антидепресанти и забременяване ?

  • 58 529
  • 116
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 375
Усмивка,благодаря за информацията.Доколкото знам това е най правилния подход,който е направила твойта позната.И аз след време ще се опитам да направя същото.Наистина изборът не е голям.Нека всеки ако знае нещо да сподели.

# 31
Здравейте!
За първи път пиша във форума.Имам проблем.Бременна съм в 10-та седмица.Забременях непланувано на фона на антидепресанти- Ципралекс 1 на ден и 1/2 Флуанксол.Разбрах, че съм бременна, когато бях в 4-та седмица. До към 6-та седмица успях да спра лекарствата, но сега една от гинеколожките, с които  разговарях ме кара буквално  да правя аборт- нямало шанс да се роди здраво бебе.Аз си искам детето.Пишете ми, моля ви, какво да правя!? Има ли шанс за детето ми!? Познава ли някоя от вас психиатър, който би могъл да ме консултира по-подробно.Нямам много време, ако решат аборт!!!!
Благодаря ви предварително!

# 32
  • Тук някъде.....
  • Мнения: 77
Здравей shoshoba1! И всъщност всички, които пишат тук.  Laughing Аз също страдам от паническо разстройство и пия ципралекс. Мисля за второ дете от скоро, но съм проучила доста от теориите за антидепресанти и бременност. При последното ми посещение при гинеколог по този въпрос, той ми даде огромна енциклопедия на английски език, посветена на бременността и всички лекарства. Четох за активното вещество на ципралекса-няма страшно, дори да се пие през цялата бременност! Е, ако може да се спре по време на бременността-добре, но се преценява полза-риск за майката. Няма смисъл да се спира, ако това ще провокира дълбока депресия или панически атаки, защото такава майка не е способна да износи детето си без стрес и ужас. Казвам го, защото знам какво е Sad Не трябва да се кърми, ако вземаш антидепресант после.
Не ти препоръчвам да си махаш детето. Консултирай се с други лекари, за твое успокоение , следи внимателно бременността, направи ако ти кажат амниоцентеза и редица други изследвания, в крайна сметка имаш време. Само при наличието на някакви сериозни отклонения или аномалии на плода се прави аборт по медицински причини.
И да знаеш, че биезодепините са забранени. Т.е лекарства от групата на Ривотрили, Ксанакси и пр. Допуска се малко валериан на капки или таблетки или хомеопатични успокоителни.
Това е, което знам аз. Дано съм била полезна на теб и другите. Ако имаш въпроси към мен, може и на лични да ги зададеш. Hug

# 33
  • Мнения: 340
....тук не е мястото да искаш съвет.

Защо пък да не е?   33uu


Ти ще поемеш ли отговорност за живота и и да и кажеш да спре лекарствата? Или ще поемеш отговорност да забременее и плода да е увреден?
Аз не бих поела такава отговорност.
Лекарите са тези, които преценяват, познавайки състоянието и терапията и.

Казабланка, говори и с други лекари.

Tемата е стара, но все пак - Лали, а мислиш ли, че лекарите наистина поемат отговорност за нанесени вреди на пациент, бидейки правилната инстанция? И ако имаш такива примери, в какво точно се изразява тази поета отговорност..? Обезщетяват пациента, поемат юридическа вина, поета морална отговорност и отново тя пък в какво се изразява..? 

# 34
Здравейте,
Страдам от ПР от около 7-8 год. През това време съм се опитвала да спирам лекарствата с цел забременяване, но без успех - т.е. като ги спра и симптомите се появяват даже и повече от преди.
В крайна сметка реших да правя опити за забременяване докато пия лекарства. И вече съм бременна в 9 седмица и половина. Щом разбрах спрях антидепресанта, но ми казаха да оставя антелепсина - по половин на ден. Всеки ден го пия с малко страх, но няма как. Ако не го пия положение не ми харесва никак. Живея с надеждата, че след раждането и едно лечение отново всичко ще е наред. И естествено се надявам на едно здраво бебче Grinning

# 35
  • Мнения: 1 620
и аз съм с ПР от 2002 год. И винаги съм била на лекарства. веднъж пробвах да ги спра за да забременея но на 3 месец бях зле и се наложи да ги почна отново. Сега пак съм ги спряла по план, чрез намаляне на дозата от август месец до края на октомври. И от този месец се пробваме за бебе.дано да стане бързо и да устискам без лекарства поне първите 3 месеца. Иначе бях на сероксат и ривотрил.

# 36
Беба, ако искаш да забременееш бързо си прави тестове за овулация.
И аз така спирах лекарствата и правехме опити, но то като не може да се уцели точно овулацията и все не ставаше, а и аз не издържах дълго без лекарства. Но щом си решила без тях прави си тези тестове - 90% процента сигурност. Аз така забременях след такъв положителен тест. Но бях решила да пия лекарствата де. Айде успех Wink

# 37
  • Мнения: 2 422
shoshoba1 направи консултация с друг доктор Peace

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
Милички , знам че е трудно , но всичко е в главите Ви , разберете го , наложете си да на мислите за ПР, ще видите че се преживява . Или когато получите пристъп просто си казвайте - еми да знам го това и какво повече може да ми се случи?   И Атаката отминава. Привикването към хапчетата не е никак добро, а отвикването е трудно. Знам и събрах инфо че антидепресанта не е вреден преди и по време на бременност , но Успокоителните - е това вече си вреди.
Успех милички и знайте ,че всичко е във вашия ум. Насилете се да го игнорирате. Hug

# 39
 Simple Smile Благодаря Ви Maia u Sofi q!Междувременно ходих до София на изследвания- в ДКЦ 14 има някакъв частен център.Там гледаха бебчето на видеозон, чрез който се изследват същите показатели както, ако ти правят кръвен тест. newsm78 И аз не съм запозната много точно.Важното е, че ме увериха, че всички показатели са в норма и за сега бебчето се развива добре.Към 20-та седмица ще отида отново за по-точна диагноза.Дано всичко да е добре и да ми се роди здраво бебчето Praynig
Моля ви момичета, ако някоя от вас има впечатления от частния цинтър в ДКЦ14 в София, нека ми пише!

# 40
  • Мнения: 375
shoshoba1 ,радвам се,че бебчето е добре.Ще видиш всичко ще е наред.И аз мисля по натам да забременявам със Серопрам,защото без него за нищо не ставам.Сега от 2-3 месеца се опитвам да ограничавам успокоителните,защото и аз разбрах преди време,че са по опасни от антидепресантите.А и гинеколозите не са много наясно по темата аннидепресанти и бременност,повечето поне.Много се радвам за теб и бебето Hug

# 41
  • Мнения: 1
Zdraveite.Parvo se izvinqvam che ne pisha na BG ezik,no nqmam tazi vazmojnost zashtoto na kompiutara nqma.Iskam da zadam i az svoq vapros:Majat mi e na antidepresanti a iskame da si imame bebe.TE shte povliqqt li na ploda.Moqt vapros e malko razli4en no se nadqvam nqkoi ot vas da ima mnenie po vaprosa.ostavqm vi e-mail.ako moje da mi pi6ete.Blagodarq predvaritelno
Djordjiana@abv.bg Cry

# 42
  • BG
  • Мнения: 793
Аз бях на Ксетанор година и три месеца, и според лекаря трябваше да ги спра преди ин витрото. Сега след неуспеха, лекаря ме съветва да ги започна пак, но само като знам колко трудно се започват и колко трудно се спират, а и колко време се пият, в момента предпочитам да се справям и без лекарства.... докато мога  Rolling Eyes

# 43
Здравейте, вредно ли е да се пият по време на бременност успокоителни билкови таблетки, нзпример като Релакса или Валериана,мента и глог?Моля отговорете ми на имейла.nikolovaroza@abv.bg

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 238
Здравей Рони 77!Опитах да ти изпратя лично съобщение но нещо не се получи.Една година се лекувам от депресия със Сероксат,но по препоръка на психиатърката ми преминах на Золофт50мг дневно,защото много искам да имаме бебе!Тя ми обясни че това е ново лекарство и рисковете за бебето са минимални.Много се претиснявам и ако имаш някаква инфопмация за влиянието на Золофт при бременност да ме посъветваш! Sad

Общи условия

Активация на акаунт