Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 9

  • 35 817
  • 311
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 873

Ванче, може наистина млякото да е било много, но пък и аз така уж гледах да стане като кафевия, той нали след като добавя масло и не оства толкова гъст както в началото. Но все си мисля, че от тоя фризер и млякото щеше да се стегне пък то  ooooh!.


Корни,аз на кафевия шоколад нищо не добавям.Нищо.Само го разтапям  и чертая .

Кувертюра може да ползваш за тортите вместо шоколад.
Фондана не се ли ползва за покрития на торти?

# 61
  • Мнения: 6 243
Фарситурите са за покриване на тортите. Най-често се влагат в масовото производство, заради не особено високата цена. Стават за покритие, шприцоване и пр. Има различни цветове и вкусове. На практика прилича на желеобразен крем, който може да е шоколадов, крем- брюле, ванилия, ягода и пр.

# 62
  • Мнения: 7 106
А въпросният фондан, до колкото знам аз, се разтопява на водна баня и с него се заливат прасковки, еклери и т.н. И той е с различни вкусове - карамел, ягода, лимон и подобни.

# 63
  • под тепетата
  • Мнения: 9 291
Ето и първия ми опит с марципан Варна.Естествено,не е като вашите професионални работи,но успях да зарадвам дъщеря си по случай имения ден. Благодаря за съветите и помощта на КорНиШонка, Зори и Assinka!
 
Честит празник на всички Марии!

Последна редакция: ср, 15 авг 2007, 11:12 от bilqna_69

# 64
  • Мнения: 6 015
Ето и първия ми опит с марципан Варна.Естествено,не е като вашите професионални работи,но успях да зарадвам дъщеря си по случай имения ден. Благодаря за съветите и помощта на КорНиШонка, Зори и Assinka!
 
Честит празник на всички Марии!

bilqna_69Тортата се е получила страхотно, и много оригинално   bouquet

# 65
  • под тепетата
  • Мнения: 9 291
Благодаря, SlaDk0_i_SoLeNo!  Embarassed
 Като за първи опит и аз мисля, че се получи.Ама и колко още има да уча от мамите тук...

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 846
И бял фонад 7 кг за 17 лв това малко ми се вижда, я кажете някой има ли идея за какво иде реч

КорНиШонка, аз съм купувала такъв. С идеята да покривам торти с него. Голяма мъка е обаче. Много по-лесно е с марципан Варна. Peace Много е лепкав, поема много нишесте и пудра захар и пак не се точи лесно.Така и го хвърлих повечето. Питай за моделираща маса. Peace

bilqna_69, много добре си се справила! smile3501

# 67
  • под тепетата
  • Мнения: 9 291
Благодаря,Gushanka!

# 68
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Ванче, Хапчице, Зори,  Gushanka  благодаря ви за разясненията   bouquet  bouquet  bouquet. Изясни ми се поне малко от малко картинката. Исках просто да съм сигурна все пак има ли нещо дето да мога да ползвам от тоя магазин.
bilqna_69   с шапката си се справила страхотно. Много добре, не ти личи че е за първи път  newsm10

# 69
  • под тепетата
  • Мнения: 9 291
КорНиШонка,резултата е такъв, заради добрите учители   bouquet

# 70
  • Габрово ,сега Испания
  • Мнения: 74
Честит имен ден на всички които празнуват днес
  bilqna 69 , чудесно си се справила smile3501
  Ето и една тортичка от мен за  празника на дъщеря ми

# 71
  • под тепетата
  • Мнения: 9 291
mers5, и твоята е страхотна! Честита ти именичка!
 Кажи с какви блатове и крем я прави, следващата ми май ще бъде точно с такава форма. Ама фльонгата ти е чудна! Как я закрепи(предполагам си слепвала всяко ухо на панделката за другите.(боже ,дано ме разбра).
 Търсих течна глюкоза да намажа отгоре за лъскавина,но не намерих.

# 72
  • Мнения: 1 170

 Търсих течна глюкоза да намажа отгоре за лъскавина,но не намерих.
Аз съм намирала в Европа на диетичния щанд Peace
Иначе за тоетата: не си личи въобще, че е за сефте Mr. Green . Браво!
mers5 , и твоята е страхотна. Браво Peace

# 73
  • Габрово ,сега Испания
  • Мнения: 74
Тортата е с пандишпанови блатове,млечно-маслен крем и сложих  банан по средата. Отгоре е покрита с марципан  Варна .Панделката е правена от 1 белтък,1супена лъжица течна глюкоза и около 500г пудра захар/след като изсъхна ,стана корава/, а за слепването  импровизирах, защото незнаех как се прави  и закрепих първите  части на малко  разстояние една от друга,след това сложих втори ред -закрепен за тортата,в дупката която се получава и така до края. Дано ме разбра  

# 74
  • под тепетата
  • Мнения: 9 291
mers5,а от Варната няма ли да стане и панделката,като преди да я закрепя я оставя да изсъхне и се повтвърди  newsm78
 Polly-Wolly,виждала съм твои работи, но засега съм далееееече от тях. Като торти се справям добре ( пандишпанови,сметанови,парфета,добуш... ), но с такова покритие ми е наистина сефте и доста попрочетох тук Peace  Тук -в Пловдив- няма Европа  Sad 

Общи условия

Активация на акаунт