Кога се превърнахме в мъже

  • 1 841
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
Аз искрено се съмнява, че която и да е жена, поемаща и мъжките задължения (или голяма част от тях), и започнала да се чувства мъжа в семейството и харесва това! И наистина това с ангажиментите не е равнозначно на еманципация. Еманципацията е да имаш право на всичко, но не и задължение да свършиш всичко!
А в БГ тази еманципация се изразява просто в увеличаване на задълженията на жената. и се получава нещо като: "Еманципация им се приискало! Да можело и те да работят, че и шефки да стават! Еи сега ще им дам аз една еманципация като ги натоваря двойно, та сами да поискат да се откажат!"
Никъде в света го няма това: ще ходиш на работа колкото мъжа, ама и домакинството е задължение на жената, а аз силния пол ще полежи повечко! Поне в еманципираните държави го няма де! Не говоря за тези страни, а които жената по закон е по-ниска класа човек...
Ей за това иде реч, ама и лек май няма нещо много са се раглезили тези от силния пол #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 31
  • Мнения: 1 425
Никъде в света го няма това: ще ходиш на работа колкото мъжа, ама и домакинството е задължение на жената, а аз силния пол ще полежа повечко! Поне в еманципираните държави го няма де! Не говоря за тези страни, в които жената по закон е по-ниска класа човек...
Ми ходете в еманципираните държави! Много ви здраве Wink
(За пръв път чувам, че има такива държави - всеки ден човек научава нещо ново в тоя форум.)

# 32
Никъде в света го няма това: ще ходиш на работа колкото мъжа, ама и домакинството е задължение на жената, а аз силния пол ще полежа повечко! Поне в еманципираните държави го няма де! Не говоря за тези страни, в които жената по закон е по-ниска класа човек...
Ми ходете в еманципираните държави! Много ви здраве Wink
(За пръв път чувам, че има такива държави - всеки ден човек научава нещо ново в тоя форум.)
Сигурно !!! То за жените, колкото по-малко знаете, толкова по-добре  за вас:crazyeyes:  Май еманципация и за вас трябва, че сте доста зле в това отношение, щото като се замисля само на прилагателното силен лежите и нищо  Crossing Arms А като трябва работа да се върши само за шефа Twisted Evil а вкъщи никви ви няма Twisted Evil но можем да ви благодарим за това, че ние жените благодарение на вас развиваме неподозирани способности в области като психоанализата, манипулативни методи всякакви и т.н само за да ви накараме да свършите нещо #2gunfire #2gunfire #2gunfire Благодарим  за, което Hug Hug Hug

# 33
  • Мнения: 263
Никъде в света го няма това: ще ходиш на работа колкото мъжа, ама и домакинството е задължение на жената, а аз силния пол ще полежа повечко! Поне в еманципираните държави го няма де! Не говоря за тези страни, в които жената по закон е по-ниска класа човек...
Ми ходете в еманципираните държави! Много ви здраве Wink
(За пръв път чувам, че има такива държави - всеки ден човек научава нещо ново в тоя форум.)
Ами съвсем на зле ще тръгне тоя проблем с отрицателния прираст в БГ като се изнесат всички жени! balloon
А като казах "еманципирани" страни визирах наблюденията си над колежки женени в Европа, където отношението към жените е коренно различно от в БГ! Но докато не се види лично на човек не му прави впечатление, защото няма база за сравнение...

# 34
  • Мнения: 30
много си права  mammaPlam наистина отношението към жените в по-цивилизованите страни е друго ама нашите мъже и да могат да го видят и сравнят няма да го оценят защото така им отърва  #Cussing out въпрос на възпитание с поколения, за съжаление все пак сме по-близо до Турция отколкото до някоя европейска държава. Някъде четох че българските мъже се гледат от три поколения жени /баби, майки и съпруги/ та затова така става, изгодно им е просто да си продължават така  Mr. Green

# 35
много си права  mammaPlam наистина отношението към жените в по-цивилизованите страни е друго ама нашите мъже и да могат да го видят и сравнят няма да го оценят защото така им отърва  #Cussing out въпрос на възпитание с поколения, за съжаление все пак сме по-близо до Турция отколкото до някоя европейска държава. Някъде четох че българските мъже се гледат от три поколения жени /баби, майки и съпруги/ та затова така става, изгодно им е просто да си продължават така  Mr. Green
Hug Hug Hug А другият лаф е, че мъжете не порастват, а просто остаряват Joy Joy Joy а за нас #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 36
  • Мнения: 605
много си права  mammaPlam наистина отношението към жените в по-цивилизованите страни е друго ама нашите мъже и да могат да го видят и сравнят няма да го оценят защото така им отърва  #Cussing out въпрос на възпитание с поколения, за съжаление все пак сме по-близо до Турция отколкото до някоя европейска държава. Някъде четох че българските мъже се гледат от три поколения жени /баби, майки и съпруги/ та затова така става, изгодно им е просто да си продължават така  Mr. Green
Hug Hug Hug А другият лаф е, че мъжете не порастват, а просто остаряват Joy Joy Joy а за нас #2gunfire #2gunfire #2gunfire
И с двете съм съгласна и също че са глезльовци /но има и изключения все пак  Grinning/

# 37
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Майки те им така ги възпитават,че да търсят някоя ,която да ги гледа по-добре и от нея. Може случайно синчетата им да се преуморят.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Българката изобщо не е еманципирана!
Каквото и да си говорите. Не сте виждали
истинско еманце. Полазват ме тръпки, ей.
Аз съм жена и по паспорт и по номера.

Съгласна! Аз не съм еманципирана! Аз просто съм справяща се с всичко. Със сестра ми сме си говорили, че двете ако си живеем заедно мъжете само ще ни пречат на живота- всичко правим, с всичко се справяме, самодостатъчни сме си всъщност. Не е хубаво това обаче...или пък може и да е- кой знае...

Общи условия

Активация на акаунт