връзка между хиперактивност при децата и оцветители за храни

  • 5 622
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 376
Мдааа,докато си затваряме очите и казваме,че не можем да живеем като отшелници,дотогава ще поглъщаме повече отрова отколкото храна.

Факт е и то неоспорим,че с всяка изминала година се появяват все повече болести,децата ни развиват все повече алергии и паралелно с това изникват като гъбки все повече и повече нови продукти-естествено обогатени е "много ценни витамини".

Най-жалкото е че тези производители са насочили вниманието си към нашите деца!!!То не са лъскави опаковки,приказни герои,супер реклами....

# 16
  • София
  • Мнения: 1 951
Мдааа,докато си затваряме очите и казваме,че не можем да живеем като отшелници,дотогава ще поглъщаме повече отрова отколкото храна.

Факт е и то неоспорим,че с всяка изминала година се появяват все повече болести,децата ни развиват все повече алергии и паралелно с това изникват като гъбки все повече и повече нови продукти-естествено обогатени е "много ценни витамини".

Най-жалкото е че тези производители са насочили вниманието си към нашите деца!!!То не са лъскави опаковки,приказни герои,супер реклами....
Подкрепям!

# 17
  • Мнения: 1 735


Най-жалкото е че тези производители са насочили вниманието си към нашите деца!!!То не са лъскави опаковки,приказни герои,супер реклами....

От това много ме е страх! Как да обясниш на поотрасналото дете, че точно пастичката със супермен или с принцеса еди си коя си не е хубава за ядене?! То си иска нея и туй то.
При нас го няма още това, но не можем да се заблуждаваме, че няма да дойде този момент.
Ще трябва да измисля близък до нея начин да й обясня как стоят нещата. Дано да разбере!  Praynig
Може би, ако компенсирам с моливници, тетрадки и играчки, няма да е толкова страшно! Rolling Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
Така е. Радвам се, че все повече родители започват да обръщат внимание на това.
Най-лесно е да се каже, че нищо не може да се направи. И то пак защото родителят бива стимулиран да търси лесния начин - купуване на готови подсладени закуски, отколкото да намаже една филия и да направи един билков чай на детето. Същото е и с близалките, чипсовете и др.
Първо се започва от собствената персона, а после към децата.

За пастичките и рекламите - много говорене и обяснения  и то без да се спестява истината за продуктите и рекламата. Малко по малко се научават.
И много важно - ние самите да спазваме правилата.

Последна редакция: сб, 08 сеп 2007, 14:02 от RadostinaHZ

# 19
  • Мнения: 1 735
Да, наистина! Понякога дори ние самите не се усещаме, колко сме поддали на реклами и всичко.
Един пресен пример: преди няколко дни пазаруваме с мъжа ми от халите. По принцип и двамата готвим, а закуските на детето са били винаги домашно приготвени. Няколко пъти съм купувала мюсли или корнфлейкс и виждам, че й харесва много.
Посягам да взема някакъв пакет с мюсли, струващ около 5 лв., при което мъжът ми ме пита защо го вземам това, не виждам ли че 1.)-во има химия и 2)-ро излиза много по-скъпо, отколкото ако си купя само овесени ядки и стафиди. И беше прав. Купих пакет стафиди и пакет овесени ядки(фино смлени) и ми излезе към 2 кинта. Излиза, че 3-те лв. които съм спестила са от реклама, опаковка и химия.

# 20
  • София
  • Мнения: 13 206
И още нещо - новите субстанции са много трудни за проследяване на дългосрочен ефект и затова като начало се приемат като безвредни.

Егати логиката имат значи... малко е странно, че производителят приема като начало новите субстанции за безвредни, а потребителя за вредни  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

infinity, да ти кажа... много си права! Оня ден хлапето ме изнуди за едни подобни закуски на нестле. 250 гр. бяха 3,50 лв. А зне обичам да й купувам, ама много ми се беше примолила, та й обещах  Confused Загледах се аз по другите подобни и гледам на друг производител 500 гр. за 4,50 лв.  Wink Не беше в кутия със заек, ми в плик. Едвам съм я убедила, че по-добре да купим това, отколкото заека, че са същите шоколадови топчета и т.н. Тя си настояваше на заека, защото в рекланата на нестле има заек. Поне я подмамих да пие мляко така, защото преди не пиеше. Но моята трудно ще я накарам да яде овесени ядки. Ще пробвам, ама се съмнявам. Иначе по-често за закуска в събота и неделя давам прясно мляко с обикновени бисквити в него. Макар да има маргарин в бисквитите, по-добре от Е-тата. Абе пълно е с боклуци в храните и ние все трябва да избираме по-малкото зло  Confused

# 21
  • Мнения: 3 376

Егати логиката имат значи... малко е странно, че производителят приема като начало новите субстанции за безвредни, а потребителя за вредни  Mr. Green Mr. Green Mr. Green


Производителя не приема новите сустанции за безвредни-той просто не се интересува от това.А ако се интересуваше-просто нямаше да произвежда продукта си.То по тази логика нямаше да има вафлички,близалки,пастички и т.н. Но тъй като те се интересуват повече от това колко и пари и как най-бързо да ги спечелят,ние пък си плащаме чинно,за да ги подпомогнем,после на докторите,за да лекуват децата ни,накрая пък на фармацевтичните компании,които произвеждат лекарствата.Така е-порочния кръг не бива да бъде прекъсван Money

Vache в бисквитите също има най-малко по 3 Е-та.Че и ги проверявах наскоро,след като свекърва ми с усмивка ми обясняваше как малкия много ги харесвал и ги хапвал с удоволствие.
Не мога да я упрекна-като не знае,няма как да и го обясня,защото няма да ме разбере.
Но питам се нужно ли е едно 8 месечно бебе да поглъща това ,просто за да има нещо из ръцете си?
Ей заради това се ядосвам понякога.Не мога да държа детето в клетка,но мога да огранича,докато все още не разбира.Пък отсега му говоря разни разни работи,то май не разбира,но се подготвям от рано Mr. Green

# 22
  • Мнения: 1 735
А, така де, където е принцесата, там е и заека.  Mr. Green  Crazy
А пък овесените ядки като им пробавиш стафиди и някой друг сушен или пресен плод, нарязан на парченца, ще ги муха, че и песен ще пее. Пробвай.
Аз ги заливам или с кисело или с прясно мляко + мед. Също могат да се залеят и със сок.
Когато на малката й остане в паничката, аз го доизяждам и много ми харесва и на мен.  Laughing

Между другото стават много по-вкусни закуски от всичките му там нестлета и глупости.  Peace

# 23
  • Мнения: 1 735


Vache в бисквитите също има най-малко по 3 Е-та.



Абе аз мисля, че в тези най-обикновените бисквити , няма много л*йна. Така, че когато съм навънка и не мога да се прибера цял ден купувам. Солетите също нямат Е-та. Между другото не всяко Е е нещо опасно. Солта също се бележи с Е. Имах някъде пълния списък на Е-тата, с подчертано кое е позволено, кое опасно и т.н. Ще го потърся.

# 24
  • Мнения: 3 376
Ето един примерен списък на Е-тата: http://www.beinsadouno.com/articles.php?id=41

А ето една статия за газираните напитки,преди малко ми попадна
http://chudesa.net/?p=statia&statiaid=2852

А пък като си помисля,как мъжа ми все надига шишето с колата  ooooh! Нали ние родителите трябва да сме за пример.....

# 25
  • Мнения: 1 735
Ето един много полезен списък на Е-та + интересни статии:
http://georgievi.atspace.com/eta.htm

# 26
  • Мнения: 1 735
Да, ей този първия търсех по принцип. В него пише кое Е, къде е забранено. Името на България почти не се споменава.  Twisted Evil

Прочети в моя линк статията за Аспартама и я дай и на мъжа си да й хвърли едно очо.

# 27
  • Мнения: 4 585


Vache в бисквитите също има най-малко по 3 Е-та.



Абе аз мисля, че в тези най-обикновените бисквити , няма много л*йна. Така, че когато съм навънка и не мога да се прибера цял ден купувам. Солетите също нямат Е-та. Между другото не всяко Е е нещо опасно. Солта също се бележи с Е. Имах някъде пълния списък на Е-тата, с подчертано кое е позволено, кое опасно и т.н. Ще го потърся.
Лай*на има навсякъде, където има хора, съответно и пари. В лимоновия сок,
с който си ръся пържената цаца, също са три. Плюс захар и някаква киселина.

# 28
  • Мнения: 588
      Сладките неща, всякакви зрънчовци, солети и чипсове са пълни с изкуствени консерванти и оцветители, които са като наркотик за децата ни. Naughty

# 29
  • Мнения: 3 376
infinity  работя по въпроса,обработваме се от много време насам.Бавно,но славно ама става работата Mr. Green Браво на твоя мъж обаче! Wink

sladko pate  май наркотик е много точна дума.... Confused

Общи условия

Активация на акаунт