Колко време не трябва да казваш, че си бременна?

  • 11 217
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 216
Първия път казах веднага само на най-близките, на останалите като влязох в 4ти месец.
Втория път веднага на всички разгласих от щастие

# 16
  • Мнения: 1 672
това е суеверие, а аз не робувам в никакъв случай на тях.Сподели щастието си с всеки когото искаш  newsm44



# 17
  • Мнения: 526
Когато забременях, казах само на който предценя за добре, те другите и без това ще разберат. Важното е , че най-близките ми споделиха щастието с мен.
Peace
Да добавя,че за мен това да го пазиш в тайна умишлено е суеверие.Истината е,че това не може да те предпази по никакъв начин.Мисли позитивно и се радвай на бременността си Simple Smile

# 18
  • Мнения: 8 999
Около час след като направих теста повечето ми близки приятели вече знаеха. Толкова бях щастлива, че не можех да задържа тази новина в себе си дори и за минута. Знаех за разните суеверия, че не трябва да се казва до края на третия месец, но ми се стори адски глупаво. Да се правя на утрепана и да давам тъпи обяснения за това, че не пуша, че чат-пат ходя по разни изследвания, че ми се спи ужасно.... Не, не, по-добре всички да знаят.

# 19
  • Мнения: 159
Като разбрах,че съм бременна веднага казах на хората,които обичам и които ме обичат. Лека по лека казах и на още хора,а като ми пролича вече всички разбраха:)) Според мен бабините диветини са безумие и ако чувстваш,че хората покрай теб ще споделят щастието ти,по-добре сподели,защото това е 1 от най-щастливите моменти в живота ти и трябва да го изживееш пълноценно Laughing
Желая ти прекрасна бременност preggo

# 20
  • Мнения: 254
Няма не трябва Simple Smile Въпрос на лична преценка. Нормално е, когато разбереш да искаш да споделиш радостта си с всички, но според мен, е добре да запазиш за лична консумация радостта си в първите седмици по чисто рационални причини.
Естествено, може да кажеш на най-близките си, които биха те разбрали и подкрепили във всякакви моменти. Повярвай ми, бременността е достатъчно дълга и ще има време за много споделяне и разговори по темата! Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 4 588
Няма не трябва Simple Smile Въпрос на лична преценка. Нормално е, когато разбереш да искаш да споделиш радостта си с всички, но според мен, е добре да запазиш за лична консумация радостта си в първите седмици по чисто рационални причини.
Естествено, може да кажеш на най-близките си, които биха те разбрали и подкрепили във всякакви моменти. Повярвай ми, бременността е достатъчно дълга и ще има време за много споделяне и разговори по темата! Simple Smile

 Peace

# 22
  • Мнения: 288
Аз казах само на който сметнах за необходимо. Какво ще давам обяснения на разни комшии, далечни познати или на продавачките в близкия супермаркет. Друг е въпросът,че като ти проличи всеки започва да гадае за пола на бебето, дори разни случайни минувачи , бабички и пр.

# 23
  • Мнения: 5 362
Това сефте го чувам Shocked
Аз на всички роднини и познати се похвалих като разбрах.

# 24
  • Мнения: 568
Ами аз усещам нещата така - до 3 м. и двата пъти не мислех за бременността и не правех планове. Взех си фолиева киселина, но отидох на лекар чак в края на 3 м. тогава бебето си беше вече бебе със зачатъци на крачета и ръчички.
А споделих с приятели след 4 м., когато вече започваше да ми личи.
Но аз съм си такава и за мен бременността, както и любовта са си лични нища и не изпитвам вътрешна нужда да ги споделям с друг освен с партньора.
След бременностите гледах едно филмче, според което до 4м. нищо не било сигурно.
Не съм суеверна, но се доверявам на интуицията си. Ако усещах, че веднага след като установя бременност или направя секс трябва да взема рупор и да разтръбя навсякъде щях да го направя Simple Smile

# 25
  • Мнения: 5 026
Суеверия са това.Сама си решаваш ще кажеш или не.
Лека бременност  Hug

# 26
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
На много малко хора казах в началото, понеже адски се страхувах, че ще загубя бебето (имах болки от самото начало). За щастие това не се случи   bouquet Успех и лека бременност ти желая!

# 27
  • Мнения: 6 461
В момента когато разбрах ,че съм бременна .....казах на всичкиии  близки Laughing
Не вярвам на суеверия..

# 28
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Когато искаш,тогава им кажи.На най-близките казах малко след като разбрах,а на останалите към края на 3 м.,защото в началото на бременността имах проблеми и нищо не беше сигурно.

# 29
  • Мнения: 34
Съгласна съм с всички,че това са суеверия.И  аз казах в началото само на най-близките ми, защото знаех, че ще се радват от сърце.Останалите могат и по-късно да узнаят.Пък и представете си само физиономиите на клюкарите,като разберат за бременността ви и  се изядат от яд как не са разбрали по-рано.

Общи условия

Активация на акаунт