Нещо интересно от друг подфорум

  • 2 273
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 492
Това беше пуснато от анонимен гост в нашия дом , но мисля че и за тук .
Силно против газираните напитки и колата съм , но напоследък два или три пъти се изкуших и после ме болеше корем цяла нощ .

Няколко интересни факта за колата, които със сигурност не си знаел.

1. В много американски щати пътната полиция винаги има в патрулката си 2 галона Кола, която й служи за измиване кръвта от платното след катастрофи.
2. Направи си експеримент - сложи в дълбока чиния пържола и я полей с Кола - и след 2 дни няма да я намериш там.
3. За да почистиш тоалетната чиния, излей в нея кутия Кола и... не пускай водата до 1 час. Лимонената киселина в Колата ще премахне петната от фаянса.
4. За да премахнеш ръждивите петна от хромираните джанти, изтъркай ги със смачкан лист алуминиево фолио, накиснато в Кола.
5. За да премахнеш корозията от бронята на колата, я залей с кутия Кола и тя ще изчезне.
6. За да развинтиш ръждясал болт, намокри парцал с Кола и го обвий около болта за няколко минути.
7. За да почистиш мръсни дрехи, полей купчината мръсни дрехи с бутилка Кола, добави прах за пране и изпери в пералнята както обикновено.
8. С Кола можеш да почистиш прозорците на колата от прах.

За твое сведение - активният ингредиент на Кока-Колата е фосфорната киселина.
Нейното рН е равно на 2.8. За 4 дни тя може напълно да разтвори ноктите ти.
За превоза на концентрата камионът, с който се пренася, трябва да бъде оборудван със специални платки, предназначени за предпазване от висококорозивни материали.
Дистрибуторите на Кола вече 20 години я използват за почистване на моторите на камионите си.

Все още ли искаш бутилка Кола?
 

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 729
3. За да почистиш тоалетната чиния, излей в нея кутия Кола и...


Просто прекрасно. Мерси, Nepukustka. Heart Eyes

# 2
# 3
  • Мнения: 1 454
мммдам...чувала съм ги тези неща, ама нарочно не си ги слагам на сърце...,че...

добре,че не пия много Кока-Кола...

# 4
  • Мнения: 393
 Shocked аз не пия много кола ама шефа е и голям фен пие поне по 2 литра на ден. Майка ми беше ми казвала подобни неща ама аз не и вярвах, ама сега като го научавам и от другаде  Sick

# 5
  • Мнения: 4 678
Газирано не съм опитвал от Нова година,за кола да не говорим  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 147
Никаква кола,изобщо не пия газирано Hug много ме подува Stop Crazy

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 729
Междувременно се сетих, че в един от старите учебници на сина ми бяха им дали такъв тип експеримент за дома: Като им падне клатещо се зъбче, да го оставят в чаша с Кола за през нощта. Предполагаше се да изчезне зъбчето до сутринта! Ама ние не го направихме, не се уцели подходящ етап от падането на зъбите май.

# 8
  • Мнения: X
Това са градски легенди и "Ловци на митове" тестваха всеки един от тях - някои не са верни, например за пържолата и за зъбчето Peace

# 9
  • Мнения: 504
Обожавам Кола лайт  ooooh!  #Crazy  newsm78

# 10
  • Мнения: X
Обожавам Кола лайт  ooooh!  #Crazy  newsm78
Ти пък на най- вредният вид се хвърли.... Wink
Прочети за аспартама - от лайт продукти се пълнее дори повече  Peace

# 11
  • Мнения: 4 678
Лайт с Ментос е супер #Crazy

# 12
  • Мнения: 1 685
Ауу у у у  добре че не пия от години,ама детето Thinking Naughty
Ря я я я дко залитам по лайт.                                                     

# 13
# 14
  • Мнения: 7 723
А защо докторите я препоръчват при стомашно- чревно разстройство? newsm78

# 15
  • Мнения: 1 454
Аз колата Лайт на много я харесвам...

по -сладка е и е по-негазирана най-вече- иначе другата направо...ужас...

Знам си за аспартама и за всичкото, ама... те и цигарите и другите неща са вредни...вкрайна сметка...няма да прекаляваме я!
Пък след тези писания по-горе съвсем...ама не ми стигат другите проблеми със съвестта, че сега и кола като пия пак да се чуствам виновна

# 16
  • Мнения: 113
Въобще остана ли нещо полезно в тези времена.
Плодовете и зеленчуците също са пълни с нитрати и т. н. #Cussing out

# 17
  • София
  • Мнения: 2 840
Аре сега да си припомним и онези снимки в комунистическата преса, дето дават "пияни" американски войници, поглъщащи Кола.

Абе...нямам думи....

# 18
  • София
  • Мнения: 122
Ми, въпреки всичко пак не отказвам бутилка изстудена  кола, каквито и демонстрации да ми се правят и т.н. просто това е едно от нещата, с които на тоя етап не мога да се разделя( съмнявам се и в бъдеще да мога, ма знае ли се...). Още по-лошото е , че аз съм от злоупотребяващите със съвест, ама не достатъчна, че да се откажа да пия, но достатъчна да чувствам порядъчна доза вина! Отвреме навреме се успокоявам с превантивните мерки, които съм взела относно друг вреден навик тютюнопушенето, ма това си е друга тема...
 JoyЗа момент изключих какво визира аватара ми просто съм се набутала в "правилната тема"!

# 19
  • Мнения: 447
 Shocked Shocked  Shocked
Добре че мразя кола

# 20
  • Мнения: 1 685

ПОЦИ мноооого мерси newsm20
Направо ми "осветли" живота-от известно време сина ми постоянно ме агитира да му купя бутилка кола и ментос,защото видял нещо по "нета" и искал да го направи-сега да има да взема smile3521 smile3521 smile3521

# 21
  • Мнения: 4 678
Аххххх какъв съм гъзззз #Cussing out Joy

# 22
  • Мнения: 6 958
Не само колата, всичко газирано си е вредно и да речем по специално тя... Преди пиех Пепси, не съм била фен никога на Кола, има разлика в състава и вкуса между двата продукта, но каква е не мога да кажа... Вече от 8 месеца не пия каквото и да било газирано (единствените ми изключения са за няколко глъдки не повече от 5 пъти Пепси)  Peace

Ограничете газираното, пийте кафе, вода, чай и фрешчета постоянно и няма да се сетите за кола изобщо...  Peace

А за Колата лайт, пълен отврат е, за мен няма по лош вкус от нея  Sick

А за началните неща, които са изброени... чак толкова не вярвам и не съм съгласна, но не съм и ал-химик-бомбаджия, че пък да изразявам някакво компетентно становище относно това...  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 12 726
А защо докторите я препоръчват при стомашно- чревно разстройство? newsm78
Е, чак всички лекари да я препоръчват, не ми се вярва. А и не става дума за това да се лекува стомашното разстройство с кола, а да се облекчат за момента някои от последиците му - отпадналост и обезводняване. За целта обаче, колата задължително трябва да се разгазира, за да не дразни допълнително. Идеята е, че захарта и карамелът в нея биха дали енергия, която се усвоява бързо, а и пиеш повече вода след колата. Не знам дали се разбра нещо от обяснението ми, още съм малко сънена
Във всеки случай, не би ми хрумнало аз самата да се "церя" по този начин

# 24
  • Мнения: 330
А защо докторите я препоръчват при стомашно- чревно разстройство? newsm78

Че кой доктор я препоръчва ?!!  #Crazy  newsm78 Въпреки, че какво толкова се учудвам. Все още се намират доктори, твърдящи че маргаринът е по-полезен от маслото и всякакви такива препоръчващи на диабетици и съставящи диети с продукти, подсладени с аспартам.

За газираните напитки съм чела, че разяждат червата, а що се отнася до колата ... ми пробвала съм експеримента с пирон в чаша кола  Sick и който се съмнява, че колата разяжда, да го направи.

# 25
  • Мнения: 1 454
Майтап, майтап, ама вчера след всичко прочетено седнах набързо да изчаквам един приятел в едно кафене...и бам...количка си поръчах... Embarassed
Чакам да бъда линчувана! Simple Smile

Пък за стомашно-чревните разтройства...понякога вредните неша помагат...те антибиотиците да не са много полезни...
Айде няма да казвам голяма дума...и да отварям на въпрос, ама по -лошо антибиотици...НЯмА...

всъщност  newsm78...явно има...-Колата Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 685
Ами освен за стомашно-чревни разтройства,съм чувала варианта и за гнойна ангина-топла кола/или кипнала беше newsm78/на малки глътки......

# 27
  • Мнения: 6 958
За газираните напитки съм чела, че разяждат червата, а що се отнася до колата ... ми пробвала съм експеримента с пирон в чаша кола  Sick и който се съмнява, че колата разяжда, да го направи.

Айййй това трябва да се види  #Crazy

# 28
  • Мнения: 1 339
Слава богу, че спрях газираното преди години  Heart Eyes

# 29
  • София
  • Мнения: 2 060
Не пия Кока Кола и нищо газирано, но....сега ще плаша мъжО с това! Twisted Evil

# 30
  • Мнения: 917
3. За да почистиш тоалетната чиния, излей в нея кутия Кола и... не пускай водата до 1 час. Лимонената киселина в Колата ще премахне петната от фаянса.
Сега ще пробвам  Laughing 2 литра  Laughing

# 31
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Я да хвърля една бомба Joy
Д-р Пиер Дюкан препоръчва кола лайт.

# 32
  • Мнения: 1 685
Еми знаех си аз за "лайта".... smile3521 smile3521 smile3521

# 33
  • Мнения: 917
3. За да почистиш тоалетната чиния, излей в нея кутия Кола и... не пускай водата до 1 час. Лимонената киселина в Колата ще премахне петната от фаянса.
Сега ще пробвам  Laughing 2 литра  Laughing
Busted smile3516

# 34
  • Мнения: 321
Аз от повече от година пия по не по-малко от 2л на ден(понякога и към 4 ги докарвам),но все още не съм се разложила Rolling Eyesне знам може и да съм дефектна нещо.....
Не вярвам на тези неща,от както се помня консумирам много кола при това много газирана и много студена.Единственото което постигнах беше да напълнея,но това вече си е друг въпрос.

# 35
  • Мнения: 2 199
Аз от повече от година пия по не по-малко от 2л на ден(понякога и към 4 ги докарвам),но все още не съм се разложила Rolling Eyesне знам може и да съм дефектна нещо.....
Не вярвам на тези неща,от както се помня консумирам много кола при това много газирана и много студена.Единственото което постигнах беше да напълнея,но това вече си е друг въпрос.


Аз понеже кафе не пия , когато ми се наложи да съм по-бодра пия кола  Rolling Eyes
И до 4 литра на ден съм стигнала , но иначе друго газирано не пия  Tired

Явно и колата..  smile3513

# 36
  • Мнения: 294
Не искам да издавам тайни,но мой близък роднина(много близък) работи е производството на кока-кола.Познайте защо никой в къщи не пие кола??? #Crazy

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Обожавам кола! Заради щерката обаче купувам рядко, но когато съм навън, винаги пия  Embarassed. Лайт варианта изобщо не ми харесва, от подсладителя има някакъв особен гаден вкус. Пепси също не ми допада, прекалено ми е сладко.

# 38
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Вече много рядко пия газирано какавото и да е то,мерсаж за инфото   bouquet

# 39
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Не искам да издавам тайни,но мой близък роднина(много близък) работи е производството на кока-кола.Познайте защо никой в къщи не пие кола??? #Crazy

Вярвам ти напълно. И по тая логика  гледам да не се замислям как се правят кренвиши, салами, и т.н. И защо пилешкото ми мирише на риба Joy Ами зеленчуците пък с какво се торят.
Само, че не разбирам защо се визира само колата, ами там разните други безалкохолни с които са пълни супермаркетите....

# 40
  • Мнения: 2 229
Бла, бла, обичам кола и пия по много, по стечение на обстоятелствата повече лайт, отколкото обикновена, но и двете обичам. Crazy
И в КФС, и МакДоналдс ям, ужас. Laughing

# 41
  • Мнения: 3 647
 Laughing айде бан и на колата  Whistling

# 42
  • Мнения: 124
И аз знам че е вредна,но сия пийвам с удоволствие

Общи условия

Активация на акаунт