Така ли трябва да научи детето

  • 3 829
  • 81
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 424
някои жени просто не са заслужавали да станат майки, щом си позволяват да тормозят чуждите деца  Close
ужасна ситуация, но все пак има надежда, че момчето не е съвсем малко, та да не разбере ако седнеш и му поговориш съвсем искрено защо не е знаел досега. изплачи си мъката ако щеш, обясни му , че просто не си могла да намериш начина да му го кажеш, че си се измъчвала и си нямала сили да го кажеш, че никой не е искал да живее той в лъжа и че и двамата ви е боляло за него , затова сте мълчали  Cry
нямам повече мъдрост за тая ситуация  Tired
 Praynig

# 31
Благодаря ви, на всички вас! Обичам ви без да ви познавам! Пишейки тук се опитах да се видя през чужди очи, защото имам нужда от всякаква помощ и от всичките думи, които прочетох тук!
Аз не мога да мразя по принцип...Това е голям дефект и се дължи на факта, че разбирам мотивите на хората...Интуитивно постъпих точно както съветва darena. С любов, присъствие и известно неглижиране на случилото се. Помолих за прошка и обясних мотивите си.
Прочетох мнение, че парите са ме задържали в тази ми роля - това е нелепо - 30 лв. никога не са били пари, камо ли пък причина за подобно решение. Наистина ли мислиш подобно нещо за мен? Просто баща му имаше положително въздействие с присъствието си за детенцето ми. Питал ме е защо не сме заедно и аз съм отговаряла, че има и такива семейства, и че е по - важно какви са отношенията ни, когато сме заедно...Другата жена знаеше за нас още когато се върна в живота на съпруга си. Единствено не знаеше, че още сме в живота му...

# 32
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Не се измъчвай, не можеш да отговаряш за постъпките на другите хора, лошото е че в случая негативизмът се е стоварил върху детето ти. А затова, както са казали момичетата по-горе, трябвало е да помислите с бащата (най-вече ти) доста по-рано как да му кажете истината. Но станалото - станало. Говори със сина си поне сега и му кажи всичко от началото до края, разкажи за всички свои чувства, той ще те разбере. Все пак между вас нищо не се е променило.
Аз лично, ако се бях повела по акъла на нашия татко, по същия начин - разговорът никога нямаше да се проведе. Но аз постъпих интуитивно, казах и истината за баща й и за другата му жена още от съвсем малка, така че тя никога не е страдала от това, знае че баща и я обича и това е.

# 33
  • Мнения: 193
Ето какво е моето мнение:

Тази жена, която е цъфнала но вратата ви, е постъпила много лошо при всички случаи.
Явно е един много нещастен човек, който си търси решаването на проблемите не там, където трябва.
Детето ви, на каквато и възраст да е, няма нищо общо с нейното положение. Нито пък болният ти баща.

Доколкото разбирам, сина ти не те обвинява, за това, че е лъган, проблемът е, че баща му е изчезнал?!?!?!
За това обаче не е виновна съпругата му!!!!

Момичета, много е важно да разберем, че когато имаме насреща си скапан мъж, за скапаните ни взаимоотношения вината е негова и наша, а не на "другата", независимо дали тя е съпруга или любовница.


Ти в какво точно обвиняваш тази жена (чиято пъстъпка е много грозна, не отричам)?

Както и да е, единственият важен човек в случая е сина ти - говори с него, разкажи му всичко ( може би вече си го направила). Обсъдете как се чувства и какво го наранява (ако има такива неща). Ако баща му е изчезнал и му липсва, потърсете го - нека поговори и с него, да му зададе въпросите си... нека изградят отношенията си отново, ако може... ако не... ти ще му бъдеш утеха!

Пожелавам ви успешно преодоляване на кризата!!!!

# 34
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
            Ако съпругата е знаела още от началото,за какво и е бил частен детектив?!  newsm78И що за прекрасен родител с издръжка от 30лв?! newsm78
            Не желая да се заяждам с никого,но все ми се струва,че има и още нещо в цялата история...

# 35
Има това, че парите са много важни и за двамата...Аз не съм планирала самотното майчинство, аз просто се озовах изведнъж там! Тя дойде, когато аз започнах да раждам, за да си затвърди положението. Вероятно е мислела, че вече ни няма с малкия...За мен парите сами по себе си нямат стойност...За таткото обаче е друго, за жена му също...В гневните й думи към детето и дядото тя е казала, че й е омръзнало да ме търпи толкова години...Да се разкарам, защото ще пострадам и т.н....Поезия...

# 36
  • Мнения: 193
Хм, говори ти ги на теб едни неща, които всъщност трябва да каже на мъжа си...

Тя за какво се бори всъщност?!
Мъжа й да не ти дава пари или може би да не си вижда детето?!
Или всичко това е срещу теб лично?!

Какви са точно твоите отношения с бащата на детето ти?!

Какво влага тя в думите "да се разкараш"... поне според теб, щото, ако не сте говорили лично, няма как да знаеш със сигурност...

Въобще ти с какво си обясняваш появата й, какво точно иска тя?

# 37
Сигурно вече ви призля от мене...Тя не може да приеме да има друг освен нея и друго дете, освен нейното...Не съм контактувала лично с нея никога...Иска да ни няма...Да изчезнем...А таткото е мухльо...Предстои му да го отчуждят предприемачи и да им дадат вероятно имоти...И това е много важно за него-по-важно от нас! С нас през годините се държеше нормално...Не съм искала нищо, освен да е що-годе нормален баща...Казах ви : когато сме тримата ние се чувстваме добре, излизаме, забавляваме се, даже си помагаме за разни дребни неща...Досега.
В момента той изчезна. Така "решава" проблема-с бягство и с лъжи...Единствената ми тревога е детето ми, хора! Ако изведнъж остане без татко си...

# 38
  • Мнения: 1 732
Тя не може да приеме да има друг освен нея и друго дете, освен нейното...Не съм контактувала лично с нея никога...Иска да ни няма...Да изчезнем...А таткото е мухльо...В момента той изчезна. Така "решава" проблема-с бягство и с лъжи...

Аз нищо няма да кажа... Tired
В подобна ситуация съм и аз.

# 39
  • Мнения: 920
А какво ли й е на тази жена.
Съпругите нямат право да се оплакват. Те винаги са зли демони.

# 40
  • Мнения: 1 732
А какво ли й е на тази жена.
Съпругите нямат право да се оплакват. Те винаги са зли демони.

Не са демони.
Сигурно и е тежко.  Tired
Виновни в случая са всичките участници - възрастните.

# 41
  • Мнения: 193
А какво ли й е на тази жена.
Съпругите нямат право да се оплакват. Те винаги са зли демони.

Въпросът не е, че съпругите са зли демони... те и любовниците не са.
Мъжете - мухльовци са виновни!
На жената може и да й е тежко, ама си го изкарва не на когото трябва!!!
Това е важното в случая.

Единствената ми тревога е детето ми, хора! Ако изведнъж остане без татко си...

Това го разбирам. Независимо от коя страна на барикадата си (законна съпруга, любовница, случайно увлечение), детето няма вина.
Говори със сина си. Колкото се може повече!!! Дай му любовта си. Любовта е вълшебната пръчка, която решава проблемите ни...
Повечето от нас са преживели подобно "изчезване" на татковците.
Тежко е. Боли. Борим се! За щастието и спокойствието на децата ни!!!
Бъди искрена със сина си. Разкажи му всичко - каквото знаеш и каквото чувстваш!
Ще се справите! newsm10

А що не си поговориш с мацката?!
Кажи й, че това дали ще сте част от живота на мъжа й си зависи от него...

Много се дразня, когато скапани мъже са причина жени да се изпокарват и деца да страдат!!!


# 42
Интересно ли ви е да научите продължението?
След три седмици раздяла, таткото заяви, че го чака развод и че обмисля съвместен живот с нас.
У тях се е превърнало в бойно поле-жена му го пребърква, подслушва, следи и го следва по петите. Моето дете не смее да го поздрави на улицата, защото тя е готова да му се нахвърли и той помоли за "разбиране"?!?!?!
Проявихме го това разбиране, колкото и да не е за разбиране. При среща кола срещу кола един ден аз и тя, тя се опита да ме блъсне...Търпеливо преживях и това...Той ме помоли да изчакам и да не пускам жалбата си до МВР, тя щяла да се успокои... И това направих...
А вчера ми се обажда той за да ми каже, че си е сменил номера и не иска да го имаме, за да "нямял усложнения"...Аз възроптах и тогава той ме попита: "Ти ли и звъня вчера?" Някой и бил звънял и тя щяла да ходи в полицията...Той така ми се нахвърли, каза, че знам номера и защото сигурно съм ровила в тефтера му..."   Толкова ми стана обидно и тъжно и скапано, че рухнах...Отидох ...в черквата, за да мога да си поплача и знам само, че нещо основно не правя правилно, че някъде в мен е проблема, но съм толкова изтощена от болката, че не мога да го видя...Преди два дни дойде и гушна детето, помислих, че му пука...А вчера ми намекна да търся нов баща...Ощипете ме, моля ви, защото сънувам и вече нищо не разбирам...

# 43
  • Мнения: 583
какво да ти кажа-гледай себе си, твоят живот и детето и не се интересувай повече от този глупак. бягай колкото се може по-надалеч от всичко това и дръж на страна детето от всичките дивотии. аз на твое място бих ограничила и срещите с баща му или ако може да са под мой контрол. наистина е най-добре рано или късно да имаш някой свестен човек до себе си-хем за закрила, хем за опора. като си добре ти-ще си по-полезна и на детето си!

# 44
  • Мнения: 420
Може да не се хареса на авторката, но напълно споделям мнението на Пантерко. След като майката на детето е на позиция втора цигулка, редно е било овреме да си върже гащите, за да избегне подобни изцепки. Как 13 години не се намери сгоден момент и начин?
Всеки знае себе си, но на мен това ми мирише на немукаетлък, ден да мине, друг да дойде, за детето после. 13 години са това!!!!

Общи условия

Активация на акаунт