Колко време се задържат резултатите от хормонално лечение?

  • 548
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Здравейте, мъжът ми от 5 месеца провежда хормонално лечение предписано му от андролог, хормоните започват да влизат в граници, но ме интересува когато се достигнат нормалните стойности, колко време може да се задържат добрите резултати без да се възстанови предишното състояние. Благодаря.

# 1
  • Мнения: 7 716
Може и ден до пладне, може и за цял живот да се нормализират. Контрол трябва постоянен.

# 2
  • Мнения: 36
точно от това се опасявах и аз, че може да е ден до пладне, но може ли цял живот да си на лекарства за да ги контролираш.

# 3
  • Мнения: 7 716
Зависи  какво целите. Често ако се цели забременяване след успех и ако не е застрашено здравето  на мъжа това лечение се прекратява.

# 4
  • Мнения: 36
В случая целта е забременяване, резултатите от последните хормони са:пролактин - 17.4, тестостерон 8.8, естрадиола е в граници. Ендокриноложката каза, че трябва да се намали пролактина и да се увеличи тестостерона. На лекар е следващата седмица, но аз се чудя има ли смисъл сега да се прави спермограма или трябва да се проведе още един курс на лечение. Знам че лекарят ще прецени най-добре, но просто нямам търпение да разбера.

# 5
  • Мнения: 7 716
По-добре да проведе първо курса.

Общи условия

Активация на акаунт