Бронховаксом или Респивакс ?

  • 56 451
  • 68
  •   2
Отговори
# 15
А дали се нарича имуностимулатор, ваксина или нещо друго, според мен няма значение. Факте,че Бронховаксома очевидно помага сина ми да изкарва студените месеци с витамини, фервекс или нещо подобно, тук там капки за нос. Расте си нормално и здраво дете Hug
Не сме имали някакви странични реакции, освен първата година - тогава на втората капсула започна да кашля - но не спрях Бронховаксома и тя си мина без лекарства.(разбира се, питах лекарката дали да спирам и да давам нещо за кашлицата).
Та така Heart Eyes което си е хубаво си е хубаво!
  bouquet

# 16
  • Мнения: 20
веднъж бях при едно светило в медицината и го питах същия въпрос и той ми каза, че бронховаксомът е по-добър като качество, но не действал на нашите бактерии. Така, че каза да пия респивакс, но пък той бил сачо за бактерии и не за вируси.

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
И според това светило какви са препаратите? Ваксини, имуностимулатори или какво?
И как едно нещо ще съдържа само части от бактерии? И кои части?

# 18
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
Смятам да започна с Респивакс.Големият ми син го пи 6 поредни години и съм много доволна,затова сега започна и малкия да го приема по схема.Така,че Респивакс.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 575
Ние от вчера почнахме с големия Бронховаксом. Миналата зима пи, е, не като да не е боледувал, но херпангините поне ги минахме без АБ. Сега е болен и реших да почвам и Бронховаксом-а.

# 20
  • Мнения: 5 140
Бронховаксом  Peace за втора година ще давам.

И аз определено съм за Бронховаксом-а, ще го давам за втора година.

# 21
  • Мнения: 3 576
Миналата зима тъкмо приключихме 3-месечния курс с Бронховаксом и сина ми се разболя сериозно, оправи се с 2 антибиотика.
Иначе всеки месец ми боледуваше за по 1 седмица настинки, така 3 месеца, явно се е натрупвало, оправи се с АБ-то, след което спря яслата и оттогава да чукна на дърво само 1 вирус ни хвана с повръщане.

Вече съм скептична към тези имуностимуланти. Моите познати, които дават също си им боледуват децата.

По-склонна съм да давам нещо от рода на Цитросепт - напълно безвредно, а лично на мен страшно ми помага при хреми, гърло и леки настинки.

# 22
  • софия
  • Мнения: 257
И двете са имуностимулатори , но респивакса е разработен за най-често срещаните заболявания на горни дихателни пътища за населението на България.

# 23
  • Мнения: 872
И аз се чудя какво да и давам ,мненията на лекарите, които съм питала са 50 на 50. Може би ще пробвам респивакса.

# 24
Имам още едно запитване в момента ни изписаха АБ мога ли парарелно с него да се дава и бронховаксома или да се изчака края на АБ?

човекът трябва да е здрав за да приема който и да е от двата препарата - защото това са атенюирани ваксини - самите вируси умъртвени и заложени в/у изсушен черен дроб от гъски (ако не се лъжи) - а и микробиологията я учих отдавна. Трябва и да няма алергия към яйчени продукти, а деца ако пият трабва да са над 2 години и да е 25мг - сутрин по една таблетка на гладно и се съхранява в хладилник. Пия респивакс от 2 години сега 3-та, според мен има по-добър ефект от течните ваксините - инфувак, ваксигрип или инфлексал ве - тогава като че ли повече се разболявах

П.С. от складовете казаха че тази година ще има само инфлувак - цена аптека 12,25. Ако се сетя още нещо ще дописвам. Ако забележите че ви я продават не съхранена както трябва т.е. от хладилник се откажене това са термолабилни в-ва и трябва малко професионализъм все пак.

# 25
  • Мнения: 5 362
Имам още едно запитване в момента ни изписаха АБ мога ли парарелно с него да се дава и бронховаксома или да се изчака края на АБ?

човекът трябва да е здрав за да приема който и да е от двата препарата
И на мен така ми каза личната лекарка.
В момента сме на АБ,но като го спрем мисля да купувам Бронховаксома.До сега не съм давала от него.Дано да има ефект Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 27 524

Също, много съм доволна  Peace

# 27
  • Мнения: 116
За втора подред година моята дъщеря пие Бронховаксом. Три поредни курса по 10 дни и 20-почивка . Доволна съм. Също така от 1 октомври отново започнахме да й даваме по 2 табл. дневно витамин С и 1 табл. витамин А, и така целия зимен период до април.  Миналата година направихме така и да чукам на дърво не сме се разболявали. надявам се и тази зима да е така. Praynig

# 28
  • Мнения: 371
Започнахме Респивакс-а. Миналата зима нямаше месец без да съм била болничен заради детето. Надявам се сега да е доста по-рядко Praynig

# 29
  • София
  • Мнения: 4 272
Бронховаксом Peace Миналата година синът ми не е боледувал. Тази година и аз го почвам!

Общи условия

Активация на акаунт