На канадската земя сме в очакване на много деца - 17

  • 19 321
  • 288
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 319
Yanadark, и за мен много бързо минаха тия 4 месеца. Вярно, че първите 2 месеца моите родители бяха тук и аз успявах доста да си почивам, но пък след като заминаха Флоранс вече си беше направила график за ядене, игра и спане, и на мама пак й остава достатъчно време за почивка Mr. Green

Май днес съм "на всяко гърне-мерудия" Blush

# 46
  • Мнения: 96
По повод темата за Отава, сигурно следващата седмица ще ходим там (да разходим Баба), та какво освен парламента има да се види?  Ако ми изровите и как точно се казват интересностите, за да съставя маршрута, ще ви бъда много благодарна...

Интересен е нашия малък град - зависи какви неща те интересуват, но основно си заслужава да се види:
1. парламента
2. канала (сега няма да става за кънки - но може да се разходите с количката по пътеките покрай него)
3. на мен ми е много любимо да се возя на туристическите корабчета, които тръгват от Gatineau, точно до музея на цивилизациите - правят чудесна малка, но приятна обиколка в същинската част на центъра по вода при това - по Отавската река.
4. Маркета (Bytown Market) също е хубаво място - има малки магазинчета и заведения.. някой път ми напомня на БГ (рядко.. но все пак..)
5. Музея на цивилизациите също е интересен - но там е малко за по-големи дечица (има детски етаж или кът). 
6. Интересно място е и ресторанта на върха на хотел Мариот - върти се и се вижда целия град!!! Страхотно - разбира се скъпичко ще излезе за вечеря, но за едно бързо кафе бива! Има шантаво работно време обаче.

Е това е:) Надявам се да помогне.

Писанке: Благодаря за пожеланията. Мойта Ирина расте и хубавее от ден на ден по- хубава и по-интересна. Като цяло е много добро детето и ние като Мрск бяхме в шаш първите няколко дни, но сега вече влизаме в релси. Кърменето вече е песен!!! Направо да не повярва човек! Дори усещам че почва да влиза в режим!

Мрск - голям сладур Раян. Като гледам и неговата глава се "каламбичка" в car seat-a. Аз изпитвам див ужас като трябва да я возиме в колата, защото главата и като че ли все е на криво. Дайте акъл, по-опитните - има ли защо да се тревожа или няма проблем с това???

Малко по-дълъг постинг, извинете за което - ето ви и снимка на нашата принцеска:

# 47
  • Мнения: 2 093
Леле каква галерия от бебета, кое от кое по сладко. Толкова са сладки на тази вьзраст и толкова бьрзо порасват.
Поздравления на новите маичета: Росист, Мис К и Еми. Да са ви живи и здрави малките рожбички и лесно да се справите през пьрвите месеци. Мис К, ние вече си имаме един Раян, така че твоя Г-н К (Раян) е # 2 в Канадската тема.

Пчеличка, Фло е станала голяма госпожица и изглежда много доволна от себе си.

# 48
  • Мнения: 274
Минервата това е сайта www.ottawatourisum.ca ,тук има всякаква информация за гостите на града, а в този http://www.ottawakiosk.com/museum3.html има сайтовете на всички музеи в Отава.
Както и Еми ти е писала парламента е задължителен, а в музея на цивилизациите има детски музей или по точно отдел, където на нашите деца им беше доста интересно въпреки че са по малки от вас. Също инересно за деца е и в  Canada Agriculture Museum.
Но изборът е ваш, приятна разходка))).
до скоро

# 49
  • Мнения: 417
Привет и от нас!
Честито и на Росист и прекрасната малка Йоана! Да сте живи и здрави!

Раян е голям сладур! Иринка е хубавица, а Флорансе цъфти със всеки ден!
Прекрасна малка галерия!
Да не останем и ние от западния бряг по-назад се включваме с 3 месечния Виктор Simple Smile

# 50
  • Мнения: 398
Да чeститя и аз на Роси за беба Йоана и на Rosemontia за малкия сладур Раян и да са ни живи и здрави. Пчеличка и твоята сладурка е много пораснала. а Виктор е страшен бабанка.

Аз едвам се движа вече с корема. добре че от една седмица клиентите рязко спаднаха та даже надничам и във форума. Сигурно ще работя докъм другата седмица - тогава ми дадат и дата за секциото.

Само да добавя и за красотите в Оттава си струва Rideau Hall, където е резиденцията на главния гувернант на Kанада - безплатно е за туристи, има много хубав парк, атрактивна стража и т. н.

Друга забележителност съм аз с моя корем и една припкaща кака Хлапче - така че моля заповядайте - ако имате време, де
. hahaha

Последна редакция: чт, 09 авг 2007, 20:12 от Poupon

# 51
  • Мнения: 1 199
Браво бе майчета Grinning Какви хубави бебоци сте родили Heart Eyes Направо да не си откъсне човек очите от тях.
Забелязах че с Пупончето разликата в термините ни е само 5 дни. Чакам с нетърпение вторника че да видя дали ще ми предизвикват раждането по-рано. Че ако сме по-големи от бати, още повече с този голям корем, нищо чудно и това да ни се случи. А мен  преди раждането направо ме затрупаха от работа. Никой не го прави нарочно, ама какво ли ме грее Tired

# 52
  • Мнения: 449
Честити бебчета на MrsK и rosist !
Да растат много щастливи, да бъдат борбени
и нека имат прекрасно детство!!!


Майчета, много са ви сладки бебоците. Кога се родиха, кога пораснаха толкова големи. Thinking Хубаво е така да ги показвате от време на време, че и ние да им се радваме и да ги виждаме как се изменят и хубавеят. Ние торонтянките редовно се събираме и си ги гледаме.
Аз без да ги водя на отчет мисля, че наред да ражда в края на месеца е kivito. След нея Dunn, Пупончето и heureuse. За по-нататък не знам.  newsm78 Който е да си каже. Така поне ще сме в очакване на хубавите вести, които в следващия един месец ще са много.

# 53
  • Мнения: 3 932
Роси,
честита радост в семейството, да ви е жива и здрава малката Йоана и само положителни емоции да ви носи!!! Скорошно и леко възстановяване!

Lorsque l'enfant paraît, le cercle de famille
Applaudit à grands cris.
Son doux regard qui brille
Fait briller tous les yeux,
Et les plus tristes fronts, les plus souillés peut-être,
Se dérident soudain à voir l'enfant paraître,
Innocent et joyeux.



  bouquet

Последна редакция: чт, 09 авг 2007, 05:45 от МИНЕрВАта

# 54
  • Мнения: 3 932
Благодарско за прякото включване от Отава и познавачите, за парламента е ясно, че ще се влиза пак (дано им работи климатика Mr. Green), др. инфо ми беше много полезна.
 Peace

# 55
  • Мнения: 3 271
Ех, че хубави бебета, честито и за новите постъпления! Не съм влизала някое време и колко много съм изпуснала!

Не знам дали silvy е успяла да се похвали тук, че си имат бебе Данаил Simple Smile

msbilt, не съм чела историята ти. Ако искаш ми прати линк, за да съм в час. И ние живеехме в Торонто преди, върнахме се в БГ покрай едно много добро работно предложение към мъжа ми, сега предвиждаме преместване към Ванкувър, той в момента е там на последни преговори с 2 компании, стискайте палци да мине добре и после да изберем по-доброто.


Поздрави на всички!

# 56
  • Мнения: 912
Здравей, Millena.
Ами моята история накратко - завършила съм в Канада и съм работила там и като студентка (co-op intersnship) и професионално. По време на една от отпуските ми в България, реших да поостана за по-дълго с родителите ми и с моя любим, скоро след това се оженихме, намерих си работа, забременях и т.н. но това е доста опростен вариант на нашата история Blush. Може да се каже, че и аз като теб съм се върнала в БГ заради мъжа ми, след като преминахме през една изстрадана любов и поддържахме връзка няколко години, накрая нашата бленувана мечта се сбъдна Heart Eyes
Обаче....все още не мога да го убедя да заминем всички заедно като семейство за Канада  Rolling Eyes

# 57
  • Мнения: 417
Честита мъжка рожба, Силви!
Много да ви радва !

# 58
  • Мнения: 3 271
msbilt, ясно е положението. Аз явно грешно съм изтълкувала думите ти за търсене на работа. Или се надяваш, ако има нещо уредено на мъжа ти да му е по-лесно да се реши на стъпката?
То винаги има съмнения, аз също съм така. И съм на периоди...

# 59
  • Мнения: 676
Здравейте момичета,

отдавна не съм писала, но немога да не поздравя майките на толкова много и изключително чаровни бебета.

Живи и здрави да са всички новородени бебоци, много щастие и прекрасни мигове на техните родители

Дидка това е Холи-Лоли и аз я познах Heart Eyes

Ние също си бяхме в БГ за 2 месеца. Раян изкара едрата шарка там и се наложи да се затворим в къщи за 3 седмици, но след това си наваксахме с разходките. Също така го кръстихме, рождения му ден празнувахме и оставихме на бабите и дядовците много приятни спомени от това лято.

Поздрави на всички    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт