За ветераните във форума и отношението към тях

  • 6 575
  • 169
  •   1
Отговори
# 75
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
А беше време, мнения се трупаха от Клюкарника, ех, златни времена.
Аз забелязвам, че бивам забравена и дори звездите не ми помагат.  Rolling Eyes Трупани са в Клюкарника, ще почнат да ме разжалват в чин скоро. Но така е, някои отпадат, идват нови, драмата и веселието на живота.
Остава само с треперещи от ветеранство ръце да пиша какви пунически войни е имало преди, а сегашното-банда луди, ех.
Дори на подбив не са ме взимали зарад звездите, ей тъй, да ми обърнат внимание, дет се вика, и аз клавиатура ползвам.


 Mr. Green

# 76
  • Мнения: 494
А аз пък не разбирам какво значение има  всичко това? newsm78Кво пък толкова?Ми всеки има право да си приказва колкото и каквото си иска...нали за това са форумите...Що се връзвате толкова,а? Peace

# 77
  • Мнения: 3 423
А аз пък не разбирам какво значение има  всичко това? newsm78Кво пък толкова?Ми всеки има право да си приказва колкото и каквото си иска...нали за това са форумите...Що се връзвате толкова,а? Peace
За някои това е животът.
Само това. Нищо друго.
Други са още деца. Деца с деца.
Трети имат зли свекърви и им действа.
Четвърти са на сухо. Пети са кухи лейки.
На шести им куца самочувствието. Щото
не правят нищо и никога не са правили.
Седми са чувствителни. И задават въпроси.

# 78
  • Мнения: 4 473
Що се връзвате толкова,а? Peace

щото:

Ми всеки има право да си приказва колкото и каквото си иска...нали за това са форумите

КалиноооУ, стига и ти сълзи и сополи по едното време, че пак ще ни пратят в трета глуха.
Пиши си, нали четеш - народа така казва - свобода на словото. Жалко само, че повечето от тях изобщо не са в час с идеята за създаването на сайта и форумите.

# 79
  • Мнения: 1 180
Никога не гледам кой колко публикации има - може да са 5, ама на място! Понякога ми прави впечатление това "лигавене", което някой спомена - може би има десетина потребителки, към които текат реки от лиги - колко си прекрасна, ау, детето ти какъв бонбон е, страхотни килими, сандали, ц..ци, гащи, мъж.......и така до припадък! Не познавам /или поне незнам/ никой от пишещите тук и нямам особено желание да познавам - това е мястото, където винаги съм получавала помощ /за което благодаря/, забавлявам се, като предимно чета, научавам доста неща /полезни и не чак толкова/....И ми е чудно как някои го взимат много навътре тоя форум - то са обиди, грозни думи....такива ли сте и в живота?
Честно да си кажа, този форум ми е най-интересен! Радвам се, че го има такъв, какъвто е.

# 80
  • Мнения: 899
Аз разбирам какво има предвид Стрелче, жалко, че повечето го интерпретирате съвсем явно в друга посока. Мъчно ми е, че тя например вече пише все по-рядко, но напълно разбирам защо.

Преди известно време започнаха новите да се оплакват от старите, когато форумът стана много по-популярен и започнаха да се появяват все повече хора, които не се съобразяват с правилата, да кажем. И толкова много се оплакваха и реваха, че част от по-старите потребители спря да пише или се отдръпна. Многократно са ми правели впечатление мнения от рода на "абе ти, за ква се мислиш, кво като имаш толкоз публикациЙ, нема да имаш различно от моето мнение". И ако в началото е имало известен негативизъм към новите, то сега нещата се обръщат срещу старите.

А Стрелче е чувствителна натура, на която тези неща правят впечатление, тя има много приятели тук и съм сигурна, че й е било много хубаво. Тя е от началото и всички, които помнят онези времена си спомнят с носталгия за тях. Нормално е, защото тогава хората започваха нещо наистина ново, което сплотява и се превръща във втори дом.

На мен лично тези неща не ми правят впечатление, пиша тук от 3 години, чета от 4 може би, виждате колко са ми мненията. И форумът за мен са хората, които харесвам и обичам да чета, чиито мнения преди години са ме карали да се усмихвам, чувствала съм се добре (повечето не подозират за съществуването ми  Wink ) и благодарение на тях съм се измъквала от различни дупки. Дори като вид разтоварване.

# 81
  • Мнения: 4 195
Има и 4 вариант, който избрах аз, когато бях новак - Влиза и започва да пише в темите, които го интересуват  Peace
а, тъкмо се чудех как да формулирам мнението си по темата.
Прави впечатление, че влизат нови потребители, които "заживяват" директно във клюкарника, а това е форум за майки, раждане, гледане на бебешори и тн и тн и тн. За мен най - логично е, поне аз бях така, в началото да пиша в теми, тясно свързани с идеята на форума. Открих клюкарника месеци след като вече пишех в отчетна тема, в нашите деца и тн и там никой и по никакъв начин не ме е нападал, мъмрил и нам си кви измислени оплаквания на новите потребители. Ако някой си търси залудо чесане на клавиатурата, поне да не мрънка като го отрежат, знам ли, аз друго обяснение нямам.
Скоро си погледнах първия постинг тук - ми как да не тегли една човек, регистрирала съм се и ни в клин ни в ръкав в тема в клюкарника за някаква лудория, аз съм искала съвет за захранване примерно - ми смешно е, и са ми се изсмели, и с право, да съм по прочела, преди да пиша където ми падне Rolling Eyes

А че някой има 15 000 постинга - ами ако му погледнеш публикациите и видиш, че 90 % от тях са в подфорум кърмене, в съвети към пощурели от следродилна депресия млади майки - заслужава ли си да го заядеш, или си засужава да попрочетеш какво е написла newsm78

# 82
  • Мнения: 13 766
...
 Жалко само, че повечето от тях изобщо не са в час с идеята за създаването на сайта и форумите.

Ами разкажете, запознайте ги!  Иначе от постовете ви тук (вкл. и на Умбра, която се опита всъщност да успокои топката) излиза, че новите  с основание се дразнят.  Сякаш форумът е някакво елитарно сдружение, в което простолюдието няма място и ви е неприятно, че са тук. Всяко начало е вдъхновяващо, пълно с оптимизъм и ентусиазъм. Участниците са малко на брой и сплотени. С времето нещата неминуемо се променят, но чак пък толкова всичко да е на към зле. Потребителите са много -да! Не се познават всички помежду си, както е било в началото - и това да! Има ги всякакви - пак да! Нима от това форумът е станал по-лош!? Каква всъщност ви е болката? Споделете, но наистина, а не само с тюхкане "ех и ах... пък вие се сещайте сами". Кажете! Казвам го съвсем добронамерено!

Вие май сте като майки, които виждат как детенцето е пораснало и се отваря към света, и те престават да бъдат центъра на неговата вселена Peace

Чут Чут, ако влизането тук е разрешено само през кърмаческия подфорум, значи тези, дето вече сме приключили с кърменето преди появата на форума или сме го открили по-късно, защото сме нямали нет, например, трябва да си ходим!? Мисля, че има място за всички под слънцето. И нужда от всякакви майки. Да, идеята на форума е помощ за млади майчета, но тя може да се даде и от майки, вече миналия по този път, а и децата ни растат и на дневен ред излизат нови проблеми - детски градини, училище, тийнейджъри. Имаме си и баби, и не виждам нищо лошо в това. Много се радвам и на младите момичета, които пишат тук, нищо, че още нямат бебета. Могат само да се научат на полезни неща, а и ние да сверим часовника с тях.

А какво значи "не се съобразяват с правилата"? С кои правила? Тези, които са общи за всички форуми или има някакви тайни?

Последна редакция: вт, 14 авг 2007, 16:10 от птица

# 83
  • Мнения: 5 370
Ъх!!!!
Много сложни реторики и словесни еквилибристики за...тоям дето духа. Да ме прощавате, де.
Когато излизаш сутрин в 7.30 и се прибираш вечер около 8-това кой кого смята за старо куче, кой от кого се засяга/обижда/стряска/сънува кошмари ти е най-малкият проблем.
И айде стига с това "не ни разбирате, ох, какво беше едно време, ох, какво е сега".
Така е и в реалния свят, ама в него дали толкова често имате опция да се оплаквате?
Отивам да се рефрешна с едно кафе и да се порадвам на 15 мин. свобода. Mr. Green Party

# 84
  • Мнения: 899
птица, мисля, че не си разбрала правилно.  Това, че някой си спомня с носталгия за началото, не значи, че мрази всички нови хора. Аз харесвам доста от тях, тъй че смятам за елементарно подобно мислене.

Болката предполагам е от това, че някъде, където си бил част от нещо, идва някой, който не го уважава и оценява. Който се държи грубо. То не, че и преди не е имало, но понеже са били по-малко хора и тези "лошите" са се набивали на очи, съответно - модерирали.

Ти реагираш сега така, все едно тук е някаква секта, дето някой те е отхвърлил примерно и не те харесва, защото си нов. Хора не се харесват заради това, което са, а не заради титлите им.

Аз никога не съм имала нужда да бъда част от някакво общество, да бъда приета или да се набивам на очи. Съответно не съм се и напъвала, не съм страдала, че някой не ме харесва, не съм се карала с нито един потребител. Било ми е приятно Simple Smile И сега ми е, просто по-дълго време ми отнема да си намеря хората и темата.

И в крайна сметка, както младите потребители се оплакват от старите, защо да не може обратното? Вторите нямат право? Викаш само първите са ощетени и онеправдани, я ги погледни ония колко звездички имат, колко приятели?

Не сме в училище все пак  Peace

# 85
  • Мнения: 4 195
Птица и мен не си разбрала, чела си избирателно, друга ми беше идеята на мнението. Ще се опитам отново, дано ме разбереш.
Влизаш във даден форум, с определна тематика - в случая бг мама. Защо - би трябвало да е, защото си/ще бъдеш майка и те вълнува всичко, свързано с тази ти дейност, примерно. И като влезеш в този форум, какво правиш/би трябвало да правиш - да се ориентираш, как би било най - добре да се ориентираш - ами като прочетеш правилата, които в случая с този форум, са описани в цял подфорум, на челно място, ясно, разчетливо и точно. От там нататък избори много - да прегледаш отчетните, за да видиш за кво иде реч, евентуално в отчетна отговаряща на възрастта на бременността / детето ти, да влезеш в Майки - бъдещи и настоящи и тн и тн. Все подфоруми свързани с идеята на бг мама.
Но......
масово, какво правят "новите" потребители ( защото както казва и Умбра, не броя на публикациите е решаващ кой е нов и кой е стар )
влизат примерно и главно във клюкарника, пускат безумна тема - Носите ли прашки, Коя е най - тъпата, умната, смешната и нам си ква тема тук и очакват, видите ли другите, прочели 200000000 подобни теми, които отявлено дразнят, да скочим и да аплодираме. Ако обаче, някой, не дай боже пък мод, направи забележка, че има търсачка, че такава тема е пускана милион пъти и тн, се почва - виеееееее, вие не приемате чуждо мнение, вие сте зли, лоши, гадни, мръсни, подли ССФ Crazy
Или пък влизат в кърмене, и започват безумната тема, разисквана още милион пъти - Кърмене срещу АМ Shocked и се повтаря по - горе написаното - ми сори, ама в 90 % от случаите, новите просто не искат да станат стари Naughty
А да си стара тук не означава, в клюкарника да имаш постинг във всяка една пусната тема, означава съвсем друго нещо и повярвай ми, тук можеш да станеш много бързо стар - но с премерени, адекватни и обмислени коментари по важни теми, каквито в никакъв случай не са - Френската любов изневяра ли е Peace

# 86
  • Мнения: 13 766
Умбра и Чут Чут, вие пък се обидихте Hug
 
Не се оплаквам и никого не упреквам и не казвам, че някой мрази някого Peace Опитвам се да си обясня причината за периодичното подхващане на тези спорове!? Когато е от така нар. "нови" ми е по-обяснимо - чувстват се неприети, дразнят се, обиждат се от забележки. Ама "старите" като плачат, най-добронамерено питам защо newsm78

Както вече писах в началото по темата, лично аз се чувствам комфортно във форума! (И не се смятам за нова, пък Crossing Arms) Повече чета, по-рядко пиша. Имам си виртуални приятелки, с които се харесваме, имам си любими теми и подфоруми, имам си и симпатиите към някои потребителки, макар те да не подозират. И дълго време въобще не съм обръщала внимание на броя публикации - мои или чужди. И нямаше и да обърна, ако не бяха подобните теми. Какво значение има кой колко публикации има!? Ако е готин човекът, и с 10 ще е симпатичен, ако е гадняр - и с 10 000 ще дразни. (да не споменавам за големият брой публикациите, направен с по едно емотиконче, или цитат и емотиконче, или само да и не)


И да, старите нямате право да се оплаквате Crossing Arms Това е привилегия за младоците Mr. Green

За клюкарника, глупавите теми и простотиите не споря Peace

Май говорим едно и също, но нещо не можем да се разберем Peace
 


Последна редакция: вт, 14 авг 2007, 16:57 от птица

# 87
  • Мнения: 9 865
Чут Чут, последното не е вярно. Темите за изневерите са важни, много важни, а и не само те. Въобще считам, че ДиС със всичките му недостатъци и тъпизми е все пак много полезен с някои теми. Общо взето майките, бебетата и семействата са едно цяло.

# 88
  • Мнения: 899
Не съм се обидила  Simple Smile

# 89
  • Мнения: 2 673
Не съм имала конфликт с ветеран, ...даже ме респектират..Доволна съм, че ги има..Те са като едно голямо семейство...Като АДАМ и ЕВА!
не им се сърдете Peace
Ние сме изтърсачета Joy

Общи условия

Активация на акаунт