Как да постъпя?

  • 1 512
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 916
Не става въпрос само за пътните ами и за подаръците и за парите които също се дават на сватба...

И подарък, и пари????

# 16
  • Мнения: 2 180
Не става въпрос само за пътните ами и за подаръците и за парите които също се дават на сватба...

И подарък, и пари????
Е, най-малкото на булчинското хоро се дават - поне 10 лв. от човек. А за мен няма нищо по-хубаво и по-лесно от това да се дадат пари, вместо подарък. Няма да се притеснявате какво да избирате /че накрая хората да съберат 2-3 еднакви неща/, няма да носите и транспортирате...Пари в плик - чиста работа - нека хората сами си купят това, което ще им е от полза. Смятам че на този етап 150 лв. са достатъчни ако отделите и дадете. Все пак се изработват за по-малко от седмица /средно  Rolling Eyes /

# 17
  • Мнения: 6 029
ако ти се ходи - отиди. ако не - недей. а свекърва ти не е длъжна да ви поеме пътуването.. тя може би дори не подозира за тази ти идея...

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 23 669
Не става въпрос само за пътните ами и за подаръците и за парите които също се дават на сватба...

И подарък, и пари????
Е, най-малкото на булчинското хоро се дават - поне 10 лв. от човек. А за мен няма нищо по-хубаво и по-лесно от това да се дадат пари, вместо подарък. Няма да се притеснявате какво да избирате /че накрая хората да съберат 2-3 еднакви неща/, няма да носите и транспортирате...Пари в плик - чиста работа - нека хората сами си купят това, което ще им е от полза. Смятам че на този етап 150 лв. са достатъчни ако отделите и дадете. Все пак се изработват за по-малко от седмица /средно  Rolling Eyes /
Тц, тц,тц 150лв ,малиииииии. На моята сватба толкова пари не съм получила от никого (изключвам съвсем близкия кръг от родители и брата на баща ми). Пък и булчинско хоро нямаше, и да има на чужди сватби не ставам, омразно ми е да давам пари по такъв начин. И 150лв в провиницята са много, ужасно много, тук повечето хора разботят за 200-300лв. Например ние днес бяхме на сватба, другата седмица сме на друга сватба, а на първи септември се жени зълва ми (е, тук за сестрата на мъжа ми няма как да минем с малък подарък). Как да отделим по 150лв за всяка?! Така се повечето от компанията, осъзнай се Джини!

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 23 669
По темата - ако нямам пари за пътни, нямам за подарък и другите дребни разноски, които възникват - няма да отида. Обаждам се по телефона, обяснявам положението, извинявам се и обикновено каня младоженците на гости след време, когато им е удобно да се видим. Ако когато се видим положението се е оправило и имам пари - правим скромен подарък, ако ли не - минават само с черпене.
Нека свекървата няма много общо в решението ви дали да ходите или не на сватба, там отивате не заради нея, а за да споделите празника на младоженците.

# 20
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Ако съм в твоята ситуация, няма да отида  Stop Просто положението не е розово, а и тази свекърва ... Изпрати им картичка и им се обади да ги поздравиш - ако искаш обясни им защо не можете да присъствате .... Щом са ви близки приятели, ще разберат  Peace

# 21
  • Мнения: 4 733
Отидете като толкова иска. Ще се постиснете малко и ще изкарате месеца  Peace

# 22
  • Мнения: 2 180
Стига бе! Че как ще се отиде с по-малко от 150 лв. за двама човека. То е смешно да се даде по-малко ако няма друг подарък. Само куверта е средно 40 лв. на човек. Нали на младоженците трябва и да им остане нещо.
Вашето мислене ми е много странно. Осъзнала съм се аз, осъзнала съм се.  Laughing

# 23
  • Мнения: 4 916
Стига бе! Че как ще се отиде с по-малко от 150 лв. за двама човека. То е смешно да се даде по-малко ако няма друг подарък. Само куверта е средно 40 лв. на човек. Нали на младоженците трябва и да им остане нещо.
Вашето мислене ми е много странно. ... Laughing


Наскоро бях на сватба - на българка и американец. Половината от гостите бяха дошли от там специално за сватбата - с билетите и хотелите вероятно са се изръсили хиляди. Подаръците им бяха за под сто долара на двойка - вероятно кувертите в ресторанта бяха по-скъпи. Демек за хората беше по-важно да уважат приятелите си, отколкото да се отчитат със суми заради хорското мнение. В уединг-лист-а на младоженците имаше списък с подаръци, които биха искали да получат - повечето бяха за по 50-60 долара. От семейство се даваше по един подарък.
Това е отговор на въпроса ти "Че как ще се отиде с по-малко от 150 лв. за двама човека. "

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 23 669
Стига бе! Че как ще се отиде с по-малко от 150 лв. за двама човека. То е смешно да се даде по-малко ако няма друг подарък. Само куверта е средно 40 лв. на човек. Нали на младоженците трябва и да им остане нещо.
Вашето мислене ми е много странно. Осъзнала съм се аз, осъзнала съм се.  Laughing
Ей тъй, днес двамата със съпруга ми отидохме с подарък за 56лв. И 10лв за букет. Толкова можем да отделим, повече няма. Поразпитах другите двойки какво са взели - пак неща около 50-60-70 макс на семейство. И повечето младоженци не си правят сватбите за да им "остане нещо", а за да съберат роднини и приятели да се повеселят (поне моите впечатления са такива).

# 25
  • Мнения: 459
Стига бе! Че как ще се отиде с по-малко от 150 лв. за двама човека. То е смешно да се даде по-малко ако няма друг подарък. Само куверта е средно 40 лв. на човек. Нали на младоженците трябва и да им остане нещо.
Вашето мислене ми е много странно. Осъзнала съм се аз, осъзнала съм се.  Laughing
Ей тъй, днес двамата със съпруга ми отидохме с подарък за 56лв. И 10лв за букет. Толкова можем да отделим, повече няма. Поразпитах другите двойки какво са взели - пак неща около 50-60-70 макс на семейство. И повечето младоженци не си правят сватбите за да им "остане нещо", а за да съберат роднини и приятели да се повеселят (поне моите впечатления са такива).

Мда, рядко са семейства, които могат да отделят 150 лв за сватбен подарък. И още една малка сума има като разход по сватбата.

Общи условия

Активация на акаунт