Хайде време не остана, бебо иска да се гушка с мама

  • 10 269
  • 302
  •   1
Отговори
# 30
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Добро утроо  Hug

Кроки, Франито, ама много сте ми готини бе. Цоцорани такива  Joy И аз съм така - вадя млекоцентралата и това е. Хич не ми дреме. Първия път беше в едно заведение на центъра - всях смут в пазарджиклии, ама много ми дреме. Ех, как ми се иска и тук да е така хубав парка ..... Той Острова си е екстра, ама занемарен малко, иначе чистичко е. Ама ако имаше такива удобни пейки, щеше да е супер, че сега се изгърбвам.

Шоши и аз си мисля, че това е невероятна възможност за родителите да разберат бебето си, защото винаги съм мислела, че такова нещо като безсмислен бебешки плач няма и сега откривам нещо, което го потвърждава. Наистина не е за всеки - трябва много търпение и спокойствие. А с две деца хич не е лесно. Много добре си решила да пробваш, когато Дамян започне градина, защото ще си много по-спокойна и ще имаш повече време.

Аз се чудя дали да излизаме днес, че нещо подухва и е намръщено като пред валеж як  Thinking Вие касво мислите да правите? Аз си имам дъждобран де, ама все пак влажно  ooooh!

# 31
  • Мнения: 711
Добро утро!

Мами искам да ви питам нещо. На някое от вашите бебета появиха ли се гъбички в устата? На нашия мъж му излезнаха и сега мажем с Дактарин. Много е кофти и си мисля, че го боли. Така плаче милия. Питам ви понеже се чудя няма ли нещо за пиене, което да ги махне, понеже ни е много трудно да го мажем, а  и те са много и трябва и езика и бузките и небцето да се маже. От какво се появиха незнам. Всеки път изплакваме с чая на Хип от копър.  newsm78
Исках да му взема от лайка, но ми казаха, че е за след 1 месец.

Мамите от София - днес ще извеждате ли бебоците впредвид времето? Ние се разбрахме да излезем с кумувете ни, които дойдоха от Бургас и искат да видят малкия, но се чудя дали да го изкарвам  Thinking И нз как да го облека, ако излезем.
В краен случай ще ги викнем вкъщи, но аз предпочитам навън, а и бебо е по-спокоен навън.

Сега ставам, че се нахрани и трябва да мажем гадните гъби.  Close

Ето малко наши снимки: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=167889&view=1&photo=1

# 32
  • Мнения: 3 595
Душанка добре дошла и честито бебче!

Честити месечета на Гергана, Крум, Яна и Божидар!


Мирка Честита Годишнина на патерица! Бъдете вечно влюбени!

Ния не съм чувала съжалявам  Sad

# 33
  • Златна Добруджа
  • Мнения: 497
Добро утро  Hug
Чак сега ни оправиха нета след снощната буря - небето направо се раздираше от светкавиците.

Елхичка, благодаря за милите думи  Hug наистина е много грижовен батко и  страшно я ревнува  Crazy 
Сонита, стискам пали нещата с появата на бебето да се подредят, както ти искаш  Peace
Мимсат, възхищавам се на упоритостта и търпението ти относно ЕБХ  bouquet
Кроки и Франи, много сладки йърмещи мами сте  Peace Ех, да имах и аз някоя дружка за кураж - веднага вадех цицата навън  Flutter Обаче сама ме е срам  Embarassed

за ваничката- нашата е с облегалка за гръбчето, много е удобна, просто лекичко по поливаш с вода, а под гръбчето слагаме тензух.Не е сложно, после го изплакваш като държиш по познатия начин, който описваш.
Ние процедираме по същия начин  Peace

Кой питаше за пъпчиците - нашите се проявяват по същия начин - сутрин са почти изчезнали, но когато ги намокря или се изпоти - се появяват  ooooh! Мисля си, че не са алергия, поне педиатъра така каза, ами са от горещините и допълнително от повръщаното /специално за бузките/.
Тедди, много е хубав сина ти  Heart Eyes А за излизането - евентуално можеш да вземеш дъждобран и ако ти се види много влажно или духа, да го сложиш /поне аз така правя/. А за обличането, т.к. и аз ще излизам с Ния - ще й сложа блузка с дълго ръкавче и панталонче.

Мира, със закъснение - Честита годишнина!

Приятни разходки на всички   bouquet

# 34
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 9
Здравейте, мами! ние сме си  вкъщи от почти седмица ,но се оказва доста сложно с баткото , който е все около бебето-дори не иска да излиза на вън. Днес го прилъгах,та отиде на гости у баба си и ми остана малко временце. Малката е спокойничка за сега,въпреки че я започнаха коликите. Олелее гладни сме. Чао

# 35
  • Мнения: 138
Ние да се похвалим, стискайте палци да не е било случайно... Снощи си пропуснахме едното хранене - след банята яде в 8.30 и пропусна това около 1, та се събуди чак в 4, дано се затвърди това Praynig Praynig
Падна ми и големия конец Hug, останало е едно мъничко конче...А да ви питам на вас като ви паднаха конците ходихте ли на контролен преглед?!?!
И още един въпрос? Днес видях че в акото на бебо има едни бели парченца... някоя да има подобно явление и от какво може да е?!?! newsm78

# 36
  • Мнения: 18
Привет  Hug

Много съм любопитна къкво е това ЕБХ ???  newsm78
Ако сте писъли за това в старата тема, признавам - не съм я чела, защото малкия тиранин обсебва цялото ми време.

Моята кърма за съжаление така и не се увеличи - още от болницата ми е малко и бебчо всеки път яде и АМ  Sad  А иначе правя всичко, за да си стимулирам кърмата ... Дано поне още месец има какво да му давам, че нали е полезно.

Сега се трябва да преповивам и да храня малкия човек.
Целувки на всички бебчета   bouquet

# 37
  • Мнения: 1 216


Честити месечета на Гергана, Крум, Яна и Божидар!

ЕБХ: Естествена Бебешка Хигиена!
Ние да се похвалим, стискайте палци да не е било случайно... Снощи си пропуснахме едното хранене - след банята яде в 8.30 и пропусна това около 1, та се събуди чак в 4, дано се затвърди това Praynig Praynig
И още един въпрос? Днес видях че в акото на бебо има едни бели парченца... някоя да има подобно явление и от какво може да е?!?! newsm78

Стискам палци беб  все така да продължава!!!
Белите парцалчета май са необработен белтък и май значеше, че беб е преял.

Тедди, снимките са ви много весели и хубавки!!!

# 38
  • София
  • Мнения: 430
shoshi: Аз си бях взела от Пигис-а, около 20 и няколко лв беше. Хубав е и мек и удобен.

адриана-д: Ти ако тези кг ги имаш за много..аз какво да кажа като имам да свалям още точно 15..и пак не се плаша, знам че ще ги сваля. Може чак за другото лято да е, но ще сме във форма..

ивченце: стискам ти палци, аз също се чудя как да премахна нощното хранене. Моят яде по 8 пъти, а на всичкото отгоре е изцяло на АМ! което си е доста за него, трябва да махнем 2 хранения ама не знам как  newsm78

# 39
  • Мнения: 138
миличка енти той сам ще си ги махне - и ние бяхме на 8, сега сме на 7
и аз имам някакъв спомен че беличките неща са от преяждане ама не бях сигурна...

# 40
  • Мнения: 222
Привет и от мен!
Упсях и аз най-сетне да се включа! Днес изпратихме майка ми и вече сме сами с мъжа ми!  Sad Но ще трябва сами да се справяме, няма начин!

Да ви се оплача: Вчера идва свекърва ми, дето ми счупиха настроението, загубиха уважението ми към тях, с тяхното манипулиране за името. Онази нахалница започна пак за името да ми говори и да ми вдига кръвното. ИЗбеснявам, защото мъжа ми на моменти ги защитава. Представяте ли си, що за поведение, свекъра искал да вида акта за раждане като излязъл, НЯМАМ ДУМИ, не искам да ги виждам, честно ви казвам. Как може да има такива хора????????????????? smile3516

Що се отнася до килограмите
: В болницата свалих 10 кг, а откакто съм си вкъщи още 3кг., но това не означава нищо. ИМАМ ДА СВАЛЯМ ОЩЕ 14 КГ.Въпреки това съм се въоражила с търпение!  newsm10По този повод да ви питам: От кой ден си сложихте коланите???????????Това е важно! На мен ми казаха, да поизчакам, защото ми правиха кюртаж на матката . Въпреки това днес сложих за първи път, защото много ме е страх да не ми се отпусне корема, само това остава!  newsm12

За водичката след хранене-по указания на лекарката, давам по 2,3 лъжичка за изплакване на устата, заради евентулана поява на гъбички. Дано не се появат!

Днес имах планове за разходка, но това време ме обърква. За това ще изчакам!

Сонита-стискам палци за скорошно и безпроблемно раждане. Дано е утре, неделя е страхотен ден, а и датата е хубава!  Sunglasses Laughing Laughing

Франито, Кроки-БРАВО ЗА РАЗХОДКАТА?  newsm10 newsm03 Вие във Варна имате страхотни места за разходки, в София е ужасно, отвартително и мръсно. Направо се чудя къде ще разхождам детенцето. Има само един Южен парк и още някой друг, и е огромна мръсотия!

Ивченце
-що се отнася до конците падат до 30 дни след раждането. На мен например ми казаха задължително да отида на контролен преглед след 40 дни. Така, че хубаво е и ти да отидеш!  LaughingЩе си по-спокойна, че всичко е наред!

# 41
  • Мнения: 941
здравейте
който пита за разходка, днес е страхотно времето, не е студено не е горещо, разкош,
teddy_ няма с какво друго да го мажеш, но мажи и зърната, аз преди като с Нур имах този проблем, тя имаше много навътре и не можех да я мажа, си мажех зърната и тя като си суче си се маже, и ни мина бързичко, дано и при вас така минава бързо
днес бяхме на консултация, резултата е 900гр за 11дни сме качили, педито е много доволно от нас
ивченце дано да не е било случайно това с храненето, и да почнете да спинкате нощем,
при нас вчера също беше спокойно, яде в 8 после се събуди в 12, после в 3и нещо и след това чак в 7ч, а иначе нощем ядем на 2часа и пред другото време се носим, а снощи сама си заспиваше почти веднага след хранене

Последна редакция: сб, 01 сеп 2007, 14:13 от Клара

# 42
  • Мнения: 138
PIVANOVA мила напълно те разбирам със свекърите... и при мен е подобна ситуация с името точно, от тогава доста ми се промени отношението към тях и вече за всяко нещо съм на нокти, но те сами си го направиха това #2gunfire

# 43
  • Варна
  • Мнения: 567
Здравейте!
енти и аз имам същия проблем, и ние сме с 8 хранения на АМ, колко мл. мляко изяждате на хранене?
За килограмите имам още 5 да свалям!
pivanova  това със свекър ти е направо тормоз над теб, какви хора има още живеят със старите си разбирания и изкривена ценностна система, най-жалкото е че така и ще си отидат! Освен да стискаш зъби и да не им обръщаш внимание незнам какво друго да те посъветвам, лошото в случая е че мъжа ти ги защитава!

# 44
  • София
  • Мнения: 1 375
Здравейте и от мен,
Днес наистина временцето е приятно и ние се поразходихме сутринта, а сега Вики спи като агънце - за първи път тази седмица май спи спокойно през деня. Явно и нея са я мъчили жегите и за това е била толкова нервна тези дни. Дано да е така.
Велева, за пъпчиците и на Вики са същите. Педиатърката и каза, че била е алергия от млечните продукти, но било нормално и щяло да се изчисти. Предписа ни да се маже лицето с цинкова маз и да я наблюдавам. Ако не се разпространи и по тялото значи всичко е наред и би трябвало да седмица да и мине като се изчисти организма.
За килограмите аз свалих 2 кг, откакто съм се прибрала от болницата, ама имам още 7. Направо ми се плаче като мина покрай витрина или огледалото вкъщи. Вече се извръщам на една страна. Толкова зле никога не съм изглеждала, а и не мога да си влезна изобщо в старите дрехи. А килограмите ми се разпределени навсякъде. Коремът ми се прибра доста, ама все още има какво да се желае. Моята лекарка каза да не ползвам колан, защото от него имало само визуален ефект и отслебвали коремните мускули, а да процедирам с упражнения и коремни преси. За жалост - след секциото те още са ми забранени - като ходя на преглед след месец ще я питам от кога мога да правя и да се захващам.
За кърмата от десетина дни си купих от аптеката чай от анасон и си варя всяка сутрин и пия. Между другото има ефект и като че ли кърмата ми се увеличи. По едно време беше почнала да намалява и се уплашиш, че трябва да дохранвам, а сега пак сме изцяло на кърмене и ни стига.
Хайде приятен ден и до после!



Общи условия

Активация на акаунт