Отговори
# 75
  • Мнения: 1 849
Аз мисля, че Ала-бала е права. Човек се научава да живее в условията в които е поставен. Ние живяхме четири човека цяла година в такова жилище, на първия етаж, без тераса...Синът ми се научи да спи и на рева на бебето. Всичко е въпрос на решение, човек да свикне.
Имаше едно семейство с пет деца в Кърджали на което помагахме и те живееха в две стаи, големите деца спяха заедно с трите малки (разликата на последните три беше годинка) и можеха да спят на рев, да учат на рев и тръшкане... Всичко е въпрос на желание.
Не ме разбирайте погрешно, винаги трябва да се борим и да търсим възможности за по-добро. Това с което ние може да помогнем е с бойлера, сега трябва да напуснем сравнително бързо квартирата в Кърджали и бойлера не можах да го продам както планувахме. Добър е и последната година не е ползван, водосъдържателя е още в гаранция. Може би в началото на другия месеца ще мога да го закарам към Габрово.

# 76
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Момичета,
На Галя са и били предложени това жилище, както и едно по-голямо, което не е било на подходящо място. Никой не я е принуждавал да се съгласява, тя така е решила. Мисля, че момичето, което лично се ангажира да помогне, ще бъде доста компроментирано, ако се намеси и телевизия. Имайте предвид и факта, че обикновено получаването на жилище минава през комисия, а тук не е било така. Намесени са заместник-кмет, председател на общинския съвет, тоест те също са натиснали да й дадат каквото има в момента. Галя е приела, като се надява да може да се пренастани догодина. Това го казва тя. Мисля,че е направено каквото може за момента.

Другия вариант е Галя да се откаже- нали няма заповед, и да си живее на свободен наем. Това е за момента. Нека Галя сама реши.

# 77
  • София
  • Мнения: 589
Аз мисля, че Ала-бала е права. Човек се научава да живее в условията в които е поставен. Ние живяхме четири човека цяла година в такова жилище, на първия етаж, без тераса...Синът ми се научи да спи и на рева на бебето. Всичко е въпрос на решение, човек да свикне.
Имаше едно семейство с пет деца в Кърджали на което помагахме и те живееха в две стаи, големите деца спяха заедно с трите малки (разликата на последните три беше годинка) и можеха да спят на рев, да учат на рев и тръшкане... Всичко е въпрос на желание.
Не ме разбирайте погрешно, винаги трябва да се борим и да търсим възможности за по-добро. Това с което ние може да помогнем е с бойлера, сега трябва да напуснем сравнително бързо квартирата в Кърджали и бойлера не можах да го продам както планувахме. Добър е и последната година не е ползван, водосъдържателя е още в гаранция. Може би в началото на другия месеца ще мога да го закарам към Габрово.

Искам нещо да кажак което не за тази тема, но не мога да си замълча #Cussing out
Проблема на Българина е че той е свикнал да го мачкат.Задоволява се с това което му предлагат без да търси други алтернативи и т.н.
 Вземете една Гърция ,при най малкия проблем правят стачка и се борят до край за правата си #2gunfire.Да не говорим за другите страни.
Това  си е манталитет.Еми години наред сме мачкани та вече си е нормално това положение в което сме .
Наскоро четох или беше по ТВ как една майка от Пловдив заведе дело на общината защото са дали дрехи на детето вместо пари които са обещали.беше ги осъдила.Браво ако всички бяхме такива нямаше да ме в това положение сега. Peace  bouquet

# 78
  • София
  • Мнения: 589
Момичета,
На Галя са и били предложени това жилище, както и едно по-голямо, което не е било на подходящо място. Никой не я е принуждавал да се съгласява, тя така е решила.


Ами това е друго.Сори не съм го прочела.Щом е имало избор и Галя си е преценила,нейно право.Тя най добре си знае   bouquet

# 79
  • Мнения: 1 849
Не ме разбирайте погрешно, винаги трябва да се борим и да търсим възможности за по-добро.

Бамби и това не го прочете, нали?  Wink

  bouquet

# 80
  • София
  • Мнения: 589
Не ме разбирайте погрешно, винаги трябва да се борим и да търсим възможности за по-добро.

Бамби и това не го прочете, нали?  Wink

  bouquet

Това го прочетох,ама и друго прочетох.Това някак си в текста в който се намира седи  като празни думи.Аз пък си държа на моето.Става въпрос за ме bowuu. Ако на мен ми се наложи ще изям общинарите съсе.......... парцалите и ще си постигна моето. Peace
Но Галя си е преценила че това жилище я устройва и точка по въпроса.  bouquet


# 81
  • София
  • Мнения: 2 210
Ако реши Галя да се нанася там- мога да пратя много хубави тапети, бели, релефни, нямат нужда от напасване.

# 82
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Бамби03  Peace  А защо Галя не е харесала по-голямото жилище?

# 83
  • Мнения: 710
Момичета,
На Галя са и били предложени това жилище, както и едно по-голямо, което не е било на подходящо място. Никой не я е принуждавал да се съгласява, тя така е решила.


Ами това е друго.Сори не съм го прочела.Щом е имало избор и Галя си е преценила,нейно право.Тя най добре си знае   bouquet
Какво значи не на подходящо място?Моля за пояснение.Мисля че има много сериозни причини да го откаже,при положение че сега се притеснява от теснотията.

# 84
  • Мнения: 274
Значи много далече, в много отдалечен квартал на Габрово (не знам какъв пример да ти дам за Плевен... ), от където децата трудно ще ходят до училището.
Аз също се притеснявам за размера на жилището. Може би най-добрия вариант е Галя да не приема? Да вземе малко жилище, на което да направи за мин. 500 лв ремонт, за да се моли след година за ново... по-добре да остане в старото и да плаща по 70 лв повече на месец, така поне плащането е разсрочено...

# 85
  • Мнения: 2 577
Значи много далече, в много отдалечен квартал на Габрово (не знам какъв пример да ти дам за Плевен... ), от където децата трудно ще ходят до училището........

 newsm78 колко далеч /моя син ходеше около 30мин. пеш до у-ще или с автобуса 4-5 спирки/ - а има ли транспорт? и каква е цената на картата,  ???
а наоколо няма ли училище, все още мисля, че е възможно да се преместят по-наблизо децата?

12кв. са абсурд и за мен - имам и бебе и един петокласник, а представям си двама ученика и бебе Rolling Eyes

А с ученическите пособия как са? Готови ли са учениците?

Спорна учебна година и на добър час им желая!

Последна редакция: нд, 16 сеп 2007, 00:35 от Amelia

# 86
  • Мнения: 274
С ученическите пособия засега са добре, бившият е помогнал и Галя се е включила.
Все пак малките са малки (1ви и 4ти клас), за да пътуват (поне аз за София го броя за малки) толкова...
Пък и новото жилищее в същия квартал, където живее Галя сега и бившия й, значи ще им е по-лесно... ама е мнооооого малко, бре!

# 87
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Другото жилище е било немислимо- на 10 км от център, няма училище, няма детска градина, няма поликлиника, за градски транспорт незнам. Галя ми каза, че е приела, защото това общежитие сега е на 500 м от сегашната й квартира, в същия квартал е, децата няма да сменят училище, нито пък Галя ще се стресира много , тъй като тя все в този квартал е живяла- това последното за стреса е мой коментар.

Каквото си реши момичето. Обаде се и питайте, Галя явно сега няма възможност да влиза и да чете.

# 88
  • Мнения: 169
Другото жилище,което ми предложиха е в квартал,който аз лично мислих,че е село и незнаех,че се води квартал на града.Училище няма,нито детска градина,нито ясла или поликлиника за магазин незнам.Намира се в планинската област на града на голям баир.Транспорт до града има само сутрин и вечер,ако детето го изтърве няма с какво да се прибере или пък да отиде на училище.Другото което е че зимно време когато падне снега,често и този транспорт липсва.често при вятър тока спира и по цяло лято са на режим за водата(вода има от 6 до 9 сутрин и от 6 до 9 вечер).За мамите от габрово ще уточня че става въпрос за квартал "Кряковци" до село Балани.Жилището беше не с една а с  две малки стаички,на последен етаж-МАНСАРДЕН.Без прозорци и е доста затъмнено.Имало капандури на тавана,които осветлявали стаите,но зимно време не се отварят.Не знам със сигурност,но предполагам че там и влагата няма да е малко.Не може да се проветрява,а и заради падналия сняг осветление дневно няма да има.Имаше и още едно подобно предложение.Стаята която ми дадоха беше най-приемливото предложение.Други жилища няма.Заместник кмета на града изиска документите на всички свободни жилища в града и дори тя ми препоръча,сега да приема това а догодина да пиша молба за пренастаняване.Знам обаче че няма да ме пренастанят.Тук познавам семейство с три деца в същата стая да живеят,и то от години...не са ги пренастанили още.Пет човека са и в по малка стая  около 9 квадрата,мисля че ще се разсмеят ако им кажа,че на затворниците им се полага по 2,6м. И едното дете им е инвалид с епилепсия,майката му е асистент.Децата също са разнородни.Мъжа е баща само на последното.Идеята за медиите в техния случай е по-подходяща.Наистина има много съдби и човешки драми.Ще приема и ще се боря.Поне аз друг изход не виждам.Щом другите се справят и аз трябва да успея.Наистина стаята която ми дадоха е малка,но няма влага.На първи етаж близо до училище,градина,ясла,има много магазини и редовен градски транспорт.Ще трябва да се нагодим,това беше най-доброто.

# 89
Аз мисля че ситуацията е деликатна.Доколкото си спомням една-две мами се ангажираха да помогнат с общинско жилище.Сега Галя е с вързани ръце и уста.Нито може да изкаже мнение,нито да се оплаче,нито жалби,настоявания,съд или телевизия.Даже мисля че не може и да откаже.Ако предприеме нещо злепоставя посредника,който направи тази връзка с общината.Единственното което ми се върти е същите мами да обяснят ситуацията и още веднъж да помогнат,но доколко е възможно това не се знае.Мноооого е объркано newsm78
Ситуацията е сложна, но макар и аз да съдеиствах за среща в Общината - не приемам решението им - една стая и всички в нея е безумие...Пак ще търся председателката на общински съвет...
Незнам от правна гледна точка как е по-добре- да приеме и после да иска по-голямо или да откаже и да досажда често докато дадат друго.............

Общи условия

Активация на акаунт