дрешки за новородено

  • 5 902
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 389
Момичета кажете ми каква марка да си търся дрешки за новородено - бодита, космонавтчета, одеалца, спално бельо и всичко друго, тъй като това ми е непозната област, тия дни гледам че все се заплесвах по едни шаренки, обаче те се оказаха турски и честно казано например хавлииката която съм взела не е от хубава материя, затова ми се ще да ме насочите кои са хубавите марки и качествени.

# 1
Ами много е относително кое е качествено и кое - не. Въпрос на вкус. По принцип турският текстил не е лош (доста западни фирми шият там), стига марката да е добра. Аз съм доволна от Албимини - гащеризончета, хавлии, Мимоза - бодита. От българските най-много ми харесва Захи (на ул. "Бигла" 4, има ги и в магазин 9+). На Premaman нещата за новородени не са лоши - бодита, гащеризончета, а също и на една холандсkа фирма - Noppies (в магазин 9+). Мисля, че е трудно да се посочи определена марка. Май няма да си спестиш ходенето поне в няколко магазина, за да прецениш сама. Ако имаш близки вчужбина, H&M са направо върха и то на прилични цени. Това с пазаруването на бебешки дрешки ми е любим спорт! Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 44 148
Ами аз турските ги харесвам много - на Фуар и на Адорабъл, Азис нещата сме ги ползвали - хубави си.
Бългърски също съм ползвала....единствено при някои им падат тик-така и мн се дразня....
Ако има някой от чужбина да ти донесе още по-хубаво - хем са на същите цени (та и по-евтини), хем са доста качествени....
Зъхи са ок, но на мен като модели не ми допадат...
Др вариант са си фирмените (но и по-скъпи дрешки)...както ти харесва.

Най-важното при дрехите - гледай да са 100% памук - това за новородените е най-важно, да нямат шевове и апликации, които да дерат и дразнят кожата, трикото да е стегнато и качествено....

е плюшените не са съвсем памук, но при нас проблем не са правели...

Гербер и картърс също са ми много любими, но почти няма тук....

Последна редакция: чт, 02 авг 2007, 21:16 от bubu_to

# 3
  • Мнения: 2 936
аз гледах повече материята да е мека,памучна  Peace
в крайна сметка повечето дрешки ми се оказаха турски-Фуар,Адорабъл,Мимоза,Албимини...H&M,Carter's,Logg също са много хубави,но както са написали и другите рядко можеш да ги намериш в БГ!!!

# 4
  • София
  • Мнения: 790
Нито когато се роди Рали, нито сега гледам каква е марката на дрешките. За мен е важно да са памучни и да ми харесат. Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 8 283
Ами да ти кажа от турските съм по-доволна от колко от от Китайските, казвам китайски 'щото много от маковите дрехи там ги правят  - Премама(не къпувам нищо от трикоповече от там, бодитата на сина ми растях с него), Овиезе(пак кофти трико и зле оцветено), Фокс (ужасно им е плетивото),...а цените им определено не отговарят на качеството, вече не съм сколонна да плащам само за хубава дизайн (наистин има жестоки неща понякога), който отива по дяволите след 1-2 пранета и то на цената на 3 други дрешки.
Гледам да се изкущавам само на намаление да не ме е яд после.
С 2 ръце подкрепям ЗАХИ и добавям от българските ЖОРАЛ и КОМЕС. Преди съм купувала и на Сали но нещо ме разочаровах на последък.
Може да попаднеш на добри попадения и в Маркс и Спенсър(те пък и в Бангладеш или Шри Ланка шиеха, мързи ме да погледна етикетите). 

# 6
  • Мнения: 2 652
Ми това е много относително, както и при дрехите за възрастни - понякога се изръсиш сумати пари за маркова дреха, после се оказва не толкова качествена. Важното е да гледаш да са 100% памук, материята да е фина и еластична, за да ти е по-лесно в началото да го обличаш, тик-так копчетата да се откопчават лесно и другите неща, които по-горе са ти казали. Аз лично съм доволна от Mothercare, само бодитата им не са много тънички сега за лятото, но другите неща са много хубави. И естествено - по-нататък толкова магазини ще обиколиш и навсякде все по нещо ще си харесаш.

# 7
  • Мнения: 255
Мине, Фуар, Бебето и Азис за сега от тези нямам оплакване хубави цветове и ватерия пробвай и приятно пазаруване.

# 8
  • Мнения: 255
исках да кажа Материя разбира се Simple Smile)

# 9
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Ако трябва да говорим за Пазаруване от България-спокойно заложи на Захи.Дрешките за новородено ще носите най-много 2 месеца.Ританките и бодитата им са много добри,без забележки съм.Виж за якета и гащеризони ако има кой да ти вземе нещо от чужбина му поръчай.Аз съм доволна от НЕКСТ и H&M. Peace

# 10
  • Мнения: 2 891
Във Вис Виталис можеш да намериш на чудни цени бельо всякакво. В София магазинчето им е малко, на Пиротска е. Можеш да видиш адреса в сайта им. Това, което не ми е дадено от приятелки съм купила от там. А, сали също имат хубави работи. И не забравяй, ако имаш приятелкии с деца, да видиш какво ще ти предложат те и чак тогава купувай.

# 11
  • Мнения: 205
по добре купувай само български,докато е малко бебето неможе да ги износи,турските бодита са по 10-тина лева,а българските вървят по 3-4 лв.

# 12
  • Мнения: 3 457
Турските Peace Тези ,които се шият в от Fuar baby са Fuar ,Tex,Mother love,Adorable,C&A,Baby walz сега ми се спи и не мога да се сетя за другите  Mr. GreenНо тези ги шият в Турция и са ишлемета за Европа и Америка Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 3 271
Гледам да са български, меки материи - марката не гледам особено каква е.

# 14
  • Мнения: 1 554
аз купих на вис виталис уж казаха 4е са хубави ще видим

# 15
  • Мнения: 533
Турските Peace Тези ,които се шият в от Fuar baby са Fuar ,Tex,Mother love,Adorable,C&A,Baby walz сега ми се спи и не мога да се сетя за другите  Mr. GreenНо тези ги шият в Турция и са ишлемета за Европа и Америка Peace
Съгласна съм!И аз много исках да "подкрепя българското",но изпопадаха копчета,разнищиха се,а моето дете има много,много дрехи ,а е само на 2м.

# 16
  • Мнения: 1 449
За новородено - Захитекс (бодита, ританки, памучни гащеризони). Доволна съм от: материята; кройката; закопчаването; шевовете.

# 17
  • Мнения: 22 453
Аз лично не съм гледала марки и т.н. а гледам материята каква е. Не ми ли хареса на пипане, просто не купувам. Имам български, турски, донесени от Англия и поръчани от Франция.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 194
Турските Peace Тези ,които се шият в от Fuar baby са Fuar ,Tex,Mother love,Adorable,C&A,Baby walz сега ми се спи и не мога да се сетя за другите  Mr. GreenНо тези ги шият в Турция и са ишлемета за Европа и Америка Peace
Да! Аз съм доволна. Поне аз ги намирам за по 6 лв.(не за 10) в два магазина в Лозенец.

# 19
  • София
  • Мнения: 44 148
Турските Peace Тези ,които се шият в от Fuar baby са Fuar ,Tex,Mother love,Adorable,C&A,Baby walz сега ми се спи и не мога да се сетя за другите  Mr. GreenНо тези ги шият в Турция и са ишлемета за Европа и Америка Peace
Да! Аз съм доволна. Поне аз ги намирам за по 6 лв.(не за 10) в два магазина в Лозенец.

ще кажеш ли къде са тези магазини - може и на лични....Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 7 194
Бодитата на Fuar :
- магазина на ул. Галичица (малко преди пресечката със Златовръх, в ляво)
- магазин "Когато има бебе 9+" (или нещо подобно Mr. Green) на Никола Вапцаров, това е малко след спирката на 120 на семинарията, посока Хладилника.

# 21
  • Мнения: 17 407
На Вис Виталис са страхотни нещата, можеш да си купиш всичко от тях. Качествени и на много добри цени. ХАресвам и на Фуар, БебЕто, ама 7-8 лв е едно боди....

# 22
  • София
  • Мнения: 7 194
Ами аз бях купувала някакви български бодита от Штъркел за 6 лв., и честно казано не съм впечатлена. След десетина пранета копчетата им започнаха да се "измъкват".
Но може на Вис Виталис да са хубави, не съм ползвала.

# 23
  • Мнения: 2 891
Добри са. За бодитата не помня, но си взех потничета за 2.50 и гащи за левче и малко. Гащите се ползват най-често, предполагам знаете  Mr. Green Здрави са. Нищо им няма. Сашо ги ползва вече година.

# 24
  • София
  • Мнения: 44 148
red - мерси много...но за съжаление малко са ми далеч...ние сме долу на спартак...може някой път и да стигнем до там ще си запазя адресите Wink

# 25
  • Мнения: 68
Почти всичко, за бъдещото си бебче напазарувах от едно малко магазинче, което се намира до болница Вита, на ул. Драговица-на ъгъла преди болницата.
Продават страхотни неща-carter's, noukie's  и други но сега не се сещам за всичките. Всичко, което купих от там мина през пералнята по погрешка на 90 градуса, направо бях изтръпнала, но учудването ми беше че нито една дрешка не е повредена. За моето момченце от там съм накупила много комплектчета от по няколко части, цветовете и картинките изобщо не могат да се сравняват със скучните български дрешки (напр.боди+гашеризонче дънково на бели и светло сини квадратчета= 10лв (carter's)). Беше по време на лятното намаление, а иначе цената е двойна, което пак е супер.

# 26
Има страшно много марки, но аз също съм съгласна, че има страхотни турски неща (Cotonel baby, Addorable, Fuar, Mini baby, Suber, Aziz bebe).  Има и една страхотна гръцка марка Unique, техните неща са по-скъпи, например боди 17.90 лв., но пък къчеството е на ниво. Аз пазарувам само от един магазин на Черни връх (BEE), защото има всичко и на добри цени. Успех Grinning Grinning Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 44 148
ВЕЕ къде по-точно на черни връх е?

# 28
ВЕЕ се намира на бул. Черни връх 32, всъщност и там не е много ефтино, но пък често правят намаления, сега също има до 1 септември доста изгодно намаление Grinning

# 29
  • Мнения: 4 546
аз пък имам забележка към бодитата на Захи. материята е мека и много приятна, но копчетата са така сложени /или пък са прекалено малки?/ , че бодито се отваря между копчетата и се вижда гола кожичка. бебчо е малък още и не са му големи бодитата, така че не го отдавам на грешен размер боди, а на начина, по който са сложени копчетата.

# 30
red - мерси много...но за съжаление малко са ми далеч...ние сме долу на спартак...може някой път и да стигнем до там ще си запазя адресите Wink
http://www.kasidabg.com/

# 31
  • Мнения: 2 149
Ползвали сме бодита на Захи и Азис - и двете фирми ми харесват. между другото Азисите ни бяха наследствени Mr. Green, ама не бяха мръднали! И както и да ги переш - супер са.
Захитата - аз съм доволна от тези, които са кремави на малки негърчета и маймунки - по-плътен памук са.
Не одобрявам Венера и т.н. български, които след първото пране губят тик-так или се бридат на мястото, където са тик-тачетата.
------------------------------------------------
Хавлийка имаме на Happy baby, от Слънчицето, много съм доволна от тази фирма. Отнея имаме и плюшено одеяло+чувалче, просто са върха!
-------------------------------------------------
Лично аз харесвам и Бебетто, но наистина майките са прави, че в началото много се сменят дрешките - я памперсоците изпускат, я са умаляли докато изсъхнат. Не се харчете много за скъпо бельо.
Хавлийката се ползва дълго-дълго, и Бебето хавлия имаме, и тя е хубавка! Peace

# 32
  • Мнения: 2 936
хубави бодита има и в Пакостник
http://www.pakostnik.com/bg/products.php?cat=20

 а също така и в магазина Бейби нова в Павлово...и на Патриарха-първата пресечка след Витошка.магазина май се казваше Бъгс бъни  Peace

# 33
  • Мнения: 1 322
Аз също съм за турските Фуар, Адорабъл и Азис. Нещата са им наистина качествени.

Общи условия

Активация на акаунт