Спешен въпрос за мотивационно писмо!!!

  • 5 424
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Моля, хора, помагайте  Praynig
Пиша мотивационно писмо, но в обявата не е написано до кого трябва да е адресирано.   newsm78 Как да постъпя? На английски е и изобщо не ми идва на акъла как да го адресирам. Няма как да е Dear........  newsm78
Трябва да го пусна сега, а седя и се пуля пред монитора и  Tired Иначе основната част съм я написала, но началото и края ми убягват. Моля, помогнете   Praynig    bouquet 

# 1
  • София
  • Мнения: 3 838
Не трябва ли да започва по стандартния начин - Dear Sir/Madam, I am writing with reference...
За финала нещо от сорта:
I would be very glad if you take into consideration my job application. I will be pleased to meet with you and discuss my plans for proffesional development.

Faithfully Yours,
Name

# 2
  • Мнения: 3 423
Обади се във фирмата и вземи инфо.

# 3
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Не трябва ли да започва по стандартния начин - Dear Sir/Madam, I am writing...

Не знам... редно ли е  newsm78

Liska, няма как да звънна. Мина 19 часа, съмнява ме да има някой там освен охрана  Thinking

# 4
  • Мнения: 3 423
Сериозните фирми работят и след 19 ч.
Опитай. Няма кво да те съмнява.
Искаш ли работата, или не я искаш?
Понякога охраната знае повече от всички заедно.
Не се моткай.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 838
Защо да не е редно? Формалните писма в английския започват стандартно по този начин.

# 6
  • Мнения: 1 937
Liska, казвала ли съм ти, че те харесвам?

Deb, с Dear Sir/Madam става, успех  Wink

# 7
  • Русе
  • Мнения: 1 155
ОК, така ще пиша...

Liska, работата много я искам. Крайният срок е бил вчера. Днес разбрах, че е имало обявена свободна позиция. Ако звънна може и нищо да не ми кажат. Ще пратя cv-то и писмото пък каквото сабя покаже. Стискайте палци.

Благодаря ви за светкавичната реакция   Hug

А добре ли е да завърши със Sincerely... Или нищо да не пиша. Просто:

Thank you for your time. I would be pleased if my candidature is of interest for you. 

Името-ми


 newsm78

# 8
  • Мнения: 6 993
със sincerely Sunglasses

# 9
  • Мнения: 3 423
Успех!

# 10
  • Мнения: 106
малко настрани от питането на авторката, но някой може ли да ми обясни защо напоследък повечето обяви за работа изискват и мотивационно писмо? това ми се вижда доста странно когато става въпрос за изцяло технически специалности. знам, че има много спорове по темата, но досега не съм получавала смислен отговор.

# 11
  • Мнения: 4 555
И аз съм се чудила защо искат мотивационно писмо, струва ми се много глупаво.
В много редки случаи от такова писмо има някакъв смисъл. В повечето е ясно защо човек кандидатства за работата и освен да получат едни и същи общи приказки от всички кандидати, друго едва ли става.
Много ми е тъпо, че тази мода се довлече и тук, без работодателите да разбират за какво им е на тях това.

Deb, успях с работата!

# 12
  • София
  • Мнения: 62 595
Сериозните фирми работят и след 19 ч.


Нищо лично към авторката на цитата - просто ми направи впечатление.

Такава фирма - мерси, ама хич и не ми трябва.
Най-вероятно това означава, че и мен биха ме карали (и по-лошо - биха очаквали) да оставам до толкова късно.
И сигурно стоенето до късно е практика. Чудно, дали го заплащат?
А от сериозност хората работят ли и в почивните дви?

# 13
  • Мнения: 386
dear sirs/madams става, въпреки че не е нещо впечатляващо. аз лично бих сложила името на ейч ара, ако има такъв
за мотивационното писмо и св-то
и за мен нямаше дълго време смисъл, но всъщност има идея
св-то си ти като работни места до момента
мотивационното писмо трябва да покаже мотивацията ти защо кандидатстваш точно в тази фирма, на тази позиция точно сега и какви качества можеш да им предложиш, които не е задължително да стават ясни от сивито.

# 14
# 15
  • Мнения: 3 423
Добре, де, нали някога имаше
молби за постъпване, не е ли
все пак същото. И като някой
ви иска ръката, нали за да му
кажете "да", трябва човекът
да се мотивира с поне едно:
"Обичам те"... Странни хора.

# 16
  • Мнения: 386
Добре, де, нали някога имаше
молби за постъпване, не е ли
все пак същото. И като някой
ви иска ръката, нали за да му
кажете "да", трябва човекът
да се мотивира с поне едно:
"Обичам те"... Странни хора.
аз леко не си спомням едно време, но предполагам, че е различно
не е "моля да постъпя"

а нещо от рода на "кандидатствам, защото според мен вашата фирма е еди каква си и се надявам да бъда приета, защото съм еди каква си и мисля, че с моите едикакви си качества мога да ви бъда полезна еди как си. качеството ми дъра дъра показах във фирмата бъра бъра като постигнах мъра мъра".
 
аз ако трябва да избирам хора, ще искам мотивационно писмо. дори според мен то е по-ценно от сивито, защото от него можеш да научиш дали кандидатстващият има идея от предложената работа и от фирмата, в която кандидатства. иначе.... хората си пращат една автобиография навсякъде.... Stop

# 17
  • Мнения: 404
Незнам дали все още ще ти е от полза, но аз съм писала такова писмо преди време:

Dear Mr. Makropoulos:


I enjoyed our conversation on January 26th at the Career Fair on the internship opportunities that the Internal Audit Department has for its students and your personal input on how these opportunities bring many benefits to accounting students’ future career.  This letter is to follow up on the internship that you specifically mentioned at the Career Fair.

The Accounting program at Rutgers University includes courses that are designed to help students develop a wide variety of accounting and financial skills.  These courses have awarded me the opportunity to:
•   Work on intense group projects to meet deadlines
•   Develop strong relationship with team members throughout the course of the project
•   Expand my abilities to prioritize duties
•   Achieve a higher capacity to multitask
The relevant courses that I have taken up until now include but are not limited to Principles of Financial Accounting, Intermediate Accounting I, Accounting Information Systems, Statistical Methods in Business and Principles of Financial Management.  I have two strong years of full time work experience in an office environment which also provided me with exposure to team work and the ability to implement the skills and excellent academic training into everyday work duties.

I would like an opportunity to meet with you and further discuss this internship position.  If you have any concerns or questions do not hesitate to contact me.

Warm Regards,



В САЩ го наричаме cover letter и служи за същото нещо.  В него са ни учили да напишем защо ние сме подходящи за тази работа и какво можем да допринесем.  Дано да ти помогне малко.

# 18
  • Мнения: 386
Незнам дали все още ще ти е от полза, но аз съм писала такова писмо преди време:

Dear Mr. Makropoulos:


I enjoyed our conversation on January 26th at the Career Fair on the internship opportunities that the Internal Audit Department has for its students and your personal input on how these opportunities bring many benefits to accounting students’ future career.  This letter is to follow up on the internship that you specifically mentioned at the Career Fair.

The Accounting program at Rutgers University includes courses that are designed to help students develop a wide variety of accounting and financial skills.  These courses have awarded me the opportunity to:
•   Work on intense group projects to meet deadlines
•   Develop strong relationship with team members throughout the course of the project
•   Expand my abilities to prioritize duties
•   Achieve a higher capacity to multitask
The relevant courses that I have taken up until now include but are not limited to Principles of Financial Accounting, Intermediate Accounting I, Accounting Information Systems, Statistical Methods in Business and Principles of Financial Management.  I have two strong years of full time work experience in an office environment which also provided me with exposure to team work and the ability to implement the skills and excellent academic training into everyday work duties.

I would like an opportunity to meet with you and further discuss this internship position.  If you have any concerns or questions do not hesitate to contact me.

Warm Regards,



В САЩ го наричаме cover letter и служи за същото нещо.  В него са ни учили да напишем защо ние сме подходящи за тази работа и какво можем да допринесем.  Дано да ти помогне малко.


 Flowers Sunflower според мен това е великолепно писмо.  Peace страхотно, dushica!

# 19
  • София
  • Мнения: 622
ОК, така ще пиша...

Liska, работата много я искам. Крайният срок е бил вчера. Днес разбрах, че е имало обявена свободна позиция. Ако звънна може и нищо да не ми кажат. Ще пратя cv-то и писмото пък каквото сабя покаже. Стискайте палци.

Благодаря ви за светкавичната реакция   Hug

А добре ли е да завърши със Sincerely... Или нищо да не пиша. Просто:

Thank you for your time. I would be pleased if my candidature is of interest for you. 

Името-ми


 newsm78
Ако започнеш с Dear Sir/Madam, завършекът е с faithfully; Ако знаеш конкретното име, напр. Dear Mr.Smith, завършекът е със sincerely. Успех!
А и interest TO you  Peace

# 20
  • Мнения: 404
Sincerely е вече отживелица.

# 21
  • Мнения: 2 563
Ето някои съвети от човек, който реално чете такива писма всекидневно. Става дума за САЩ, за Европа си има други правила.

http://equityprivate.typepad.com/ep/2006/03/rejected.html

Писмото трябва да е на абсолютно безгрешен английски, което включва и правилен подбор на думи

# 22
  • Мнения: 4 555
а нещо от рода на "кандидатствам, защото според мен вашата фирма е еди каква си и се надявам да бъда приета, защото съм еди каква си и мисля, че с моите едикакви си качества мога да ви бъда полезна еди как си. качеството ми дъра дъра показах във фирмата бъра бъра като постигнах мъра мъра".
 аз ако трябва да избирам хора, ще искам мотивационно писмо. дори според мен то е по-ценно от сивито, защото от него можеш да научиш дали кандидатстващият има идея от предложената работа и от фирмата, в която кандидатства. иначе.... хората си пращат една автобиография навсякъде.... Stop
Има работни места, за които това изискване е абсолютно смешно. Работила съм като подбор на персонал и никога не съм искала мотивационно писмо, но много често хората са си пращали по инерция, защото "навсякъде искат". А навсякъде искат, защото така стана модерно, без да им е необходимо всъщност.
Пример. Търсим учители. Масово ми пращат едни и същи стандартни и излъскани фрази как това им е призванието в живота, как нашата фирма ще им даде не знам си какъв шанс и други алибализми.  Да не говорим, че в някои от файловете си личи как са забравили да сменят името на фирмата, в която кандидатстват! Ако не беше тъжно, щеше да е смешно. Защото ми е ясно, че хората просто търсят работа, защото си нямат. И кандидатстват по нашата обява, просто защото преглеждат всички обяви наред, а не защото са чували колко е велика фирмата ни и винаги са си мечтали да са част от нашия екип. Все пак в България малките фирми са повече от големите.

Масово мотивационни писма се искат и за професии като програмист, където си изредил и описал опита и проектите си в сивито, а от мотивационното писмо какво се очаква? Да кажеш как си мечтаеш да станеш част от техния невероятен екип? И ако всички изредят по една такава изтъркана глупост, как ще си избереш кого да вземеш?  По опита, описан в сивито или с конкурс за най-оригинална фраза в мотивационното писмо?
Друг най-разпространен тип обяви са за секретарки, счетоводители, служители в кол-център. Какво да напишат те, ако трябва да са искрени? "Изискванията ви отговарят на това, което мога да правя и понеже си търся работа, кандидатствам по всички обяви, на които изискванията им съвпадат с моите умения." Обаче понеже не могат да са искрени, трябва да въртят и да сучат едни  същи щуротии.
Ясно е, че има професии и фирми, за които има смисъл да се иска подобно нещо. Но за текущите условия в България, подобно условие е по-скоро смехотворно.

# 23
  • Мнения: 1 022
Добре, де, нали някога имаше
молби за постъпване, не е ли
все пак същото. И като някой
ви иска ръката, нали за да му
кажете "да", трябва човекът
да се мотивира с поне едно:
"Обичам те"... Странни хора.

Liska, и сега има молби за постъпване на работа, досега винаги съм подписвала такава преди сключване на договор Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
Карина, не можеш да си представиш колко си права.
Това с мотивационните писма е някаква лудост, вече и в БГ (както се казваше в една реклама). Куцо, кьораво и сакато иска мотивационни писма.
Вярно, че може и да са полезни, но на мен лично ми писва. Накратко, всяка от страните знае, че идеята е да се покаже "социално приемливо поведение", и показва, че кандидатът си е написал домашното, като е прочел сайта на фирмата (ако има такъв).
Вече има и хора, на които работата им е да напудрят въпросния документ.
Добре, че не ми се налага да се занимавам с това.

Ако позицията пък е толкова важна или специфична - с такива специалисти се правят контакти по други пътища.

Общи условия

Активация на акаунт