Имен ден

  • 2 708
  • 49
  •   1
Отговори
Здравеите искам да ви попитам да ли се празнува имен ден след като бебето още не е кръстено?

# 1
  • Мнения: 1 032
Мисля че не.

# 2
  • Мнения: 1 209
доколкото ми е известно да, тъй като не вси4ки именни дни са обвързани със светии.
ако детето ти носи име на светец по-добре питай свещенник, но аз ли4но бих празнувала имен ден на детето си, въпреки 4е още не е кръстено.

# 3
  • Мнения: 526
Не всички имена имат християнски произход Thinking

# 4
  • Самоков
  • Мнения: 561
Според мен това е една от бабините дивотии, мисля че няма значение дали детето е кръстено. Щом носи име на светец си има празник и може да се празнува.

# 5
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Според мен това е една от бабините дивотии, мисля че няма значение дали детето е кръстено. Щом носи име на светец си има празник и може да се празнува.

Подкрепям, Виктор още не е кръстен, но му празнувахме именния ден

# 6
  • Мнения: 493
Празнува се разбира се Peace Peace PeaceВъобще не се притеснявай,че не е кръстен PeaceИмам много познати,които не всички са кръстени и празнуват Hug

# 7
  • Мнения: 524
Синчето ми не беше кръстено до 5 години, но си празнувахме.

# 8
  • Мнения: 4 111
Празнува се. Весел празник!

# 9
  • Мнения: 22 466
Много хора не кръщават децата си, а и в миналото не се е правело поради политически причини.
Не съм виждала досега човек, който да не празнува именният си ден, защото не е кръстен.
Така че, празнувайте си спокойно. ))

# 10
  • Мнения: 990
Не виждам защо да не се празнува. Моите деца също не са кръстени, но това не е било причина да не отбележим подобаващо именните им дни.

# 11
  • Мнения: 3 929
Мисля, че можеш. Едва ли всички възрастни хора, които празнуват именните си дни, са кръстени. Може да не желаеш да си кръстиш детето, но щом носи име на някой светец, какво пречи да празнуваш?

# 12
  • Мнения: 4 555
Каква е тази епидемия от теми за неща, които не трябвало да се празнуват!? Рождени дни, именни дни, не знам си какво...  ooooh!

# 13
  • Мнения: 4 111
Mirama го каза много добре. Комунистите застават срещу църквата и не позволяват кръстене, но това не пречи да се празнува имен ден. Навремето даже много от именните дни бяха на различни дати от датите в православния календар. Навремето майка ми е родила брат ми на сегашния Димитровден, но не е знаела, че е Димитровден и го е кръстила с друго име.

# 14
  • Мнения: 4 451
Празнувай! Grinning

# 15
  • Мнения: 1 272
Аз лично организирах праник на некръстената ми дъщеря по повод имения й ден.
п.с. Стига вече с тези суеверия и подчиняване на казаното от някой си.

# 16
  • SOFIA
  • Мнения: 158
Нови двайсе!  На мен пьк ми казаха да не празнуваме  именния ден преди детето да навьрши 1 г. ooooh!

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Празнува се, защо да не се празнува?

# 18
  • Мнения: 7 201
Празнува се разбира се Peace Peace PeaceВъобще не се притеснявай,че не е кръстен PeaceИмам много познати,които не всички са кръстени и празнуват Hug
Това е и моят отговор.

# 19
  • Мнения: 4 496
Няма ли да се отървем най-после от тези суеверия?!?!Яд ме е ,че все се намира някой,който се изказва какво трябва и какво не трябва да се прави!Писна ми вече да ми казват какво да НЕ правя,а когато има нещо да се прави-никой на хоризонта!Извинете ме,че не е много по темата,но се чудя какво ли ще е следващото нещо,което ще чуя.... smile3511

# 20
  • Мнения: 2 577
защо не ???
стига сега!!!
колко хора има, които не са кръстени и всички празнуват....... /и аз съм била в това число/


Друг е въпроса, че можеш да съчетаеш нещата. Искам да кажа, че ако искаш по принцип да ти е кръстено детенце - направи го на имения ми ден и после пак празнувайте...
Аз лично така направих - и двете ми деца са кръстени на имените си дни, но баткото беше на 4г., а на Димитровден винаги сме празнували

# 21
  • Мнения: 2 159
ами ние празнувахме Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 299
Защо пък да не се празнува. Я се веселете Party

# 23
  • Мнения: 814
 Ние миналата година кръстихме Вальо, но винаги сме си празнували Свети Валентин. Даже сега за първи път чувам, че не трябва да се празнува ако не е кръстен.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 968
Попитай в църквата Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 331
На мен в нашата църква са ми казали следното: след като е четена чиста молитва на майката и детето на 40 ден, до 7 годинка на детето може и да не се кръщава и да си празнувате Simple Smile Хубаво е след това, ако до тогава не сте го направили детето да се кръсти  Hug

# 26
  • Мнения: 1 426
Че даже и да не се празнуваше - щом имате желание да се извеселите, какво ви пречи? Нали няма да ходите в църква да палите свещ и да искате нещо от Бога?

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 614
Според мен това е една от бабините дивотии, мисля че няма значение дали детето е кръстено. Щом носи име на светец си има празник и може да се празнува.

Подкрепям, Виктор още не е кръстен, но му празнувахме именния ден
Аз също смятам да празнуваме именния ден на Мария!

# 28
  • София
  • Мнения: 5 079
Ние празнувахме, бебо се казва Велизар, има имен ден на Великден, а тогава беше на 11 месеца. Празнувахме и още как...  Crazy Писнало ми е от хора, които си усложняват излишно живота с глупави суеверия...  Sick

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Празнувайте и Весел Празник!

# 30
  • Мнения: 592
Нови двайсе!  На мен пьк ми казаха да не празнуваме  именния ден преди детето да навьрши 1 г. ooooh!
И на мен ми го казаха и аз уж не съм суеверна ,но го спазих

# 31
  • София
  • Мнения: 5 782
Ние празнувахме имен ден на сина ми без да е кръстен. Аз също съм празнувала винаги своя, а кръщенето ми беше преди 6г.  Laughing

# 32
  • Мнения: 8 769
Разбира се, че може да се празнува! Като му иде отвътре на човек, даже и не се замисля дали да празнува или не!

# 33
  • Мнения: 3 360
Не виждам защо да не се празнува. Моите деца също не са кръстени, но това не е било причина да не отбележим подобаващо именните им дни.

Подкрепям напълно!

# 34
  • Мнения: 374
Аз пък бях питала в Катедралата във Варна и ми бяха казали, че не е хубаво да се празнува именния ден, преди детето да е кръстено, затова първия имен ден на дъщеря ми не го празнувахме. Дори когато съм й поръчвала литургия за здраве преди да я кръстим, не искаха да записват нейното име, а я записваха като "чедо на ..." и моето име. В крайна сметка християнският живот на човека започва от неговото кръщене.

# 35
  • Мнения: 335
Това за първи път го чувам  Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 5 362
Можете да празнувате Peace
Ами хора на по 30 год. например,как празнуват,а не са кръщавани?! Wink

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Празнувайте и се веселете!Моето го кръстихме на 3 год., но имен ден сме си празнували винаги.

# 38
  • Мнения: 5 183
Моят син още не е кръстен, но празнуваме Свети Тома.
Не кръстен, защото искаме да направим това, когато си идем в родината.
Ами пове4ето от нашето поколение са кръстени в църква едва след промените, т.е като тийнейджъри, 4е и по-големи. Мен ме кръстиха, когато бях студентка. това не ни е пре4ило дас празнуваме именни дни.

# 39
  • Мнения: 1 715
Синчето ми не беше кръстено до 5 години, но си празнувахме.
И ние с дъщеря ми така само ми бяха казали,че не се празнува първия имен ден

# 40
  • Мнения: 842
Мъжът ми винаги е празнувал на Никулден, въпреки че не е кръстен. И на църква ходи, и свещ пали, пък още не го е треснал някой гръм от небето. Я си празнувайте!!! Какво значение има дали е кръстено детето или не, едно кръщене не поражда вярата у човека.

# 41
  • Мнения: 842
Синчето ми не беше кръстено до 5 години, но си празнувахме.
И ние с дъщеря ми така само ми бяха казали,че не се празнува първия имен ден
Това пък сега от какъв зор?  newsm78

# 42
  • Мнения: 3 456
Синчето ми не беше кръстено до 5 години, но си празнувахме.
И ние с дъщеря ми така само ми бяха казали,че не се празнува първия имен ден
Това пък сега от какъв зор?  newsm78
То пък човек вече да се притеснява и да празнува.

# 43
  • Мнения: 1 715
Това пък сега от какъв зор?  newsm78
    Ами не знам ,то аз не че вярвам на такива бабини деветини

# 44
  • София
  • Мнения: 553
За първи път чувам да има някаква зависимост ...

# 45
  • Мнения: 500
Празнувай си на воля!  bouquetИ да почерпиш... Mr. Green

# 46
  • Мнения: 1 092
Не бях се замисляла дали е редно да се празнува или не newsm78,но ние празнувахме именния ден на бебока Peace

# 47
  • Мнения: 8 999
Ами празнува се, разбира се. Това е празник на името, което носи човек, а не израз на вярата му. Няма нищо общо с религиозността.

# 48
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Всичко, което може и с хубаво чувство - се празнува. Няма значение кога.

# 49
  • Мнения: 702
Миналата година празнувахме въпреки ,че не е кръстена. Тази година ще я кръщаваме на именния и ден 15.08 и ще имаме двоен празник.

Общи условия

Активация на акаунт