ЗА ХОРАТА И КУЧЕТАТА

  • 2 366
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
# 61
  • София
  • Мнения: 472
Популацията няма да изчезне, докато не се сложи под контрол държането на домашно куче в къщи. Ще се съгласите, че повечето домашни кучета не са регистрирани. Затова на стопаните им не им пука ако в един момент му писне да гледа домашния си любимец и го натири на улицата. Откъде мислите са се появили огромните бездомни кучета. Стопанина му го взима мъничко и в момента ,който стане голямо и не може да го изхранва го натирва на улицата. Та нужни са закони със съответните солени глоби при неспазване на условията за гледане на куче. Най-малкото е то да има паспорт. Да има и съответния ветеринарен лекар като джипи - който да отговаря за здравето му и съответно и за това кога е починало кучето /а не изгонено на улицата/. Само определени хора да имат право да развъждат и продават кучета. другите домашни задължително да са кастрирани. Гледането на куче е отговорност и се нуждае от средства. Който няма и двете да няма право да гледа куче. Нека не бездомните, а домашните кучета да са маркирани, за да не можеш да го изгониш на улицата. А иначе и аз съм за радикални мерки в момента - просто ситуацията явно е извън контрол - но не с ловни пушки, а с упойващи средства и след това ефтаназия.

# 62
  • Мнения: 9 865
Нали караха собствениците да подават декларации че имат/нямат куче... или там друго живтоно, тази акция за чии кеф беше?!
Не мисля, че е редно домашните кучета да се кастрират, има собственици на чистокръвни кучета, редки породи, шампиони и пр., които не са развъдници, но могат да си чифтосат животното и да имат полза от тая работа. Все пак са платили пари за това куче и то доста.
Но помиярите за съжаление трябва, тяхното потомство го ценят доста тесен кръг любители и не се знае колко кученца ще се окажат на улицата като подрастващи озлобени помияри.
Бе те хората още нямат всички джипита и паспорти ние за кучетата мислим... мноу сме назад.

# 63
  • София
  • Мнения: 472
Докато мислиме, че "мноу сме назад", ще си бъдеме все назад. Точно затова само хора разбиращи от кучета да могат да имат право да ги размножават. А то всеки, който няма доходи - дай да изкарам някой лев от кучето си. Докато мислиме така, доникъде няма да стигнеме.

# 64
  • Мнения: 750
Ааааа...ве4е ми дойде до гуша от тези бездомни ку4ета!
Казвам ви...днес си мислех...4е ако имам пистолет,щях да стрелям катоза световно!
В парка до МОЛА на Стамболийски става все по зле всеки ден!
Ку4етата се увели4ават а децата там намаляват!
Ето тази сутрин в парка имаше 3 глутници.Като всяка една от тах се състоеше от по 8-10 ку4ета!Ама ку4ета...не ку4енца!
Лаят,вият....гонят се!
Едната от глутниците ти4аше след една баба а тя подбягваше уплашена!Такъв ку4ешки лай не бях 4увала.
Минаха покрай мен(аз с бебешка коли4ка,бебка е на 6 мес)!Завъртях коли4ката на 90 градуса и застанах зад нея.Преминаха на бегом с такъв лай...4е за първи път изпитах страх!Страх за детето ми...и за мен!
Исках да имам пистолет и да съм то4ен стрелец в този момент! Twisted Evil

# 65
  • Мнения: 150
Исках да имам пистолет и да съм то4ен стрелец в този момент! Twisted Evil

Един чисто практичен въпрос, макар че стана традиция аз да съм лошия в тази тема... Та кой ще прибира труповете от улиците? Труповете на застреляните бездомни кучета? Зарази, страсирани деца... Знаете как е. И после, за да довърша мисълта си, кой ще определя кое куче е за застрелване? Нали се сещате, че ако всеки сам започне да раздава правосъдие и да определя кой (и какво) има право да живее, то до никъде няма да стигнем.

# 66
  • Мнения: 750
Исках да имам пистолет и да съм то4ен стрелец в този момент! Twisted Evil

Един чисто практичен въпрос, макар че стана традиция аз да съм лошия в тази тема... Та кой ще прибира труповете от улиците? Труповете на застреляните бездомни кучета? Зарази, страсирани деца... Знаете как е. И после, за да довърша мисълта си, кой ще определя кое куче е за застрелване? Нали се сещате, че ако всеки сам започне да раздава правосъдие и да определя кой (и какво) има право да живее, то до никъде няма да стигнем.
Ох .....Стояне,нали се сещаш,4е никога няма да по4на да стрелям на посоки!
Но в монент като този,когато усещам заплаха за детето си....пак се сещаш,4е и 4овек убивам!
Май4ин инстинкт....това е вси4ко!
Няма да ти казвам,4е мига когато покрай бебешката коли4ка преминаха десет осверипели ку4ета натдали вой....в ума ми изникна слу4ая с изяденото от ку4ета бебе!
Искаш ку4етата да са ми по мили от детето ли....Е няма как да стане!
    П.С.-имаш ли деца?

# 67
  • Мнения: 150
    П.С.-имаш ли деца?
Имаш предвид П.П. (послепис), нали? П.С. идея си нямам какво е. Simple Smile (майтап). Имам дете, да. А ти внимателно ли прочете какво написах?

# 68
  • Мнения: 750
    П.С.-имаш ли деца?
Имаш предвид П.П. (послепис), нали? П.С. идея си нямам какво е. Simple Smile (майтап). Имам дете, да. А ти внимателно ли прочете какво написах?
Абе Стоен4о....два пъти про4етох!
4е обикновено не разбирам какво искаш да кажеш! Mr. Green(майтап)
На въпросите ти отговарям така!
Кой ще прибира труповете на застреляните ку4ета?-Аз!Ако аз съм ги застреляла,аз ще си ги прибера! Mr. Green
Зарази,стрАсирани деца Wink...
Зарази няма да има,защото аз ще раз4истя след себе си!
Децата няма да се стресират,защото ще стрелям с безшумен пистолет! Grinning
Кой ще определи кое ку4е е за застрелване?
Ами пак аз! bowuuТези които гонят хората и лаят по тях без при4ина!Тези които мируват,ще живеят! Whistling

# 69
  • София
  • Мнения: 472
/ Тези които гонят хората и лаят по тях без при4ина!Тези които мируват,ще живеят! /
... Докато и те започнат да лаят и гонят. Изводът - всички.

# 70
  • Мнения: 750
/ Тези които гонят хората и лаят по тях без при4ина!Тези които мируват,ще живеят! /
... Докато и те започнат да лаят и гонят. Изводът - всички.
Бинго! Peace

Общи условия

Активация на акаунт