Как се проверява колко сантиметра е разкритието?

  • 10 513
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 026
Айде без констатации кой е глезен и кой не. Naughty Дискутирано е хиляди пъти - различни жени, различен праг на болка, различна чувствителност.
Точно така е! Аз имам висок праг на болка, но тушрането си е гадна работа  Sick

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Мен ме проверяваха миналата седмица за пръв път и не ме болеше(даже ми хареса Embarassed).Подготвям се обаче че в хода на раждането ще боли много...

# 32
  • София
  • Мнения: 3 099
Теоретично - защо не?  Mr. Green  Само че това значи, че би трябвало да съм настроена на вълна секс, а моята лекарка просто не е мой тип  Joy Joy Joy

Теоритично има една книга за алтернативни сексуални практики... Аз лично при 90% от посочените щях да съм а) повърнала и/или б) умряла, но има хора, които свършват по подобен начин.  Mr. Green

# 33
  • София
  • Мнения: 5 079
Оф, това ми беше най - гадната част от цялото раждане...  Sick

# 34
  • София
  • Мнения: 5 755
Абе само мене ли не са ме проверявали за разкритие  newsm78

Това е, сигурно защото бях секцио  newsm78
и аз родих със секцио, но ме проверяваха
очаквах да боли, но не - просто е неприятно

# 35
  • Мнения: 151
Аз не съм усетила абсолютно нищо,нито болка нито нищо.Болеше ме единствено кръста.Даже и при самото раждане не усетих някаква чак толкова силна болка.Но явно всичко е относително,при всеки е различно.

# 36
  • Мнения: 102
Често казано не помня да са ме преглеждали за разкритие (и при двете бременности)освен когато влизах да раждам.Първия път на всеки 20 мин. а втория- само когато ме приеха,то повече нямаше смисъл(бях с пълно разкритие) Wink

# 37
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
2 пръста са 4см разкритие, а не 2см Peace
Зависи кой, как и колко внимателно проверява и доколко е отпусната майката - ако се стягаш, боли много гадно (същото е и при раждането). И за мен беше по-неприятно бърникането, отколкото контракциите - слава богу, не ми се е налагало често да ми правят, а и гинеколожката ми беше внимателна (но не и всички лекари, които ми се е налагало да срещна в болницата).

# 38
  • Мнения: 385
сигурно има разлика в гледането за разкритие в различни месеци....
мен са ме проверявали само в деня на раждането и не болеше много  Thinking май.... помня ли вече   newsm78

# 39
  • Мнения: 503
Абе,гадничко си е! Но пак искам да изтърпя всичко,за да чуя първия плач на бебето Wink

# 40
  • София
  • Мнения: 6 257
Не боли, но е неприятно. И важното е да не се стягаш. Но много зависи и от лекаря! В Шейново имаше една млада докторка (не й помня името) беше много груба, от което аз се стягах инстинктивно, тя ми се кара, че се стягам и продължава да "човърка". Sick Докато моя доктор, с мое съгласие, ми направи разкритие (това все при първата ми бременност), че вече пренасях и исках да раждам, позаболя ме, но съвсем търпимо.

Сега с тази бременност не са ме проверявали за разкритие, в 6-тия месец като бяхме в Гърция от пътя имах почти нон-стоп болки и ходих на лекар. Та тя с коремния ехограф каза, че вижда, че шийката е затворена и нямам разкритие.

# 41
  • София
  • Мнения: 4 588
Доста неприятно беше и наболяваше, но се преживява.
Леко раждане! Hug

# 42
  • Мнения: 730
Първата проверка за разкритие след като ме приеха да раждам беше много неприятна и болезнена.

# 43
  • Мнения: 1 230
Не искам да плаша нераждалите, но имах пълно разкритие при постъпването в болницата и все пак ме заболя когато го проверяваха Sad

# 44
  • Мнения: 3 069
Най-просто казано..един пръст - 1см, 2 пръста - 2 см. и т.н.
Ако гинеколога е добър не боли. Виж по време на контракции в процеса на раждане боли.

Много точен отговор, само да добавя, че мен си ме болеше, но и прага на чувствителност на болка при всеки е различен.

Общи условия

Активация на акаунт