Бременни чужбински мами - 13

  • 13 142
  • 303
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 147
fata morgana, успех утре, леко, бързо и безболезнено раждане!

# 61
  • Мнения: 2 617
Бобченка, направо разказ - приказка!  Hug И аз се разплаках  Crazy Да ви е жива и здрава!  Peace

# 62
  • Мнения: 1 854
Jenna, кьде ти избяга ленти4ката, която ти от4иташе дните до годишнината?Предполагам,4е е била тези дни..последно като "шпионирах", имаше още 3 дни до нея
Пожелавам ти да си много щастлива с половинката, да празнувате още безброй много годишнини, заобиколени от деца и внуци.Бьдете живи и здрави!Наздраве!


# 63
  • Германия
  • Мнения: 8 102
Бобченка, още веднъж да ти е здрава и щастлива бебочката!
Радвам се, че си доволна от родилната обстановка Flutter

Дано всичко е минало по вода и при fata morgana Praynig


Простете, че все ви се намъквам в темата, но зълвата ще ражда и тя скоро,
 и съм на вълна в очакване на бебето  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 1 199
Бобченка, страхотен разказ! Бебката ти е много сладка, а ти си най-добре изглеждащата родикла, която съм виждала!
Лично на мен ми е много интересно да видя родилните ви стаи, нищо че се вижда колко си измъчена, така и ние ще сме по-добре подготвени за това.

Цугуми ме беше помолила да разкажа какво толкова ми е направило впечатление в книгата на д-р Спок, за която, пак да подчертая, Спок е допринесъл съвсем малко Mr. Green Той и без това е починал човека. Ами първо че намирам много практични съвети, съвсем съвременни, включително за продукти и цените им които се анмират сега на пазара. Примерно разбрах че мокрите кърпички за бебета не се препоръчват, защото имат химия в себе си и могат да предизвикат обриви на бебето, че няма смисъл да се купуват дрехи за 0-3 месеца, а може да се започне направо със следващия размер или от 6 месеца (ама това го прочетох късно Mr. Green) и т. н. Че бебето е свикнало на шум в утробата (шумът от кръвообръщението се равнявал на такъв от прахосмукачка) и че някои шумове могат да го успокоят (като шум от прахосмукачка например) и т. н. Абе много практични подробности, които и за мен, вече с  2 деца, са супер полезни.
Но кое ме накара много да се замисля още от самото начало. Пише как си гледат бебетата в традиционните общества. Майките държат бебетата плътно до себе си в разни приспособления от плат, те не стига че са гушнати в майките си през цялото време, ами и се люлеят, както в утробата. Когато майките им работят, на полето или другаде, бебетата пак са на тях. През нощта спят заедно с майките си. Тези бебета имат възможност да сучат от мама в секундата когато замрънкат. Бебетата не само чуват, но и усещат вибрациите по тялото на майките им когато говорят или пеят. И т. н. и т. н. В тези общества бебетата плачели по-малко и са много по-малко раздразнителни. В същото време съвременното западно общество е измислило какви ли не  изобретателни начини да постави дистанция между бебето и майката. И се дават примери. Като се започне от храненето с шише, което ги лишава от най-интимния момент на връзката им. Той казва че за нас изглежда естествено да поставим бебето в неподвижно легло, за предпочитане в тиха стая. Разполагаме с бебешки столчета, където бебето може да стои закопчано, така че няма нужда да бъде държано на ръце като се събуди. Дори има седалки за коли, които да бъдат поставени директно на количките, така че на родителите изобщо не им се налага да докоснат бебетата си Mr. Green Това е в противоречие с най-добрия лек за за всички болки, наранявания и тъга - добрата прегръдка. Бебето разцъфтява от човешкото докосване  (babies thrive on touch). Нуждата от физически контакт е силна и у бебето и у родителя му. Физическото докосване води до образуването на хормони в мозъка - и у бебето и у родителя - хормони, които увеличават чувството за отпускане и щастие  и намаляват болката. Когато на бебетата им боцкат петичките например за рутинните тестове на новороденото, те плачат много по-малко ако са притиснати кожа до кожа до майка им. И преждевременно родените бебета се развиват по-добре когато имат контакт кожа до кожа с родителите си всеки ден. 


Та така момичета... Винаги съм си мислила че всичките тези лъскави играчки за бебета са чудесни, защото им отвличат вниманието и ти освобождават ръцете. Например онези, не знам как се казват, на които бебето като се сложи, може да скача колкото си иска. Но след като го прочетох това и го обсъдихме с таткото, мислим малко да се ограничим засега в купуването им. Защото има огромна разлика между това да скачаш на една безжизнена пружина и да скачаш на скута на мама или тати, да ги гледаш в същото време и да си се усмихвате, те така те насърчават, а ти им показваш гордо как можеш да си вдигаш и сваляш дупето Mr. Green Те ти приказват нежно, а ти им гукаш и също им казваш нещо Heart Eyes Защото като стане бебето на 2 месеца ще може дълго да се залисва с висящите и пеещи неща над креватчето, ама дали няма да му е по-добре ако в това време мама го държи и тя му ги показва? Ние с мъжа ми сме много заети, но ще направим всичко възможно да има колкото може повече гушкане. Кенгурото вече е приготвено и таткото чака с нетърпение да излиза с бебчо на гърдите си. На мъжа ми освен да работи му се налага доста да чете - ами ще се намери начин докато чете бебчо да е сгушен до него. Ако трябва да избирам поддържането на изрядно чист дом и добрите грижи с много гушкате и индивидуално внимание за бебето, мисля че за второто за него ще е по-важно. И такива неща. 
Желая лек ден на всички!
Eто за кое издание ви говоря:
http://www.amazon.com/Dr-Spocks-Baby-Child-Care/dp/0743476670

# 65
  • Мнения: 948
Бобченка, честита радост! Малката е страшна сладуранка! Да е здрава, умна, и много щастлива!

# 66
БОБЧЕНКА, ЧЕСТИТА ТИ РАДОСТ!!
 smile3525 smile3501 smile3525

# 67
  • Мнения: 2 617
Heureuse, много ти благодаря  Hug
Страхотно си го разказала и добре е написано. Изданието, което чета аз е много старо и досега само ми се замая главата с това кърмене, часове и отбиване.  Tired Ще потърся тази книга при първа възможност  Peace

# 68
  • Мнения: 2 804
Аз да кажа от опит !
В болницата единствено моите деца не плачеха през цялото време .
Но все си ги държах при мен , че даже и в моето легло си спяха .
При второто ми раждане в стаята имаше още едно момиче , което се учуди на това колко ми е спокойно бебето .
Наистина физическия контакт е много важен особено в първите месеци .
А моментите в които кърмех се чувствах толкова опиянена от близостта на бебето ми , че няма как да го опиша .
Когато един ден го изживеете ще ме разберете напълно .
Новини от Фата Моргана , още ли нямате !!!
Коя от вас щеше да докладва за нейното раждане ?

# 69
  • Германия
  • Мнения: 8 102
Аз да кажа от опит !
В болницата единствено моите деца не плачеха през цялото време .
Но все си ги държах при мен , че даже и в моето легло си спяха .
При второто ми раждане в стаята имаше още едно момиче , което се учуди на това колко ми е спокойно бебето .
Наистина физическия контакт е много важен особено в първите месеци .
А моментите в които кърмех се чувствах толкова опиянена от близостта на бебето ми , че няма как да го опиша .
Когато един ден го изживеете ще ме разберете напълно .
Новини от Фата Моргана , още ли нямате !!!
Коя от вас щеше да докладва за нейното раждане ?

Мога да потвърдя казаното 100%; с първото бебе беше шаш и паника от който си взех поука и с второто преживявам това, което Даниела описва. Акушерките ме гледаха странно, че въпреки секцио разнасям навсякъде бебето с мен в слинг и все пускаха коментари, че или спи до мен или е на цица... Mr. Green ревеше само докато сменях памперсите.

# 70
  • NL
  • Мнения: 520
Бобченка,радвам се ,че всичко е минало толкова леко.Бебката е голяма сладурана.Въобще изглеждате много  ведри всичките.
Сега да видим и с Фата Моргана какво е станало.
Аз тези дни наваксвам с четенето в по-горните под форуми.Много информация насъбрах и съм доволна за което.То и без това тук ,където съм няма кой и един съвет да ми даде около раждането,затова форума ми е много полезен.Само да ви питам каква козметика сте решили да взимате за бебето?
От това,което изчетох най-ми допадна козметиката на Aromababy.Определят ги като едни от най-чистите продутки на пазара а и тук в Холандия мога да ги намеря.Няма да се размина и с прословутият крем Бочко за които всички говорят Mr. Green.Без да се хвърлям на цели серии мисля само да взема душ гел ,олио за тяло(или лосион) и крем за подсичане.Ние започнахме вече ремонта по детската стая.Освен това и на покупки вече се хвърляме така,че времето ми е уплътнено за през деня.Като напреднеме малко повече с нещата ще направя и снимки да видите до под коя крива круша сме стигнали.
Лек ден от мен.

# 71
  • Мнения: 948
Аз бях много доволна от един шампоан на Мустела (уж специално против крусти на главичката) - Мариана никога не е имала такива (не знам дали заради шампоана, всъщност  Simple Smile), ама хубаво мирише, лесно се ползва (пяна е). Сега пак съм си взела такъв за бебчо.

http://www.mustelausa.com/foam_shampoo.html

# 72
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Благодаря ви момичета.
Джена, синеока е малката, на тате прилича и дсано да остане синеока, иначе не се вижда, но косичката е тъмна- като моята  Mr. Green
Небенце, с окситоцина ми отне от 3 до пълно разкритие отне около 2, 2 и половина часа, пак не съм сигурна, мама така казва, за мен бяха като дни. Иначе не беше леко, но си мисля, че е заради системата. Ако знаех как ще е, нямаше да се чувствам толкова спокойна за раждането по принцип.
Единствения фал, беше, че акушерката ми изчезна по спешност нанякъде и когато вече си поисках епидурал, нея я нямаше и се наложи да я чакам. После беше късно вече, бях с 9, 10 см разкритие и упойката не подейства. Дадоха ми газ да дишам, незнам колкоподейства, на мен ми се стори, че няма ефект.
Това е общо взето. На този етап, ми остават само две кила да сваля до първоначалните. Ама не ми остава време много да ям, а бебчо много суче. Има вече колики, но овладяваме ситуацията. Баба и тате помагат, но основното пада на мен. Умората е голяма, но щастието още по- голямо.  Mr. Green Няма второ подобно чувство, уверявам ви.

Успех на Фата Моргана, дано мине всичко леко и мама и бебче да са в чудесно здраве   bouquet

# 73
  • Мнения: 4 717
bob4enka - по разказа ти разбирам, че раждането ти е било едно страхотно преживяване, изпълнено с красиви емоции, честно да ти кажа, като го изчетох, а после и като разгледах снимките на малката принцеса Йована(пу пу, одрала е на тати кожата направо) така ми се прииска вече да сигушна и аз моята Hug Hug Пожелавам ви много щастие и да си се гледкате, много да папка и да расте бързо да прави пакости Mr. Green

heureuse - благодаря, че си споделила такива ценни моменти от книгата. Аз наскоро си разпечатах едно от изданията(още незнам същото ли) и започвам да го чета докато чакам раждането, че пред компа все съм изкривена на страни. Наистина интересни неща са написани, мен лично ще ми бъде полезна, защото нямам кой знае каква информация освен тази във форума,а и съм начинаеща Mr. Green

Момичета - от днес официално съм у дома 45 дни преди термина newsm44, думи нямам да ви опиша колко се кефя, че ще имам време да осъзная всичко което предстои да ми се случи

Поздрави на всички newsm10

# 74
  • Мнения: 1 072
Здравейте, момичета.
Отдавна ви чета, но просто нямам сили да пиша.

бобченка, честито за Йована, и се радвам, че всичко е минало безпроблемно и вече сте си вкъщи! Желая ви и отсега натам да нямате проблеми и само да си се радвате!

Аз изкарах спокойна вакация, скъсах се от плуване, горе-долу 2 часа на ден. Много ми липсва, тъкмо ми изчезнаха паласките и сега с тоя застоял живот, едни 5 км на ден с колелото, пак ще се освиня. Ама няма как. Нещо съм страшно уморена, а така съм се издула, че имам чувството, че ще се пръсна. Просто не знам как ще изкарам още 13 седмици, с големия бях така като да раждам. Та ние бяхме 3 седмици без 2-3 дни на морето, хванахме най-големите жеги, но там не се усеща и беше добре. Сутрин плувахме с мъжо, а децата с баба си играеха на плажа, следобед спех и привечер, към 17 пак на плажа, всички заедно. Децата отначало се плашеха от морето, но накрая много добре си играеха. Можех още 1 месец да изкарам!
Сега в съботата поръчахме легло за малкия. Ще направим двуетажно креватче,
http://new.photos.yahoo.com/sara_karakash/album/1152921504621512 … 928804440831651/0,
ние сега имаме едно от тая серия, само ще го качим нависоко и ще купим още едно отдолу. Малко ме е страх, дано няма инциденти, че те като се сбият и не ми се мисли, ако са на горното креватче.

За фата моргана се надявам, че и е леко раждането, иначе аз съм раждала в същата болница, където тя ражда и бях много доволна, дано и тя така.

Е, аз да взема да хапна малко пъпеш, че нищо друго не можах, умирам от киселини.

Лека нощ на всички!
Поздрави, Сара

Общи условия

Активация на акаунт