La vuelta al cole - España; номер по ред на темата - неизвестен

  • 15 702
  • 293
  •   1
Отговори
# 30
мисля че след европея това отпадна с апостил
ако детето е бг гражданин ти трябва само за бг границата и мисля че не е нужно да е преведена даже
аз съм пътувала само от бг до тук и съм питала ако трябва да пътувам сама какво за това пълномощно
това ми казаха
ако някой знае по точна информация нека каже че аз не съм много сигурна

# 31
  • Мнения: 259
благодаря ти dark, мен точно излизането от Бг ме притеснява, тук никoй не се интересува от нищо, а и нали се прибира в собствената си страна.
Ние с моята принцеса си отиваме до Бг за 2 седмици другата сряда

# 32
страхотно със самолет ли пътувате
аз щях да си ходя миналия месец но се отложи
тогава се допитах до моя приятелка която е секретарка при нотариус в бг
тя така ми каза че само от бг границата искат декларация когато я напускаш
 за да се избегне изнасянето на детето в чужбина без знанието на другия родител
но ТРЯБВА да направиш ксерокс копие на тази декларация че може да ти я вземат на границата
моята я взеха и сега нямам такава и не мога да мръдна от бг ако се върна без бащата

# 33
  • Мнения: 259
да прибираме се със самолет, ще пътуваме от Аликанте.
Мен ме притеснява малко това че трябва да правя пълномощното при испански нотариус, но се записах преди около месец в Лорка за пълномощно, нали идва през седмица консулката и ми каза жената че най късно вторият weekend на септември ще ни го направят. е обадих се в края на миналата седмица и ми каза че не се знае кога ще дойде консулката и че дори и след като си замина маза ми може да го направи без мен и да ми го изпратят, но не се доверявам много на тези изпращаните и става въпрос за детето ми, и не желая да рискувам да имам проблеми на границата

# 34
  • Мнения: 221
  И аз съм тук. Още не сме излезли на бял свят. Ама тежиии вече. Нямаше ме само седмица в Нета и пропуснах новините.

    Честито на мама clara  и добре дошла на нейната бебочка.    bouquet  bouquet  bouquet

     Ама как така? Чакаме с нетърпение да разкажеш за раждането. И аз ли ще родя по-рано? Иска ми се вече, де  Wink Искренно ти завиждам. newsm51

      ANETT , ами ти? Как си? Да не ме изпревариш и ти?  Simple Smile

      Добре дошла на dark.

      mimky , излишно е да се притесняваш предварително. Има едно много вярно нещо по време на бременност. Колкото по-малко знаеш, толкова по-добре и спокойно минава всичко. И аз така бях много притеснена в началото. Щом вече имаш час за ехографа, значи матроната трябва да те е питала основните неща. Сега само ако имаш някакви притеснения и въпроси ги задай там на токолога, т.е. акушерката.

# 35
да ти кажа не съм много сигурна за испанските нотариуси не знам
мисля че трябва да се направи в бг посолството в мадрит
там има български нотариуси които са упълномощени за това
дано някой друг е по наясно защото и мен ме тревожеше това и за това м и се размина пътуването
защото ми казаха че само в мадрид може да се извади пълномошно

# 36
благодаря ти  GOYA
кога очакваш твоето бебенце и в кой град си
извинявам се ако не съм в час но сега се включвам и още не знам новините

# 37
  • Мнения: 789
 HugDark,добре до6ла и от мен!
Уверявам те,4е 6те ти е много приятно тук и никак няма да ти е самотно. Simple Smile
Тук,където живеем ние с мъжа ми и синът ни други българи няма и съм много благодарна за подкрепата и приятелството на моми4етата от форума.4удесни са!
О6те веднъж добре до6ла!  bouquet

# 38
  • ES
  • Мнения: 2 172
Рали, мои познати са правили пълномо6тно за дъ6теря си и ходят само при нотариус. Мисля, 4е самия нотариус пра6та издадения от него документ за апостил, където трябва, ти не се занимва6 с това. После ве4е в БГ се прави превод и легализация на документа и с него може6 да се върне6. Но искаха и Акта за раждане на детето, да докаже6, 4е си му родител.

Зна4и консулката продължава да ходи на визитите си и да обират парие на хората. Макар, 4е е улеснение и спестява биенето на толкова път до Мадрид, особено ако си с малко дете. Ако има6 ве4е купен билет не раз4итай много на консулските сре6ти, 6тото не са сигурни.

Рали, зна4и в отпуска, а?

Добре до6ла на Дарк. Сигуна съм, 4е 6те ти хареса при нас.  Hug

Хей, усе6там, 4е скоро 6те завали дъжд от бебета.

# 39
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
ето ни и нас
гоя бях се притеснила за теб, но се радвам 4е вси4ко е ок
ние Ще се раждаме на 01.10 официално, но ве4е съм в 9месец от днес и току виж малкото дива4е си промени мнението и обърка плановете (моми4ета ами ако малкото реши да излиза по рано и не са ми направени вси4ките изследвания, какво става)
уф пак взех да се шашкам
мимки ами токолога си е обикновен гинекологи4ен преглед, ниЩо няма да те питат, ниЩо няма да ти правят
не си мисли лоши неЩа Ще видиш малкото тупкаЩо сър4ице и Ще си най Щастливата и много спокойствие, трябва мног да пазиш малкото 4ове4е
гоя е права колкото по малко се ходи на лекар и по малко знаеш толкова по добре (не говорим за невежество)
природата си знае работата и аз много се шашках дали е добре, дали расте, дали вси4ко му е наред, но като взе да шава ве4е си знаех 4е моето дива4е си е добре и расте, сега 4акам среЩата ни (само дето Ще го видя последна 4ак като изляза от упойка, но ниЩо)
а знаете ли кога ЩЕ ми го дадът, когато ме преместят от реанимацията или как, много пак взех да питам
дарк добре дошла при нас

# 40
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Kлара още веднъж да ти 4еститя и да ти пови пожелая вси4ко най- пректасно !  нямаш си напрестава как се радвам !

Дарк добре дошла сред нас Simple Smile - много ми харесва профила ти Simple Smile
 а аз моми4ета какво да ви кажа - бях се изгубила защото изгледах  3-те сезона на Вероника МАрс- много ме накефи - хем за любоФФ(у4ени4еска) става въпрос , хем и леко дедективски - много готино сериал4е .
 моята Гери в 4етвъртък за първи път е на у4илище - ве4е купихме раницата ,ей сега отивам да се "изръся" и за у4ебниците Simple Smile . та толкова от "огнената долина" . времето отново е "жежко" ..някои ако е ходил тези дни на плаж да доложи как е , Рали може би ти - 4е си съвсем наблизо Simple Smile ,Бях забравила 4е имам "съседка" форумска . ние много 4есто ходим в ЛоПаган на плаж . ако ходим пак ще ти пи6а едно лс Simple Smile .
Гоя и Анет - 4акаме да знаете Simple Smile ! Simple Smile
МАрица и Алест - е похвалете се де - пихте ли бира из Пловдив заедно Simple Smile ..как е в Б-я Simple Smile

Последна редакция: пн, 10 сеп 2007, 20:52 от ХулигАнче

# 41
  • Мнения: 1 461
Анет в БГ бебенцата ги дават на третия ден след секцио, ако  евентуално бебчето тръгне по рано не се притеснявай ще ти направят пак изследванията специално теста за алергия към упойката отнема 5мин, аз влязох в болницата в 8 сутринта и в 10 часа вече си имахме бебенце, пак така с определена дата дори предния ден бяхме на сватба и аз си потанцувах
Моят съпруг ми прави пълномощно в БГ посолството в Мадрид, за да мога да направя паспорти на децата. Не е необходимо да се ходи при нотариус. Другата седмица ще ми го направи и ще ви кажа с подробности
http://kar4ita.multiply.com/photos/photo/1/10 ето вижте ме тук

# 42
  • Мнения: 221
         ХулигАнче много ти е пораснала момата. Гледам нови снимчици на профила.

         ANETT не се притеснявай, ще ти го дадат бебчо още като излезеш от упойката. Имам една позната, която роди със секцио тук в Испания. Само ще ти е трудно, докато се свестиш. А за изследванията, всъщност нали ти дадоха вече дата за секцио? Трябва и това да имат предвид, но те ти остават само още едни кръв и урина и ако изпревари, знам че се превят едни още като влезеш да раждаш. Ще имат предвид техния резултат.

         dark, живея в Алтеа. На 10км от Бенидорм. А терминът ми е за 19 септември т.е. съвсем скоро .Моля се да не пренося, че не издържам вече. Незнам как да се справя с непоносимите киселини  Sad.


          А моята матрона пак излиза отпуска и  не иска да ме вижда повече. Много се бях ядосала последния път. Нали сега в последните седмици се ходи всяка седмица за запис на тонове, а аз с моя късмет, едната седмица нямала свободни часове, другата незнам какво #Cussing out . Изобщо не съм доволна. И накрая ми се разбуча, че съм качила доста и затова съм вдигнала кръвно (120-80)   #Crazy . Аз ли нещо не съм в час  newsm78 . Ами нали се тегля всеки ден в къщи. До тук имам по-малко от 15 кг. И също така си меря кръвното. Това си е нормално кръвно налягане . Иди обяснявай. Няма повече. На новите бременлийки, да знаете и да не се разочаровате. За това, ако има проблем - на Урхенция. Слава Богу и главата горе!

Последна редакция: пн, 10 сеп 2007, 21:08 от GOYA

# 43
  • ES
  • Мнения: 2 172
Забравих да пи6а на Мимки за тези притеснения при ехографията. Прегледите за мен бяха много приятни, не6то като сре6та с мъни4ето, вижда6 го как му тупа сър4ицето, как се движи. А за кухата бременност не се притеснявай, ако е имало до сега да си разбрала, мисля, 4е до 8_9 седмица се разбира. Страховете и притесненията и са нормални и аз съм се питала хиляди, безсмислени сега, за мен не6та.

# 44
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
ANETT  не се притеснявай, беб4о ти го показват о6те 6том го извадят(цезареа тук ne  се прави пълна упойка) дават ти го 6том излезе6 от реанимацията....

в Мадрид може6 да има6 придружител в стаята, за6тото не трябва да става6 поне 12 4аса след операцията....Ако с4ита6 4е не си в състояние да бъде6 първата но6т с беб4о, може6 да го осави6 след последното кърмене в НИДО, там матроните се занимават с тях до 4 сутринта..
Не се притеснявай вси4ко вте бъде ОК.
Мимки не се притеснявай изли6но, това 4е се е слу4ило на някого, не озна4ава 4е  може да ти се слу4и и на теб.....Вси4ко вте бъде наред....

Последна редакция: пн, 10 сеп 2007, 21:38 от sl

Общи условия

Активация на акаунт