Правилно ли постъпих?

  • 1 733
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Случката е следната.
Съпругът ми взе на работа едно момиче. Откакто работи обаче, тя непрестанно отсъства, болна е, ходи на море и прочие. Заплата за тези периоди получава в пълен размер.
Не това е проблемът.
Днес тя има рожден ден. От вчера го търси, за да й плати заплатата, за да може да си посрещне рождения ден. И това не е проблемът.
Проблемът е, че кани само него т.е. без мен (иначе ще има и други гости). Тя отлично знае, че е семеен и т.н.
Съпругът ми бе много озадачен, но той по принцип не е конфликтна личност. Само да спомена, че досега не сме ходили самостоятелно на мероприятия на общи познати. Иначе свободата си я имаме.
Та аз му казах, че това момиче не го уважава, и не зачита него и семейството му, въпреки нещата, които е направил заради нея. (Тоя взе едва ли не по милост, защото нямала работа в момента)
Просто е обидна и недостойна тази постъпка. И аз се чувствам наскърбена, не защото няма да отида на този рожден ден (честно казано и обкръжението не ми е по стила, макар че се вписвам чудесно във всякакъв вид компания.)
Та му казах, че се чувствам наскърбена.
Той ми отвърна, че е много озадачен от това, че и аз не съм канена и щом това ме наранява, няма да отиде.
И наистина - не отиде.
Да, ама аз сега се чудя, не му ли наруших свободата? Или просто защитих собствената си чест. Хем ми е приятно, че той постъпи така, хем се чудя дали постъпих правилно?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 800
Момичето едва ли е казало на мъжа ти "поканен си , ама без жена си" Rolling Eyes, може би  не се е изразила правилно или вие така ограничително сте го разтълкували.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 793
Миналата година колежка на мъжа ми направи някакъв купон. Поканила колегите, сред които и мъжа ми, поканила и детето. Grinning А мен не се сетила да ме покани. Отидоха си двамцата на купон като едното нищо. Не съм се наскърбявала, даже ми беше смешно. Лапето на година и половина, обаче канено на купон.  Grinning Мисля си, че момичето просто не се е сетило да ме покани. Случва се понякога човек да не ги загрява тези работи, особено ако не е обвързан сериозно. Същото и при теб.
А това, че мъжът ти не отишъл-какво толкова? От един пропуснат купон нищо няма да му стане, айде сега.  Grinning

# 3
според мен не толкова обидна нейната постъпка, колкото би била тази на мъжа ти, ако отиде сам....Ако се притеснява, пита, "Мога ли да доведа и съпругата си?". Тя какво би отговорила според теб? А възможно ли е той да иска да отиде без теб ( без користни цели, просто така).... newsm78

# 4
Случва се понякога човек да не ги загрява тези работи, особено ако не е обвързан сериозно.

Това също.

# 5
Значи, поканата е била отправена персонално към него. Доре е бил попитан дали ще идва и какво ще пие, за да му се поръча.
Явно по тънката лайсна е всичко. Но аз нямаше да й изям ушите. Може бих й ги изпила, но това е друга тема. Heart Eyes
Както и да е. През периода, в който тя е на работа, е имало много общи мероприятия и тя е наясно със ситуацията. Така, че това, че не е сериозно обвързана, не е аргумент, поне за мен.

# 6
  • Мнения: 516
А ти работиш ли във фирмата на съпруга си? Ако си просто съпругата на шефа е нормално да не те покани според мен. Аз например много се дразня на фирмените партита на съпруга ми, защото винаги ме канят и трябва да ходя, заради него. А понякога ми е безинтересно, да не кажа направо скучно. Особено, когато започнат да говорят за работата си. Друг е въпросът, ако и ти си част от фирмата. Тогава наистина е гаф от страна на девойчето. Но може наистина да е неволен. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 897
Правилно си постъпила.Няма как да не си, щом като си казала това, което мислиш и чувстваш.
Била си искрена и пред себе си и пред съпруга си.
Ако беше си премълчала,а съпругът ти беше отишъл сам на рожденния ден по-добре ли щеше да се чувстваш?По-правилно ли щеше да постъпиш?

# 8
Правилно е постъпил мъжът ти,като не е отишъл smile3508

# 9
А ти работиш ли във фирмата на съпруга си?
Не работя заедно с мъжа си.
Сега има развръзка.
Тя му се обадила, защото от друг разбрала, че няма да отиде, под измислено оправдание, което е пак компромис от моя страна.
Той казал, че не съм знаела и са дошли кумувете на вечеря(днес стават 3 години от кръщенето на Стефчо).
Защо не ми бил казал, забравил ли е, що ли?
Чудя се, тя на маймуна ли ме прави или наистина е била с чисти намерения?
П.П. Само за протокола - редовен потребител съм,  не ме мислете за пързалка. Даже съм ССФ. Което говори повече от всякакви опрвадания.

# 10
  • Мнения: 1 942
Я не го мисли толкова  Hug Тя си правила сметки някакви, а мъжа ти е постъпил като пич и дженталмен.  bowuu Дали си права или крива няма значение, ситуацията е предизвикала в теб някакви негативни емоции и той е направил всичко възможно да не си наскърбена. Браво на момчето   bouquet А какво да каже на колежката - жена ми се цупи че не е поканена  Mr. Green, айде сега ....

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Спокойно, няма защо да се обвиняваш  bouquet

# 12
  • Мнения: 417
Добре де,ами мъжа ти защо не е попитал дали може да вземе и теб(евентуално ако госпожицата е забравила да те покани)?Или мъжът ти просто е искал да отиде сам,обаче не му е минал номера?

# 13
  • София
  • Мнения: 3 423
Понякога една заплата не стига, за да поканиш колегите + половинките им.
Не е все едно да поемеш сметката на 5 или на 10 души.
Имам колега, който ни е канил без половинките съвсем откровено заради сметката. Иска да ни уважи, но ще му дойде в повече ако се дотътрим масово, пием по една малка напитка и после дискретно се изнизваме.
Може би това е случката, сама казваш, че мъжа ти е бил много добър към нея, би искала да го уважи и да благодари по някакъв начин.
От своя страна той много дипломатично е отклонил поканата.
Не го мисли толкова Simple Smile

# 14
  • Мнения: 516
Наистина не разбирам, защо толкова се впрягаш. Аз например никога не съм вземала мъжа си на служебните празненства. Както казах по- горе, той ме мъкне постояно със себе си. Нормално е да се поканят само колегите. Мъжът ти се е съобразил с теб и отказал, така, че да не накърни ничие его. Не го мисли толкова. А ако девойката наистина го харесва, можеш само да се радваш, че имаш готин мъж Simple Smile Моя, ако наеш какви го задяват... Ама не ми пука. Винаги ще има по- красиви, по- млади и по- напористи момици. Щом го харесват, значи вкусът ми е добър. Laughing

# 15
  • СОФИЯ
  • Мнения: 856
Не го мисли повече. Имала си някакво усещане относно нещата и може би си се оказала права. На това може би му му се казва женска интуиция. Времето ще покаже девойчето дали е била с користни цели.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 374
Дона Флор и нейните двама мъже, хубаво е, че гледаш оптимистично, ама недай си Боже да се окаже някоя лепка, от която няма отърване .....

# 17
Добре де,ами мъжа ти защо не е попитал дали може да вземе и теб(евентуално ако госпожицата е забравила да те покани)?Или мъжът ти просто е искал да отиде сам,обаче не му е минал номера?
Познавам съпруга си. Не е от тези хора, пък и има пълната свобода от моя страна, както и аз от негова.
Често пътува, така че има всякакви възможности и ситуации, та да примре точно до този рожден ден.
А и както казах, на мероприятия ходим заедно, защото ни е приятно. Не по задължение. На него му е приятно с моите колеги и приятели, аз пък си изкарвам чудесно с неговите. Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 1 465
Преди известно време имах подобен случай - секретарката му празнуваше РД, и беше поканила всички от фирмата, но без половинките. Приех го за нормално, още повече , че тя няма приятел , а всички други са семейни или обвързани и в конкретния случай би се чувствала тъпо, още повече че почти не се познаваме.

Не мисля че, мъжът ти е имал задни помисли - явно връзката ви е стабилна, щом си имате доверие, споделяте и решавате заедно.  Peace

# 19
  • Мнения: 516
Дона Флор и нейните двама мъже, хубаво е, че гледаш оптимистично, ама недай си Боже да се окаже някоя лепка, от която няма отърване .....

Ами не знам, как бих постъпила. Общо взето съм изключително либерала и неревнива. И живея с мисълта, че може и да ми изневери. Застраховка няма. Но това си е негов проблем, не мой. Като е толкова глупав да хлътва по лепки, да се залепя за тях и да се отлепва от мен. Laughing Няма да е приятно, но се случват къде по- страшни неща. Дано не звучи вятърничаво. Държа на мъжа си и той на мен. Просто не съм ревнива. Може би, защото не ми е давал повод за това. newsm78

# 20
  • у дома...
  • Мнения: 3 080
Наистина не се впрягай... Моя мъж имат поне по 5 -6 банкета, организирани от службата им. И само един е с нас, половинките им. Да, мъжо много често излиза нощем по работа. Да, много често по всяко време на денонощието го търсят и жени и мъже. Та не се кося за такива неща - ако иска да направи нещо няма как да го спра...

# 21
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Съпругът ми взе на работа едно момиче. Откакто работи обаче, тя непрестанно отсъства, болна е, ходи на море и прочие. Заплата за тези периоди получава в пълен размер.

Вие тази девойка на доотглеждане ли сте я взели или за да работи? Laughing Thinking

# 22
Вие тази девойка на доотглеждане ли сте я взели или за да работи? Laughing Thinking
Мисля, че скоро ще мине на самоотглеждане. Съпругът ми доста й е набрал. То бива-бива.

Общи условия

Активация на акаунт