Как приемате идеята за прераждането?

  • 43 106
  • 1 221
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 099
Не мен ми допада и възприемам напълно будистката философия - има прераждане и развитие на духа. С това си обяснявам защо някои хора са пълни идиоти...

Дори мисълта е материя. Материята не се губи, само се трансформира. (материя, но не в материален смисъл)

# 31
  • София
  • Мнения: 18 679
Приемам я половинчато...В смисъл - да, искам ми се да е вярно и духът да е нещо истинско, енергия, която не се губи, само се трансформира.
От друга страна, много ми е тъпа трактовката, че едно дете примерно страда чисто физически, защото в миналия си живот духът му е направил нещо гадно Rolling Eyes Или това, че лошите постъпки се наказват с прераждане в животни и растения Rolling Eyes
Абе не знам достатъчно по въпроса, за да кажа твърдо - вярвам или не.

# 32
  • Мнения: 2 891
Смъртта ме плаши много! по-добре ми е да вярвам  Confused

# 33
  • Мнения: 338
Не вярвам в прераждането

# 34
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
да, вярвам в прераждането.

Енергията не се губи, а само се трансформира. Тленното се губи.

# 35
# 36
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Кое наричате енергия? newsm78 От ученото по физика в у-ще си спомням, че има 3 вида енергия- кинетична, потенциална и третата я забравих... е човека към коя спада? Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 3 521
Гласувах с третата опция. Иска ми се да вярвам, че ще срещна важните хора за мен някога отново.
За съжаление черно на бяло доказателства няма Confused.

# 38
  • Мнения: 2 818
Не вярвам, знам го  Grinning

# 39
  • Мнения: 1 494
Все още не съм си изградила окончателното мнение. Когато ми попадне нещо по темата, ме обземат размисли. Направи ми впечатление обаче, че и Ванга и Вера Кочовска твърдо смятат, че има живот след смъртта. Но ако има такъв, то в никакъв случай не допускам, че е толкова опростено...

# 40
  • София
  • Мнения: 3 099
Кое наричате енергия? newsm78 От ученото по физика в у-ще си спомням, че има 3 вида енергия- кинетична, потенциална и третата я забравих... е човека към коя спада? Rolling Eyes

Пара-нормалните явления са изследвани, но не са включени в учебния план.

# 41
  • Мнения: 14 489
за мен това са глупости.
като не помниш какво си сгрешил в миналия си живот как ще го оправиш в настоящия?

# 42
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941

Това е и моя отговор!Не вярвам,защото ме е страх от смъртта или защото ми се иска много да е така,или поради каквато и да е друга причина.Вярата е дълбоко вътрешно усещане за нещата и не мисля,че  е нужно вярата да бъде обяснявана.Не са ми нужни доказателства,но съм ги имала и това ми е предостатъчно.

Кое наричате енергия? newsm78 От ученото по физика в у-ще си спомням, че има 3 вида енергия- кинетична, потенциална и третата я забравих... е човека към коя спада? Rolling Eyes

Рени,науката все още няма обяснения за много явления;за други има,но те си остават непознати за масата хора.Което не означава,че не съществуват!Не означава и че съществуват!Отговорът всеки трябва сам да намери за себе си! Peace

# 43
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Рени,науката все още няма обяснения за много явления;за други има,но те си остават непознати за масата хора.Което не означава,че не съществуват!Не означава и че съществуват!Отговорът всеки трябва сам да намери за себе си! Peace
Спор за това няма.
Друго не разбирам- всички пишат, че енергията не се губи. Но коя енергия?

# 44
  • Мнения: 103
Не я приемам идеята. Вярваща християнка съм.
Роза66 имаше специална тема за прераждането.

Посочи ми я, pls Flutter

Общи условия

Активация на акаунт