Какво да правим ние с неваксинираните деца?

  • 16 249
  • 138
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 468
Бенджи, аз ще се притеснявам, но няма да надъхвам детето си да заобикаля такива деца Laughing, ако това имаш предвид с въпроса си. Децата си остават приятели в игрите си, ваксинирани или не. Тези страхове и лоши мисли, си остават за нас - родителите.

# 46
  • Мнения: 4 150
Людмиле,
Закона zа zадьлжителното обраzование е по силен от наредбата zа ваксинации.Така,че спокойно.По zакон детето няма право да бьде дискриминирано по никакьв начин не може да му бьде zабранен достьпьт до обраzование. Peace Това са zаконови положения.
Другото е,че в БГ се оформя zакона zа ваксинациите да се промени,даже чух ,че е променен вече.Ваксините Ще бьдат ПОЖЕЛАТЕЛНИ (както е в целия ЕС) ,а не zадьлжителни с наредба.
За статистиката...около 85% в Германия се ваксинират.15% родителите не ваксинират децата си и никой среЩу никого не беснее чие дете е ваксинирано и кое не.В други страни имаШе наскоро и оЩе по голям процент НЕваксинирани поради zачестилите странични ефекти и поради голямата информация zа ваксините,която от няколко години е иz пресата и по интернет.

Неzнам как е в БГ,но тук има семейства,които си органиzират сами детски градини и си гледат техните си деца и теzи на приятели.Иска се раzреШение от сьвета,както и поне 3 пьти в седмицата да наминава педагог.
Ваксинираните деца с живи ваксини по бг каса носят риск zа неваксинираните деца.Умьртвените ваксини могат да дадат психологични/неврологични  отклонения,които да се отраzят на всички индивиди в градината и да zатруднят "педагогиката".Има много да се говори по темата,но е беzсмислено,а и zабодената е пьлна с инфо.
Погледни в нея.Има много идеи и информация,която би ти била от помоЩ. Peace

Най лоШото е,че идват времена,когато родителите на ваксинираните деца Ще прочетат с собствените си очи какво са сторили косвено на децата си по манипулирано убеждение.За сьжаление,Ще има много трагика и може би,цяла революция.
Дано доживеем тоzи ден,zа да видим децата си в друга светлина.

Много zдраве на всички.Ваксинирани или  не.  bouquet

# 47
  • Мнения: 700
Какво да правите неваксинираните си деца ли? Shocked Що за въпрос? Ами гледайте си ги!
Както ние, които сме си премерили и претеглили рисковете и сме си ваксинирали децата, си ги гледаме!
А това, че искате да ги пускате в едни и същи заведения с ваксинираните, намирам за меко казано нахално, намирам го неморално и неприемливо.
Когато сте си преценявали да не ги ваксинирате сте си взели педвид факта, че децата остават извън всички обществено организирани детски заведения.
Фалшивите здравни карти, корумпираните лекари и учители няма да коментирам, само ще кажа, че родители, претендиращи грижа за децата си и такива отстояващи правото си на свободен избор би следвало да са на ясно и с последствията и да си ги носят, а не да подлагат на риска живота и здравето на всички останали.
За протокола: Баба ми има само една оживяла сестра при 14 живородени братя и сестри - всичкиса починали на възраст до 6 години и все от днес предотвратими болести.
Желая на всички здраве!

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 336
Какво да правите неваксинираните си деца ли? Shocked Що за въпрос? Ами гледайте си ги!
Както ние, които сме си премерили и претеглили рисковете и сме си ваксинирали децата, си ги гледаме!
А това, че искате да ги пускате в едни и същи заведения с ваксинираните, намирам за меко казано нахално, намирам го неморално и неприемливо.
Когато сте си преценявали да не ги ваксинирате сте си взели педвид факта, че децата остават извън всички обществено организирани детски заведения.
Фалшивите здравни карти, корумпираните лекари и учители няма да коментирам, само ще кажа, че родители, претендиращи грижа за децата си и такива отстояващи правото си на свободен избор би следвало да са на ясно и с последствията и да си ги носят, а не да подлагат на риска живота и здравето на всички останали.
За протокола: Баба ми има само една оживяла сестра при 14 живородени братя и сестри - всичкиса починали на възраст до 6 години и все от днес предотвратими болести.
Желая на всички здраве!
Не се хаби, няма смисъл, и аз преди време се палех да отговарям на подобни провокации, но очевидно, че сега е "модерно" да не си ваксинираш детето.
Не знам защо това движение ми прилича на някакво сектанство и много уж образовани хора са заразени с манията за "световната конспирация", която цели да изтреби човечеството като ваксинира децата.
Както и да е - според мен спорът е излишен.

# 49
  • Мнения: 4 150
Да,наистина няма смисьл да се спори.
Моля родителите,които не са се ваксинирали себе си пове4е от десет години среЩу всякакви Шарки,дифтерит,хепатит и тн да се прегледат zа антитела среЩу теzи болести zаЩото точно теzи родители може да са носителите на болести и да zастраШават околността,а не неваксинираните деца.

# 50
  • Мнения: 3 914
А за децата, които не са ваксинирани по медицински причини? Какво бихте казали за тях?
За деца, които по мед. причини не са ваксинирани, мисля че се издава документ за това и нямат проблем да посещават градина и училище.
Моето дете има куп медицински причини,водих я на комисия и въпреки рисковете ,някой от ваксините бяха разрешени,съответно аз не желая повече увреждания и не разреших да я ваксинират,но и документ нямам ,че детето ми не е ваксинирано.

И друго искам да кажа,детето ми съвсем легално се лекува в чужбина ,че и операций претърпя там и никой ,никога и никъде не ме е питал за ваксини.Преди да намеря къде ще помогнат,обиколих доста държави,единствено в Русия ми поискаха направени ваксини,но нито в Европа ,нито в Израел и Турция например,не се поинтересуваха даже Wink

# 51
  • Мнения: 62
Моето дете не е ваксинирано поради медицински причини. Сега ще ходиме пак по лекари и се надявам  вече да ни разрешат да го ваксинираме, защото така ще е като нормалните и аз ще се чувствам по-спокойна за неговото здраве.

# 52
  • Мнения: 4 150
 
Цитат
защото така ще е като нормалните
Браво на него.Майка му иска да е като нормалните...Досега не е ли нормално дете?
Ама че раzсьждения...

# 53
  • Мнения: 3 914
Моето дете не е ваксинирано поради медицински причини. Сега ще ходиме пак по лекари и се надявам  вече да ни разрешат да го ваксинираме, защото така ще е като нормалните и аз ще се чувствам по-спокойна за неговото здраве.
Shocked
А не те ли е страх,че нашите деца дето имат медицински причини имат и двоен риск да станат още по ненормални след ваксините Mr. Green

# 54
  • Мнения: 700
Кристиян е прав за реимунизацията, аз си следя набора и се реимунизирам редовно. Но темата не е ЗА или ПРОТИВ имунизациите и реимунизациите, а за това какво се случва с неимунизираните деца, когато им дойде времето за обществени занимални - ясла, градина, училище, университет.
За чужбина от моя личен опит - извънредна (извън имунизационния календар) ваксина ми трябваше за Сибир, после пълен заверен и преведен имунизационен календар с ваксинации за магистратурата ми в САЩ с указване кои от ваксините, които бяха изредени в тяхния списък не са задължителни и затова не са ми правени тук. 
Но пак да кажа - когато съм ваксинирала детето си съм била на ясно за рисковете и съм ги поела, родителите на неваксинирани деца по същия начин не е редно сега да питат какво да ги правят, а да си поемат риска и грижата децата им да са извън организираните заведения за отглеждане.
Отлагането / неимунизирането по медицински причини изобщо не попада в обхвата на дискусията, защото това е легално, издават се протоколи и за децата няма проблеми да посещават такива заведения.
Аз също съм отлагала ваксина, но предпочетох просто да забавя пускането на ясла пред минаването през протоколи за отлагане.

# 55
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Нямате голям избор. Малката ми дъщяря я бяха спряли от яслата докато не направим една ваксина. В ДГ ми обясниха, че им правят проверки, следи се много строго и не могат да рискуват.

# 56
  • София
  • Мнения: 323
Не съм съгласна, че е проблем неваксинирани деца да посещават организирани заведения за отглеждане. Май много хора тук не са наясно, че риска от заболяване не се дължи на липсата на имунизация, а от наличието на болестта. А при епидемии, боледуват и ваксинирани. Идеята на ваксинациите е в т.н. държавни политики на превенция и медицински теории и стандарти от далечното и близко минало. Но медицинските стандарти се променят и доразвиват. Лекарства, които са се смятали за добри и ефективни в миналото, сега се отричат, производството им се забранява и т.н.
Аз лично смятам, че при съответните рискове, които ваксините носят, те са оправдани при наличие на епидемии, но не и просто за не достатъчно ясна и лошо мотивирана превенция.
Не ваксинирам децата си от доста време. Поемам пълната отговорност за решението си. Приемам и последствията от това си решение. Моите деца посещаваха детска градина и посещават училище. И в двете институции открито заявявам отказа си от ваксини. Никой не ги е спирал или връщал от посещения на занятия до момента. Моето задължение е да представям здравен картон с вприсани здравен статус и вписани направени имунизации. Когато последните не са направени, на съответното място пише "НЕ". От там на сетне, нямам проблеми. В НАРЕДБА № 3 ОТ 5 ФЕВРУАРИ 2007 Г. ЗА ЗДРАВНИТЕ ИЗИСКВАНИЯ КЪМ ДЕТСКИТЕ ГРАДИНИ пише:
Чл. 4. (1) В детските градини целогодишно се приемат деца въз основа на писмена молба, подадена от родителите.
(2) Към молбата се прилагат следните документи:
1. копие от акта за раждане на детето;
2. здравно-профилактична карта на детето, попълнена от личния лекар;
3. еднократен отрицателен резултат от изследване за патогенни чревни бактерии и чревни паразити, извършено не по-рано от 15 дни преди постъпване на детето в детската градина;
4. изследвания на кръв и урина, извършени в едноседмичен срок преди постъпване на детето в детската градина;
5. данни от личния лекар за имунизационния статус на детето съгласно изискванията на Наредба № 15 от 2005 г. за имунизациите в Република България (ДВ, бр. 45 от 2005 г.);6. медицинска бележка от личния лекар за липсата на контакт със заразно болен, издадена не по-рано от 3 дни преди постъпване на детето в детската градина.
В ал.5 не пише направени задължителни имунизации, а вписани данни за направени или не такива.
Както изглежда, проблема не е в това може или не може неваксинирано дете да посещава д.градина, а кой как тълкува наредбите.
Това от мен.

# 57
  • София
  • Мнения: 38 476
Какво да правите вие с неваксинираните деца ли?
Ами поемете си всички грижи, неприятности и отговорности от постъпката, която смятате за правилна.
Включително частна детска градина, детегледачки и кой както се уреди.

# 58
  • София
  • Мнения: 323
Какво да правите вие с неваксинираните деца ли?
Ами поемете си всички грижи, неприятности и отговорности от постъпката, която смятате за правилна.
Включително частна детска градина, детегледачки и кой както се уреди.
Ами, като се замисля, това хич не е лошо. На един приятел детето посещаваше частна детска градина и хич не му беше зле. Взимаха го с микробус и го връщаха до дома. В групата имаше по шест деца. Госпожата беше в състояние да отделя достатъчно време на всяко дете. Учебните помагала, фулмастри, пластелини, други необходими нещица за обучение на дечицата ги осигуряваше градината. Нямаше случай детето да боледува дълго или често/малък колектив, малко вируси/. Пък в държавните детски градини- всички знаят.
Що се отнася до цените, то като събрах парите за учебни помагала, фулмастри и други такива със "задължителното"дарение за групата, което винаги си беше за "нашите"деца, но те никога не играеха с него и с таксата за градина, като прибавих парите за транспорт и одръжките от заплатата ми за загубените работни часове -тръгвах си, разбира се с половин час по рано, че госпожите си имат работно време, което трябва да спазват. Та се получи една сумичка= на тази в частната детска градина. Е, не мисля че бих се уплашила от подобна алтернатива.
Само че, понеже считам, че имам права в демократичната страна, в която живеем, ще си водя неваксинираните деца където си поискам. А това, че някой не ги иска, просто защото не му изнася да се сравнява с онези, имащи смелостта да търсят и защитават правата си, то това си е негов проблем.
Само не мога да разбера, защо всяка една тема, засягаща правото на избор относно ваксините, трябва да се превръща в махленска разправия. Господа защитници на ваксините, вашите мнения навсякъде са едни и същи. Просто няма какво ново да кажете. Така че, оставете ни ние да си се чудим какво да си правим нашите деца.

# 59
  • София
  • Мнения: 38 476
Ми тогава що пускате тема?

Общи условия

Активация на акаунт