Малко помощ от мами към една девойка.

  • 956
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте.
Аз не съм мама, а 17 годинша мома.
Принципно не пиша личните проблеми във форум, но не знам към кой да се обърна, а имам нужда от съвет и то от хора, с повече опит.
Та, става въпрос за най-добрата ми приятелка.
Преди около 4 месеца тя тръгна с един момък. Той е свястно момче, обожава я, непрекъснато й казва, че я обича, въобще не може да живее без нея. Имайте предвид, че приятелката ми е много красиво момиче и мъжете са тълпят около нея, та определено има опит във връзките и мъжете като цяло и макар тя да не повтаряше през 10 мин. "Обичам те", както той на нея въпреки това вярвах в идеята че го обича. Бяха щастливи, въобще страхотни 4 месеца, също и за мен, защото ми ставаше адкси хубаво като ги видех заедно.
Та, на скоро започнаха едни проблеми между тях. Тя се зачуди дали не трябва да скъсат, защото не беше сигурна в чувствата си. Тя му сподели съмненията си и той започна да се държи адски...гадно, в смисъл само се заяждаше от всяка дума, все скандали вдигаше и т.н., имайте предвид, че той винаги е бил адски ревнив, просто болезнено ревнив...та това му качество изостряше допълнително ситуацията. Но въпреки гадното си държание просто като го видиш си личеше че го прави, защото го е страх да не я загуби, нали знаете някои хора просто от страх се държат така. Тъй де, тя покрай неговото държание и своите съмнения просто се побърка, като цяло е доста силен човек и не изпада в криза от най-малкото нещо, но това я изкара от релси и просто не беше на себе си, много страдаше, въобще ужас, болеше ме само да я гледам. Тя просто не знаеше какво искаше и непрекъснато се обвиняваше и се чудеше и си удряше главата и се питаше какво да направи, как да постъпи. Говорили сме с нея много, опитвала съм се да помогна, но принципно при такива проблеми избягвам да давам по-крайни съвети, защото не искам ако ме послуша да се окаже, че съм я посъветвала грешно. И така, обаче не знам какво ми стана и взех че й казах, че щом за тия 4 месеца не е решила какви са й чувствата няма смисъл да е с него. Няма смисъл да стои с него, само защото той е много мил и добър и защото много я обича. В крайна сметка нали или обичаш някого или не, ако не си сигурен значи...не е любов. Не знам защо го казах това, винаги съм била на идеята, че Любов за 4 месеца не се изпитва и че трябва повече време, винаги съм била на мнение че той е страхотен мъж, който ще я направи щастлива, но не знам какво ми стана и ги казах тези неща, пък и може би бях повлияна и от мои проблеми, а и неговото държание, тази негова реакция. Просто вътрешно така исках да й помогна, за да не страда повече. Така или иначе, тя го заряза и в момента не мога да спра да се питам дали съм постъпила правилно. Дали съм й дала правилният съвет? Ами ако съм постъпила грешно? Ако в действителност той е бил мъжът на живота й, и това тяхното е било просто период. Дали ако не бях казвала нищо тя щеше да вземе сама същото решение или щеше да постъпи по друг начин. Ами ако наистина го е обичала просто я треснало нещо и са я обзели съмнения...не знам, много зле се чувствам. Толкова много искам тя да бъде щастлива, че ако се окаже, че съм виновна за нейното нещастие ще се гръмна някъде.
Мислих си, ако в действителност не го е обичала, значи е постъпила както трябва, ще й мине, ще намери някой по-добър мъж и ще бъде щастлива. Някой ден...
Но ако наистина го е обичала, дори да бяха останали заедно...колко време щеше да е това? 1 година? 2? 3? В крайна сметка сме на 17 години, няма да се жени за него...рано или късно щяха да се разделят...
Ох не знам, много бих ви била благодарна ако ми драснете по някой и друг ред и ми кажете дали според вас съм постъпила правилно. Наистина имам нужда от вашите мнения.
Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 46 511
Ако им е писано да са заедно, пак ще се съберат, не ги мисли Grinning

А това, че е на 17 няма никакво значение, аз бях малко по-голяма, когато заживях с мъжа ми  Laughing

# 2
  • Мнения: 25 600
Пътят към ада е постлан с добри намерения.  Joy
Ако не искаш да те тормозят такива съмнения, не се бъркай в личния живот на хората, даже и да става въпрос за най-близките ти. Твоята работа е да изслушаш, да успокоиш и да подкрепиш техните решения. Всеки има право да живее собствения си живот и да прави собствените си грешки. Нали се сещаш, до всички тези изводи стигнах, след като и аз се опитах да "помагам" със съвети и видях дългогодишните последици от тях.  Wink
По конкретния проблем - ако туй, пък ако онуй... Първо, не мисля, че човек, който е мил и добър, може да се държи адски гадно. За прекалената ревност няма да отварям дума. Ако любовта им е била истинска и си е заслужавала, ще оцелее, въпреки съветите на 100 загрижени приятелки. Ако обаче не им е било писано, няма да стане. А ако я беше насърчила и тя се насилеше да продължи връзка, вследствие на което осъмне някоя сутрин пребита в болница (примерно!), по-малко съмнения ли ще те гризат, отколкото сега?
Гледай си собствения живот, моме, това е моят съвет!  Peace

# 3
  • Мнения: 603
Как` Сийке, как можеш да ми пишеш мислите, не знам.  Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 2 079
Ако те се обичат и ако е писано да са заедно, ако той е мъжът на нейния живот, а тя - жената на неговия живот, то нищо не е в състояние да ги раздели. Нито ти, нито който и да е било друг.
Не ги мисли повече, не се терзай, а гледай и оправи собствения си живот.

И ....
Един съвет и от мен, същият, който ти е дала и Как`Сийка:

Пътят към ада е постлан с добри намерения.  Joy
Ако не искаш да те тормозят такива съмнения, не се бъркай в личния живот на хората, даже и да става въпрос за най-близките ти. Твоята работа е да изслушаш, да успокоиш и да подкрепиш техните решения. Всеки има право да живее собствения си живот и да прави собствените си грешки.
 ---
Гледай си собствения живот, моме, това е моят съвет!  Peace

# 5
  • Мнения: X
Как` Сийке, как можеш да ми пишеш мислите, не знам.  Simple Smile
Как` Сийка е медиум!
Абсолютно подкрепям. Момиче, не се тормози излишно, но и избягвай да даваш тежки съвети...просто заради собствения ти душевен мир. И още нещо, съвсем добронамерено и приятелски да те питам - сигурна ли си, че в душевните ти терзания не се крие и мъничко женска ревност?  Simple Smile Дори и да е така, и една трошичка, не страдай толкова - нормално е, човешко.

# 6
  • Мнения: 3 294
Все пак ти си дала съвет,макар че аз не бих се ангажирала със даването на съвети дори и на най-добрите си приятелки,тя е взела решението за раздяла.А за мъжа....щом е ревнив...незнам,имам предубеждения към ревността затова няма да се изказвам.Според мен не може да е бил мил и прекрасен 4 месеца и след това да стане пълна противоположност.Ами ако тези 4 месеца не е бил той,ако е показал истинското си аз точно преди раздялата им???
Както и да е човек сам си решава по кой път да върви,както е направила и приятелката ти,според мен се радвайте на живота все пак сте на 17 години.....позитивизъм...  bouquet

# 7
  • Мнения: 819
Според мен пък разсъждаваш много трезво и логично и този твой съвет ми звучи напълно разумен. А след като сте толкова близки приятелки /поне с такова впечатление останах/, нормално е в такива моменти тя да иска съвет от теб . Аз това не го приемам като "да се бъркаш в чужди отношения", а като приятелска подкрепа . Все пак отстрани понякога се преценява много по-трезво и много повече неща се виждат. Няма нищо лошо да си кажеш мнението, а вече дали тя ще те послуша или не - изборът е неин.  В такава ситуация аз също бих дала такъв съвет. И пак казвам - ти просто си я посъветвала, тя можеше и да отхвърли мнението ти. Няма нужда да се тормозиш  Peace

# 8
Благодаря много на всички за мненията.
Относно момъка, че не вярвате, че е станал такъв, и аз не вярвах, но факт. Пък и тази злоба е просто...някаква защитна реакция от всичко, което става, просто черта в характера.
Много благодаря Никита за мнението и аз след известен размисъл реших че в крайна сметка аз не мога да я подкрепям без да я посъветвам нещо, не може само да ми говори колко й е зле и аз само да кимам с глава. Пък и аз й казах, че така като са разделени, на спокойствие ще може да помисли и ако в действителност толкова много го обича ще се намерят пак:)
Дам, много благодаря на всички, успокоихте ми духовете Stuck Out Tongue
Мерси пак, много полезен форум Mr. Green

P.S. Ще помоля ако е възможно модераторите да изтрият темата да не се пречка, благодаря:)

Общи условия

Активация на акаунт