Гладуване с плод и чай

  • 6 797
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 515
Никол, а установи ли се защо те боли корема? По време на гладуването ли те заболя, на захранването или след това? ...

От 2 ден на захранването изпитвах дикомфорт, който постепенно се засилваше и около месец след гладуването премина в болки. Не отидох на лекар  Embarassed мина за няколко месеца. През посочения период не съм яла пържено, люто, алкохол и т.н., които дразнаят стомаха. Сега се появява и изчезва без причина, за щастие рядко.


Ал, защо мислиш, че Никол е направила гладуването си неправилно ?

И аз искам да знам newsm78

Последна редакция: вт, 31 юли 2007, 00:31 от Никол

# 16
  • Мнения: 814
Три пъти съм правила гладолечението - профилактично, най-вече за тонус след много "психически" натоварени периоди, умора, след грипове с антибиотици. Първите 2 пъти беше за около 12 дни + 10 дни захранване. Третият път, който беше най-успешен беше за 15 дни + 12-сетина дни захранване. Много четох преди за това преди изобщо да започна и го направих по правилата, по книга. Минава се през различни периоди всеки един ден. За мен няма по-добър метод за очистване на оргазнизма от токсините от този и за цялостно подобряване не само на физическото, но и на психическото състояние. Много е важно преди това да си се "настроила" на тази вълна и да си убедена в себе си, за да имаш необходимата воля. При мен - обикновено в началото е доста тежко за около 5-7 дни, но енергията, която те залива след този "по-тежък" етап е неописуема. Аз поне се чувствам като нова. При мен специално по време на гладолечението понякога се обострят някои болчици, които са ми хронични, но съм чела, че това е нормално. Ако нещо повече те интересува - кажи. Много хора оплюват този метод, защото бил опасен и не давал ефект. Не съм съгласна, но наистина трябва да се прави внимателно и да се следиш непрекъснато. В началото е нормално да не можеш да направиш дълъг курс, а само за 2-3 дни. Вземи си най-добре и книгата. Избери си и правилния сезон - на мен например само цитруси не ми се отразяват добре и предпочитам летните или есенните плодове. И да знаеш, че ако не направиш правилно захранването - все едно нищо не си направила  newsm03   

# 17
  • София
  • Мнения: 1 098
Курса гладолечение, който правих беше 10 месеца. Лекувах стерилитет - запушени тръби.
 Hug Ура! Успех! Имаше бременност.  Sick Лошо - имало и друг проблем, освен тръбите.  #Crazy


Е! За всеки проблем има решение! Важното е, че УСПЯХ!!!!!

Сега водя курсове по нета за системи на хранене. Не диети, а правилно хранене.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 271
10 дена глад + 6 дена захранване. Нищо не излекувах, само се сдобих с болки в корема месеци наред.

 Peace Peace Peace- и аз съм на това мнение, нуищо не се променя освен да си докараш някоя язва на стомаха.

# 19
  • Мнения: 1 529
Преди време гладувах веднъж седмично +преминах  на растителна храна,не знам дали се дължи на това ,но ми изчезнаха коликите,да добавя ,че за тях не съм пила никакви лекарства,а бяха доста неприятни,особенно когато съм сред хора Sick

# 20
  • Мнения: 511
С тези диети трябва много да се внимава.
Моя не много близка роднина почина заради тази диета. Изравняват и се границите на кръвното и пада на улицата, не успяха да я  спасят. Жената не беше от най- младите към 60 годишна, но все пак от едното неядене да си отиде.
Аз също като ученичка- глупава опитах да я направя, издържах 3 дни.
Не е за всеки това да знаете  Naughty

# 21
  • Мнения: 4 150
Моето семейство и аz много често гладуваме.
Преди години с чай и вода,сега ве4е само на сокове,zаЩото така или ина4е се zахранваме и се храним само с сурови плодове и zеленчуци до следваЩото гладуване.
Нямаме никакви неприятни усеЩания,zаЩото при такьв режим на хранене все по малко токсини остават zа иzхвьрляне с годините.
Когато органиzма е zатлачен с Шлаки,се иzпитва най много и тежьк дискомфорт...болки в главата,корема,гадене,не понасяне на храната при zахранването и тн.А то4но след тоzи момент (който трае около 2 дни) настьпва лекота и иzбистряне.Но хората то4но тогава прекьсват поста като си мислят,4е той им вреди или не им понася.

НеЩо хубаво,което става при гладуването е обострянето на сьzнанието и сетивата.Виждат се пове4е детайли(цветове например) и се усеЩат най леките мириzми.СьЩо така моzькьт работи по "остро" и е способен на пове4е активност.

При настинки,грип и др. zадьлжително постим и всичко минава много по бьрzо и беz усложнения.

Едно болно и болеzнено гьрло се опитва да ни спре да приемаме храна (болката в гьрлото),но ние се насилваме zаЩото "трябва да се храним,zа да имаме енергия и да победим инфекцията".Напьлно погреШно. Peace

ХУбавото на дьлгият пост е и отслабването.Но той трябва да бьде добре обмислен и много внимателно проведен.
Кьсите пости до около седмица са беz лекарско или друго наблйудение и няма опасност да се правят от всеки (с малки иzкл.при някои тежки zаболявания,кьдето поста трябва да се следи от медик.)

Всеки може и е хубаво да пости.Всеки органиzьм има нужда от пост. Peace

# 22
  • Мнения: 6 958
Преди години с чай и вода...

Всеки може и е хубаво да пости.Всеки органиzьм има нужда от пост. Peace


Здравей   bouquet Благодаря за постинга  Peace

Може ли да ми кажеш как ви се отрази гладуването на чай и на вода и колко дълго време го приложихте? Обмислям едно такова 5-10 дневно гладуване и съм в чуденка все още... А за плодовото гладуване правя го постоянно и всичко в моя случай е с цел отслабване да поясня...  Wink

# 23
  • Мнения: 4 150
Ве4е нямам спомени как ми се е отраzило...
Бих те посьветвал,Щом Ще гладуваШ само zа да отслабнеШ,по добре гладувай само на сокове.По бьрzо и беzболеzнено става.
Например...
Сутрин си прави6 1 литьр сок от някакьв плод (прясно иzцеден,не кутии и тн) и го раzреждаШ с 1/3 вода.Тоzи сок се пие до кьм 12часа.Следобед е време zа zеленчукови сокове.Обикновено пием моркови с ябьлка или само моркови.Колкото по МОНО продукти полzвате,толкова по лесно и бьрzо става пре4истването и отслабването.Например само моркови или само ябьлки...не се месят.

Няма ограни4ение на коли4еството.Понеже е трудно да се иzпият 3 литра концентриран сок,zатова се раzреждат около 2 литра с 1 литьр вода.И това цял ден.

Сутрин топла вода и лимон...сигурно го zнаеШ...но се иска воля. Peace

# 24
  • Мнения: 6 958
Сутрин топла вода и лимон...сигурно го zнаеШ...но се иска воля. Peace

Да знам  Peace Благодаря ти за отговора   bouquet

# 25
  • Мнения: 822
НеЩо хубаво,което става при гладуването е обострянето на сьzнанието и сетивата.Виждат се пове4е детайли(цветове например) и се усеЩат най леките мириzми.СьЩо така моzькьт работи по "остро" и е способен на пове4е активност.
Напълно съгласна с това...И при мен е много силно изразено "храненето с аромати" през такъв период.Запаметявам по-лесно и нямам нужда от сутрешно кафе,защото се разбуждам много по-бързо...
Единствените ми притеснения са,че по време на бременността се сдобих с някои здравословни проблеми,за които пък гладуването е уж противопоказно,но аз продължавам да го правя (малко по-умерено от преди)...

# 26
  • Мнения: 19 296
аз излекувах силно главоболие,което се появяваше доста често и силните менструални болки.
много е важно да се спази захранването и след това да се промени начина на хранене.

Общи условия

Активация на акаунт