Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Семейни отношения
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 31 отговора

Galaxy 13197853088

Я да попитам. Давате ли милостиня на просяците по улиците?
Аз престанах преди 4 месеца и сега само изпращям по 2-3 смс-а за различни хора които се нуждаят от операции.
Цитирай

София

Не давам.
Цитирай

аз все още давам.Даже имам и историйка...бях на кафе с приятелка и едно дете на около 12 години дойде,седна на масата и ми вика:како дай ми 50 стотинки иначе ще те наплюя.Е деца 35
Цитирай

Не давам пари на просяците по улиците.

Когато искам да помогна, превеждам пари по сметка или пращам СМСи.
Цитирай
Да, малки суми, колкото пакетче дъвки например. Иначе превеждам пари по сметки за каузи, които харесам, но никога не пращам есемеси. Абсолютна пералня, от която печелят само моб. оператори и съответните институции. #2gunfire
Цитирай

София

Не  Naughty
Цитирай

Понякога давам. Зависи какво впечатление ще ми направи човека. Но на възрастни хора по-4есто давам.
Цитирай

Galaxy 13197853088

Да, малки суми, колкото пакетче дъвки например. Иначе превеждам пари по сметки за каузи, които харесам, но никога не пращам есемеси. Абсолютна пералня, от която печелят само моб. оператори и съответните институции. #2gunfire

хмммм колко от преведените суми отиват за нуждаещия се?
Цитирай

Не давам пари на просяците по улиците.

Когато искам да помогна, превеждам пари по сметка или пращам СМСи.
Peace Peace Peace
Цитирай

ᑲᓇᑕ

Понякога давам. Зависи какво впечатление ще ми направи човека. Но на възрастни хора по-4есто давам.

Peace
Цитирай

Само веднъж на една баба, която ужасно приличаше в лице на моята наскоро починала баба. И няколко пъти съм пращала смс. Но това с смс.ите не се ли нарича благотворителност, а не милостиня?  newsm78 За мен 2-те неща имат разлика.
Цитирай

Boulevard of broken dreams

Давам. Не на абсолютно всеки, защото например пред църквата в квартала се нареждат по 4-5 в празничен ден. Или пък на пешеходния мост има едно бабче облечено в черно, на ден минавам покрай нея по 2 пъти,ако не дам стотинки - иска да и сипя вода. Няма как да давам непрекъснато, но го правя понякога и с пълното съзнание, че хората може би са мошеници. Смс-си също изпращам.
Правя го заради самото даване, а греха си е за този който злоупотребява.
Цитирай

край морето

Peace

Peace
Цитирай

Давала съм. Преди доста години имаше едно момиче, което свиреше на цигулка из София даже през зимата. На нея винаги давах, беше ми жал за нея. Сигурно родителите и я бяха накарали да свири навън.
Един път заведохме едно ромче да го черпим със сок и то ни каза, че правело по 10 лева на ден(2000г.) Аз горе долу за същото работех тогава за 8часа на ден. Та оттогава давам, но много, много рядко. . Иначе беше много красиво и чаровно дете.
Цитирай

Варна

Винаги давам, когато имам възможност. Най-вече на възрастни хора и инвалиди. Иначе на хора в трудоспособна възраст, като майки ромки тръгнали с децата си на просия не давам и 1 ст.  Naughty . Имам познати които живеят във едно село където преобладават роми. Един ден с 1 позната вървим и на среща майката с детето проси. Потърсих портмонето да и дам малко стотинки, но момичето което беше с мен ме спря с репликата: "Ти луда ли си да и даваш пари на тая, аз я познавам, от моето село, те само с това се изхранват, и всички са така, мъжете не работят, жените или са джепчийки  или просякини. Ама всяка вечер без ракия не сядат и по добре от нас се хранят". От тогава спрях да им давам на тях. На деца също не давам. Възрастни печелят от децата. Даваш им парички, а след малко "работодателя" прибира парите. Е такива пък...... #2gunfire.Абе грозна картина  Sad
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 31 отговора