Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора

Синът ми е на 10 м. При последната консултация педиатърката каза, че вече трябва да премине на 4 пъти хранене на ден (закуска, обяд, следобедна закуска и вечеря). Нито едно от тези хранения не включва АМ, освен закуската, в която мога да разредя попарата или зърнените храни с него. Въпросът ми е дали няма да сгреша, ако го спра толкова рано? Не мога да чакам детето само да си покаже, защото е малък и още не може да си поиска млякото сам. Благодаря предварително!
Цитирай

Бургас

Според мен е изключително глупаво да се спира млякото на дете, което не е навършило годинка. Ако синът ти не пие мляко преди сън, можеш да му го предлагаш като междинна закуска предиобед, а и следобед, но не го спирай.
Цитирай

Shocked има доста теми за млякото! не мисля че трябва да го спираш ти,друг е въпроса ако детето го откаже!
Алекс пиеше преди сън АМ близо до 2 годишна възраст...сама престана да го иска.
Цитирай

Белгия/София

Бих сменила педиатърката  Rolling Eyes
Изключително погрешен и неправилен съвет. Ам е добре да се приема до 3-годишна възраст, като до годинка е задължително да преобладава. Колкото повече пие, толкова по-добре.
Следвай детето!!!
И до годинка да има 3 млечни хранения - 2 с АМ например и 1 с каша. След това въвеждаш сирене, извара, кашкавал, пак трябва до 3 да преобладават млечните.
Не бих спряла АМ, ако детето го иска  Peace
Цитирай

Напълно подкрепям.
Цитирай

Благодаря ви за отговорите! Така си помислих и аз, но как тогава да се справя със следния проблем: той вечеря в 9.30 и заспива към 22.30 ч. Когато му дам само мляко за вечеря, той се буди сутрин гладен още в 5 ч. Явно млякото не му е достатъчно да го засити. Какво друго разрешение има освен да му слагам бисквити в млякото?
Цитирай

вече в собствен дом

Можеш да си му даваш стабилна вечеря в 9.30ч. и преди сън да му даваш АМ. Peace
Цитирай

Пловдив

аз не бих го спряла толкова рано
Цитирай

Бих сменила педиатърката  Rolling Eyes
Изключително погрешен и неправилен съвет. Ам е добре да се приема до 3-годишна възраст, като до годинка е задължително да преобладава. Колкото повече пие, толкова по-добре.
Следвай детето!!!
И до годинка да има 3 млечни хранения - 2 с АМ например и 1 с каша. След това въвеждаш сирене, извара, кашкавал, пак трябва до 3 да преобладават млечните.
Напълно подкрепям. Ние сме на 1 г. и 6 м. и в някои дни дори пие още по 2 пъти. А що се отнася за глада - Ние (но сме по-големи, де) се храним обилно към 19 ч., а после - преди да си легне - млякото.
Цитирай

София

Не бих послушала педиатърката ти за този съвет.Поне до годинка е хубаво да изпиват на ден по 500 мл. АМ/кърма или това са поне две млечни хранения.Щом детето иска и пие мляко-още по-добре.Моят син отказа на 6 месеца да пие АМ и сега слагам в попарата,в кашите,в пюретата за да си навакса количеството.
Иначе за засищане можеш да слагаш и малко каша във вечерното мляко.
Цитирай

Можеш да си му даваш стабилна вечеря в 9.30ч. и преди сън да му даваш АМ. Peace

Peace
Цитирай

София

Ако държиш на 4тири кратнот хранене, може да му даваш млякото ей так между храненияа вместо вода. Аз на моя мъж така му давах. В Супата вечер му слагах кисело мляко (но ние минахе на такъв режим след 1 г. и то защото отказваше да яде имаче аз съм за 5 кратно хранене дори за възрастни.) За след обедна закусак бисквити с АМ или кисело мляко, плодови млека, стараех се да доближаваме 500 мл мляко на ден
Цитирай

Съветите ви ще са ми от голяма полза. Това за 500 мл мляко на ден не го знаех. Ще се старая да му го набавям. Благодаря ви много!   bouquet
Цитирай

Дъщеря ми се храни четирикратно от 5-6 месеца насам, като не сме спирали млякото. Тя даже си предпочита сутрин и вечер мляко. Разнообразявам отвреме навреме вечеря със супа и закуска с грис или елда, но тя си иска млякото, така че си го пие.
Цитирай

София

Давай му АМ докато го иска.Сина им след като заради разтройство пи оризова каша на 10месеца -спря да пие всякъкво мляко.
Оттогава и до днес му добавям АМ към супи,кремчета и попарата,а кисело мляко яде с лъжица
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора