Отговори
  • Мнения: X
щом имам един поддръжник на идеята, ами да си спретнем тогава една хубава темичка с емоциите и евентуални разочарования от ваканцията
само дано първите да са в повече, за да ни държат влага цяла зима

оставям ви да се вихрите
аз днес почивам и утре ще се разпиша и аз, че е доста

леко писане и четене

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 099
          Аз, търсещата опит и преживяно
        да питам
        • на митниците какво и що се иска на влизане и излизане
        • + при покупки на дрехи ; къде, цени, качество
        • - при покупки на дрехи ; къде, цени, качество
        • кои храни да се избягват от малки деца
        • къде да се внимава с катаджии и изобщо положението с тях + паркинги, цени и сигурност

        # 2
        • Мнения: 11 314
        Пепе, за митниците не мога да ти помогна с инфо, но за покупки - има хубави неща, шити на ишлеме, с цени наполовина като при нас. Водят ги 2 качество по нашия стандарт и затова ги пускат на българския пазар - къде десена е разместен, къде шевчетата не са прави.
        Храни навън, особено по морето - избягвайте желета и мармалади. Пълни са с гадории, върнахме се обринати като бити с коприва.
        За катаджиите - те си имат постоянни места. От много години. Спазвате ли определената скорост - проблем няма да имате. Иначе кихаш 50 кинта или ти вземат книжката за месец. Новият закон дере глави.
        Цени на паркинги - във всеки град и курорт са различни.

        # 3
        • Германия
        • Мнения: 8 099
        Пепе, за митниците не мога да ти помогна с инфо, но за покупки - има хубави неща, шити на ишлеме, с цени наполовина като при нас. Водят ги 2 качество по нашия стандарт и затова ги пускат на българския пазар - къде десена е разместен, къде шевчетата не са прави.
        Храни навън, особено по морето - избягвайте желета и мармалади. Пълни са с гадории, върнахме се обринати като бити с коприва.
        За катаджиите - те си имат постоянни места. От много години. Спазвате ли определената скорост - проблем няма да имате. Иначе кихаш 50 кинта или ти вземат книжката за месец. Новият закон дере глави.
        Цени на паркинги - във всеки град и курорт са различни.

        Официално ли или подкуп? Аз не карам, навигатор съм Mr. Green скоростите не ме притесняват, а идиотите и дупките по пътя


        # 4
        • Мнения: 11 314
        Официално ли или подкуп? Аз не карам, навигатор съм Mr. Green скоростите не ме притесняват, а идиотите и дупките по пътя[/color]


        50 кинта под масата. Вземането на книжката е официално. Ти кой вариант ще предпочетеш. Говоря за лева, не за евро. Но не знам как ще реагират, ако видят немския номер. Thinking
        За Сев. България не знам как е, но в Южна пътищата са ги пооправили. Идиоти има, но са започнали да се кротват. Точно заради катаджиите.

        # 5
        • Германия
        • Мнения: 8 099

        50 кинта под масата. Вземането на книжката е официално. Ти кой вариант ще предпочетеш. Говоря за лева, не за евро. Но не знам как ще реагират, ако видят немския номер. Thinking
        За Сев. България не знам как е, но в Южна пътищата са ги пооправили. Идиоти има, но са започнали да се кротват. Точно заради катаджиите.
        добра новина!

        # 6
        • Мнения: 11 314
        Един съвет - ако видиш в огледалото за обратно виждане джип или нещо по-високо, дай му път. Иначе почват да натискат. Не дай си Боже да са с мерцедес или БМВ, тогава направо спирай Mr. Green

        # 7
        • Германия
        • Мнения: 8 099
        Един съвет - ако видиш в огледалото за обратно виждане джип или нещо по-високо, дай му път. Иначе почват да натискат. Не дай си Боже да са с мерцедес или БМВ, тогава направо спирай Mr. Green
        Аааа Мартин знае за джиповете, откакто вози жена и деца отстъпва и на микробусите пътя Mr. Green

        # 8
        • NL
        • Мнения: 520
        Включвам се по темата с пресни спомени от ваканцията.
        За щастие преобладаваха положителните емоции при нас но разбира се имаше и моменти на негодувание.Бяхме четирима човека,двама от които за първи път идват в Бг.Много им хареса българската кухня,евтинията в Бг(изкупиха де що видят дрехи,сувенири и вино ),от квартирата останаха доволни и направиха много снимки,като всичките бяха единодушни,че Бг като природни забележителности наподобява Франция.
        На мен лично ми направи впечатление,че нямаше това набиване на чалга (поне за Приморско).Ние винаги сме избягвали подобни шумни места но сега дори и вечер в центъра на градчето нямаше много кючеци.
        Сега за негaтвите малко да поговорим.Пътувахме с кола и за съжаление най-лошите пътища бяха именно в БГ.За София е нещо страшно.Съпругът ми си пазеше все пак колата и затова из столицата се разхождахме с такси.Пътят до морето беше по-добър но все пак трябва да се внимава за разни кратери по шосетата.
        За таксите по пътя.За маршрут Холандия-България през Германия,Чехия,Словакия,Унгария и Сърбия.Винетки се плащат в:
        Чехия-към 15 евро (за две седмици).
        Словакия-14 евро(за две седмици)
        Унгария-пак толкова
        и Сърбите 25 евро в едната посока-т.е. 50 евро отиване и връщане.
        Бензинът беше по-евтин от Чехия насам.Имам бележките някъде,ще погледна къде колко с точност.
        Като цяло добра почивка и въпреки,че пътят ми се видя много дълъг и тягостен догодина пак мислиме с кола да пътуваме.Дотогава обаче има още много време,вече ще сме с бебе на ръка newsm32.
        Това се сещам на прима виста.Ще следя с удоволствие кой как е изкарал и дано преобладават хубавите спомени Peace.

        # 9
        • Германия
        • Мнения: 8 099
        Milika, сърбите митничари как се държаха с вас?

        # 10
        • NL
        • Мнения: 520
        Пепеляшка,нямахме проблеми с нито едни митничари по пътя или катаджии.
        Ако се кара с колани,съобразена скорост и въобще се спазват правилата,мисля,че няма да имате никакви неприятности.
        Само да кажа ,че навсякъде сме плащали с карта и сега ми предстои да погледна и как са смятали курса на еврото в съответните страни и колко такса са ми взели за пазаруванията.
        Ще се радвам и другите да се включат с инфо.Такава информация винаги е полезна.

        # 11
        • Germany
        • Мнения: 1 262
        Пепе, аз не те съветвам да купуваш дрехи и обувки от Бг. Моите спомени са от миналото лято, но всичко беше някакви ментета, боклуци и ужасно скъпо. В сравнение с тукашние дрехи и обувки, няма място за сравнение. Иначе детски дрехи може да се намери нещо, но детски обувки също не бих взела от там.  Peace

          bouquet

        # 12
        • Германия
        • Мнения: 8 099
        Хмм, аз имам добър опит с детското бельо. Детски обувки...само едни топлинки или там каквото се казва на тези, с които се ходи вътре, те също се оказаха устойчиви.
        Попадала съм на читави дрешки с читави цени. Виж обувките за големи, там имам за какво да псувам Confused

        # 13
        • Мнения: 664
        Аз ще кажа за шофирането в Северозападна България - всеки път, когато се качвах в колата, треперих, докато не пристигнем. Карането с превишена скорост е най-малкото, как се изпреварват обаче, ни се взе акъла...тежконатоварен камион изпреварва на завой при никаква видимост, автобус изпреварва камион на тесен път...и още много мога да изброявам. Три коня изкочиха изненадващо на 4-лентовото шосе преди Ботевград, това вече окончателно изуми мъжа ми, добре че карахме със 60км. На изхода на София пък видяхме прегазен човек в локва кръв, не беше дошла все още нито полиция, нито бърза помощ и колите лекичко го заобикаляха.

        Пътищата са доста пооправени, за това казвам браво!
        В София сме паркирали само в синя зона (след 18ч. е безплатно), за другите места нямам идея.

        С изключение на горното, ваканцията ни мина чудесно, но аз си отивам в родината и не търся кусури. На море на съм ходила, къпахме се в басейна на съседите Simple Smile

        От детското бельо съм много доволна, всяка година купувам за зимата и качеството е страхотно, най-често вземам на Вис Виталис. За ишлеметата също е добра идея, аз купих рокличка на Gap за смешна сума. Знам че има и хубави детски обувки, ако не се лъжа, бяха ми хвалили една марка Капчица.

        # 14
        • Мнения: 3 521
        Към обувките на Капчица прибавям и един голям плюс за КоКо и Барт...особенно вторите са здрави като зимни гуми, а моделчетата са страшно симпатични. Peace

        Иначе и аз съм страшно доволна от почивката в БГ, но ме мързи и ще пиша утре за нея Mr. Green . Пътищата около Варненско и на север са ги пооправили, но пак има тук там кратери-изненади, масово народа кара в срещуположното платно, но това си го знаете Crazy

        Общи условия

        Активация на акаунт