червеи в ушите

  • 22 993
  • 75
  •   1
Отговори
Здравейте мами ние сме на 5 месеца и половина и забелязах че детето си дърпа ушите и то доста силно, като го сложа да спи си мята глава възможно ли е да има червеи в ушите?Вие чували ли сте за такива?Моля Ви които знае нека да сподели.Благодаря Ви!

# 1
  • Мнения: 11 003
Откъде могат да се появят тези червеи? Sick За първи път чувам за такова нещо. Да не го болят ушите? newsm78

# 2
  • Мнения: 1 328
?? Какво е това?? И аз за пръв път чувам..
Може да си върти главата ако му растат зъби и го сърбят ушите. Набъбвали всички лигавици и се пренасял сърбеж към ушите.
Ама червеи - не знам........

# 3
  • Мнения: 2 039
Ама, моля ви се, това е потресаващо заглавие, съобразявайте се малко!!!!!!!  ooooh!

# 4
  • Мнения: 5 790
Айде стига глупости!  Къде го гледате това дете, за да има червеи в ушите?

# 5
  • Мнения: 4 400
как така ?за пръв път чувам!

# 6
  • Мнения: 4 451
 Shocked Няма такова нещо, кой ти ги разправя тези неща?

# 7
# 8
  • Мнения: 5 183
ох
така ме стресна!

# 9
  • Мнения: 7 474
Само за червеи в ушите не бях чувала  още  ooooh! ooooh! ooooh!

Консултирай се с педиатъра щом мислиш, че има нещо тревожно.

# 10
  • Мнения: 96
И аз за първи път чувам за такива неща. Моята бебка, докато яде също понякога си дърпа ушите. Thinking

# 11
  • Мнения: 2 005
Ей, това вече не бях го чувала Joy Joy Joy

# 12
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Какви са тия глупости ooooh!

# 13
  • Мнения: 1 878
 Shocked от къде ще се вземат тия червей в ушите - не се ошашквай ами заведи бебешока на преглед, болките в ушите могат да са причина за подобно поведение на бебето, а пък те да са предизвикани от възпаление, вода в ушите, прекаран вирус и......................отидете на лекар!!!!

# 14
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
аз съм 4увала например:
когато някой не се спира на едно място му казват Да не би да имаш 4ервей в дупето?
аз това си помислих  Laughing Embarassed
може това да е имала впредвид авторката ,4е детето не се спира да си пипа ушите и да не би да има 4ервеи Mr. Green
ама за друг вид 4ервеи в ушите не съм 4увала ooooh!

# 15
  • Мнения: 438
Ама, моля ви се, това е потресаващо заглавие, съобразявайте се малко!!!!!!!  ooooh!
Joy

# 16
  • Мнения: 127
Нали до вчера не си живяла в пешера??? Какви червеи те гонят.......  А относно мятането на главата, от нашата педиатърка знам, че понякога се дължи на липсата на течности.

# 17
  • Мнения: 872
Кой ти даде тая идея за червеи в ушите?!Не ми е известно да има паразити в уши.Да не му е влязла вода в  или често да чистиш ушите с клечки?Моята също си дърпа едното ухо докато заспива или когато суче.Щом те притеснява това,по-добре го заведи на лекар

# 18
  • Мнения: 3 611
Това да не е пак някоя бабешка деветина? (като "кокалчетата в гьрлото" _ още не мога да zабравя тоzи постинг, само дето не сьм го и сьнувала  Sick)
Ти като погледнеш вьтре виждаш ли червеи? Аман от глупости. Пфу

# 19
  • София
  • Мнения: 4 588
 Shocked
Откъде ти хрумна такова нещо?

# 20
  • София
  • Мнения: 928
Как въобще ти хрумна да питаш такова нещо  ooooh!

# 21
  • Мнения: 10 758
 Joy Joy Joy
Ох, ще ме уморите от смях hahaha hahaha

# 22
  • Мнения: 4 555
Ох, след днешния ден така съм изтерясала, че тази тема ме умори от смях  Joy Joy

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 150
Може да ви се струва смешно,ама аз съм чувала за такива червеи. Един бивш колега ми разказваше за неговата дъщеря като малко бебе... Била много нервна и все си пипала ушите. Водили я при някаква жена в някакво близко село, която направила следното: навила на фунийка парче вестник и го сложила в ухото на бебето, запалила цигара и духнала дима във фунийката. След това я извадила от ухото и била пълна с бели червейчета. Обяснението, което им дала, било че при раждането е останало малко течност от околоплодните води в ухото..... а оттам и червейчетата. Незнам дали е възможно, но това съм чула по въпроса.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 750
Бъзикаш ни нещо, нали...  Thinking

tatito, много интересно, ако вместо при баба от не знам си кое село, въпросните хора са отишли в болница, какво щяха да извадят от ушите на бебето  newsm78 Готова съм да се обзаложа, че всичко друго, но не и бели червейчета.

# 25
  • Мнения: 3 611
Може да ви се струва смешно,ама аз съм чувала за такива червеи. Един бивш колега ми разказваше за неговата дъщеря като малко бебе... Била много нервна и все си пипала ушите. Водили я при някаква жена в някакво близко село, която направила следното: навила на фунийка парче вестник и го сложила в ухото на бебето, запалила цигара и духнала дима във фунийката. След това я извадила от ухото и била пълна с бели червейчета. Обяснението, което им дала, било че при раждането е останало малко течност от околоплодните води в ухото..... а оттам и червейчетата. Незнам дали е възможно, но това съм чула по въпроса.


Оле Боже, продьлжавам да се ужасявам  #Crazy
Теzи "бабички в блиzките села" са явно доста авторитетни.  ooooh!
Спирам да чета темата.
Не сьнувах zа кокалчетата в гьрлото, като нищо обаче ще сьнувам бели червеи  Sick
Потреперах чак

# 26
  • Мнения: 7 914
Може да ви се струва смешно,ама аз съм чувала за такива червеи. Един бивш колега ми разказваше за неговата дъщеря като малко бебе... Била много нервна и все си пипала ушите. Водили я при някаква жена в някакво близко село, която направила следното: навила на фунийка парче вестник и го сложила в ухото на бебето, запалила цигара и духнала дима във фунийката. След това я извадила от ухото и била пълна с бели червейчета. Обяснението, което им дала, било че при раждането е останало малко течност от околоплодните води в ухото..... а оттам и червейчетата. Незнам дали е възможно, но това съм чула по въпроса.
подчертала съм причината, поради която си чула за червеи в ухото ooooh!


не може ли да смени името на темата, че аз като го прочетох без да съм бременна ми се Sick ( ама съм кърмачка еййй шЪ ми спре сега кърмата от стрес  Mr. Green )

# 27
  • София
  • Мнения: 1 750
не може ли да смени името на темата, че аз като го прочетох без да съм бременна ми се Sick ( ама съм кърмачка еййй шЪ ми спре сега кърмата от стрес  Mr. Green

Всъщност темата е много забавна и мен лично ме развесели. Погледнете я от този ъгъл.
Пък някой ден, ако госпожицата ми не иска да си чисти ушите, ще я "стресна" с тая тема и възможността да си завъди малки сладки гадинки в ушенцата...  Joy

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 150
Бъзикаш ни нещо, нали...  Thinking

tatito, много интересно, ако вместо при баба от не знам си кое село, въпросните хора са отишли в болница, какво щяха да извадят от ушите на бебето  newsm78 Готова съм да се обзаложа, че всичко друго, но не и бели червейчета.


Незнам дали са ходили в болница или не, но забравих да уточня, че става въпрос за преди около 20-тина години. За това време може да е звучало правдоподобно.... Не твърдя, че е истина, просто чута история.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 150

Пък някой ден, ако госпожицата ми не иска да си чисти ушите, ще я "стресна" с тая тема и възможността да си завъди малки сладки гадинки в ушенцата...  Joy
[/quote]
 Joy страхотна идея  Peace

# 30
  • Мнения: 292
Какви червей newsm78
Много ме развесели тази тема Joy Joy Joy

# 31
  • Мнения: 138
Как ги измислят такива ...!?Може и някой някъде да има червеи в ушите и ако е рибар да ги ползва за стръв  newsm78

# 32
  • Мнения: 438
Може да ви се струва смешно,ама аз съм чувала за такива червеи. Един бивш колега ми разказваше за неговата дъщеря като малко бебе... Била много нервна и все си пипала ушите. Водили я при някаква жена в някакво близко село, която направила следното: навила на фунийка парче вестник и го сложила в ухото на бебето, запалила цигара и духнала дима във фунийката. След това я извадила от ухото и била пълна с бели червейчета. Обяснението, което им дала, било че при раждането е останало малко течност от околоплодните води в ухото..... а оттам и червейчетата. Незнам дали е възможно, но това съм чула по въпроса.
подчертала съм причината, поради която си чула за червеи в ухото ooooh!


не може ли да смени името на темата, че аз като го прочетох без да съм бременна ми се Sick ( ама съм кърмачка еййй шЪ ми спре сега кърмата от стрес  Mr. Green )
hahaha  Joy Joy Joy мн разтоварваща тема  Grinning

# 33
  • Мнения: 305
Заведи детето на лекар, ако прецениш че има нещо притеснително.Моето дете откакто се е родило все си върти ушите кагота му се доспи.Може и при вас да е така.

# 34
  • Мнения: 1 371
 ooooh!
Не е истина просто.

# 35
  • Мнения: 1 877
Въй-въй....,,,,тц-тц!!!Ама все пак,ако сериозно се опасяваш от тези гадинки,най-добре заведи детето на УНГ специалист

# 36
  • София
  • Мнения: 1 524
Първо се пишат глупости, а после ни гледат сейра.
 Mr. Green

# 37
  • Мнения: 1 672
досега не съм чувала за подобно нещо Shocked



# 38
  • Мнения: 953
 Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

А на детенцето пуснахте ли кръв, нарязахте ли му гърба, осолихте ли го добре?
Повихте ли го стегнато че да няма мърдане????


Ха сега ни пусни по пързалката...........................

# 39
  • Мнения: 421
Ох... ама моля ви се...направо настръхнах от това толкова потресаващо и гнусно заглавие! Какви червеи,какви ларви? 

# 40
# 41
  • Мнения: 505
Амииии.... можеш да го заведеш да му подухат цигарен дим в ушите  ooooh!

# 42
  • Мнения: 1 420
Моля те, недей да слушаш разни там бабешки деветини, на които явно те учат. Направо ме ошашка с това заглавие. Ако имаш някакви съмнения заведи детето на лекар, а недей да си пълниш главата с глупости  ooooh!

# 43
  • София
  • Мнения: 622
Че майчето се притеснява излишно, така е. Ама защо всички в хор се подигравате и мислите, че щом не сте чували за нещо, то не съществува  newsm78
Заболяването, за което говориш е изключително рядко и вие не сте от малкото случаи- предимно страдат деца, но има описани случаи и на възрастни. Ето тук се вижда и снимка на личинките(по-гнусливите да не гледат) http://www.parasitol.or.kr/kjp/full-text/1999_09.pdf
Не се притеснявай за глупости, заведи детето на лекар, за да се успокоиш.

# 44
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Мисля е крайно време да изкъпеш детето  Thinking

# 45
  • Мнения: 22 430
Охх, голям майтап. )))
Скъсах се да се хиля. ))))

# 46
  • Мнения: 857
Мисля,че за много деца е нормално преди да заспят да си мятат главичката, а за дърпането на ушите и моето дете когато му се спи много си ги търка, даже така разбирам ,4е и се е приспало. НО СЪС СИГУРНОСТ НЯМА ЧЕРВЕИ не се притесняваи!
 Laughing

# 47
# 48
  • Мнения: 2 082
аз съм го чувала това с ушите  Grinning бабешко лечение е наистина.това,което пада от ушите не са такива червеи ,каквито си представяте-истински.по-скоро са някакви неща ,като от пепел,сиви,дребни.абе мога да питам...май се прави ,когато те боли ухо и процедурата облекчава.ама не е с дим от цигара.нещо друго беше...

не го приемайте буквално това с червеите...  Laughing
и не се подигравайте на момичето

# 49
  • Мнения: 471
Червеите в мозъка на майката излизат през ушите на детето. Заведи го на лекар..........къпано Simple Smile

# 50
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Айде стига глупости!  Къде го гледате това дете, за да има червеи в ушите?
в саксия  Mr. Green

Ами заведи го на лекар-
ако има нужда ще му промият ушите и това е....
Божеее  ooooh!

# 51
  • София
  • Мнения: 2 734
Поведението на детето може да се дължи на:
1.Възпалено ухо
2.Растящи зъбки
3.Неизчистена ушна кал,която сърби и дразни
4.Навик,чрез който детето показва,че му се спи,моята мома също понякога си подръпва ушите,като е кисела.
Но,че има червеи в ушите-НЕ!

# 52
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
За котките знам, че имат ушни крастни червеи Grinning За децата не съм чувала поне досега.
Най-честата причина, поради която децата на тази възраст си дърпат ушичките, без да имат симптоми на разболяване (температура, хрема, друго явно неразположение), е началото на никненето на зъбките. Идете да погледне доктора, но най-вероятно ще се окаже просто зъбоникнене Grinning

# 53
  • София
  • Мнения: 622
Червеите в мозъка на майката излизат през ушите на детето. Заведи го на лекар..........къпано Simple Smile
май,май не си от най-прикритите змии  #Crazy
Момичето е пуснало тема, най-културно е попитало дали някой знае нещо по въпроса и ако се върнете до първия пост, се вижда,че е благодарило за подкрепата. И аз се притеснявам за най-различни работи, в началото нощем постоянно проверявах детето дали диша дори  Embarassed Първо детенце, нормално е да не знаеш всичко. Голяма работа станала, голям смях. Няма нужда да се подиграваме така  Stop
Колкото до червеите в ушите-сега пък тези, които знаят да тръгнат ли да се подиграват на незнаещите. ДА ИМА такова нещо, рядко, много рядко, но има.Причинители са ларвите на двукрилата муха. Заболяването е много неприятно и понякога води до оглушаване http://diglib.tums.ac.ir/pub/magmng/pdf/754.pdf . Айде СТОП вече на ненужните подигравки!!!!

# 54
# 55
  • Мнения: 7 914
Елито
вярно ,е момичето пита много културно- тука сме да си помагаме ....ама извинявай така ли се поставя диагноза... детето ми си чеше ушите- има ли червеи? ooooh!

# 56
  • Мнения: 1 897
Моля те, недей да слушаш разни там бабешки деветини, на които явно те учат. Направо ме ошашка с това заглавие. Ако имаш някакви съмнения заведи детето на лекар, а недей да си пълниш главата с глупости  ooooh!

Подкрепям!

# 57
  • Мнения: 1 546
Като прочетох заглавието и си викам "Леле, то не бяха обриви, подсичане, повръщане, колики...сега па и от червеи ли трявба да се плаша???" Confused Grinning

# 58
  • София
  • Мнения: 622
Елито
вярно ,е момичето пита много културно- тука сме да си помагаме ....ама извинявай така ли се поставя диагноза... детето ми си чеше ушите- има ли червеи? ooooh!

Да, смешно звучи, но мисля, че някои от отговорите са груби. Не, не е това и заведи го на лекар е достатъчно. Представи си, че майката си гледа детето незнайно къде, под вещите напътствия на някоя стара свекърва или майка (те са пълни с градски митове и легенди). Гледането на дете е достатъчно изтощително и пълно с неизвестности, за да те накара да се притесняваш и за най-голямата глупост. С малко повече разбиране няма да си гоним потребителите.  

# 59
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Елито
вярно ,е момичето пита много културно- тука сме да си помагаме ....ама извинявай така ли се поставя диагноза... детето ми си чеше ушите- има ли червеи? ooooh!

Да, смешно звучи, но мисля, че някои от отговорите са груби. Не, не е това и заведи го на лекар е достатъчно. Представи си, че майката си гледа детето незнайно къде, под вещите напътствия на някоя стара свекърва или майка (те са пълни с градски митове и легенди). Гледането на дете е достатъчно изтощително и пълно с неизвестности, за да те накара да се притесняваш и за най-голямата глупост. С малко повече разбиране няма да си гоним потребителите. 
Подкрепям мнението, направо го изядоха това майче с парцалите.

# 60
  • Мнения: 7 914
Елито
вярно е това, което казваш именно поради тази причина съм против самонавиването, че детето страда от онова и това чуто от тук таме..има си доктори за тази цел...

представи си и колко майки , на които децата им си дърпат ушетата са си помислили : дали и мойто няма червеи в ушите...я да го заведа да му духнат цигарен дим в ушето ooooh! Rolling Eyes

# 61
  • Мнения: 4 447
Боже Господи!

 Shocked

# 62
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Заглавието е наистина стряскащо и затова който не иска да не чете. Но малко толерантност не е излишна. Като няма какво свястно да посъветвате момичето, по-добре не пишете. Има си Клюкарник за тия работи.
Който не иска да  не вярва в бабешки работи, но това с фунийката и бабата и на мен са ми го правили като дете, при болка в ухото и наистина изпадаха някакви гадости.

# 63
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
но това с фунийката и бабата и на мен са ми го правили като дете, при болка в ухото и наистина изпадаха някакви гадости.

Най-вероятно ушна кал.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 524
Принципно това е начин за почиствене на уши, но се прави с марля потопена във восък и навита на фуния, пали се отгоре, а тънкия край се слага в ухото - излиза ушна кал, не е хубаво често да се прави манипулацията, ама червей - за бога това е смешно.

# 65
  • Мнения: 2 082
така се прави и аз писах по-горе да не приемате червей буквално.падат едни неща,които бабите наричат червеи,но образно казано... може и ушна кал да е,но не е нещо живо,което мърда...прилича на малки  пръчици от пепел,сиви и от там може би асоциират с червеи...

# 66
  • София
  • Мнения: 2 217
Гнусничко звучи, но не бих се подиграла. Личи си, че жената е стресната - за да зададе така въпроса.
Аз те съветвам просто да го заведеш на УНГ и ще се разбере какъв е проблема- с гадаене във форума няма да стане. Всички тук, кой по-заядливо, кой по-меко мислим, че детенцето ти е добре и едва ли е налице въпросната диагноза. Не се притеснявай  bouquet

# 67
  • Мнения: 86
Моето дете като му се доспи си дърпа ушетата.

# 68
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
но това с фунийката и бабата и на мен са ми го правили като дете, при болка в ухото и наистина изпадаха някакви гадости.

Най-вероятно ушна кал.

Даааа, сигурно 80-те години още не са чистели ушите на децата си.

# 69
  • Мнения: 4 496
Нямам ни най-малка представа...Моята си ги дърпаше в случаи,когато съм забравяла да и ги подсуша след баня... newsm78Пък и децата така опознават тялото си-с дърпане,бутане,пипане...

# 70
  • Мнения: 1 216
Дано не е възможно, щото звучи ужасно

# 71
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Няма нищо лошо.
Особено ако когато порасне започне да се увлича по риболов.

# 72
  • Мнения: 27 524
Ох, Реза, ще ме съсипеш  Joy Joy Joy

# 73
  • Мнения: 4 451
Няма нищо лошо.
Особено ако когато порасне започне да се увлича по риболов.
smile3532 Реза пак отрЕза.

# 74
  • Мнения: 1 938
Няма нищо лошо.
Особено ако когато порасне започне да се увлича по риболов.

 Joy Joy Joy

Червеите са са аероби и не могат да живеят в анаеробна среда!  Naughty
 Joy

# 75
  • Мнения: 6 323
Смятам да прекратя веселбата.

Вярно е, че темата е странна, но жената явно е притеснена.
Подигравките няма да помогнат.

Заключвам темата.

Общи условия

Активация на акаунт