  Laughing

Кожата й е перфектна. Ние с татето обаче сме с чувствителна и поради това се къпем с бебешки сапун.

Не мисля, че кой знае какъв проблем честота на къпане на  детето. Всеки сам си решава - на мен ми харесва да си го къпя всеки ден - къпя го.  Whistling

# 43
  • Мнения: 2 006
Не е задължително-даже е препоръ4ително да не се къпе бебето всеки ден,но пък всяко семейство си има някакви навици и ритуали.Алекс не дава да се пропуска къпането-за нея това е цял празник,къпе се с няколко вида игра4ки и едно две ''бебета'',мие им зъбите,търка ги ,абе много е грижовна #Silly Просто няма на4ин да я лиша от това удоволствие Grinning

# 44
  • София
  • Мнения: 625
Цитат на: Isa
Дори и след имунизации я къпем. Нашето педи ми каза: "Като ти бият инжекция ти спираш ли да се къпеш?".  


Нашата педиатърка специално ни предупреди да не я къпем след имунизация /ДТК/. Интересно мнение има вашето педи!?!

Общи условия

Активация на акаунт