Въпрос за Еспумизана

  • 1 906
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
в саб-а е по концентриран симетикона. за това запича.

еспумизан давах почти два месеца без прекъсване. капките се дават по 25, на всяко хранене. ако не ги даваш така - по-добре не давай. симетикона действа с натрупване и ефекта се вижда след 24-48 часа от започването.
и пак казвам, ако не ги даваш на всяко хранене, по-добре не давай.

И аз давах Еспумизан по 25 капки преди всяко хранене.
Къркори коремчето, защото има газове които трябва да излязат.
Аз бях доволна - бебето ми спокойно. Не разбрахме какво е това колики.

# 16
  • Мнения: 2 908
И аз давах ту Саб,ту Еспумизан 3 месеца почти без прекъсване.По 25 или 20 капки преди всяко ядене,понякога след ядене ...Не сме имали къркорене.Но не ни и помогнаха... LaughingКоликите си спряха след 3-тия месец от само себе си,а иначе бяха зверски,ако и вашите са такива-не очаквай да ти помогнат капките SadМожеш да вариш и чайчета от копър или анасон-може те повече да помогнат. Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 990
При нас Еспумизанът действаше много добре,по 15 капки преди всяко хранене.На Ивайло също му къркореше коремчето и отделяше газове,но то именно това е действието му-да ги освобождава.
И при двете ми деца Еспумизанът действаше също много добре. Аз им давах по 20 капки преди ядене.

# 18
  • Мнения: 2 652
капките се дават по 25, на всяко хранене. ако не ги даваш така - по-добре не давай. симетикона действа с натрупване и ефекта се вижда след 24-48 часа от започването.

и аз така - давах преди (или след) всяко хранене по 25 капки - пише си го в листовката.

# 19
  • Мнения: 2 652
забравих да кажа , че и при нас къркореха червата и бебката започваше да пръцка, но точно това е търсеният ефект - да се раздробят големите мехурчета газове и да се подобри проходимостта на чревцата (как го казах само хахаха)

# 20
  • Мнения: 184
давала съм еспумизан три пъти на ден по 25 капки,но преди хранене.От саб симплекс не бях доволна

# 21
  • Мнения: 5 362
Преди ядене,по 20 капки.Давах Еспумизан.

# 22
  • Мнения: 15
Малкия Никола вече е на 3 и половина месеца първите три бяха кошмар страшни колики къркореше му  постоянно коремчето и пръцкаше. Давах всички видове капки дори повече и по-често от указанията,дори ми донесоха някакви капки от Англия, но ефект нямаше вообще.Нищо не помогна .сега вече има много слаби и редки колики просто трябва да израсте това неразположение както беше казано това не е болест гадно е но ще мине.Между двата вида капки няма разлика имат еднскво съдаржание.Пожелавам търпение на мама и тате.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 603
Било добре еспумизана и Саб-а да се редуват. Така и правя, но от еспумизана май съм по-доволна /знам, че са едно и също, но просто така ми се струва/. Стори ми се, че от него повече пръцка и къркори.
Давам 3 - 4 пъти на ден, от обяд нататък, когато са и най-силни коликите. Не знам дали може преди всяко ядене, кърмя на поискване, та тя яде по 8-9 пъти на ден ... струва ми се прекалено всеки път да давам капки.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Саб симплекс ползвах в началото, но не помогна. Сега сме само на Еспумизан. Слагам по 10-15 капки в млякото от обяд, когато започват коликите. Засега ни помага. Според нашата педиатърка 15 капки два, три пъти на ден са напълно достатъчни, а 25 са вече много и то на всяко хранене.

# 25
  • Мнения: 649
Нищо друго не ни помагаше така, както Еспумизан. Именно целта на капките е да подпомогнат отделянето на газовете. Няма място за притеснение. Peace

# 26
  • Мнения: 207
Благодаря много за отговорите! И аз мисля че Еспумизана има по-голям ефект от Саб симплекса!  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 1 267
може да даваш и от двете. взаимидопълними са, така каза нашият педиатър. аз ги редувах.

# 28
  • Мнения: 617
Давах всякакви капки, но докато не свикна коремчето - няма полза.
Някоя мама от форума беше казала, че капките са повече за успокоение за нас, че все пак даваме нещо на бебчо и не го оставяме да се мъчи.

# 29
  • Мнения: 6 029
може да даваш и от двете. взаимидопълними са, така каза нашият педиатър. аз ги редувах.

не знам какво им се допълва, те са едно и също Wink

Общи условия

Активация на акаунт