Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
345-359 от 749 отговора
Здравейте!
 Знам како е-лекар съм.През пубертета не съм имала талива проблеми,както сега на 30 години.Ползвала съм всички марки козметика в Бг и от вън,всички изследвания са ми направени и са в норма.Пила съм и 3 месеца АБ,и 6 поредни химични пилинга и ефект краткотраен или никакъв.
Роакутан не се изписва в Бг,само в краен случаи,но не е така навън,изисаха ми го в чужбина.
Пия го вече 3ти месец,чувствам се отлично с изключение на сухи устни и очна лигавица,на всеки 6 седмици си правя кръвна картина,следят се определени неща,за сега няма отклонения от нормата.Ефектът е много добър за сега.Ще виинформирам след като приключа терапията/
Успех!
Цитирай

Естрелла-бг,благодаря за инфото,много се надявам и при мен да има същия успех.Страничните действия не ме плашат,защото знам,че са длъжни да опишат всичко дори да се е случило само при един пациент,за сега за нямам такива.Същото е и с АБ ако мислите,че всичко описано задължително се случва бихте ли го пили,едва ли,но всеки си преценява дали може или не да рискува.За мен да изглеждам по този начин е по-убийствено от очакваните странични ефекти. #Crazy
Цитирай

Момичета, здравейте!

Аз също имам проблемна кожа, по-скоро мазна, винаги съм имала пъпчици или просто кожата ми е била със запушени пори, което изглежда като обрив  Confused Ходих при гинеколог, който ме изпрати на кожен лекар. Тя ми предписа следните продукти:

Sebamed Почистваща пяна анти-акне - 150 мл -

EFFACLAR DUO   С термална вода La Roche-Posay -

Iso 3 - крем  на Biotrade newsm78 някой ползвали ли го е? Защото в никоя аптека го няма, обадих се на лекарката и тя ми каза, че се поръчвал от болницата  newsm78 Предложи ми да го поръчам - цена 60лв....  Rolling Eyes Някой да сподели отзиви дали си струва  Praynig

Иначе от другите два продукта съм адски доволна, стават за постоянна употреба, а въпросният крем май е медицински  newsm78
Цитирай

Естрелла-бг,благодаря за инфото,много се надявам и при мен да има същия успех.Страничните действия не ме плашат,защото знам,че са длъжни да опишат всичко дори да се е случило само при един пациент,за сега за нямам такива.Същото е и с АБ ако мислите,че всичко описано задължително се случва бихте ли го пили,едва ли,но всеки си преценява дали може или не да рискува.За мен да изглеждам по този начин е по-убийствено от очакваните странични ефекти. #Crazy

Няма заЩо  Hug Сигурна съм,че резултата Ще е добър. Дръж ни в течение  Peace
Цитирай

Цитат
Друго, което искам да споделя е, че според мен, разбира се, всеки страдащ от акне трябва да има следните изследвания преди да тръгнат лекарите да му назначават лечение с каквото и да е.
1. Хормони
2. Щетовидна жлеза
3. Стафилококова инфекция
4. Пълна кръвна картина /за да се види самото състояние на пациента, ако например трябва да понесе антибиотик/
НО за съжаление, никой не го прави, защото направленията им са 'скъпи'. Аз съмс е захванала да ги правя на своя н аглава, ще пиша резултата, утре ми излизат стафилококите, бях писала , че се взема кръв за изследването, но май съм сгрешила  Embarassed, секрет от пъпка ми взеха.
Colourful, би ли казала, след като сама си ги платила, колко струват изследванията за стафилококи и къде си ги направи? Мерси!  bouquet
Цитирай

Само да ви кажа за теззи стафилококи, че ако се изследвате в лаборатория Анаста, която е специализирана за изследване на стафилококите е трърде голям шанса да ви открият, дори и да нямате. Четох в интернет много хора се оплакват точно от тази лаборатория, а най-вече там пращат за изследване за стафилококи и почти на всеки, който е отишъл да се изследва са му ги открили. Явно не е останал човек в тая държава без стафилококи, съдейки по резултатите от Анаста Laughing Така че най-добре се изследвайте на две места за по-сигурно, почти сигурна съм че Анаста не е единственото място, където изследват за стафилококи Peace
Цитирай

Всеки човек има Стафилококи върху кожата си,затова изследването е излишно,дерматолозите не го правят.
Антибиотиците,които се пият са от групата  на Макролидите(Азитрокс,Азитромицин,Азатрил....)и Тетрациклините,защото Акне пропионебактериум(причината за акнето)е чувствителен на тях.
Цитирай

Аз например нямам стафилококи, преди 1 ден си взех изследването, пробата ми е напълно стерилна. Или ако имам не съм ги развила. Сега пак съм в чуденка. Нямам каквито и да е гадинки - така показа изследването.
Цитирай

Цитат
Друго, което искам да споделя е, че според мен, разбира се, всеки страдащ от акне трябва да има следните изследвания преди да тръгнат лекарите да му назначават лечение с каквото и да е.
1. Хормони
2. Щетовидна жлеза
3. Стафилококова инфекция
4. Пълна кръвна картина /за да се види самото състояние на пациента, ако например трябва да понесе антибиотик/
НО за съжаление, никой не го прави, защото направленията им са 'скъпи'. Аз съмс е захванала да ги правя на своя н аглава, ще пиша резултата, утре ми излизат стафилококите, бях писала , че се взема кръв за изследването, но май съм сгрешила  Embarassed, секрет от пъпка ми взеха.
Colourful, би ли казала, след като сама си ги платила, колко струват изследванията за стафилококи и къде си ги направи? Мерси!   :bouquet:

12 лв. в родния ми град, ако те интересува ще пиша на лични, но щом в моя град ,който е малък може, може и навсякъде, бях писала, че изследването е кръвно, но съм сгрешила, искаха ми секрет от пъпка. Изследването беше и за всякакви други микроби.
Цитирай

Мерси, явно не говориш за София.  bouquet Ще поразпитам тук къде може, че с този свински грип не ми се ходи до личния лекар.  Laughing
Цитирай

Добро утро.И аз като всички тук страдам от акне ,а съм на 30г.вече.Имам и доста червени петна и стари белези от преди.Ходих на дерматолог и ми изписа антибиотик AZAX ,лосион анти акне и почистваща пяна.Пия вече месец ефект горе -долу има някакъв ,но ме мъчат тези петна и белези .Не са дълбоки но ги има.Лекарката ми каза да дойда на преглед след месец за да ми изпише и някакъв крем като пилинг, който се използва само зимата и има за цел да изглади и изравни тена на лицето.Някой знае ли как се казва този крем?
Цитирай

Добро утро.И аз като всички тук страдам от акне ,а съм на 30г.вече.Имам и доста червени петна и стари белези от преди.Ходих на дерматолог и ми изписа антибиотик AZAX ,лосион анти акне и почистваща пяна.Пия вече месец ефект горе -долу има някакъв ,но ме мъчат тези петна и белези .Не са дълбоки но ги има.Лекарката ми каза да дойда на преглед след месец за да ми изпише и някакъв крем като пилинг, който се използва само зимата и има за цел да изглади и изравни тена на лицето.Някой знае ли как се казва този крем?

На мен от Азакса ми излязоха страшни гъбички, оказах се и алергична към свеща, която ми изписаха...не питайте кошмар... За твоя проблем мисля, че единствено ефект би имал лазера, за пилинги аз специално съм си правила и продължавам - няма кой знае какъв ефект, но все пак е до кожа. Успех с проблема ти!
Цитирай

Записвам се и аз в темата.
На 17 години съм и противно на очакванията - суха, суха, суха кожа, чак се лющи.
И на цялата тази идилия - баааааам, най-мазния нос на света. И пъпки по челото и брадичката. Множество, и все се случват подкожни  ooooh! . Пък бузките и слепоочията ми - като Сахара са.
Ползвам измиващ гел на Евелин - най-евтиното и най-ефикасното нещо, до което съм се докопвала(Около 4.50 за 50мл, доста икономичен). От Нормадерм се изринах. Клиник пък не смея да пробвам - все чета, че са агресивни. Плюс Гарниер 3 в 1 - него 1 път в седмицата като ексфолиант и около 1 път на две седмици като маска. Наскоро се сдобих и с ексфолиант на Beauty Formulas - подходящ за кожата ми, с много нежни екфсолиращи частици и доста икономичен - 300мл ми стигат за около 3 месеца, а струва към 4-5 лева. На майка ми, 40 годишна, още с акне от време на време, последния се отрази много добре.
В арсенала се включва и бебешки сапун - сутрин като стана си измивам ръцете, изплаквам и после си насапунисвам лицето. Като изляза от банята - винаги овлажняващ крем.
Ползвала съм и хума против черни точки. Една чаена лъжица хума (задължително лъжичката да не е метална, окислява се и действието се "потушава"), 6 таблетки аспирин или ацетизал - и двете съдържащи салицилова киселина - плюс една супена лъжица розова вода. Мажа си проблемните зони, изчаквам да изсъхне и го "излющвам". За мен е прекалено силно, но предполагам, че на по-мазна и по-опъпчена кожа няма да даде голям проблем.
За белезите ползвам крем Здраве - маща преди лягане, мацвам една лепенка да не се размазва, на сутринта измивам и мажа с редовния хидратиращ крем.

Имам обаче въпрос към медицински запознатите - възможно ли е от Урбазон да ми се изчисти кожата ? Биха ми преди две седмици и в момента дори по шията и деколтето, където винаги има по някой малък дявол, се изчистиха. Толкова ли е агресивен  newsm78 ?
И още един въпрос - възможно ли е от бирената мая да огладнявам ? Преди 2 месеца пих и спрях на втората седмица, защото вървях и ядях.

Мерси предварително  bouquet .
Цитирай

възможно ли е от Урбазон да ми се изчисти кожата ? Биха ми преди две седмици и в момента дори по шията и деколтето, където винаги има по някой малък дявол, се изчистиха. Толкова ли е агресивен  newsm78 ?
И още един въпрос - възможно ли е от бирената мая да огладнявам ? Преди 2 месеца пих и спрях на втората седмица, защото вървях и ядях.

Урбазонът е противоалергичен и ако пъпките са вследствие на алергия е възможно.
Бирената мая повишава апетита - да.
Цитирай

Откакто започнах да използвам каквито и да е гелове - измивни, с частици, от най-скъпите до най-евтините, кожата ми стана мазна, супер мазна. Преди известно време една лекарка ми беше казала да спра да ползвам каквото и да е - само се измивам с вода после ако ми е опъната кожата сутринта слагам слънцезащитен - голям фактор - честно да ви кажа, първата седмица се чувствах все едно не съм измита, но кожата ми се чувстваше прекрасно, само си позволявах от време на време розова вода и 1 път в седмицата трици за пилинг. Маркетинговата стратегия според мен на всички такива препарати е да 'направят' кожата ти мазна, за да можеш да ги ползваш. Така че никой не може да ме убеди, че помагат. За момента е ок, но след известно време става по зле.
Цитирай

345-359 от 749 отговора