Бременни чужбински мами - 12

  • 15 845
  • 273
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 617
Здрасти, Дори!  bouquet
Леко бременеене!  Peace

# 76
  • Мнения: 3 388
Мацки, минавам само да се разпиша набързо  Grinning
Вчера и днес имам доста силни менструални болки, особено сутрин и надвечер. Нормално е, нали? А дали не предвещава скорошно раждане?  Flutter
Аз от днес съм официално в 9-ия!  Crazy

# 77
  • Мнения: 1 199
ЗДравейте бременелки! При мен с гърдите става същото като с Клара, ама май от по-отдавна. Поотпуснаха се, смалиха се, ама то няма лошо че преди ми бяха прекалено напрегнати. Ходихме вчера с таткото в родилното на лекция и ни показаха стаите за раждане. Те сега ги реновирали и казаха че тази била последната останала нереновирана, но ми се стори много добре. Легло за майката което става на магаре в нужния момент и едни специални машинарийки за манипулации на бебчето. Е, имаше там и разни мебели - фотьойл за таткото, нещо като кухненски бокс, абе чак луксозно не ми се стори, ама е много добре. Ще видим как ще са реновираните стаи, казаха че докато родим всички ще са ги оправили. Не ни показаха и стаите за след раждане. Докато чакахме да започне лекцията, видяхме една двойка - таткото с куфар и седалка за кола в другата ръка, а бременната майка с една торба. И отиваха нааправо към родилното. Като ги видях така се развълнувах, вече ми се стори съвсем реално.
Казаха че нашата болница имала политиката "кожа до кожа" - веднага след раждането ако бебчо е добре да се слага за 2 часа на голо върху майката или таткото, ако майката не се чувства добре. Отгоре ги завивали с топло одеало. Споменаха че е добре около час и половина да им се даде да сучат, когато те започнат да търсят да сучат. Аз някъде четох че е добре през първия половин час да засучат, ама то нали ще си е при мен, аз ще му дам и по-рано ако поиска.
Лек ден ви желая на всички!

Добре дошли при нас на ПламПлам и Дори  bouquet


Сонитка, една вечер и аз имах силни менструални болки без контракции, ама защо за всеки случай просто не се обадиш в болницата ти да ги питаш?

# 78
  • Мнения: 2 825
Дори, добре дошла сред нас  Hug Лека до края.

heureuse, смяташ ли, че е нормално това с гърдите  Confused ти поне имаш опит с предишни бременностти... аз малко се ошашках вчера и със сигурност ще го коментирам с док.
За менструалните болки, при мен не са точно болки, ама усещам напрежение ниско долу, същото ми е и преди цикъл, но няма болки, няма стягания на корема ... и това ще коментирам с доки.

Tsugumi, нямам представа в момента колко е, във вторник съм на док и ще дам отчет после, но тук маи всички бебета над 3 кг. ги смятат за големи Rolling Eyes  с това впечатление останах от раждалите мами наоколо, всички българки се оказаха с големи бебета, те нали испанците са по-дребнички и явно и бебоците им дребнички се раждат.

Джена, специално за тебе ще избутам някой еклер, обещавам    love001 ама после да не се жалваш, че е отишъл целия на дупето  smile3534

Мене от два дена ужасно ме сърби цялото тяло, толкова се чудих от какво е, смених всички мазила, ама не минава, мислех си да не е от някоя храна, а то ще се окаже бременна работа  ooooh!   кажете моля ви, че минава бързо, че се дръгна като крастава  Tired

# 79
  • Мнения: 1 593
Бе, знаете ли? Като казахте за спихнали гърди, и  на мене така ми се виждат мойте, обаче снощи специално ги измерих и бяха същата обиколка като преди (т.е. не са намаляли). Може би просто престават да болят и да са напрегнати, а и коремите стават по-големи и затова ни изглеждат по-малки, а?  newsm78
При мене има и друго обяснение, до месец ходех със спортни сутиени, които ги държаха много здраво (но и притискаха, което било вредно), и минах на кърмачески сутиени, които пък са ми малко по-свободни (нали ги купих с аванс, като се "налея" да ми стават) и не държат гърдите така добре...

за сърбежите (без обрив) - не искам да ви притеснявам, само да кажа да говорите с доктора, защото една моя много близка приятелка я вкараха да ражда 37ма седмица, защото се оказа, че има твърде много сол в организма (сърбежите и бяха станали непоносими) и било вредно за бебето. Нали сега няма да се шашнете, само казвам, за да си направите консултация...  Peace 

# 80
  • Мнения: 68

 ... Та мислите ли, че ще можем и сами /сама, защото таткото ще работи, няма как, ако искам да остана 2-3 месеца вкъщи newsm78
Indiana007 Ами ние май нямаме избор щем не щем трябва да се справим Simple Smile Като гледам с теб горе-голу сме еднакво близо до раждането и имаме още време да осмислим какво ни чака, а и всички тези мили и умни дами са преди нас и ако им остава време ще ни дават ценни съвети за важни неща Simple Smile Аз влезнах в период, в които съм по-малко притеснена , но и аз съм като теб ...сама с работещ татко....ще трябва да се справим Simple Smile

Добре дошла на  Dori78 и ти си с нас Simple Smile Лека бременност ти желая !  Simple Smile

# 81
  • Мнения: 1 610
Блазе ви, че гърдите се намаляват. Аз незнам вече  какъв сутиен да си сложа. Кърмаческие са до 90 Д,аз съм за 80 подгръдна, но те нали й чашката увеличават, та затова си взех 90ка и пак ми е малка. За спортни мога само да си мечтая. Спортистка с такъв балкон не съм виждала Cry Давайте идеи, че без сутиен ако я карам, ще ги запасвам после в полата  Rolling Eyes
Heureuse, за какво е необходимо леглото да става на магаре?
Аз родих в бг, първите 2 часа не видях бебето, псоел ми го оставиха и никой не идва, аз нямам идея кога трябва да се храни и какво да го правя. Дойде една акушерка и ми рекна да ядяло след 12 часа . Много се опулих, но го взех веднага като се събуди/след около 6 часа някъде/,   Shocked

# 82
  • Мнения: 1 593
Sonitka, Честити ти 9ти месец, още 1 седмичка и ти даваме да раждаш  Mr. Green

Rien, аз порастнах от 75C (89см) на 80Е (101см) (това е размера на кърмаческият ми сутиен!!), но за съжаление, не мога да качвам повече обиколката, защото реално, подгръдната ми обиколка е 72см и 80 е максималното, което мога да нося. Въпреки всичко се събирам в спортни сутиени (имам предвид такива за бягане) с мярка М макар и да ми стискат. Имам и един L, но той ми е много широк в подргръдната обиколка и не държи добре. Мисълта ми е, че има размери и XL и L спортни сутиени, които със сигурност ще ти станат ако подгръдната ти обиколка става като за сутиен "90". Препоръчвам ти да си купиш и да носиш почти докрая, не знам какво да ти кажа обаче за периода на кърменето, тогава гърдите не трябва да се стягат за да не се запушат млечните канали.

ето за такъв говоря:
   

Последна редакция: пн, 30 юли 2007, 11:50 от Jenna

# 83
  • Мнения: 68
Здравейте момичета,


От няколко дни имам кръвотечение от носа и съм леко притеснена за това. При вас случвало ли се е ? Кръвното ми е нормално, а преди да забременея бях по-скоро с ниско кръвно.

Поздрави на всички !

# 84
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
plamplam , нормално е по време на бременност, получава се заради повишеното налягане. При мен в началото също се е случвало да се спука капилярче, но не течеше, а по скоро прокървяваше. Ако ти тече силно или много обаче е по-добре да се консултираш с лекаря си.

# 85
  • Мнения: 68
Teopr малко ме успокои, че е нормално по време на бременност...ами не тече силно, но не е само прокървяване и почти всеки ден е ...другата седмица сyм при доки и ще се консултирам с нея за това.

# 86
  • Мнения: 4 717
Пламплам - мисля, че е екстра на бременността Mr. Green това кървене, аз до 3тия триместър имах кървави съсиреци, при нормално кръвно, сега изчезнаха. Консултирай се все пак ако е обилно кръвотечението Peace

Аз също съм със спортни бюстиета, купих си кърмачески сутиени, обаче с тези дебели презрамки не ми е удобно в горещините, може би есента ще им свикна някак си...
На Найк новите бюстиета са страхотни - Риен, мисля че ще намериш нещо подходящо, те са твърде еластични и стават за големи бюсове също Peace

Сонитка, аз също получавам такива менструални болки без контракции и то доста отдавна, не ми се вярва да предвещава раждане, аз ги имам от около 2-3 месеца newsm78

Дори - добре дошла сред нас, лека и безпроблемна бременност!!!

Пейка нещо я няма #Crazy

# 87
  • Мнения: 1 199
Риен, леглото става на магаре в последния етап на раждането - изгонването. Нали в България специолно ни караха да ходим от предродилна зала на магарето в родилна, за да родим накрая? Е тук откакто влезеш в болницата до 1 час след раждането си в една и съща стая. А на мен иначе в България едното бебе ми го дадоха за пръв път след 6 часа, и другото трябваше след толкова, ама заради проблеми с дишането ми го дадоха след 12 часа.

А иначе кървенето от носа си е съвсем нормално през бременноста, както и кървенето на венците и редица други прелести на бременността Mr. Green

# 88
  • Мнения: 3 388
Привет бременелки  Hug

Аз се събудих преди малко и май ще имам доста работа за няколко часа тук, имам да пиша фактури, да пращам преводи, да пиша оферти. Истината е, че ме мързи и нищо не ми се прави  Crazy Ама ще гледам да свърша всичко, че ако тръгна да раждам да не оставам днешната работа за ... кой знае кога  Mr. Green

Сега пак имам менструални болки и кръста взе да ме боли!  Rolling Eyes Хапвам диня и малко шоколад, пък ще видим  Sunglasses

На мен веднъж ми текна кръв от носа, иначе знам че е нормално.

На мен гърдите ми съвсем лекичко порастнаха, но от няколко дни доста ме болят зърната. За такива обиколки като вашите обаче мога само да си мечтая  Laughing  Мъжо също  smile3534
Вкъщи си ходя с един сутиен, спортен на Помпеа, без банели и без подплънки, а навън с моите си отпреди.

# 89
  • Мнения: 2 825
plamplam, ако е силно кървенето, по-добре се консултирай с доктор. Нормално при бременност е леко кървене от носа, следствие на спукани капиляри. Мен ме тормози кървене от венците, почна в 4-тия месец и не е спирало... уж, ползвам разни специални пасти и течности за стягане на венците, ама не помагат особенно.

Джена, направо ти завидях за пазвата, честно... а аз си мислех, че имам гърди  Blush

Аз смених само с един номер сутиените... а кърмаческите ми са с два номера по-големи, взех ги малко с аванс, дано успея да ги напълня  Wink

Общи условия

Активация на акаунт