лесен и вкусен сладкиш

  • 3 458
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 591
здравейте  Hug, преди няколко дни исках да направя някакъв по-специален сладкиш и след като се рових повече от час из форума за нещо подходящо, накрая изгасна тока, ядосах се и изрових една стара тетрадка и направих един сладкиш, който съм правила в ученическите си години  Rolling Eyes стана много вкусно и затова искам да споделя с вас рецептата!

Сладкиш "Алиция" (така пише, че се казва - пуснах търсачката, но не намерих този сладкиш във форума)

за блата:
1 кофичка кисело мляко,
1 ч.ч. захар
1/2 ч.ч. олио
2 с.л. какао
2 ч.ч. брашно
1 ч.л. сода за хляб

за сиропа:
300 мл. вода
8 с.л. захар
1 ванилия

за глазурата:
1/2 пак. масло
3 с.л. пудра захар
1 ванилия

смлени орехи за поръсване

В млякото се изсипва захарта и се оставя да се разтопи, в олиото се разбива какаото и се прибавя към млякото и захарта. Добавят се също така и брашното със содата за хляб. разбива се с миксер до получаването на хомогенна смес, насипва се в тавичка (форма за торта) и се пече.

след като изстине, се сиропира с топъл сироп, приготвен от горе споменатите продукти. (сиропът е хубаво да поври 4-5 мин.)

след като сиропираният сладкиш изстине добре, се намазва с маслен крем, приготвен от маслото, пудрата захар и ванилията! отгоре се поръсва със смлени орехи!

Последна редакция: чт, 26 юли 2007, 19:30 от schneee

# 1
  • Мнения: 2 591
постингът стана доста дълъг, затова ето тук две снимки! да ви е сладко  Hug



# 2
  • Мнения: 27 524
Изглежда и звучи супер, но малко се отдалечава май от термина лесен  Grinning

# 3
  • Мнения: 2 591
ееееее, Блонди , много е лесен даже и с малко продукти  Rolling Eyes

какво ти се стори трудно  newsm78

# 4
  • Мнения: 1 797
Много добре изглежда. Нещо средно между торта и кекс.
Само ме смущава масленият крем. Не е ли малко тежичък и няма ли да е по-добре да се смеси с яйчен?
Не мисля, че е труден сладкиш. В сравнение обаче с желатиновите сладкиши и с тортата с мюсли на сладка хапка изглежда по-труден.
Аз вчера се натъкнах в Гответе с мен на рецепти за торти, за приготвянето на които се отказах само при прочитането на рецептите. Такава сложнотия не бях виждала - блатовете - понякога 6-7 на брой - се пекат на на предварително изрязани кръгове от хартия за печене..., кремовете - и те едни сложни... (Визирам торта Трюфел, наистина страхотна, но не е за моите (не)умения  Embarassed
Така че този сладкиш си е направо фасулска работа в сравнение с някои торти. И предполагам не по-малко вкусен  Peace

# 5
  • Мнения: 2 591
еми така е според рецептата - аз лично намазах с маслен крем само отгоре, за да не става прекалено тежко  Rolling Eyes може и сметана и обикновено нешесте да сложиш по принцип - зависи от вкуса и целта Rolling Eyes

сигурно се вижда, но аз поръсих с орехи и кокосови стърготини! стана наистина хубаво - поне на нас ни хареса  Peace

# 6
  • Мнения: 1 797
Вижда се, вижда се. И аз много обичам такава украса.
Благодаря за рецептата   bouquet

# 7
  • Мнения: 27 524
ееееее, Блонди , много е лесен даже и с малко продукти  Rolling Eyes
какво ти се стори трудно  newsm78

Може би защото аз под кекс си представям купа, всичко бъркам вътре в нея и после в тавичка и пека. Блатовете и кремовете ги свързвам с торта по-скоро. По принцип гледам да не пека блатове, връткаво е, а и ги има готови  Hug Иначе съм голям фен на маслените кремове, ще си взема блат и ще ползвам останалото от рецептата ти  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 526
Много добре изглежда,почнах да слюноотделям Laughing
Само че и за мен не е лесно...аз не мога да пека като хората,всичко ми става клисаво Confused
Иначе сладкиша е чудесен!

# 9
  • Мнения: 2 591
еми не е кекс, не е и торта, сладкиш е! и не ми се струва трудно  Wink пробвайте  Peace

# 10
  • Мнения: 2 126
Ауу това изглежда супер,май ще почна да го врътна ей сегичка.Ама май нямам какао Rolling Eyes....

# 11
  • Мнения: 2 126
Ето ме,купих какао и сладкишът ми вече е изпечен.Само че аз сложих малко повечко какао та стана доста кафявичък в сравнение със снимките по горе.Надявам се да не ми се слепи от сиропа,че не ми бухна особено ама май защото тавичката ми е по голямка,ама по малка нямам.

# 12
  • Мнения: 2 126
Хайде за 3ти път да се разпиша днес Mr. Green
Сладкишът ми стана повече от вкусен и красив.Комбинацията маслен крем и орехи направо го прави уникален.За крема който се притеснява че е тежък,ами от това количество дето е дадено в рецептата на мен поне ми се получи като един слой глазура а не кой знае какъв пласт крем,така че въобще не е тежък.Много,много ми допадна Grinning
Снимах го ама после ще кача снимките.

# 13
  • Мнения: 2 591
Дес, радвам се, че ти е харесал Hug да, всъщност това е глазура, може би аз не съм се изразила правилно и ще се поправя! - на нас също не ни се видя тежък, а за вкусен, си е вкусен - спор няма  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 393
О записвам си рецептата и като отида при баща ми ще го зарадвам той много обича подобни сладкиши  hahaha
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт