киста на опашката

  • 88 939
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 657
Имаше и друга тема за такива кисти, можеш да прочетеш и там също сме писали..
Лично аз имам 3 операции,както казваш по 40-50 мин със спинална упойка и после неописуеми болки.След втората операция бях станала решетка от мускулни инжекции,защото раната не се затваряше. ooooh!Вече на третия път решиха,че няма да я шият цялата, а ще оставят да зарастне от вътре на вън сама.Говоря по спомени вече, защото това става някъде преди около 15-16 години.Кистите мисля, че са няколко вида.Моята беше от удар.Претърпях катастрофа,силата на удара е била в опашната област и от там се образува киста на костта.Така ми обясниха.Външно по кожата нямах никакъв симптом като гной или зачервяване.
Намери си изключително прецизен хирург.Операцията казват ,че е лека но трябва да се внимава при чистенето да не остане нищо.Успех.

# 31
az dnes izlqzoh ot bolnicata da ti kaja hodi da se operira6 dokato e vreme ne e samo petnoto po belioto nqma da ti kaja az kakvi bolki sum prejivql 8 pati sum cepen i 4ak v4era me operiraha boli mnogo no da se nadqvame 4e 6te e zaposledno

# 32
  • Мнения: 76
Хора, чета ви и се чудя, и при мен има нещо, ама какво е... При мен няма разни отоци, няма гной, ала-бала... Просто от 2-3 години от време на време усещам внезапна и силна болка в опашката, не мога да седя, не мога да лежа, нищо не помага, след час-два само отминава... Така периодично си ме наболява, може през месец, може през 6 месеца, през деня, или пък през нощта се събудя от болката, така и не разбрах какво го предизвиква... Дали е киста... Започвам да се съмнявам, като чета и другите й симптоми... newsm78 newsm78 newsm78 Днес пак ме заболя, след дълго ходене, въпреки че и повече километри съм извървявала без да ме заболи с по-бързо ходене... Вчера имаше някаква точица кръв като се бърсах, не знам свързано ли е... Ще кажете на лекар да ходя, ама тая личната много застреляна, на супички и варени картофки ще ме прати сигурно пак, това й е любимият лек за всички оплаквания... Поне да знам какво може да е, да не ме пързаля пак като отида...

# 33
Здравейте,

Бих желал да споделя моя опит с така наречената киста на опашната кост. Преди 2 месеца претърпях повторна процедура по отстраняването на въпросната киста и тогава се реших да направя кратко описание по този проблем с идеята да помогна на други хора с моята участ. На посочения линк може да получите информация на тема що е то киста на опашната кост и как са протекли процесите на лечение при мен:

http://kista.na.opashnata.kost.free.bg/Kista_na_opashnata_kost.htm

Поздрави.

# 34
as imax kista na opashkata no mi mina sled kato se namazax sas extiol.

# 35
  • Мнения: 138
Аз съм оперирана преди 15 г Първо ме цепнаха после ме оперираха веднъж но раната беше затворена на при следващата операция която ми направиха за 30 мин в нещо като манипулационна ми оставиха отворена рана колкото кибритена кутиика и ми казаха че ще се затвори отвътре на вън 4-5 месеца седях в леген с тетра и досега не съм имала проблеми

# 36
as s6to sm operirana predi 2 godini no nikakv efekt pak bere i boli ujasno i neznam dali pak dase podloja na operacia malko mee strah misla si 4e pak 6tese poiqvi ot novo Embarassed Sad

# 37
  • Русе
  • Мнения: 904
здравейте и моят съпруг е с киста на опашката но все не се решава на операция защото незнаел добър специалист някой може ли да ми препоръча такъв

# 38
  • Мнения: 4
Здравейте, на 14.04.10 ми предстои операция по отстраняване на киста на опашката. Казаха ми, че ще ми я правят с места упойка и след това се биело упойка в гръбначния стълб. Малко се притеснявам от това много ли е болезнено. Много страшно ми звучи да ми бият упойка там. Някой може ли да ми каже много ли боли? Също така колко време е престоя в болницата след това. Много ли боли когато премина упойката, защото все пак те режат? Хирургът, който ще ме оперира ми каза, че 10 дни след това ще ми свалят конците и ще съм добре, но не трябва да вдигам тежко и да поддържам голяма хигиена. Ще съм много благодарен, ако някой ми отговори преди да е минала операцията.

# 39
  • Мнения: 3
ОФФ Най накрая се склоних и на 14.04.2010 ме оперираха! Операцията самата не боли! но за толкова време кистичката бая е пораснала, та бая ме изрязаха!
Сега възстановяването е доста бавно и всичко е неприятно! Ако някой иска да разбере нещо повече относно операцията и какво преживях нека да пише!!

Общи условия

Активация на акаунт