Имате ли социален живот през седмицата?

  • 3 538
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 925
В интерес на истината, докато ходех на работа рядко излизахме през седмицата и двамата бяхме скапани, поне аз така се чувствах и след работа единственото ми желание беше да се прибера, да си взема душ и да легна пред телевизора. Но сега с бебка редовно излизаме с приятели с бебета и стоим до 22-24ч. на вън по летните заведения. Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
Сега като се замисля, има голямо значение къде и как живеят хората.
Имам предвид София/голям град/малък град; деца/без деца; роднини наоколо да гледат децата или да помагат; естеството на работата и натовареността.....
Абе, още много са - не е само нагласата на човека.
Пример - семейство, живеещо в София, без помощ за децата, работят по 12 часа на ден..... - предполагам, че много хора ще се разпознаят.

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Разбирам. Но точно така се губят връзки с хубави хора, затъпява се вкъщи, започваш да се въртиш само около битовизмите, децата, колата, работата...Не искам да живея по този начин Sad Не че на мене времето ми е цъфнало и вързало, и аз нямам на кого да оставям детето в София, и моята работа е напрегната, но...ще ми се някакъв баланс да има все пак Rolling Eyes Нито искам да живея по кръчмите, нито пък само вкъщи да си седя, и то без гости...
Наистина срещите с приятни хора не ме изморяват.

# 18
  • Мнения: 3 091
аз не съм спирала да работя, мъж ми е лекар - т.е. и двамата изкукуригваме от работа, но си почиваме като излизаме. Често се случва да няма кой да гледа бебата - взимаме я с нас и толкова.
смятам, че желанието за виждане с приятели, излизане или канене на гости в къщи е строго индивидуално. всеки човек си почива по различен начин

ние сме от скитниците. не сме домошари Laughing

# 19
  • Мнения: 2 700
Белинда, Ламя, като ви пораснат децата ще си говорим пак.
Както са казали хората "Малки деца, малки проблеми".
Вярно е, че така се губят връзките, но животът е такъв (или поне този, който аз наблюдавам). Когато три пъти в седмицата имаш да водиш детето някъде (спорт, език, изкуство или нещо друго), междувременно все пак трябва да хвърлиш някой поглед на домашни, къщата колкото и да не се занимаваш се нея трябва да теглиш по някоя или друга пералня и то времето си минава.
Моето решение е разговори по телефона след като децата са си легнали. Срещи - през уикенда.

# 20
  • Мнения: 251
За нас няма значение, кога излизаме или се събираме с приятели!
Всяка вечер сме с приятели, на домашно /в нас или в тях/ или на вън, няма значение!
Честно казано единственото нещо, което ни е спирало е финансовото ни състояние  Embarassed
Има значение, кой период сме от месеца, не кой ден сме от седмицата  Laughing
А и вечер с приятели ни действа отпускащо  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
Когато три пъти в седмицата имаш да водиш детето някъде (спорт, език, изкуство или нещо друго), междувременно все пак трябва да хвърлиш някой поглед на домашни, къщата колкото и да не се занимаваш се нея трябва да теглиш по някоя или друга пералня и то времето си минава.
Е, хубаво де, аз не искам всяка вечер да съм навън или да имам гости. Но веднъж седмично не е чак такава беда, нали?

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
Май повече имаме предвид старите приятели или сравнително отдавна познати хора.

Воденето на децата по разни занимания е чудесна възможност да се завържат нови контакти, дори приятелства.
С течение на времето и организацията на групови детски изяви хората се сближават и започват да си помагат.
Ето начин за съчетаване на полезното с приятното.
Поне при нас е така и донякъде възстановява равновесието.

# 23
  • Мнения: 251
Белинда, Ламя, като ви пораснат децата ще си говорим пак.
Както са казали хората "Малки деца, малки проблеми".
Вярно е, че така се губят връзките, но животът е такъв (или поне този, който аз наблюдавам). Когато три пъти в седмицата имаш да водиш детето някъде (спорт, език, изкуство или нещо друго), междувременно все пак трябва да хвърлиш някой поглед на домашни, къщата колкото и да не се занимаваш се нея трябва да теглиш по някоя или друга пералня и то времето си минава.
Моето решение е разговори по телефона след като децата са си легнали. Срещи - през уикенда.

Всеки има някакви аганжименти!
Аз също водя малката на народни танци, а също ходя!
Според мен авторката нямаше предвид да се кисне нон стоп по заведения!
Но не мога да се съглася, че ако искам да видя някого, трябва да чакам до петък или събота Crossing Arms

# 24
  • Мнения: 2 700

За беда, естествено, че не е Wink
На нас също ни се случва да излизаме и през седмицата. Но имаме ли избор предпочитаме да го отложим за почивните дни.
Абе, докато имате сили си ходете Peace

# 25
  • Мнения: 1 111
Да.Когато е хубаво времето сме навън с приятели 2,3 през седмицата.А през почивните дни почти не се прибираме Mr. Green

# 26
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Винаги когато имаме възможност излизаме през седмицата по заведения или на гости,а почивните дни също намираме къде да се разходим Wink.Нашите приятели нямат деца и не отказват покана за гости през седмицата,приятно им е да се видим.

# 27
  • София
  • Мнения: 11 706
Не съм чела другите постове ще отговоря как е при нас.От лентичките ми е видно,че сме с две деца,едното ученик,другото в яслена възраст.
Определено мога да заявя,че през седмицата нямаме време за социален живот,просто няма кога и как.Мъжът ми работи на другия край на София,детето учи надалеч и т.н. Всичките ни приятели също са с деца,по-малки или по-големи и наистина не остава време.В петък,събота или неделя е по-различно.
Разбира се не говоря за случаите,когато в делничен ден има конкретен повод за събиране/виждане с приятели /РД или нещо друго/.
През лятото е малко по-различно,в смисъл по-късно се стъмва,детето не е на училище и т.н.

# 28
  • Мнения: 123
мъжът ми е на работа по цял ден и все пак намира време когато се прибере към 7 часа да излезем с приятели при нас това е всяка божя вечер.Ние сме с дете почти на 3 месеца но то постоянно е с нас и сигурно след време ще прилича на нас......няма да му се стои у дома Laughing

# 29
  • Мнения: 1 172
мъжът ми е на работа по цял ден и все пак намира време когато се прибере към 7 часа да излезем с приятели при нас това е всяка божя вечер.Ние сме с дете почти на 3 месеца но то постоянно е с нас и сигурно след време ще прилича на нас......няма да му се стои у дома Laughing

Когато и ние бяхме с бебе, не се съобразявахме с режима му. То си спеше независимо дали е навън в количката, или вкъщи в леглото Wink Сега, обаче, с почти 3-годишно дете е по-сложно. Все още не съм намерила начин да го приспивам по заведения, без това да се отразява на качеството на съня му и сутрин да го събуждам в 7,30 - 8,00 за градина. Когато не ходеше на градина, заспиваше много късно и нямахме такива проблеми с ходенето по заведения и гости.

Виждаме се с приятели 1- максимум 2 пъти седмично, но предпочитани си остават петък вечер, събота и неделя.

Общи условия

Активация на акаунт