Премахват данъчното облекчение за деца

  • 2 622
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 268
Гледах новините и репортерката обясни,че нещата са взаимосвързани,т.е. отпадне ли данъчното облекчение,вдигат детските,не отпадне ли, не ги вдигат.

# 31
  • Мнения: 684
Т.е. тези, които работим и се осигуряваме на истински заплати, ще отделим по някой лев за да подпомогнем да се увеличат детските за работещите на уж минимална заплата (тази група не ги обвинявам - най-често това не зависи от тях) и най-вече за т.нар. социално слаби.  Confused  Като сложиш мин. 5 деца по 30 лв. = 150 лв. - чудесно! Отделно други помощи - за отопление, за соц. слаби и отделно от разни организации, които ги подпомагат. Плюс това не работиш и имаш цялото си време "да си изкарваш по друг начин хляба" - я да наглеждаш как работят децата - убедително ли просят, добре ли съблазняват клиентите; я да ходиш на тумби и да джебчийстваш или направо да си крадеш на едро...
Имам чувството, че го правят за да кажат после "Ето - увеличихме детските...", а то на практика се получава като в оня виц "въртим едни пари...."  Crazy

# 32
  • Мнения: 1 273
Т.е. тези, които работим и се осигуряваме на истински заплати, ще отделим по някой лев за да подпомогнем да се увеличат детските за работещите на уж минимална заплата (тази група не ги обвинявам - най-често това не зависи от тях) и най-вече за т.нар. социално слаби.  Confused  Като сложиш мин. 5 деца по 30 лв. = 150 лв. - чудесно! Отделно други помощи - за отопление, за соц. слаби и отделно от разни организации, които ги подпомагат. Плюс това не работиш и имаш цялото си време "да си изкарваш по друг начин хляба" - я да наглеждаш как работят децата - убедително ли просят, добре ли съблазняват клиентите; я да ходиш на тумби и да джебчийстваш или направо да си крадеш на едро...
Имам чувството, че го правят за да кажат после "Ето - увеличихме детските...", а то на практика се получава като в оня виц "въртим едни пари...."  Crazy


Ох, колко си права. Tired
И ние сме от "богатите", които ги осигуряват на реалната заплата и не взимат детски. Явно и данъчни облекчения няма да ползваме.  ooooh! Crossing Arms

# 33
  • София
  • Мнения: 383
Гледах новините и репортерката обясни,че нещата са взаимосвързани,т.е. отпадне ли данъчното облекчение,вдигат детските,не отпадне ли, не ги вдигат.
Ама аз не виждам двете неща да са взаимосвързани. Детските нямат нищо общо с облагаеми доход на родителите. Детските надбавки са си детски надбавки и се полагат на родители с ниски доходи. А данъчното облекчение е за всички. Значи ще вдигнем прага и ще дадем по 30 лв.детски, но ще премахнем данъчно облекчение!!!
Това ми звучи малко като - аз понеже сутринта малко закъснях, сега ще си тръгна по-рано.

# 34
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Т.е. тези, които работим и се осигуряваме на истински заплати, ще отделим по някой лев за да подпомогнем да се увеличат детските за работещите на уж минимална заплата (тази група не ги обвинявам - най-често това не зависи от тях) и най-вече за т.нар. социално слаби.  Confused  Като сложиш мин. 5 деца по 30 лв. = 150 лв. - чудесно! Отделно други помощи - за отопление, за соц. слаби и отделно от разни организации, които ги подпомагат. Плюс това не работиш и имаш цялото си време "да си изкарваш по друг начин хляба" - я да наглеждаш как работят децата - убедително ли просят, добре ли съблазняват клиентите; я да ходиш на тумби и да джебчийстваш или направо да си крадеш на едро...
Имам чувството, че го правят за да кажат после "Ето - увеличихме детските...", а то на практика се получава като в оня виц "въртим едни пари...."  Crazy

Именно Wink
Егати тъпотията #Cussing out

# 35
  • Мнения: 3 268
Точно така звучи

# 36
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117
ако оставим за малко настрани малцинствата , безделниците и "измамниците", които се осигуряват на минимална раб. заплата , остават онези хора , които наистина са бедни ... работят за 300-400 лв. , гледат деца...ами мисля , че е по- добре да им дават детски , от  колкото , това прословуто дан. облекчение ... за едно дете мисля , излиза около 70-80 лв. за година / така си мисля, в момента не ми се смята/ ...пък ако взимат 30 лв. детски , това прави 12лв./ разликата м/у 30 и 18лв/  по 12 месеца = на 144 лв. ....това е двойно повече!!!
Та нека да се помисли и за тези хора / а в провинцията , те са доста висок процент/, преди да се вдигате на протест...

# 37
  • Мнения: 684
ако оставим за малко настрани малцинствата , безделниците и "измамниците", които се осигуряват на минимална раб. заплата , остават онези хора , които наистина са бедни ... работят за 300-400 лв. , гледат деца...ами мисля , че е по- добре да им дават детски , от  колкото , това прословуто дан. облекчение ... за едно дете мисля , излиза около 70-80 лв. за година / така си мисля, в момента не ми се смята/ ...пък ако взимат 30 лв. детски , това прави 12лв./ разликата м/у 30 и 18лв/  по 12 месеца = на 144 лв. ....това е двойно повече!!!
Та нека да се помисли и за тези хора / а в провинцията , те са доста висок процент/, преди да се вдигате на протест...

Хем е така, хем не съвсем. Не може да ощетяваш едни за да помогнеш да други. Не, че не може, но не е редно. И затова направих сравнението с вица, който завършва с "въртим едни пари..."
А и струва ми се, че ако се въведе плосък данък, то облекчението и за хората с ниски доходи ще е по-осезаемо сега отколкото преди, тъй като при плоския данък и те ще дължат не малък данък, а досега голяма част от доходът им е попадал в необлагаемия минимум. Но и аз говоря хипотетично, защото и на мен не ми се изчислява...

# 38
  • Мнения: 4 585


Е, премахват данъчните облекчения за деца под 18г,
но пък поскъпват учебниците. С 20% ДДС.
Всичко бърка само в джоба на данъкоплатеца, който си декларира
дохода и си праща детето на училище.
Какво ни пречи и за двете да спретнем петиция?
Те и без това журналистите като чуят вече за БГ-Мамма, само питат
Кога и къде да дойдат.

# 39
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117
ако оставим за малко настрани малцинствата , безделниците и "измамниците", които се осигуряват на минимална раб. заплата , остават онези хора , които наистина са бедни ... работят за 300-400 лв. , гледат деца...ами мисля , че е по- добре да им дават детски , от  колкото , това прословуто дан. облекчение ... за едно дете мисля , излиза около 70-80 лв. за година / така си мисля, в момента не ми се смята/ ...пък ако взимат 30 лв. детски , това прави 12лв./ разликата м/у 30 и 18лв/  по 12 месеца = на 144 лв. ....това е двойно повече!!!
Та нека да се помисли и за тези хора / а в провинцията , те са доста висок процент/, преди да се вдигате на протест...

Хем е така, хем не съвсем. Не може да ощетяваш едни за да помогнеш да други. Не, че не може, но не е редно. И затова направих сравнението с вица, който завършва с "въртим едни пари..."
А и струва ми се, че ако се въведе плосък данък, то облекчението и за хората с ниски доходи ще е по-осезаемо сега отколкото преди, тъй като при плоския данък и те ще дължат не малък данък, а досега голяма част от доходът им е попадал в необлагаемия минимум. Но и аз говоря хипотетично, защото и на мен не ми се изчислява...

т.е.  при плоския данък , ще им удържат повече , за да им върнат после някаква малка сума?! нещо аз не разбирам , кое му е по-доброто...
иначе съгласна съм , че не трябва да се ощетяват едни за с/ка на други...
лично мое мнение е , че е по-добре ако трябва да се вземе от някого , то това да е от, този , който има повече...
и за да не помислите, че приемам въпроса много лично, т.е. от гледна точка на моята заплата, само ще кажа, че аз се намирам , някъде по средата - нито взимам малка , нито голяма заплата!!!

# 40
  • Мнения: 684
Не казвам, че плоският данък е по-добрия вариант. Те май са си решили да го пробват така или иначе. Просто исках да кажа, че не е сигурно, че ще им е по-изгодно на въпросните хора да се увеличат детските, а да се премахне облекчението.

# 41
  • Мнения: 2 818
облекчението за едно дете не беше ли 420лв?  newsm78

# 42
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 852
За родителите, които имат малки доходи до 400 лв., плоския данък ще ги удари почти двойно повече, отколкото при сегашния данък. Но пък ще ги компенсират с по-високи детски. Е....ти логиката. 

# 43
  • София
  • Мнения: 581
Е браво циганите пак са на върха те и така не работят е вече съвсем

# 44
  • Мнения: 789

Ама аз не виждам двете неща да са взаимосвързани. Детските нямат нищо общо с облагаеми доход на родителите. Детските надбавки са си детски надбавки и се полагат на родители с ниски доходи. А данъчното облекчение е за всички. Значи ще вдигнем прага и ще дадем по 30 лв.детски, но ще премахнем данъчно облекчение!!!
Това ми звучи малко като - аз понеже сутринта малко закъснях, сега ще си тръгна по-рано.

Ами и според мен не са свързани, ама нали с нещо трябва ни да замажат очите. Какво ме грее мене, че някой ще вземе цели 12 лв. отгоре, когато отново моето семейство ще е ощетено. Да направят детските 30, 50 ако искат, ама да не ми бутат данъчното облекчение. То все пак е за всички! Сметки от сорта на:"С увеличението на детските се вземат 2 пъти повече пари от облекчението" не ме топлят. И не само мен!
Поне една петиция да направим, а ако има и протест, още по-добре!

Общи условия

Активация на акаунт