Защо държавата за едни е майка а за други мащеха?

  • 1 982
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • у дома...
  • Мнения: 3 079
Защо милата ни родина за едни /5 сестри, д-р Георгиев и Ашраф и много либийски семейства/ е майка, а за кажи речи 8 000 000 е мащеха?

Защо няма достатъчно кувьози за недоносените деца в болниците, та се налага да слагат по две деца вътре или да избират кое да живее и кое не?

Защо за деца като Дарина, Светльо и много други нуждаещи се от трансплантации и животоспасяващи операции НИКОГА няма пари? И те умират...

Защо няма пари за децата  изоставени по домовете?

Защо бащите ни и майките ни се чудят от какво да се лишат, за да си купят лекарства с мизерните си пенсийки?

Защо за нашите деца никой не мисли, а само предизборно се обещава, обещава...

А за тези сестри и лекари има винаги всичко? И то от кой? От нас!

Ние се борим с бюрократщината, а на тях всичко се носи на тепсия... Че и се държат нагло... Не е ли дал всеки един от нас нещо на държавата, за да е заслужил и той да получи благинка?

А нима никой от превъзнасящите се и охкащи и ахкащи, ронещи по една сълзичка всеки път когато дават по ТВ пристигането на тези хора, не е чувал какво вършат работещите българи в арабския свят?

Или пък ни е по-удобно да не задаваме въпроси и да следваме стадото... Ега ти и държавата...

# 1
  • Мнения: 843
Боже...  това е следващата гледна точка тук.
     Защо ли?  Защото нещата са несъпоставими.

# 2
  • Мнения: 5 577
Не вярвам на очите си, нали не вярваш, че някой тук ще ти отговори?

Какво ви става с тия теми, негативни - лято е, любов, усмивки, коктейли и секс, хайде да си говорим за друго, моляяяяяя  ooooh!

# 3
  • Мнения: 46 516
Яд те е, че невинни хора, измъчвани дълги години са свободни, вместо да си седят в затвора или направо да им теглят ножа, така ли да те разбирам? Завиждаш ли им? Искаш ли да си на тяхно място?

Не ви разбирам, честно ...

# 4
  • Мнения: 5 577
Никол, не отваряй тема моля те.  ooooh!

# 5
  • Мнения: 46 516
Последните дни нямах време да драсна по този повод, даже другите теми не съм чела, не ми спирай порива  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 377
Защото комунизмът е утопия.
Не може да има за всички по-много, нито по-равно.

# 7
  • Мнения: 2 161
Защо милата ни родина за едни /5 сестри, д-р Георгиев и Ашраф и много либийски семейства/ е майка, а за кажи речи 8 000 000 е мащеха?

Защо няма достатъчно кувьози за недоносените деца в болниците, та се налага да слагат по две деца вътре или да избират кое да живее и кое не?

Защо за деца като Дарина, Светльо и много други нуждаещи се от трансплантации и животоспасяващи операции НИКОГА няма пари? И те умират...

Защо няма пари за децата  изоставени по домовете?

Защо бащите ни и майките ни се чудят от какво да се лишат, за да си купят лекарства с мизерните си пенсийки?

Защо за нашите деца никой не мисли, а само предизборно се обещава, обещава...

А за тези сестри и лекари има винаги всичко? И то от кой? От нас!

Ние се борим с бюрократщината, а на тях всичко се носи на тепсия... Че и се държат нагло... Не е ли дал всеки един от нас нещо на държавата, за да е заслужил и той да получи благинка?

А нима никой от превъзнасящите се и охкащи и ахкащи, ронещи по една сълзичка всеки път когато дават по ТВ пристигането на тези хора, не е чувал какво вършат работещите българи в арабския свят?

Или пък ни е по-удобно да не задаваме въпроси и да следваме стадото... Ега ти и държавата...
Ти милионите си как ги искаш от държавата-мащеха-със изнасилване или без изнасилване?Със високо напрежение или без високо напрежение?Не,кажи,не се притеснявай,аз ще записвам.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 079
Надя Велинова,
Едното (сестрите и докторите, дошли си от Либия) и другото (всичко останало, което си написала като въпроси) нямат нищо общо с децата и с мащехата.
Само едно се питам аз: Защо има толкова негативизъм в теб? newsm78
Какво те е довело до това? newsm78

# 9
  • Мнения: 343

Ти милионите си как ги искаш от държавата-мащеха-със изнасилване или без изнасилване?Със високо напрежение или без високо напрежение?Не,кажи,не се притеснявай,аз ще записвам.

Този въпрос е доста популистки, затова и аз така ще отговоря. Запиши си да не забравиш.  Wink
Родителите, чиито деца умират поради липса на средства за лечение, биха били готови на всичко, за да спасят детето си - и на изнасилване, и на ток, и собственият си живот да жертват.

# 10
  • Мнения: 5 577
Искам модератор за заключи темата!

Не е моя, нямам отношение, сега ще измисмя аргументиран довод.  Praynig

Разваля настроението, не носи информация, разтройва.  Close

# 11
  • Мнения: 343
Що да я заключват? Рано е още, чакай поне да ме нарекат злобна и ограничена. Wink

# 12
  • Мнения: 2 161

Ти милионите си как ги искаш от държавата-мащеха-със изнасилване или без изнасилване?Със високо напрежение или без високо напрежение?Не,кажи,не се притеснявай,аз ще записвам.

Този въпрос е доста популистки, затова и аз така ще отговоря. Запиши си да не забравиш.  Wink
Родителите, чиито деца умират поради липса на средства за лечение, биха били готови на всичко, за да спасят детето си - и на изнасилване, и на ток, и собственият си живот да жертват.

Рина,ти съвсем се изрина.

# 13
  • Мнения: 343

Рина,ти съвсем се изрина.

Ох, успокоих се, вече можете да заключвате. Joy
Спирам да пиша, защото започнах много да се забавлявам, а това вече е гадно, темата е много сериозна.

# 14
  • Мнения: 5 577
Що да я заключват? Рано е още, чакай поне да ме нарекат злобна и ограничена. Wink

Извинявам ти се, че така нахълтах, всъщност темата не е лоша, но периода е кофти - след многооо негативни теми, и така. Не се сърди.

# 15
  • Мнения: 5 577
а то всъщност не си пуснала ти темата, не трябваше да се извиня на теб. обърках се  Crazy

# 16
  • Мнения: 6 167
Аз не мога да разбера защо толкова се плашите от такива 'негативни' теми. Stop
И пак - изнасилвания, ток... Ужаси от началото на сагата, в последните години знаете много добре къде и как живяха сестрите.
Сергей Антонов, обаче, го върнаха едва ходещ - италианците му бяха изсмукали мозъка с ток до последно и до последно режимът му беше средновековен.Е, нямаше такива еуфории огромни. Други бяха и времената. Човека беше обезщетен с държавна пенсийка и сега се разхожда в парка и не съм убедена дали си знае името.

По темата - животът не черно-бял и не работи на принципа " Всекиму според заслугите, всекиму според нуждите " ( или там какъвто беше комунистическия лозунг).

Излишно е да се тровиш с такива мисли , по-добре гласувай в банката за идеи, или дай 10 лева за някое детенце.

# 17
  • София
  • Мнения: 900
За тези хора, ОСЕМ ГОДИНИ,
същата тази майка - беше мащеха!!!


Какво ви мори бе хора  ooooh! ooooh! ooooh!
Завидяхте ли  ooooh! ooooh! ooooh!

п.с.
Ръгни една запетайка в заглавието  Wink

# 18
  • Мнения: 25 610
Само едно се питам аз: Защо има толкова негативизъм в теб? newsm78
Какво те е довело до това? newsm78


Мисля, че мога да отговоря вместо авторката, без всъщност да знам какво конкретно е имала предвид.
Следя втори ден темищата по въпроса и не мога да взема отношение, защото и двете страни са прави, според мен.
Да, едва ли има човек, който да не се просълзи при вида на прегръдките на децата, доживели да прегърнат родителите си, както и всички невярващи усмивки на близките, които дочакаха да посрещнат своите роднини.
Обаче - веднага след тях - наглите образи на политиците, които като лешояди накацаха да ръфат предизборни дивиденти, макар много от тях да имат пряка вина за проблема. Поне да имаха малко съвест да замълчат, но не!, изкараха се едва ли не спасителите, а всички помним чие безхаберие доведе до тази трагедия!
А най-шокиращи са заглавията по пресата, които бликат отвсякъде. Колосални суми като компенсации, намсикви облаги, апартаменти в София (дано да е шега!), ордени, да изброявам ли още?
Ето, точно това е, което дразни - и мен включително, както и всички живи хора около мен, с които съм коментирала.
Страната гори. Буквално! Пожарища навсякъде. Полиция и пожарна - безпомощни. Незапомнена суша, опропастена реколта, задаващ се невиждан глад през тази зима, пред който Жан Виденовата зима ще ни се стори рай, пълна неадекватност на управляващите да овладеят ситуацията, ежедневно нарастващи цени, политико-икономически далаверки във всяка област, в която може да се отмъкне нещо за последно...
И на фона на тези най-трагични за България дни - нечие нещастие, превърнато в цирк и зрелище на гладния народ, за да забрави за хляба си. И за собствените си болни деца. И изобщо, нека народната амнезия започне - СЕГА!

# 19
  • Мнения: 46 516
Този въпрос е доста популистки, затова и аз така ще отговоря. Запиши си да не забравиш.  Wink
Родителите, чиито деца умират поради липса на средства за лечение, биха били готови на всичко, за да спасят детето си - и на изнасилване, и на ток, и собственият си живот да жертват.


Нали разбираш, че имената на горките деца са замесени в тази тема, за да стане по-силна, на госпожата не й пука нито за тях, нито за медиците, просто се дразни, че хората са свободни.

# 20
  • Мнения: 524
И аз плаках, когато слязоха на летището и искрено се радвах. Не им завиждам за това което са преживели, най-вероятно до края на живота си ще се оглеждат и няма да бъдат спокойни никъде, но роднините им започнаха да ме дразнят - нямало ли да им дадат жилища , за тях нямало ли компенсации, като на либийските деца и т.н. Направо нямам думи превърнаха го в печалбарство.                                                                                                                                                       А за кувьозите - как ще достигат, като много майки започнаха да раждат в 7 месец, по собствено желание, да не трупат килограми, като си платят на доктора, естествено тяхното бебе е в кувьоз, а на тези на които им се налага......

# 21
  • Мнения: 5 468
но роднините им започнаха да ме дразнят - нямало ли да им дадат жилища
Сега по новините казаха, че от М-Тел щели да им дадат на всеки по 1 апартамент newsm78.

# 22
  • Мнения: 7 837
Някои като сватба ще го обърнат май.

# 23
  • Мнения: 1 858
но роднините им започнаха да ме дразнят - нямало ли да им дадат жилища
Сега по новините казаха, че от М-Тел щели да им дадат на всеки по 1 апартамент newsm78.

Ами нека и медали за особени заслуги към държавата да им дадат...

# 24
  • Мнения: 524
но роднините им започнаха да ме дразнят - нямало ли да им дадат жилища
Сега по новините казаха, че от М-Тел щели да им дадат на всеки по 1 апартамент newsm78.
За Мтел е добре дошло да си направят реклама. Да са им честити апартаментите и със здраве да си ги ползват.

# 25
  • у дома...
  • Мнения: 3 079
Не, не се дразня, че са свободни. Господ си знае работата и в неговите работи не трябва да се бъркаме. Сигурна съм, че рано или късно истината ще излезе наяве. И дано да бъркам!

Просто се дразня, че когато трябва да се намерят пари за някое дете в нужда, всеки се върти на другата страна и всичко му минава откъм глухата страна. Нали щеше да се прави фонд към държавата, който да финансира лечението на такива деца? Или за това се сещат само предизборно?

Детето ми се роди преждевременно. И всеки ден си казвам "Благодаря на Бог, че лекарите са решили да живее детето ми". А другите деца, които не са имали късмета на моето дете? И аз съм минала през период, когато бях готова да дам всичко, абсолютно всичко каквото и да било, само и само да се намерят пари и да живее един от най-близките ми хора. Но не би... Не обвинявам никой за това - тогава лекарите още бяха лекари. Но не искам да се преекспонира нещо, което може би не си заслужава.

А за кувьозите - как ще достигат, като много майки започнаха да раждат в 7 месец, по собствено желание, да не трупат килограми, като си платят на доктора, естествено тяхното бебе е в кувьоз, а на тези на които им се налага......
- ето за това иде реч! И защо трябва да ме разпитват какво работи съпруга ми, преди да решат дали мога да виждам детето ми?

# 26
  • Мнения: 5 468
но роднините им започнаха да ме дразнят - нямало ли да им дадат жилища
Сега по новините казаха, че от М-Тел щели да им дадат на всеки по 1 апартамент newsm78.

Ами нека и медали за особени заслуги към държавата да им дадат...

 33uu не съм възхитена... просто го казаха.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 999
Нали разбираш, че парите за медиците не са взети от парите определени за децата /да речем/?

Как си представяш държавния бюджет - като тенджера, в която всеки загребва с черпак и хоп - сестрите преварили дечицата?

За медиците нашата държава определено е била мащеха, не разбирам от къде идва мнението ти? Не следя новините изкъсо - но кое те кара да го казваш - това, че за тях се грижат в момента ли? Или последните изявления, че за защитата им са похарчени 3-4 милиона?

Как да се избере тези хора ли да се спасят или същия на брой деца? Чии живот да е по-важен...?
Има и друго свързано с начина, по който всяка държава се грижи за сънародниците си изпаднали в такава беда, но първо няма да го проумееш, а второ - нашата не си счупи краката за тях...


  

# 28
  • София
  • Мнения: 4 423
Не мога да разбера - ако някой не грачи в тон с останалите, ако казва мнението си, ако то е различно... тук се излива куп помия Thinking

# 29
  • София
  • Мнения: 6 999
Буболина,

тук не става въпрос за мнение  Naughty Има някои неща, по които си личи дали една държава е Държава или просто територия... Теми като тази ме карат да си мисля, че нашата е по-скоро второто...

# 30
  • Мнения: 343
Този въпрос е доста популистки, затова и аз така ще отговоря. Запиши си да не забравиш.  Wink
Родителите, чиито деца умират поради липса на средства за лечение, биха били готови на всичко, за да спасят детето си - и на изнасилване, и на ток, и собственият си живот да жертват.


Нали разбираш, че имената на горките деца са замесени в тази тема, за да стане по-силна, на госпожата не й пука нито за тях, нито за медиците, просто се дразни, че хората са свободни.

Ами всъщност не, точно обратното разбирам. Ти защо мислиш, че не й
пука? newsm78 Има ли изобщо нормална майка, на която да не й пука, когато страдат и умират деца, макар и чужди?
Наясно съм, че подобни съпоставки дразнят много хора, защото им развалят еуфоричното настроение, но аз не мога да спра да си задавам въпроси.
Признавам, че това, което съм написала, е малко мелодраматично, но също така съм убедена, че е вярно.

# 31
  • Мнения: 377
Не мога да разбера - ако някой не грачи в тон с останалите, ако казва мнението си, ако то е различно... тук се излива куп помия Thinking

Къде в тази тема видя "куп помия".  newsm78

# 32
  • София
  • Мнения: 4 423
Сега сядам от близо седмица за първи път да прочета нещо, всички теми за медиците ( там където потребители се възмущават) биват нападани - не си обеснявам защо, не визирам само тази тема.

# 33
  • Мнения: 7 837
Сещам се за двамата шофьори, които обезглавиха. Помните ли ги? Държавата тогава предприе твърда позиция и не се поддаде на провокации. Ок...
Как ли обезщетиха техните близки? Не намирам информация в нета за това.

Понякога трябва да се мисли без емоции. Радостта си е радост, еуфорията - също.
Имам усещането, че сега ги заливат с материалности, за да им се замажат очите на тях и роднините им, защото някои политически кръгове ги е страх от определени действия.
Дано паралелно върви и психологическа помощ, защото вещите няма да направят нечий живот нормален. Макар че, ние сме си вещомани, важното е да пипнем.

# 34
  • София
  • Мнения: 6 999
Имам усещането, че сега ги заливат с материалности, за да им се замажат очите на тях и роднините им, защото някои политически кръгове ги е страх от определени действия.
Peace

Мда...
Аз на тяхно място щях да съдя Държавата за начина, по който ги 'защитава'...

# 35
  • у дома...
  • Мнения: 3 079
Сещам се за двамата шофьори, които обезглавиха. Помните ли ги? Държавата тогава предприе твърда позиция и не се поддаде на провокации. Ок...
Как ли обезщетиха техните близки? Не намирам информация в нета за това.

Поеха погребенията и докарването на телата. А спедиторите, които ги изпратиха направиха гуши пеликанкси.  Ето ти още един пример как за едни може, а за други - не..

# 36
  • Мнения: 5 468
Сещам се за двамата шофьори, които обезглавиха. Помните ли ги? Държавата тогава предприе твърда позиция и не се поддаде на провокации. Ок...
Точно снощи за тях се сетих и за това говорихме у нас. Много тъжно.

# 37
  • София
  • Мнения: 6 999
А спедиторите, които ги изпратиха направиха гуши пеликанкси. 

Защо така пишеш??? Какво те дразни толкова? Би ти харесало 'спедиторите' да банкрутират ли или да умрат или... що за злоба - не разбирам? 

# 38
  • Мнения: 1 400
Не знам защо, но очаквах да видя едни истински измъчени, изтормозени лица....Като на хора, които са понесли невероятни мъчения... Е, не че съм им го желала, но такива ми бяха очакванията - толкова силно съжаление към тях ни беше насадено.

Добре е, че са живи и здрави. Но останалото..... и на мен ми идва малко горница...

# 39
  • Мнения: 7 837
О, нека съдят Държавата, явно има вече "доброжелатели", които ще ги финансират в това им начинание или поне са им пуснали мухата. Аз с нетърпение чакам да видя насоката на темите,  които ще се обсъждат тук тогава.

# 40
  • Мнения: 524
На семействата най-вероятно са дали по една мизерна пенсия и са ги забравили вече, както стана със Сергей Антонов, както ще стане и с медиците - всяко чудо за три дни. Този път добре, че се заеха от европейския съюз с освобождаването, иначе щеше да ги последва участта на двамата шофьора. Така си мисля, не съм сигурна.

# 41
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз съм на мнението на авторката ... действително,  незнам от къде са дошли парите, но явно Че  държавата ни няма, т.е. Парламента няма желанието , такива пари да бъдат наляти в нашите болници и за нашите дечица ... ако има желание, се намират и пари... явно е

Общи условия

Активация на акаунт