АЙКО - мошеници и грубияни !

  • 103 932
  • 138
  •   1
Отговори
Привет на всички,

Искам да споделя вчерашно преживяване свързано с АЙКО.

Харесахме с приятелката 1 холна масичка (http://www.aiko-bg.com/pictures/Kardif_big.jpg), произведена в Германия, от която имаха останали 2 бройки в склада на бул.Европа.
Първо попитахме дали има възможност да закарат едната в другия си магазин на околовръстното, за да отидем да я видим и евентуално купим. Не можело!!!  Shocked
ОК, като не може, не може - решихме да се дигнем до магазина/склада на майна си райна (преди Метро на пътя за Югославия, след караулката). Добрахме се успешно дотам към 19ч. в проливен дъжд. Имаше 1 празно място за паркиране близо до входа, което се оказа, че било служебно и не можело да се паркира там. Не че пречеше на някого в момента, просто не можело.  #Cussing out
Такааа, както и да е, влязохме в магазина все още с нагласата да купим масичката. Намерихме изложената бройка, която обаче се оказа с малък дефект на ръба на най-горния плот - явно се беше отчупило парченце (2 см), което бяха запълнили не много кадърно с някакъв пластичен материал и боядисали отгоре с боичката на плота.
Естествено поискахме да видим другата масичка. Чакане - 5 мин.
"Амииии значи масичката е в склада, разглобена."
Ами добре, дайте да идем до склада и да я видим. Още 5мин.
"Амииии, не може."  Shocked
Добреее, донесете я тук тогава, за да я видим преди да я платим. 5 мин.
"Ами съжалявам, не може"  Shocked
Абе вие у ред ли сте? Какво искате да ми кажете, че трябва да платя масата без да знам какво всъщност купувам?
"Амиии..., така казаха управителите." #Cussing out   
Ами майната им на управителите ви тогава. Има ли някой управител, с който да говорим?
"Ами няма в момента"........ 
Е честно ви казвам, ако се беше появил управител такъв скандал щях да им вдигна, че по вестниците щяха да го отразят.

Аз лично повече от АЙКО и четка за зъби няма да си купя и ще им правя антиреклама където, когато и на колкото повече души успея. Бахти компанията нещастна.

Айде със здраве!

И не забравяйте - АЙКО са мошеници и грубияни!

# 1
  • Мнения: 647
А , споко...
Не си само ти !
Три пъти съм купувала неща от Айко - двата пъти ме мотаха с доставката , а третия път ми липсваха колелца на секцията и навъртях толкова телефони , че можех да си ги купя от другаде и пак да ми останат пари.
Но пък Айко си имат и доста фенове , поне доколкото чувам има и доволни. newsm78

# 2
  • Мнения: 1 492
Амиии...щом са решили да губят клиентите си, нека продължават така.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 511
Аз съм доволна.
Преди да платим винаги сме имали пред себе си мостри,които сме разглеждали обстойно. След това ни доставят исканото на посочения адрес и в уречения час,като преди това се обаждат дали сме на адреса .
Проблеми не съм имала.
Когато докараха спалнята,пред тях разтворих всеки един кашон и съм огледала за дефекти. Имаше на едната табла отлепено парче и в рамките на 2 часа ми докараха нов кашон.
Преди 2 седмици докараха секцията,пак си прегледах всичко - перфектно беше.
А най-първата ни покупка беше едно диванче,което е много добро.
Но монетата винаги има две страни.

# 4
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Аз също съм доволна от тях,
доста неща сме взимали от там и не съм имала проблеми Peace

# 5
  • Мнения: 393
  Аз  също си избрах кухня и спалня от там-уж щеше да има отстъпка,ако е над 5000лв.(която да покрие транспорта..),обаче кво ме омотаха,промоции и правила( от някой си) и нямаше отстъпка-платихме си до стотинка+транспорта  Thinking
 После когато ми ги докараха,шофьора беше мил и помогна при разтоварването и май само взе пари да се почерпи,но се оказа,че 2 от кух.шкафчета са повредени..нищо  не ми компенсираха Close
  Обаче най-наглото беше ,че за 1 забравен доп.шкаф ми го таксуваха като отделна поръчка и трябваше да отида на място в магазина(156км!!!!!!!!!!)за да мога да го депозирам,щото с карти не работят #2gunfire #2gunfireИ после отделно (156км!!!!)за да си прибера шкафа и на всичкото отгоре беше с грешни размери-вместо 40см-60см #Cussing outИ също не ме компенсираха по никакъв начин!!!!ОТВРАТИТЕЛНО

# 6
  • Мнения: 21
Аз се отказах да пазарувам от тях още докато проучвах къде какво се продава. Исках от тях оферта за кухня- е получих едно голямо НИЩО + съвет от тяхна страна, който меко казано беше абсурден...

# 7
  • Мнения: 8 999
Аз редовно си купувам от там дребни мебели и аксесоари - не съм имала проблеми.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 751
Подкрепям, че са некадърници и не са коректни.
Имам същия като на velvetmamma печален опит. Отивам и моля за проект за кухня. Надлежно занасям файл с точните размери и разположението на вградените уреди също с размери. Казвам подробно какво искам и не искам (не искам шкафове с амортисьори;не искам симетрия между горен и долен ред; еди къде си искам шкаф за микровълнова; еди как си искам интегрирането на хладилника; не искам долапчета да ми трупат излишен прах; искам оптимален вариант с механизъм за ползване на ъгловия шкаф и т.н.). Абе, само дет' не владея autocad да си го подредя сама.

Не става и въпрос да поръчвам нещо от тях. Просто искам проект. На всичко, обяснено от мен, ми се кима утвърдително и с разбиране: "както искате-така ще е". Надлежно си платих и зачаках.

И получих нещо, което и синът ми би могъл да разчертае, без почти нито една от особеностите, които бях поискала. Писах им, за да ги помоля и напомня отново. В отговор нагло ми се отговаря, че "шкафът над хладилника е с амортисьор, въпреки изричното ми нежелание, защото Айко не предлагал други на такава височина  newsm78; не могат да предложат и шкаф за микровълновата поради същата причина, както и еди какви си чекмеджета - нямали такива. При все, че на приелата поръчката даже цитирах конкретен модел спалня, чиито рамки на шкафчетата съм харесала, ми отговориха, че не можели да ми ги предложат за кухнята  #Crazy , а девойката дори цитира и показа профилите, които за мен бяха ОК.

Как пък всички тия невъзможности не бяха ясни, като давах поръчката  #Cussing out

Ей, така си дадох парите за лудо и загубих сума ти време, за да разбера единствено, че услугите им са калпави и нервоизяждащи. Naughty

# 9
  • Мнения: 8 999
Конкретно за кухните - те предлагат само модулни шкафове, а не по индивидуален проект, не се 4увствайте разо4аровани, ако не покрият 100 % от вашите изисквания.

# 10
  • Мнения: 474
И аз не съм във възторг от тях, но все пак покупката- маса със столове- излезе читава. Проблемът беше, че масата и столовете бяха на промоция- комплект. Да, но в магазина в Люлин имаше само столове, а последните 2 маси бяха в този на Околовръстното. Та се наложи с мъж ми да ходим веднага до Околовръстното, там казват- има само една маса, която е мостра. Аз обаче настоявах да отидат в склада и да проверят. Почти 30 мин. се разправяхме и чакахме, докато младежът се върне от склада и много доволен ми казва " вярно, има, но е опакована и не можете да я видите тук." Взехме масата и хайде обратно в Люлин за столовете. Много тъпа работа беше. Навъртяхме сумати километри и си изгубихме деня, но поне се кефя на придобивката.  Laughing

# 11
  • София
  • Мнения: 9 517
Сроковете за доставка са под всякаква критика - миналата година поръчахме спалня с матрак, спалнята дойде в едномесечния срок и я монтираха, а матракът закъсня с един месец, така един месец си имахме спалня, която не можехме да ползваме, добре че още не се бяхме нанесли. Когато дойде матрака много хитро забравиха да си начислят неустойка за закъснението, но аз им напомних #2gunfire

# 12
  • Мнения: 2 591
значи да се радвам, че в нашия град няма такъв магазин  Mr. Green

# 13
  • София
  • Мнения: 2 437
Ми, аз не съм клиент и нямам мнение, но от написаното не виждам къде  е проблема, наистина  newsm78

Само съм ходила до там, за щастие (след като прочетох по-надолу) нищо не сме си купували. Мислехме едно портманто да си вземем, но май на място ще го разопаковаме за да огледаме за липсващи части.

# 14
Страхотна тема!Бях се насочила за някои работи към този магазин,но след прочетеното мисля,че ще се откажа.Дано има все пак магазини,които ще изпълнят поръчките ни както трябва. newsm12

# 15
  • Мнения: 2 309
Като цяло съм доволна от Аико - преди 3 години като обзавеждахме апартамента от тях купихме спалнята и кухнята, имахме и монтаж за двете. Не са мръднали оттогава, нямаше липсващи части или дефекти. Неимоверно много ме издразниха обаче преди няколко седмици. Решихме с мъж ми да си купим още един шкаф за кухнята, има свободно местенце, те имат подходящия модул, ще си го монтираме сами. Отиваме в събота, и искаме да поръчваме, момчето / незнам какъв се води, дизайнер може би/, казва, че не може да се правят поръчки в събота. Добре де, питаме ние, какво правиш ти тук тогава? Той почва нещо да се отяжда, мъжа ми много се ядоса, изнесе му една тирада, че през седмицата е на работа и не може да се занимава в софийския трафик да ходи по нощите да поръчва шкаф, сега е тук има пари, има го и съответния човек, касата работи защо аджеба да не може. Момчето казва - нареждане от управителя. Къде е този управител да ходим да говорим с него? Ми няма го. Мъж ми адски много се ядоса, ходи пита на касата как да намери управителя, отговора е незнам. Решихме, че така и така сме там да поръчаме матрак за леглото на малката, че е нестандартен размер, а те по принцип предлагат този размер. Отивам аз в съответния отдел и срещу нескромната цена за детски матрак от 80 лв. казвам, че искам да го поръчам, отговора разбира се е - не може. Защо?...защото не ставало така само, ако им донесели от фирмата и имали в наличност тогава продавали, питам разбира се кога ще имат в наличност - не се знае!

Доста дълго ми стана изложението, ама  можеш ли да го опишеш с две думи. Не е бог знае какво, ако на някой наистина му трябват тези мебели ще се примири с тъпите им условия, но аз лично доста се ядосах, придирчива съм и държа на детайлите в обслужването.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 907
И аз нямам много ласкави спомени от Аико - бяхме си харесали танм маса със столове, оказа се че масата я няма на склад, столовете - също. Ами, добре казвам, нека тогава да ги поръчаме и ще чакаме - когато дойдат, тогава, не ми беше супер спешно. Обаче така не можело  Shocked , не можа момчето да ми даде логично обяснение защо не може да си ги поръчам  newsm78 - не беше и събота  Wink ... Както и да е - един час по - късно същите неща, които не можах да си поръчам в Аико, си ги поръчах без проблем в друг голям мебелен магазин и ми ги доставиха след една седмица, както бяха обещали.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 161
Уф, сега вече ме объркахте. Crazy
Харесах си една спалня от там , но като чета мненията до тук почвам да се замислям  Thinking

# 18
  • Мнения: 84
Аз също съм категорично против АЙКО - нискокачествени мебели, от където да го погледнеш! Ниво на обслужване - под всяка критика!

# 19
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Ти май си имала лош ден newsm78

Защото това което описваш не прилича на лошо отношение.

Малко странно ми се струва желанието ти да се отвори и сглоби някаква масичка, за да я огледаш, като при това не си сигурна че ще я купиш.

Освен това на етикетите пише, че се продават разглобени. Съответно можеш да решиш да си ги сглобяваш сама, или да платиш на монтажници.

По-скоро ти си имала лошо отношение към хората, работещи там.

Аз съм си купила почти цялото обзавеждане от Айко, бул Европа, и не съм имала оплаквания, както и не съм забелязала дефекти. Да не говорим, че съм ги викала още веднъж да ми разглобят два гардероба и да ги преместят в друга стая, където да ги сглобят. Добре работят момчетата.

# 20
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Аз също съм категорично против АЙКО - нискокачествени мебели, от където да го погледнеш! Ниво на обслужване - под всяка критика!

Не зная на какво викаш нискокачествени мебели. Освен ако не си поръчваш мебели от чужбина на баснословни цени. И въобще дали си влизала в мебелен магазин.
Защото това, което предлагат там е достатъчно качествено за парите на които се предлага.

Относно кухните, които очаквате да сътворят вместо вас, мога да кажа само че те не са дизайнери и не работят на "парче". Просто предлагат готови модули. По-добре идете в "Лабиринт", или в индивидуална дърводелска фирма.

# 21
  • Мнения: 21

Относно кухните, които очаквате да сътворят вместо вас, мога да кажа само че те не са дизайнери и не работят на "парче". Просто предлагат готови модули. По-добре идете в "Лабиринт", или в индивидуална дърводелска фирма.
Аз лично не очаквах от тях да сътворят "моята кухна", единственото ми желание беше да ми датат решение - от наличните им модули , да "сглобят размера". Не очаквах от тях проява на творчество , а и не го исках.
ПРоблемът е, че не могат да ти вземат парите!!! Не е нужно да ми обясняват, че мивката, която искам е скъпа и след като няколко пъти съм казала кажете ми цената, нека аз да преценя, те най- накрая да кажат 200 лева! Продавала съм мебели и съм наясно с доста неща, но категорично заявявам, че не са търговци.
Предлагат мебили с ниско качество и в магазините им трудно се намират хора, които знаят за какво са там.
А що се касае до Лабиринт, не са по различни от Айко, само цените са по- високи.

# 22
  • Мнения: 794
АЙКО са най-изпадналата фирма за мебели...

Адски са ми неприятни - когато търсихме кухня отидохме  да огледаме и при тях..

Преглътнах еднотипните им модели и дори един горе-долу ми хареса, имах няколко въпроса, които исках да задам, но 15 минути никой не ми обърна внимание... Служителите си се мотаеха ей-така ... само един беше ангажиран с други клиенти...

За фирмата при която поръчахме  в крайна сметка - обадих се, дойде веднага дизайнера с лаптоп и три сака с мостри... Взе си размери, провери с невелир стените и пода... Показа ни хиляди модели на готови кухни и ни обясни всичките преимущества и недостатъци за конкретно решение, което ни интересуваше... Сумата, която ще платим само е окло 3,5 (без уредите) и то при положение, че вратчките са палетни..

Имайки предвид това luda,  с чиста съвест заставам зад твърдението, че АЙКО са некадърници и има още много да учат в сферата на обслужването на клиенти, за да надскочат нивото си на средностатистическа фирма за конфекция...

Последна редакция: пт, 14 сеп 2007, 14:55 от Samantha Jones

# 23
  • Мнения: 158
Е, чак пък некадърници...Много е крайно така. Наистина за нещата, които предлагат цените са доста добри, а и моделите не са лоши. Нашата кухня е оттам. Дойде човек до нас в уреченият ден и час, взе размерите, после направиха проект, дадоха ми всякакви разпределения и всичко си беше както трябва. Две мацки ни обслужиха и двете бяха супер любезни. Аз поне засега съм доволна.

дано няма повече разочаровани!   bouquet

# 24
  • Мнения: 4 202
И Айко, и Лабиринт, и Комо ако щете не са прозиводители на мебели, а търговци.
Много от нещата, които ги има в единия магазин ги ма и в другия, а ги има и къде ли не.
Така че е смешно да се твърди, че в Айко се продават само боклуци.
Не ги защитавам, но и в Комо да отидеш пак същата работа, ако попаднеш на някой киселяк може да ти изхвърчи желанието за нова мебел.

# 25
  • Мнения: 428
Аз пък съм доволна от Айко.
Преди месец си купихме спалня от тях. Служителят беше много любезен, доставиха ни я в обявения едноседмичен срок, абсолютно коректно обслужване.

# 26
  • Самоков
  • Мнения: 561
Ние си взехме кухня от "Айко", доставиха ни я в срок, нямаше нищо повредено или липсващо по нея. Направиха ни и проект, обсъдихме нещата, преди да я поръчаме, бяха любезни хората. Не знам какво имате предвид под качеството, но аз се вихря в нея вече година и половина и досега нямам забележки. Даже тези дни ще ходя до там да си купувам едно портманто, което съм си харесала.

# 27
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Ние си взехме кухня от "Айко", доставиха ни я в срок, нямаше нищо повредено или липсващо по нея. Направиха ни и проект, обсъдихме нещата, преди да я поръчаме, бяха любезни хората. Не знам какво имате предвид под качеството, но аз се вихря в нея вече година и половина и досега нямам забележки. Даже тези дни ще ходя до там да си купувам едно портманто, което съм си харесала.
Всичко, което съм си купила оттам, го ползвам и все още много го харесвам. За разлика от покупките ми от други магазини. И хората винаги са били точни и коректни.


Говоря специално за Айко Европа. В другите им магазини не съм ходила.

От стотиците хора, които минават оттам все ще се намери някой недоволен, но това не означава че веднага трябва да се заклейми магазина.

ПП: Сега трябва да ме назначат на работа там като ПР примерно

# 28
  • София
  • Мнения: 9 517
Всъщност като се замисля, може би има значение от кое Айко се пазарува - лошото обслужване, на което се натъкнах беше в АЙКО Околовръстен път. Така като гледам там има и по-малък избор от стоки и хората са по-нелюбезни, отколкото в Европа, въпреки че в Европа само съм гледала и не съм пазарувала.

# 29
  • Мнения: 1 733
Наскоро си поръчахме цялото обзавеждане за апартамента от там (с изключение на кухнята). От мострите съм много доволна. Като ни доставят мебелите в края на месеца се надявам пак да съм доволна.

# 30
Абсолютната истина, че Айко са една измекярска фирма. Имах глупостта да си купя спален комплект "Промо", русенско производство. За първи път виждам мебели, елементите на които не са в кашони, а облепени със стреч фолио! Като капак на всичко някой олигофрен бе сложил страницата на средната врата с огледалото навън. Естествено, огледалото дойде счупено. Понеже и транспорта, и монтажа са на Айко, проблема не можеше да ми бъде приписан, а и бе констатиран от монтажниците. Това стана на 18 август!!! В продължение на един месец вече ме мотаят и непрекъснато "колегата, който отговаря за това не е тук в момента. Оставете си телефона, той ще ви се обади".  Както забелязвате, днес е вече е 18 септември!!! а все още никой не се е обадил. Между другото монтажника още преди да разопакова вратите ми каза, че сигурно е счупено огледалото, понеже предишния ден се е случило същото. Вече 30 дена дори не се обадиха, независимо, че вече 4 пъти ги търсих за да видя какво става с рекламацията.  Отностно грубостта - първия път направо ми се скараха по телефона, че бригадата се е обадила и тези дни ще ме потърсят за заменят вратата. Оттогава минаха 29 дни, а както се досещате - получих от умрял писмо. На всичкото отгоре се оказа, че никъде не се подписваш за това, че е извършен монтаж, т.е. Айко няма документ черно на бяло че си е изпълнил задълженията подоговора за монтаж. Естествено, това се прави, за да няма документ, в който да фигурира рекламацията. Дори и Арон имат стокови разписки и протоколи за получена стока, в които да напишеш забележки и рекламации! Който иска, нека да участва в руската рулетка на Айко, където ако получиш каквото си платил - палиш свещ. #2gunfire Пак между другото - мебели и на двете русенски фирми, които се продават в Айко се доставят по същия начин - обвити със стреч фолио, а не в кашони. Ако ви стиска купувайте от тях!

# 31
  • Мнения: 4 300
Всъщност в Айко продават мебели на много фирми, те самите не произвеждат нищо. Купували сме си доста неща от тях, защото струват точно толкова пари, колкото възнамерявам да похарча. Дизайнерите им ( или както там се наричат) не са на ниво, да не кажа че грам не разбират, ама когато нещо е безплатно то е с такова качество. Вчера си поръчахме кухня от там- отидох с точните размери, даже си знаех какви шкафове искам, защото ги бях огледала предварително. Момичето свърши това, което исках за нула време. Е, написала е поръчката един плот повече, но вината е почти само моя, защото не й обясних добре че на едната стена няма да има плот, а не прегледах поръчката защото малкия ревна и оставих мъжа ми сам да плати.
Имаме купени оттам секция, спалня и диван. С нищо не са закъсняли и не сме имали проблем. Само за дивана май нещо не се бяхме разбрали ( не помня по чия вина) та се оказа че транспорта не включва качване по стълбите. По точно ако искаме да го качват по стълбите трябвало да се заяви предварително. Може и така да е, наистина не помня дали ни го казаха предварително.

# 32
  • Мнения: 512
Айде и аз. Ама да кажа, че нищо не си купихме от тях. Защото:
- Консултантите трябваше да ги издирвам 15 минути
- Не бяха изчерпателни и любезни
- Говореха ми на "ти"
- Трябва да си платиш индивидуалния проект (за кухня иде реч) - 50 лв., независимо дали ще поръчаш (за сравнение - фирмата, която после ни направи кухнята, изготвя безплатен проект, който 100 пъти променяхме, и само ако поръчаш мебелите при тях - ти го включват в сметката  Peace)
- поискаха баснословна сума за "качване до апартамента" - като че ли нямаме асансьор и на гръб ще ги носят...
- Случайно видях изложени стоки, на които познавам вносителя и знам цената, на които бяха сложени етикети с над 5-6 пъти по-висока цена...

Да са живи и здрави, който иска да си купува от тях, аз съм пас.

# 33
  • Мнения: 535
Моята случка с Айко е още от юни, та вече ми се е поизпарил яда, но няма повече да пазарувам от там - това е сигурно  #Cussing out !!!!!

Купих на бебката закачалка с фигурка на коте от там - бях я харесала много отдавна в интернет и като направихме детската стая, нямах търпение да сложим закачалката. На място се оказа абсолютен пластмасов боклук, за който ти искат 70 - 80 лв. Ама нали си бях наумила и айде-е. Разочарована съм от следното:

1. Получаваш си кашона облепен целия с тиксо на една рампа от склада зад магазина. Никой не ти отваря да погледнеш дали всичко е наред, дали частите са вътре и т.н. Някак си не ми се струва, че това "си е моя работа", както после ми се скараха.
 
2. В кашона вкъщи се оказа, че нито има инструкции, нито етикет за производство, нищичко... А то на 10 части, с винтове и тем подобни, направо кръжок "Направи си сам". Основата на закачалката се пропука цялата още като завихме високата част върху нея. "Много сме го натегнали", естествено, казаха от магазина. Е, ако имаше инструкции кое как и къде се слага, все си мисля, че нямаше да се случи. А като сложихме най-горната част - котето цялото изпадна, а уж е залепено. Е тогава ПОБЕСНЯХ. Че то без котето си е една обикновенна пластмасова закъчалка от 20 лв  #Crazy !!!

Та в магазина след като се оплакахме и аз толкова възмутена се оплаках, че с такова желание я взех, а не става за нищо, консултантката ми казва" Ами че вие какво искате - китайски боклук!"  Shocked

Вярно е, че те са само посредници, а не производители, но все пак търговеца с името си застава зад стоката, която предлага. Ако държат на реномето си, защо предлагат "китайски боклук"?! Ето от това съм възмутена... Че ако е на Илиенци, да речем, няма да го купиш, но понеже е от Айко - рекламира се, мислиш че все пак е проверена стока, и си казваш - не може да не е качествено.

А за отношението нямам думи също.... но те киселите продавачи са почти на всякъде, така че няма смисъл да ги обсъждам...

Ами това е - дългичко стана, но като се сетих за случката и пак ми кипна  #2gunfire

# 34
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Моята случка с Айко е още от юни, та вече ми се е поизпарил яда, но няма повече да пазарувам от там - това е сигурно  #Cussing out !!!!!

Купих на бебката закачалка с фигурка на коте от там - бях я харесала много отдавна в интернет и като направихме детската стая, нямах търпение да сложим закачалката. На място се оказа абсолютен пластмасов боклук, за който ти искат 70 - 80 лв. Ама нали си бях наумила и айде-е. Разочарована съм от следното:
.....

Ако говориш за закачалката на Карло Даниели, с котенцето, и аз си купих същата. Ползвам я повече от 2 години и все още много ви харесва. Котенцето е порцеланово и много сладичко, замата закачалка е желязна, с добро лаково покритие, а основата е пластмасова, има окачалки на две нива. Много съм доволна - здрава, стабилна и удобна е тази закачалка. Вярно, че при сглобяването трябваше да се прояви творчество, защото нямаше схема, но 90% от мъжете и без това не си правят труда да гледат схемите.

Става въпрос за ето тази закачалка:

http://www.carlodanielli.com/show_product.php?id=312

# 35
  • Мнения: 535
Точно същата  Shocked
При нас се разпадна направо  newsm78  Явно отново ми се е проявил каръка, баш на мен да се паднат дефектните работи, съдба-а-а..  Mr. Green

Дано сега като сме я позакрепили и позалепили, наистина да върши работа, но пукнатината на основата си личи и това си е - в цялата нова детска стая, все едно съм домъкнала една закачалка от боклука   ooooh!

# 36
Здравейте мили доми и господа!
Прочетох коментарите по въпроса и искам да Ви  кажа, че за всичките Ви проблеми има решение въпросът е да знаете къде да го търсите. Wink

Предлагам да разгледате моята страница - http://www.kuxni.dir.bg  - пък после сами преценете дали ще си помогнете сами с моя помощ. Wink

# 37
  • Мнения: 6
Тъй като аз съм мебелен и интериорен дизайнер ще ви обясня къде според мен е проблема на тези фирми (Айко, Лабиринт, Комо и пр.) - те не произвеждат мебели а само търгуват с тях и естествено гледат на всяка стока като нещо от което е по-добре да се отърват, отколкото да бъдат откровенни с клиента. Вторият голям проблем е, че плащат много малко на персонала си, който на всичко отгоре трябва и да е достатъчно квалифициран за тази дейност. Тези, които са имали коректно обслужване според мен са имали късмета да попаднат на новоназначени и все още неразочаровани служители. Ако отидете директно при производителя (или вносителя) на мебелите плащате капаро - различно според компанията, а после доплащането става така - определен процент преди монтажа и определен процент (най-често около 10%) след монтажа!!! Това се прави с цел евентуални рекламации при грешки и повреди. Но това се прави в малко фирми и със сигурност не в Айко, Лабиринт и Комо. Там те карат да се подпишеш че си взел стоката в перфектно състояние а ти я дават разглобена и опакована. Лично за мен това е абсурдно!!!

# 38
  • Мнения: 535
Но това се прави в малко фирми и със сигурност не в Айко, Лабиринт и Комо. Там те карат да се подпишеш че си взел стоката в перфектно състояние а ти я дават разглобена и опакована. Лично за мен това е абсурдно!!!

Точно това имах предвид с моя случай. Че ми дават стоката запечатана, пък после викат: да сте си я проверили  Shocked

# 39
  • Мнения: 178
Скоро купувах масичка от Лабиринт. Първо я платих, а след това ми разрешиха да я разопаковам на място, за да я огледам за евентуални дефекти. Мисля, че такъв трябва да е реда. Не може да искаме да ни разопаковат стоката, за да я огледаме преди да сме я платили, защото няма гаранция, че ще я купим.

# 40
  • Мнения: 1 733
Няколко поста по-нагоре бях писала, че съм поръчала цялото обзавеждане за дома ни от Айко. Е-доставиха го. С месец и половина закъснение Sad Като цяло мебелите горе-долу са добре. Но...едното чекмедже от нощното шкафче на спалнята е издънено, не са направили както трябва резбата на гредата, която трябва да крепи подматрачната рамка и всъщност не може да се използва (в момента сме я укрепили с едни дъски, за да можем някак да спим), бюрото на детската е с издраскана повърхност, нямаше достатъчно болтове и интове, за да сглобим мебелите, а дупките за болтовете сами си пробивахме (това последното не знам дали е проблем или така идват всички мебели). Така че - не знам дали съм доволна от "Айко". Мож би пак бих купила от тях, макар че доста ще се позамисля...

# 41
  • Мнения: 178
За дефектите по стоката са виновни производителите. АИКО обаче трябва да внимават с кои производители и вносители работят. Така че би трябвало да приемат рекламации. Сега във всеки гараж може да се обособи цех за производство на мебели. Взимат един западен католог и копират всичко. Обаче вече като сме членове на Европейския съюз, всеки производител или вносител трябва да си има съответните сертификати. Ние като клиенти не може всеки път да ги изискваме, но АИКО са длъжни да го правят.

# 42
  • малкия град
  • Мнения: 127
Така е Айко избира с кой да работи, ние евентуално избираме Айко. Миналото лято си купихме мека мебел за 1700 лв. Огледахме си я на място, нямаше нищо видимо, надявахме се да няма и невидими дефекти. Транспорта си беше за наша сметка, защото живеем на 20 км от Айко, но в грешната посока /не към Младост а към Божурище/, както и да е - наш проблем. Това лято там където се сяда увисна до земята. Гаранцията не покривала такъв проблем. Разглоби го мъжа ми и под тапицерията познайте от 3 пъти - талашит, на който бяха заковани с пирони едни колани. Но талашита се разпада там където е забит пирона, направо се откъртва на парчета. Това е нещо, което няма никаква логика даваш 1700 лв за две талашитени плоскости, които за няколко месеца вече не стават за нищо, а съответно и дивана не става, защото за да го поправиме значи да си сътвориме нов диван, всичко отвътре трябва да се направи отново. Никой не ни е накарал да влеземе на сила в този магазин, но кажете как ще проверите за дефекти такъв вид мебели, защото това си е чист дефект. Само ще добавя че за нашите финансови възможности тази мека мебел не е евтина и спирам.

# 43
  • Мнения: 132
АИКО не са ми приятни от самото начало, защото се опитват, според мен, и то неуспешно, да имитират ИКЕА - логото, цветовете, начина на изписване... не вярвам да е съвпадение, и за мен е проява на лош вкус.  Само веднъж ходих и не повторих.

# 44
  • Мнения: 2 891
Така е Айко избира с кой да работи, ние евентуално избираме Айко. ..

Това е проблем на производителя  Thinking Ако успееш да ни кажеш кой е направил канапето, ще е много хубаво   bouquet

# 45
  Преди седмица си взехме диван от Айко. Питаха ни кога искахме да ни го докарат, решихме да е събота. Казаха ни час между 16 и 18. Дойдоха в 17. Освен това го купихме малко преди да затвори магазина. Въпреки това, консултантката беше много любезна и търпелива, докато вземем решение за цвета. Явно имат както добри стоки, така и добри консултанти..късмет, но не трябва така да се дава лошо име на магазина.

# 46
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Аз пък съм страшно доволна от АИКО. Супер коректни бяха с нас, изпълниха поръчката предсрочно, имахме уговорка за ден и час да ни доставят леглото, дойдоха по-рано и тъй като уговорените ни мъже ги нямаше още, шофьорите без покана го качиха до в къщи. Това по принцип се доплаща-един лев не са искали

# 47
  • софия
  • Мнения: 2 140
Ние за АЙКО не искаме и да чуваме вече.Започнахме да си избираме мебели за новия апартамент и решихме всичко да е от тях.По простата причина,че нещата са им много симпатични и на прилични цени.Отиваме една вечер в магазина на околовръстното около 1 час преди да затворят.С чертежите на апартамента,набелязахме си кухня,спалня с две думи всичко.Сядаме при един от консултантите им с чертежите и схемите на жилището.Обаче младежа започна да ни обяснява,че след като сме клиенти на колежката му,не може той да ни обслужва.Ние пък с мъжа ми му казахме,че за първи път отиваме и не ни стана ясно как изобщо тоя прецени,че сме клиенти на колежката.Както и да е,след хиляди обеждавания,че не сме използвали други услуги,с неохота взе скиците.Искахме да ни каже кухнята,която сме харесали дали изобщо става.Тогава човекът ни поиска размерите на един ъгъл.При което питаме каква му е идеята,в смисъл ъглов шкаф ли преджида там,а той ни отговори,че те такива шкафове не правят #Crazy.И в крайна сметка ни каза да се ориентираме към други фирми.Цялата ни консултация беше около 10 мин.Просто гледаше как да ни разкара максимално бързо.Мъжа ми изпрати едно гневно писмо до администрацията.Обясни им какво им е обслужването,как си разкарват клиентите деликатно и не чак толкова.Дори и извинение не получихме #Cussing outИ естествено е,че АЙКО са прочетена книга за нас вече.

# 48
  • Мнения: 2 037
За съжаление и за нас са прочетена книга. Мотахме се като мухи без глави да намерим някой, който да ни обърне внимание, и когато се добрахме до една жена, тя без дума да каже се фръцна и взе да обяснява на "клиентка" за цвета на едни тапицерии. Е, от кожена мебел щеше да изкара повече, от колкото от ученически стол за 40 лева! Ние си купихме от "Лабиринт". Харесвам го този магазин. (Да внеса малко позитивна нотка.)
На второто ни влизане взехме една картина и спално бельо, (то  доста качествено излезе) и жената на касата как ги наблъска заедно двете в един плик, едвам не видя сметката на картината с острите ръбове на пакета с чаршафите.
Не е това моят магазин.

# 49
И аз имам лош опит с АЙКО, миналата година купих диван за 1200 лв. и отделно 150 лв. за качване до апартамента на 6 етаж/ транспортът теоретически е безплатно/. Оказа се, че диванът не влиза във вратата на апартамента и работниците най-спокойно ме зарязаха, защото ДЕЙСТВИТЕЛНО в договора има клауза, че не носят отговорност, ако вратгата не е станадртна. В този случай обаче, ДИВАНЪТ беше нестандартен, а не вратата ми, която си е най-обикновена. Помолих да рабглобят дивана и така да го вкарат - не можело. Нямат интрументи, а и бързали. Диванът пък бил румънски - това естествено се разбра пред вратата, и не носели отговорност за румънските стандарти. Накрая, за мой късмет, дойде работник от долния апартамент, където имаше ремонт, и свърши цялата работа сам, и без инструменти, че и не поиска и пари. А вамата работници на АЙКО, на които платих половин средна заплата за стрната, не свършиха работа и за 5 пари. Говорих и с мениджъра - не получих никакво съдействие. Позова се на клаузата в договора, че не носели отговорност, ако мебелите не вризат във вратата. Внимавайте много с това.

# 50
  • Мнения: 721
Потресена съм от прочетеното и се радвам, че не поръчах от тях ... Не че Еником бяха по-добри де.

Мене ме отблъсна безразличието на "продавач-консултантите". Ходих с един метър и търсих детско креватче с размери 120 на 60, една госпожица на детската секция ми заяви - "ами вижте дали има от малките". Бях бременна и хормоните ми бучаха, така че се поскарах с нея. В резултат на което просто решихме че нищо няма да поръчваме от този "склад" за мебели

# 51
Ти май си имала лош ден newsm78

Защото това което описваш не прилича на лошо отношение.

Малко странно ми се струва желанието ти да се отвори и сглоби някаква масичка, за да я огледаш, като при това не си сигурна че ще я купиш.

Освен това на етикетите пише, че се продават разглобени. Съответно можеш да решиш да си ги сглобяваш сама, или да платиш на монтажници.

По-скоро ти си имала лошо отношение към хората, работещи там.



Абсолютно съм съгласна! Как така ще искаш да ти извадят и да ти сглобят нещо просто така?! Ами ако беше решила нервната г-жа да си купи спалня например?- и нея ли хората трябваше първо да я сглобят, за да може да си я огледа и чак тогава да реши дали ще я купи?! Това е малумно! Никъде по света неработят така! Ходила съм и в ИКЕА, там пък съвсем няма никакво обслужване. Минаваш по редовете, товариш си кашона и си заминаваш! Плюс това, това, че липсват някакви части в комплекта, трябва да се сърдим на производителите, които опаковат, защото мебелните къщи нямат нищо общо. На тях им пристигат нещата така, както ни ги дават на нас. Но като посредник естествено те отнасят негативите, защото такива неврозни лелки, които им е скучно и се чудят къде да се разтоварят, правят фасони! Аз съм доволна много! Купила съм си всичко от АИКО! А пък за консултантите, нямам какво да кажа! Защото в момента, в който отида в магазина и ми потрябва нещо винаги има, кой да попитам! Ходихте ли в ЗОНА например или в АРОН? Ужас! 40 мин. неможех да намеря някой, който да ми обърне внимание! А когато намерих, те се бяха събрали на групичка и си лафеха и видимо неискаха никой за нищо на света да ги обезпокоява! Накрая след като ми писна и ги прекъснах, страшно кисели, консултантите на ЗОНА, бяха и ужасно некомпетенти! И въобще обикаляйки всички такива шоуруми, неискам да правя реклама на никой, но от АИКО съм най-доволна!
Поразходете се сами и си извадете мнение, недейте да четете невротични изказвания!
Хубав ден!

# 52
Здравейте на всички,
Съгласна съм с теб Ина. Всеки трябва да си има собствено мнение. И аз съм доволна от АИКО, цялото обзавеждане в къщти съм си купила от тях. Незнам, но според мен никъде не е практика да ти сглобяват стоката пред теб особено ако на етикета пише, че се продава разглобена. Тази услуга все пак се заплаща на повечето места. Относно новият магазин на ЗОНА, аз също не съм доволна от консултантите. В зоната им за кухни имат монтирани мостри на които няма показана точна цена. Показаната цена на етикета е за най- проста конфигурация кухня. А като попиташ консултант да ти сметне цената на точно тази кухня, ти отговарят, че ще им трябва много време да я смятат. Мисля, че всеки трябва да си има мнение, както аз си имам за АИКО. За сега съм нямала проблеми с тях и мисля да продължа да си пазарувам от там.
Чао от мен на всички...

# 53
  • Мнения: 600
аз пък съм много доволна от айко. имаме 2 дивана, един шкаф, мивка със шкафче за баня - всички са ок. наистина не са безумно ентусиазирани като те обслужват, но не са ме отказали чак Wink

не мисля, че някои от оплакванията са основателни - не можеш да видиш и сглобиш нещо в магазина, никъде не се прави така. виждаш мострата. ако получиш друго - рекламация.

и за кухните не може да сте твърде претенциозни - те не работят по индивидуални проекти - имат модули - ако ти паснат, добре, ако не - гледай си работата. аз затова си правя на друго място, знам ,че и 1 см да не пасне, ще ми я преправят, докато стане идеална. не може да искате евтина кухня от айко, ама да бъде идеална. Rolling Eyes

# 54
АЙКО СА БЕЗХАБЕРНИЦИ И НЕКАДЪРНИЦИ

ЧЕТИРИ ПЪТИ МИ СМЕНИХА......И ТО САМО ПО ПРИНУДА.....А НЕ ЗАЩТОТО САМ КЛИЕНТ.....БЮРО, КОЕТО КУПИХ ОТ ТЯХ.... И СЕ НАЛОЖИ НАКРАЯ ДА ГИ ИЗХВЪРЛЯ ОТ ДОМА СИ.................ДОРИ ЕЛЕМЕНТАРНОТО СГЛОБЯВАНЕ НА ПОСЛЕДНОТО БЮРО СА ОБЪРКАЛИ

И ЗА ДА СТИГНЕМ ДО 4 ПОДМЕНИ....И ТО ЗАЩОТО ИМАХА БЕЗОБРАЗНИ ДЕФЕКТИ....СЕ НАЛОЖИ ДА ГИ ПРИНУДЯ....ЗАЩОТО БЯХА ЗАБРАВИЛИ ЕДНА ЧАСТ ОТ ПЪРВОТО ДЕФЕКТНО БЮРО БЕЗ КОЯТО НЕ МОЖЕХА ЯВНО ДА СЕ ОТЧЕТАТ.........
ИМАХА НАГЛОСТТА ДОРИ ДА МЕ ЗАПЛАШВАТ ПО ТЕЛЕФОНА...............
АБСОЛЮТНИ СМЕШНИЦИ...........НЯКАКВИ СИ ТАМ УПРАИТЕЛИ И ШЕФОВЕ НА ОТДЕЛИ......................

НО ВЪПРЕКИ 4 СМЕНИ НА ПРОСЛОВУТОТО БЮРО.....................СИ ИМА МАЛЪК ДЕФЕКТ И МИ СЕ НАЛОЖИ ДА СИ ГО ПРЕМОНТИРАМ САМА ЕДНАТА ЧАСТ ЧЕ БЕШЕ ОБЪРКАЛ "ТЕХНИЧАРЯ" МОНТАЖА НА ЕДНАТА ВЕРТИКАЛНА ПЛОСКОСТ

И БЕЗ ТОВА ГАРАНЦИЯ ОТ ТЯХ Е КАТО ДА ЧАКАШ ОТ УМРЯЛ ПИСМО...............

МОЛЯ ВИ ПАЗЕТЕ СЕ ОТ ТЕЗИ НЕКАДЪРНИЦИ!!!!!!!!!!!!!!

# 55
Това беше коментар относно друг пост, администраторите - най-добре го изтрийте Wink
ИЗВИНЯВАМ СЕ  Outta Joint

# 56
  • Мнения: 7 091
Моля, не ми давайте повод да трия постинги! Можете да споделите разочарованието си от съответната фирма и без обидни епитети! Naughty
Благодаря!

# 57
  • Мнения: 150
на мен ми докараха спалнята в събота, всичко беше точно доставка, час, но спалнята с дефект, сега трябва да чакам 45 дни да ми сменят страницата, и незная дали въобще ще я сменят.....

# 58
  • София
  • Мнения: 6 068
За моя изненада, след прочетеното тук, Айко не ме разочароваха, когато поръчахме от тях - и консултантките бяха любезни, и спазиха датата и часа на доставката. Сглобявахме сами, при което се откри, че някои елементи са си за критикуване, но мисля, че вината е повече в производителя, отколкото в тях (освен ако знаят за проблемите и си траят, за да продадат стоката...)

# 59
  • Мнения: 1 426
Айкото е за по-непритенциозни клиенти, за такива като теб има други магазини в които те черпят със шоколадови бонбони след като си  напазаруваш.

# 60
Леле хора искам да Ви кажа, че напълно съм съгласен, че това са най - големите мошенници дето може да съществуват. Сега ще Ви разкажа. През лятото на 2007 отиваме с нашите да купуваме кухня от АИКО. Баща ми вика те правят готини мебели и т.н(чул отнякъде). Отиваме значи ние там и се почва едно проектиране. Баща ми взел размерите на бъдещата кухня. Проектиране от 10:00 до 13:30часа #Crazy. След всичките простотии проектантката прави сметката и всичко излиза към 5000лв. ПЛащаме ние половината, щото не носим толкова пари в нас и се разбираме със служутелката за дата за доплащането. Дотук ОК. Прибираме се вкъщи и след време решавам аз по скицата(проекта) на кухнята да поразгледам. Установявам обаче, че едната стена е по-дълга с 15см. от това което е измерил баща ми. Обаждам се в магазина-15мин докато ме свържат с нашата проектантка. Казвам й така и така, а тя добре господине. Питам аз дали не може карйните шкафове да се пуснат по-широки с 15см, щото тя и без това се кахъреше, че те ще са малко по-тесни и нямало да бъде естетически красиво. Добре обаче тя вика ааааа не може, трябва да дойдете в магазина да направим нов проект и да подпишем нов договор newsm78.(Още 3часа и половина-ааа не мерси).  Да де ама аз и казвам, че като правим доплащането ще свършим тази работа и няма проблем, че едното шкафче ще е с 20лв по-скъпо примерно. НЕ СТАВА!!!!
   Добре де съгласяваме се. Правим доплащането. Доставката на кухнята обаче ще се забави с 10дена, щото било лято и били много натоварени. Да ама а в нас е "Бейрут", щото правим ремонт и са изпълнени всички предписания преди монтажа и нямаме кухня. Обаждам се аз там и ги питам абе Вие как сте с акъла? Вкъщи има малко дете и сме без кухня заради Вас още 10дена #Cussing out #2gunfire #Cussing out #2gunfireТе обаче непукисти: Лято много сме натоварени съжаляваме!!! #Crazy Добре де минаха тия прословути 10дена. Идват тъя ми ти монтажници и почват-монтират, монтират цял ден! След време обаче забелязвам, че по капака на фурната монтирана от тях се събира конденз. Капал си този конденз отдолу в шкафчето и то се ПОДУ и ЦЪФНА КАТ МАЙСКА РОЗА. Обайдам се аз да правя рекламация и тая същата горе споменатата ми вика новото чело ще е готово след  45  newsm78дена.Добре викам, а с конденза кво правим?-Обадете се в сервиза за електроуредите...... Идват о сервиза за електроуредите и викат абе фурната си е 6 ама тия монтажниците изрязаха ли дъното на шкафа newsm78? - ЕМи познайте НЕ БЯХА! Викаме ги да си оправят и тази бакия-като дойдели за новото чело тогава!!!А ние до тогава къде да готвиме БЕ олигофрени, купихме си кухня за 5000лв и не може да я ползваме #2gunfire #2gunfire #2gunfire #Cussing out  На следващия ден жената пуска газовия котлон да готви все пак някъде и кво става тъпанарите сложили на котлоните дюзи за метан на които отвора им е по-голям и оттам пламъка става мн силен, щото ние готвим на пропан-бутан. От силния пламък се стопява лайстната и нагаря отзад стенния панел. Побеснях първо заради газаджията(не от АИКО), че не е видял дюзите и после за тия тъпаци, че не можаха ли да го кажат. Обаждам се аз пак, а отсреща понеже вече ме познават добре едно такова отношение"Уф пак ли ти бе!" SickКазвам им аз кво става а те ми викат ми то си е по ваша вина!Трябва да си платите новия стенен панел. Тряснах телефона, запалих колата и право при упрвителя нахълтвам. Почвам го аз и му обяснявам за всичките им ТЪПОТИИ и след това му викам:Ако още още още веднъж ми кажете, че тия неща са по наша вина се гответе за съд, Милен Цветков, Мавриков, бтв и вс останали. Тоя мига, мига, па вика с един такъв педалски гласец: дайте ми два дена да помисля и ми се обадете!
-"Ура"! -викам си- "ще има възмездие". Да ама не след два дена тоя ми звъни ми вика: Ще сложим отзад един термо устойчив плот и ще се оправи работата. Лайстната ще я изрежем и така. Много съжалявам Вие сте пЪрвия подобен случай и ВЕЧЕ ЩЕ ЗНАЕМ ПРИ ГАЗОВ КОТЛОН ДА НЕ СЛАГАМЕ СТЕНЕН ПАНЕЛ А ПЛОЧКИ!!  bouquetОбаче вика говорих с директора и той каз, че панела не е нагорял по наша вина и трябва да си платите за този термо устойчивия. #2gunfire #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Направо откачих, но да Ви кажа вече направо нямах нерви да късам с тия идиоти......
Платихме панела сл;ожиха го, сложиха новото чело и от тогава СЛАВА БОГУ! нямаме проблеми, не съм ги виждал и чувал, а и не искам. Направо са прави всички, а и аз се присъединявам, че от АИКО и четка за зъби не трябва да се купува. Тези които са доволни от тях искам да им кажа, че за мене не са в ред!!!! айде стига толклова и помнете АЙКО - мошеници и грубияни !

# 61
  • Мнения: 649
Купих си спалня от Айко, като ми я доставиха беше издрана все едно е на 10 години. Мотаха ме даже ме напсуваха по телефона оплаках се на управителя, а той ми отговори " случват се и такива неща". Повече крака ми няма там да стъпи!

# 62
  • Мнения: 6 206
Ако е същият магазин на околовръстното, за който се сещам
Там цените са подозрително ниски
Още като ги видях, знаех, че има нещо гнило
Питам за една табуретчица, може, обаче с хиляди условности
Не съм толкова богата да си купувам евтини неща

# 63
Няма по големи мошеници,много съм разочарована от тях,но за съжаление одисеята ми с тях още не е свършила.На12.01.08г.поръчахме обзавеждане за детска стая на модули на фирма "Карабулев" много сме доволни от тази фирма ,защото интериорните ни врати са от тях.Изпълниха си всичко в срок монтираха ги изхвърлиха си всички кашони и боклуци ,изметоха си всичко просто без грешка .И понеже бяхме много доволни от фирмата решихме ,че няма проблеми да поръчаме от тях,но уви посредника беше Айко .Поръчахме всичко уточнихме цветове размери всичко,платихме капарото и като си взехме договора забелязвам ,че в него не фигурира цвета на един от модулите.(Поръчахме легло ,бюро,гардероби скрин в цветове зебрано и лицевите части в жълто).Върнахме се до консултанта да провери дали е записано всичко както трябва,увериха ни че всичко е точно и напразно се притесняваме.Преди 3 седмици ни дойде поръчката ,качихме си я и започнахме да я сглобяваме ,отварям кашона със скрина и вместо желания от нас цвят цвета беше розово и череша.Обаждам им се ,и ми казаха обадете се след два дни че сега няма кой да ви обърне внимание.Обаждам се след два дни прехвърляха ме на десет човека и накрая ми се извиниха и ме увериха че до края на седмицата скрин ще имам,но уви не уточниха на коя седмица.Края на седмицата се обаждам станало объркване края на другата седмица мина края и на другата седмица аз още нямам скрин.Отговориха ми кактв ви е проблема нали имате розов скрин използвайте го него.Имам момче,как да му обясня че трябва да се радва на розовото че може и друго да няма.Още си чакам...Но има и още купих си обзавеждане за баня ,но в Айко на бул.Европа нямаше към тази серия закачалчичите за кърпи едни малки и дребнички,не искаха да ми свалят мострите нямали такава практика,обадиха се на другят им магазин и там имало две бройки точно колкото ми трябват,"Запазиха ми ги" и ми казаха да ходя да си ги взема .Отивам до Айко на Околовръстното ,и закачалки няма .Водят им се налични ,но ги няма.Някои ги е откраднал,не могат да ги намерят и т.н След една седмица елате и ще  получиме.След като се събраха 3-4 консултанти защото побеснях и ми идваше да ги убия всичките ,ме увериха че закачалки ще имам и ще ми ги доставят в Айко на бул.Европа.След хиляди мъки закачалки имам.Помислете добре преди да се занимавате с тях.

# 64
  • Мнения: 1 215
Аз също съм голям враг на магазините АЙКО. Обслужването им е безобразно, а на всичкото отгоре са си залепили в един от магазините лепенка, че не може да се влиза с детски колички.  ooooh! АБе къде по света не пускат в мебелни магазини с бебешки колички, та то основно семейни хора пазаруват в тия магазини и голяма част от тях имат деца. Thinking

# 65
  • София
  • Мнения: 2 227
Ако бях видяла темата по-рано, въобще нямаше да се занимавам с тях. Сега трябва да се занимавам с рекламация на кухнята, която поръчахме от там... Плота над миялната се наду и "цъфна" Close, вратичка на един шкаф падна и механизма на стъкления шкаф се прецака, стъклото се трясна и се счупи..., а толкова си я харесвах Cry


...... залепили в един от магазините лепенка, че не може да се влиза с детски колички.....
Това за първи път го чувам. Когато поръчвахме от тях си бях с детето и количката и никой нищо не ни каза. Може би на нас са ни направили компромис newsm78.

# 66
  • Мнения: 1 733
Надписът, че е забранено да се влиза с детски колички, е в "Арон" Grinning

# 67
  • Мнения: 1 215

...... залепили в един от магазините лепенка, че не може да се влиза с детски колички.....
Това за първи път го чувам. Когато поръчвахме от тях си бях с детето и количката и никой нищо не ни каза. Може би на нас са ни направили компромис newsm78.

АИКО на пътя за Люлин, на метростанция Люлин 7 ако не се лъжа. Аз съм в центъра и специално съм се вдигнала да ходя дотам за да ми кажат, че не може с количка и лист са си залепили.

# 68
  • София
  • Мнения: 6 068
Там няма Айко, Арон е Wink

# 69
Ако все пак решите да купувате от Айко записвайте си името на консултанта с който говорите или ви обещае нещо,че като не го изпълнят почва едно размотаване точно с кой говорихте какво точно ви обещаха ,започва едно прехвърляне на вината на този или на онзи един затворен кръг от който няма излизане.Накрая излизате вие виновни че не знаете името и длъжността на човека,който трябва да ви свърши работата,или по точно да си свърши своята работа.

# 70
  • Мнения: 1 215
Там няма Айко, Арон е Wink

Вярно бе много съм застреляна, то това ще да е от кърменето. ooooh! ooooh! Съжалявам. Значи за айко нищо не мога да кажа Hug

# 71
Здравейте, интересни нещица си говорите и всеки е прав за това , че клиента е винаги на първо място.
Интересно ми е едно мнение . на pe6onti . Не мога да разбера с какво точно магазина е имал вина за нещо, за това че не сте им казал, че фурната няма да има вентилатор за конденза, че сте си купили кофти газови котлони  и сте решили да спестите пари от термоустойчивия плот. интересно ми е и защо сте толкова бесен, че направихте блог в който оплювате непрекъснато аико, сякаш са ви продали боклуци.
Знаете ли колко са рекламацииите на тойоти /само като пример/ в България? Всяка втора, ама тойоти продължавата да се купуват. и какво ще ви кажат в магазина- " Ми то нали завода е в Турция". и какво правим тогава? къде е вината?

# 72
  • София
  • Мнения: 1 751
Понеже, Вълчо Айков, явно и да си бил клиент, все си от начетените и разбиращите, да те светна (щот явно ти е трудно да разсъждаваш и да се поставиш на място на неразбиращия от техника и мебели клиент), че предлагащите проект на кухня са длъжни да консултират и знаят всичко за тази кухня. Т'ва им е принадената стойност на тез магазини, заради които си слагат солената надценка над производителя и претендират, че предлагат услуга над неговата. За котлоните си прав, но за неразборията покрай фурната - абсолютно не!  Naughty

Псевдо търговците ни карат по инерцията от соца, че той клиентът от всичко требе да разбира: и колите си оправяхме сами, и мебели сглобявахме и какво ли не. И затова ги тресе пълна безтоговорност и безхаберие. За което са и многото негативни мнения в тази тема. АЙКО или че умре, ако продължава по този начин или ще си научи хората да се ангажират с очакванията на клиентите, да ги консултират и да правят всичко възможно, за да останат доволни, независимо колко неграмотни, непросветени или неразбиращи са.

ВЕрно, че у нас всичко се случва бавно и мъчително, но ще стане (друг въпрос е ще доживеем ли  Mr. Green). Щом в други сфери на бизнеса се получи, значи може  Peace

Аз лично с кеф чакам ИКЕА, за да погледам накъде ще го фанат АЙКО и подобните  Mr. Green

# 73
  • София
  • Мнения: 302
Повечето мебели са ни от Айко, като цяло стават. Но и аз имам не малък брой забележки! Плащаме монтаж за спалнята, едно че липсваха части и друго че си оставиха ръцете!
Друго купихме си матрак ТЕД от там и се оказа фалшив, струваше 600лв някъде и 3 месеца не можаха да се разберат кой и от къде да дойдат да ни го сменят.. ТЕД не поемали гаранция, Айко също... но в крайна сметка имаме нов , е след много чакане , ходене и обаждане!

# 74
  • Мнения: 535
Аз лично с кеф чакам ИКЕА, за да погледам накъде ще го фанат АЙКО и подобните  Mr. Green

Ще имаме ИКЕА ли ?!!?!?!? Супе-е-ер, от кога си го мечтая... дано само да е скоро   Peace

# 75
Купих си 2 шкафа от АЙКО и след като ги чаках 2 месеца при срок в договора 1 месец най-накрая пристигнаха и ми идеше да повърна от тях, имаха разминаване в една сглобка от сантиметър!!!!!! В нормалните държави такова нещо се бракува, на мен обаче хич не ми се занимаваше, повече при тях не стъпих.

# 76
айде стига глупости за 1700 лв можеш да получиш само талашит

# 77
Здравейте.Ще ви помоля за съвет-Имам нужда от обзавеждане за спалня и детска стая.Харесвам разни нещица в сайтове,но после попадам на страшни коментари и се отказвам.Живея в Бургас.Благодаря ви предварително.

# 78
  • София
  • Мнения: 6 068
Яна75, малко общ ти е въпросът, не знам дали си преглеждала останалите теми за обзавеждане - за справка виж тук. Може да пробваш да попиташ в някоя от конкретните теми!  Peace

# 79
Благодаря за информацията.

# 80
  • Мнения: 551
Явно съм една от малкото изказали се тук положително за Айко.
Каквото сме поръчвали са били точни и с транспорта и с  доставката.
Нищо лошо не мога да кажа. Общо взето като на всякъде има доволни и недоволни.

# 81
  • София
  • Мнения: 1 751
Явно съм една от малкото изказали се тук положително за Айко.
Каквото сме поръчвали са били точни и с транспорта и с  доставката.
Нищо лошо не мога да кажа. Общо взето като на всякъде има доволни и недоволни.


ммммм, не съвсем - сама си го казала "една от малкото, изказали се положително"

# 82
  • София
  • Мнения: 2 623
Магазина е хубав, но както винаги
некомпетентни и неграмотни служители
ще го съсипят.
Скъсах си нервите и си хвърлих парите
на вятъра, ами и дадох още за да им
оправим творенията.  #Cussing out
В момента пиша писмо и се надявам
собственика да го прочете !  Naughty

# 83
  • Sofia
  • Мнения: 559
Интересна тема, но определено мога да кажа, че не всички критики са оправдани. Обзавеждам апартамент и минахме през няколко фирми за отделните мебели. Естествено не мога да отрека че и в Айко, както навсякъде има страшно некомпетентен персонал.
С Айко конкретно все още не сме приключили, защото чакаме един монтаж, но въпреки това вече имах леко спречкване с една тяхна служителка. От тях купихме обзавеждане за спалня. Леглото което си избрахме е с фабрична подматрачна рамка, която не подлежи на подмяна подготвяйки се за монтажа забелязахме, че едната половина е с грешни размери - около 10 см по тясна от нужното. Обадих се за рекламация и дамата на телефона ми обясни, че понеже е минал определения срок(защото пък строителя ни забави), не могат да ми помогнат, освен това вече не работели с този производител  Twisted Evil  Съвсем възпитано изслушах всичко това и в момента в който реших да кажа нещо, момичето почти ми затвори телефона, защото изглежда за нея въпросът беше приключил. Кой го интересува, че не става дума за нещо което е ползвано и повредено след изтичане на гаранционен срок например, а просто за разменена част, която изобщо не принадлежи към закупената мебел. Е тогава вече последва скандал, защото меко казано ме вбеси. И я предупредих, че ако очакват аз да кажа - Ами добре - и да се чудя сама как да се оправям, са в голяма грешка. Записах си имена на управители, тел им, на прекия и началник и приключих. След десет минути ми позвъни служител на Айко, страшно учтив, най любезно ме помоли да му дам име и номер на договора за да се погрижи проблемът да бъде решен, и след няколко часа и повторно обаждане ми обясни че е уточнил нещата, и че от фирмата производител ще ме потърсят и ще направят подмяната. Така се и случи, само дето малко се позабавиха, сигурна ме бяха забравили от фирмата производител, и след още един разговор с господина от Айко, на другия ден въпросът беше уреден.
Стана доста дълго, но исках да ме разберете правилно, има служители и служители, за съжаление.Грешки стават, неприятно е и коства нерви, важното е човекът срещу теб да е компетентен и да знае какво прави. Да се надяваме че по често ще попадаме на такива.

# 84
  • Мнения: 150
Здравейте на всички!За пръв път съм в този форум и ми е забавно.Работя в АЙ ПИ ДИЗАЙН и недоумявам как са възможни такива случки.Без значение дали обработваме модулни конструкции или индивидуален проект-клиента си е клиент,а връзките с доставчиците-нещо различно.Клиента трябва да е доволен,но с хора не е лесно да се работи.А,че си има срок  за изпълнение-това е от ясно по-ясно.

# 85
  • Мнения: 50
До преди около месец бяхме много доволни от Айко, купували сме кухня - модел "Кармен" (много качествена на прилична цена) и една стъклена маса за кухнята с 3 метални стола (е столчетата малко започнаха да ръждясват, но за тези пари е нормално). Преди малко повече от месец родителите ми купиха от Айко кожена гарнитура в цвят Крем(ъглова, май се води Комбо и е уж немска) за 1990лв+качването става около 2300лв. Дори майка ми и баща ми решиха да пренебрегнат факта, че очевидно цената на гарнитурата нарочно е направена с 10лв под 2000, защото ако стойността на покупката до 2000лв при отсъствие на товарен асансьор в сградата( нашия е метър на метър в случая и посмъртно не може да се вмъкне гарнитура) за разнасянето се плаща 2% от стойността на покупката за всеки етаж на сградата (при мен това са 6 етажа. Ако покупката е над 2000лв, вече се смята само 1%, което за такава сума си е доста голяма разлика. Дори, когато майка ми пожелала да купи друга стока за 50лв и така крайната сума да стане над 2000лв и отказали. Но това не е особен повод за възмущение, защото все пак това си е пазарна стратегия и е разбираемо, малко се подразнихме, но си платихме като нямаме възможност да носим тежката гарнитура 6 етажа. До тук всичко беше горе-долу наред. Гарнитурата, която купихме сме я харесали от много време, но чак сега успяхме да я купим, а и дълго се чудихме за цвета и дали да е кожа. Когато отидохме в магазина да я купим разбрахме, че е изчерпана и мострата е продадена, а има само още една в склада. Майка ми е малко придирчива и поне 10 минути оглежда мострата, седя на нея да види дали е мека и я хареса. Отидохме със служител в склада да видим какво купуваме и я видяхме, е поне се уверихме, че това е цвета, тя така беше опакована и разглобена на 2 части, че и да имаше дефект няма начин да се види. Купихме си я. След 2-3 дни ми я докараха и баща ми тръгна да я сглоби и да и сложи крачетата и изненада, дупките на крачетата не съвпадат с тези на гарнитурата, намести ги по някакъв начин баща ми след час мъка, съединихме 2-те части на ъгловата гарнитура (оказа се, че едната идва малко по ниско, но това се правим, че не го виждаме). Седна майка ми и се оказа, че крачетата са много високи, до степен, че майка ми като седне леко и увисват краката, а тя не е ниска жена 162см е. Краката са много високи и съответно и гарнитурата е ненормално висока, очевидно крачетата на мострата са били едни(нормални), а те ми я пробутват с други, които не са към нея. Подадохме рекламация в Айко, дойде един служител, много мил човек каза ни почти направо - Госпожо, аз също виждам, че гарнитурата е много висока, че тези крачета не са от нея, че този модел не е виждал с такива крака, но не е сигурен дали оплакването ни ще има резултат. Е вече няколко седмици и няма резултат. Много сме разочаровани, а с голямо нетърпение чакахме новата гарнитура е явно другите мебели за хола няма да са от този магазин.  Радваме си се на новата гарнитура, въпреки, че е леко неудобна и ненормално висока и все пак се чудя, вярно, че не е скъпа и луксозна и е доста евтина, но 2000лв са много пари и трябва ли да се задоволя с боклуци и да си мълча. Явно нищо не може да се направи, няма на кого да се оплача и да изкажа възмущението си, че сега ще дадем още пари - по 17 лв за хубави крачета (общо 6 на брой) съжалявам само, че сигурно съм ви досадила с неволите на мен и моето семейство.

Последна редакция: чт, 17 юли 2008, 14:54 от Leo2002bg

# 86
  • София
  • Мнения: 1 751
... съжалявам само, че сигурно съм ви досадила с неволите на мен и моето семейство.

съвсем не, просто си поредното доказателство, че в този магазин не се държи нито на клиентите, нито на потребителското удовлетворение - абе, БГ реалност, това е... само обърнете внимание откога датира темата и постовете са все едни и същи...

# 87
  • Мнения: 410
За протокола,преди да седнете да нападате някоя фирма,научете името и.
Пише се АИКО,а не АЙКО Naughty

# 88
  • София
  • Мнения: 1 751
Хахаха, никакво уважение към фирма, която очеизбождащо имитира логото на ИКЕА... та, много важно как й изписваме окраденото корпоративно име  hahaha

Интересно защо в радиорекламите им го произнасят "АЙКО" - вероятно поради неграмотност. Да не говорим колко смешно ще звучи, ако го произнасят правилно от АИКО... ей, аман от безпросветност...

# 89
  • Мнения: 330
Аз преди време харесах на брошура една спалня при тях и бях тръгнала да я купувам, но като я видях по-отблизо се отказах. Толкова дефекти имаше, че не знам как въобще се отърваха от тия спални. Сигурно за подпалки са ги продали.

# 90
  • Мнения: 1 265
В Люлинското Айко след промените може да се каже , че мебелите вече са сведени до минимум.
Сега на първия етаж са само предмети за декорация, тъкани, сервизи лампи и т.н.
На втория етаж са сгъчкани детски стаи, кухни, спални, холове,мека мебел,маси, антрета, бани и т.н-избора значително е намалял.

Преди разнообразието на мека мебел ми правеше добро впечатление , както и повече от 12 детски стаи/сега са 3/.

Незнам къде им изчезнаха всичките мебели и не се ли опитват с тези си предмети за декорация и битовизми да се преборят с навлизащата на пазара Икеа.

# 91
  • Мнения: 410
...да се преборят с навлизащата на пазара Икеа.
До колкото съм запозната,на пазара в България все още няма ИКЕА,така че няма с какво да се борят.А и политиката на ИКЕА е съсвем друга,но какво да обеснявам на БЕЗПРОСВЕТНИТЕ.
Недоволни клиенти ще има винаги и навсякъде,само че е пошло и липса на възпитание и култура да нападате толкова грубиянски и вулгарно.
Аз лично съм един от доволните клиенти и не се стремя да нападам,когато има проблем а да се опитам да го разреша,така че да няма обидени и недоволни.Така все пак постъпват възпитаните хора Mr. Green

# 92
  • София
  • Мнения: 1 751
....аха, и ако, като възпитан човек, се бе постарала да прочетеш темата, преди да констатираш, щеше да видиш, че недоволството на мнозина произлиза точно от неадекватното поведение на магазина, когато сме се опитали "да разрешим проблема" и сме се обърнали като клиенти към тях. Но като навсякъде - зависи кой с какъв аршин мери и от каква камбанария.

...  и понеже се разграничаваш от безпросветните, добре е да знаеш, че думата е "обяснявам", а не
.......но какво да обеснявам на БЕЗПРОСВЕТНИТЕ.

Последна редакция: сб, 02 авг 2008, 21:18 от Milenita

# 93
  • Мнения: 2 037
На скоро случайно попаднах на обява, чрез която АИКО се опитва да намери човек, отговарящ за рекламациите - до тук добре. Другата му отговорност обаче е участие в монтажи. Какво ни говори това - Проява на воля за справяне с рекламациите, обаче между другото!!!

# 94
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
На скоро случайно попаднах на обява, чрез която АИКО се опитва да намери човек, отговарящ за рекламациите - до тук добре. Другата му отговорност обаче е участие в монтажи. Какво ни говори това - Проява на воля за справяне с рекламациите, обаче между другото!!!

Според мен отговарящия за рекламациите би трябвало да е в час с нещата, съответно да разбира от монтажа, за да може адекватно да реагира и на рекламациите.

# 95
  • Мнения: 2 891
Или най-вероятно да е монтажист, който да ходи на адреса с рекламация и да оправя бакиите.

# 96
  • София
  • Мнения: 2 227
За протокола,преди да седнете да нападате някоя фирма,научете името и.
Пише се АИКО,а не АЙКО Naughty
Тук не сме се събрали да обсъждаме правописа. Коментарът ти е меко казано неуместен!

Преди 6 м. им се обадихме за рекламация на кухнята. Казаха, че ще изпратят човек. Дойде един тип брадясал, неугледен и съмнително изглеждащ. Гледа каквото гледа и започна да цъка и да клати глава... след 10 мин. си тръгна като ни каза, че ще предаде на колегите си и ще свикат някаква комисия, която евентуално пак ще дойде да огледа... След 6 месечно чакане, днес пак им звънях и ме караха 4 пъти да обяснявам за какво става въпрос. "Ще ви се обадим до края на деня" - не се обадиха, аз звънях. "Ей сега след пет мин. ще ви се обадя" - пак никой. "Предала съм на колегата" - пак нищо. Отбиваха номера за да свърши работния ден, това ми е ясно. Най-накрая се обади един господин, много любезен (не очаквах между другото). Пак разказах какъв е случая, за господина който идва преди 6 м. и т.н., но какво се оказва. Те въобще не са регистрирали обаждането (лъжат). Човекът който е дошъл тогава не бил от тяхната фирма, защото не бил с щамповани дрехи на АИКО и не оставил протокол (за протокола е вярно). Едва ли не си въобразявам... много им било съмнително. Питам аз от къде тогава въпросния има адреса и телефона ми и от къде знае какъв е проблема?!?! Абсолютни лъжци! Сега пак ни казаха да почакаме, ще дойдат. Да видим. Този път няма как да кажат, че не съм звъняла, получавам разпечатка на дом. телефон. Ще ги чакам 30 дни както е по закон и после жална им майка.

# 97
  • София
  • Мнения: 1 320
Аз колкото съм доволна от АИКО, толкова и проблеми съм си имала с тях! Обаче съвсем не съм съгласна с авторката на темата.
Как да ти донесат да видиш нещо, след като ти все пак го виждаш след като има изложбен модел. Разбира да искаш да го видиш, ако го гледаш на каталог. Аз след като съм поръчвала спалня от тях, трябваше ли първо да ги накарам да ми я разглобат в магазина за да я вида... При доставка ако видиш, че има проблем тогава правиш рекламация! Аз съм правила така и то не веднъж и не съм имала проблем при замяна на продукта! Какъв е проблема, че са те разкарали до магазина ли? Или че не са ти дали да паркираш на служебно място? Наистина им куца обслужването, но чак пък да слагаш такива определения като некъдърници...  Rolling Eyes Малко преувеличаваш нещата! Пак ти казвам, не съм техен защитник и аз мога да изпиша доста с проблемите които съм имала с тях за една врата на гардероб. Обаче такива крайни изказвания като твоето мнение не мога да разбера!

# 98
  • Мнения: 8
Здравейте, виждам че отдавна не сте писали в темата, а аз я следя доста отдавна и въпреки, че знаех,че трябва да имам едно на ум все пак си купих мебели за баня от там.
Дойдоха да монтират мебелите двама мъже, които още на вратата ме посрещнаха с думите" Ние монтираме кухни, такова нещо монтираме за пръв път."  #Crazy И на мен ми призля. Монтираха те каквото монтираха ,аз ги оставих с майка ми.
 Всичко беше нормално докато не видях, че водата от мивката тече долу в шкафа  #2gunfire А освен това и шкафът се е е подул от водата.
Днес им се обади приятелят ми и обещаха, че " ще предадат на колегите" , на второто обаждане казаха, че ще дойде човек до 5 следобяд, днес. Чакам ги да видя кога ще дойдат, дали ще дойдат и какво ще направят. Мисля си че ще трябва да се оправяме сами, дано го оправят  : Praynig.

Искам да попитам Люта чушка - пиперлийка какво е станало с тяхната кухня, има ли някакъв резултат, искрено се надявам да е положителен. Rolling Eyes

# 99
  • София
  • Мнения: 7 990
Извинявай за тъпото питане, ама те и водопроводните работи ли са обещали да ви свържат? Вързани ли са изобщо, та се изливат така в шкафа? На нас като ни монтираха кухнята, свързването на мивка, кранчета, ни го оставиха на нас.

# 100
  • France
  • Мнения: 726
Момичета, не мога да разбера, защо се доверявате на тази фирма newsm78
Колкото е по-голямо производството, толкова е по-голяма възможността да сте прецакани. Става дума за Бг.
Аз пари за ПДЧ не давам!

# 101
  • Мнения: 19 484
За протокола,преди да седнете да нападате някоя фирма,научете името и.
Пише се АИКО,а не АЙКО Naughty
Тук не сме се събрали да обсъждаме правописа. Коментарът ти е меко казано неуместен!

Преди 6 м. им се обадихме за рекламация на кухнята. Казаха, че ще изпратят човек. Дойде един тип брадясал, неугледен и съмнително изглеждащ. Гледа каквото гледа и започна да цъка и да клати глава... след 10 мин. си тръгна като ни каза, че ще предаде на колегите си и ще свикат някаква комисия, която евентуално пак ще дойде да огледа... След 6 месечно чакане, днес пак им звънях и ме караха 4 пъти да обяснявам за какво става въпрос. "Ще ви се обадим до края на деня" - не се обадиха, аз звънях. "Ей сега след пет мин. ще ви се обадя" - пак никой. "Предала съм на колегата" - пак нищо. Отбиваха номера за да свърши работния ден, това ми е ясно. Най-накрая се обади един господин, много любезен (не очаквах между другото). Пак разказах какъв е случая, за господина който идва преди 6 м. и т.н., но какво се оказва. Те въобще не са регистрирали обаждането (лъжат). Човекът който е дошъл тогава не бил от тяхната фирма, защото не бил с щамповани дрехи на АИКО и не оставил протокол (за протокола е вярно). Едва ли не си въобразявам... много им било съмнително. Питам аз от къде тогава въпросния има адреса и телефона ми и от къде знае какъв е проблема?!?! Абсолютни лъжци! Сега пак ни казаха да почакаме, ще дойдат. Да видим. Този път няма как да кажат, че не съм звъняла, получавам разпечатка на дом. телефон. Ще ги чакам 30 дни както е по закон и после жална им майка.

Регистрирай си рекламацията в техния регистър съгласно ЗЗП.....Питай патило Mr. Green

# 102
  • Мнения: 19 484
Извинявай за тъпото питане, ама те и водопроводните работи ли са обещали да ви свържат? Вързани ли са изобщо, та се изливат така в шкафа? На нас като ни монтираха кухнята, свързването на мивка, кранчета, ни го оставиха на нас.
Това ми напомня преди години като си монтирахме бойлера един "майстор" ни каза, че ще монтира само ел.частта на бойлера, а ВиК трябвало да я направи водопроводчик.....е това се казва обслужване!

# 103
  • София
  • Мнения: 2 227
...

Искам да попитам Люта чушка - пиперлийка какво е станало с тяхната кухня, има ли някакъв резултат, искрено се надявам да е положителен. Rolling Eyes
Не съвсем. Смениха 1 стъкло и завинтиха 1 вратичка. Раздутия и обелен плот и вратичката на миялната, която също се разду си останаха за наша сметка макар, че "под секрет" ми казаха, че монтажниците са сгафили... Tired


......
Регистрирай си рекламацията в техния регистър съгласно ЗЗП.....Питай патило Mr. Green
Как? Wink

# 104
  • Мнения: 19 484
...

Искам да попитам Люта чушка - пиперлийка какво е станало с тяхната кухня, има ли някакъв резултат, искрено се надявам да е положителен. Rolling Eyes
Не съвсем. Смениха 1 стъкло и завинтиха 1 вратичка. Раздутия и обелен плот и вратичката на миялната, която също се разду си останаха за наша сметка макар, че "под секрет" ми казаха, че монтажниците са сгафили... Tired


......
Регистрирай си рекламацията в техния регистър съгласно ЗЗП.....Питай патило Mr. Green
Как? Wink
Ами отиваш в магазина и направо им искаш регистъра за рекламации /длъжни са по закон да го имат/, там си вписваш претенцията, а най-добре си опиши страданията отделно и ги приложи, че са само едни миниатюрни графички. От този момент нататък си броиш 30 дни, в които трябва да ти се разреши проблема - ако не стане - КЗП. Щото иначе винаги могат да се правят на разсеяни - както и се е случило и да не можеш да докажеш че си правила рекламация.

# 105
  • София
  • Мнения: 2 227
eli6, благодаря ти.  bouquet

# 106
  • Мнения: 236
Аз пък съм супер доволна от АИКО! Почти целият ни апартамент е обзаведен с техни мебели! Не сме имали проблем нито с доставките, нито с монтажа (даже напротив, монтажистите на кухнята бяха много свестни хора и ни направиха и някои други неща, които не влизаха в цената). Извинявайте, но за толкова пари - толкова!

# 107
  • София
  • Мнения: 2 227
.... Извинявайте, но за толкова пари - толкова!

Не си права. Моята кухня никак не е ефтина. Плюс - това, че ти не си имала проблем не значи, че другите нямат.

# 108
  • Мнения: 8
Не, не ти е тъпо питането  милинка, не са обещали, ами в цената от 132 лева за монтаж влиза и монтирането на мивката, понеже си я купихме заедно с комплекта.
 Не се влива в шкафа,а тръбата на сифона на мивката отива надолу в шкафа, върху който е поставена мивката и там( вътре в шкфа) се свързва с другата тръба, която отвежда водата където трябва( хич не ме бива да обяснявам неща, от които не разбирам, но се надявам да си ме разбрала).

Та да се върнем на темата, вчера дойдоха същите майстори и уж оправиха сифона. Сега не тече, но да видим до кога.
 
Люта чушка - пиперлийка- жалко надявах се да са си свършили работата, но уви. И моят подут шкаф така ще си остане явно....
 

# 109
  • Мнения: 459
Имам пресен пример за некоректността  на всичко и всички от Айко. Вчера на мои близки им монтираха гардероб за почти две хиляди лв и на който  вратите се оказват друг размер Shocked От фирмата им казали,че ще трябва да чакат около месец, за да имат нови,а монтажистите са се държали адски грубо. Егати "кефа" да си купиш нещо от тях!

# 110
  • Мнения: 868
Момичета благодаря за коментарите.Ходих да гледам мебелите в Айко и ми се сториха паянтови.
Не са безбожно скъпи, но за това качество не давам и стотинка.А като чета колко са ''любезни'' служителите във фирмата и как се ''спазват'' срокове бягам на далеч.

# 111
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Не знам, аз продължавам да съм с добро мнение за тях. Доставиха ни нещата преди срока, качиха ги у дома без да искат пари, а тази услуга се заплаща отделно. Просто бяха дошли преди уречения час и нямаше кой да ги качи и трябваше да чакат иначе. Не знам защо така при едни са ок, при други ужас.

# 112
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Имам пресен пример за некоректността  на всичко и всички от Айко. Вчера на мои близки им монтираха гардероб за почти две хиляди лв и на който  вратите се оказват друг размер Shocked От фирмата им казали,че ще трябва да чакат около месец, за да имат нови,а монтажистите са се държали адски грубо. Егати "кефа" да си купиш нещо от тях!

Тук вина имат не само АЙКО, даже по-голямата вина е на производителя.

Защото се нароиха куп селски фирмички,
дето искат с един гардероб да направят състояния.
Слагат някакви помпозни имена.
Слагат цени, които не знам от къде си ги измислят.
И хоп супер модерните мебели, които ако не веднага то след 2 месеца стават само за трески за камината.

Иначе относно АЙКО, ако човек си избере мебели от наистина качествен производител.
Държи се с персонала на магазина, студено, като му покаже, че такива номера пред него няма да минат - отношението се променя.
Но в този магазин, ако си любезен ще те направят на дул.

# 113
  • София
  • Мнения: 35
Ох...като изчетох всичко до тук не знам какво да мисля...купихме си диван от там и утре очакваме да ни го доставят.И за цените за доставка,монтаж и качване до етажа - имат една табела, на която всичко това е описано кое колко ще струва.Надявам се да нямаме проблеми  Praynig

# 114
  • Мнения: 377
Хайде и аз да се запиша в клуба на недоволните от АИКО!Ако бях прочеламненията ви преди да влезна в магазина и да си порлъчам спалня, дори нямаше да влизам! Оказа се че спалнята и гардероба ги има, но за скрина трябва да чакам 45 дни,щото го нямало в наличност.И така чакаме си, тъкмо се съгласих на варианта сега дза си вземам наличната спалня и гардероб , а скрина да го чакаме
и ми се сервира че нямало и 2 от допълнителните рафтове към гардероба, които съм поръчала.Е, мерси, оставаше още малко време чакане и реших да си оставя нещата така и да дочакам да ми доставят всичко наведнъж.Е да, ама не, днес ми се обадиха че поръчката ще закъснее около 10 дни и че не сме заявили монтаж при положение че сме. И сега в събота ще ходя да се разправям с някой от тъпите им управители - да не забравят да си начислят неустойката за закъснението, да не забравят да ми докарат поръчаното в изправен вид, щото ако си мислят че ще чакам още ммесец.две да ми подменят нещо , което не е наред, много се лъжат.А пък да имат късмета да ми докарат спалнята , а да забравят матрака, или да ми съобщят в последния момент че го нямат в наличност и ще им се стори тесен светът.Просто ще изригне вулканът Етна в София!!!!! Повече никога няма да си купя неущо от АИКО ..... #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire Дано да фалират покрай тая криза!Няма полза от тях!

# 115
  • София
  • Мнения: 2 227
.... Не знам защо така при едни са ок, при други ужас.
Въпрос на късмет.

# 116
  • Мнения: 59
Имам пресен пример за некоректността  на всичко и всички от Айко. Вчера на мои близки им монтираха гардероб за почти две хиляди лв и на който  вратите се оказват друг размер Shocked От фирмата им казали,че ще трябва да чакат около месец, за да имат нови,а монтажистите са се държали адски грубо. Егати "кефа" да си купиш нещо от тях!

Същият проблем с мои приятели + неправилно взети размери та правиха ремонт допълнителен че не влиза в нишата а гардероба много скъп над 2500 им излезна,донесоха им спалнята а нощните шкафчета след 1 месец .Те си обзаведоха целия апартамент от там и съжаляват много. Ужасно некоректни ,всички които познавам и са се излъгали да купят нещо от тях не повтарят.

# 117
  • Мнения: 59
Поглед от другата страна...
Работех в Аико,на телефона на който всички като Вас се обаждат.В/у мен и колегите се изливаше цялото недоволство.Бях обиждана,нагрубявана и псувана дори всеки ден по няколко пъти.Ще Ви разкажа как заради клиент бях уволнена и как за Аико клиентите са най важни и то на всяка цена.И нека кажа,че ние който Ви вдигаме телефона не сме виновни, нито за закъснелите мебели,нито за дефектите по тях,нито за грешките на консултанти при взимане на размери и нямаме право да взимаме каквото и да било решение по тези въпроси.
Работното време на магазина е от 10.00ч.до 20.00ч.всеки ден и дори по повечето празници/почиваме на Коледа и Нова година и на Велик ден,три дни за цялата година/
Искам да попитам Г-жа юрист Десислава Хаджиева с кое наруших правата или тя се опита да наруши правата на всички работеши в салона и склада?В 19.40ч. Госпожата се обади на колежка която съвсем любезно и обясни до колко е работното време на салона,като изслуша многословната юристка как тя трябвало да си купи диван от нас днес и в кеш.В 19.55ч.тя звъни отново и попада на мен,като ми казва,че след 10-15мин.ще е в магазина и да я чакаме.Вярно е,че аз я прекъснах/защото бях чула целият и предишен разговор/и с по твърд тон директно и казах,че няма как целият магазин и склад да чакат нея и,че в 20.00ч.охраната поема магазина и няма да я допуснат да влезе.Мебелите не са хляб,да хвърлиш левчето и да излезнеш,пишат се документи,подписват се договори и т.н.отнема около 15-20мин.Писмото което тя написа е слабо казано несериозно и долно и аз ще цитирам някой неща.
"Безобразието с което се сблъскваме ежедневно в България/тя живее с гръцки поданик/е нещо,което лично аз никога не подминах.Още повече съм юрист и знам много добре правата си.Това е причината да отделя от времето си,за да може отговорните за делата си хора да бъдат повече от тези които работейки като служители и работници,чакайки да свърши работният ден гонят клиентите.../стана ми обидно,нима ние не сме като другите и нямаме семейства,не пътуваме от всички крайща на София или извън нея,не искаме да се приберем в къщи/Нямам представа как стария ред се отразява още в мислите и постъпките на хората,но за съжаление случилото се съм сигурна,че не е прецедент.....Остава и въпросът по какъв начин да предам информацията си на другите Ви потенциални клиенти,.....Считам,че сте добре запознат с измеренията на форумите в интернет и в истиността на информацията,която се разпространява там.По никой начин няма да оставя случилото се без да има последствие в нечия сфера./е сега ще спи ли по добре Г-жа юристката/Остава и въпросът,ще получа ли отстъпка..../проси отстъпка за това,че не сме останали след работно време да я обслужим/
В цивилизованите страни се заплаща всеки инзвънредно заработен час,нима тя не знае как стоят нещата тук.
Искам да знам,защо всички се отнасят така към работещите в тази сфера,с какво сме по доло от Вас?
Не съм обидена на Аико,а на такива като тази високо стояща Дама и гръцкият и приятел който направи на маймуни и други служители,дори заплаши колега с думите:преди малко уволних една ваша колежка внимавайте...
Извинявам се на всички засегнати от нас клиенти/от момичетата който ви вдигат телефона/и Ви моля да не забравяте,че и те са нормални хора и имат същият живот и по труден дори като Вашият.

# 118
  • Мнения: 19 484
Много съжалявам за това което ти се е случило, но в общия случай, когато някой клиент се оплаква от Айко и има на разположение телефона, на който работиш ти е съвсем естествено на теб да предяви претенциите си. Него не го интересува каква е вашата субординация, как нямаш вина за това или онова. Казвам го, защото и на мен ми се е случвало подобни служители с изумление да ме уверяват че не е тяхна вината, а на някой друг отсистемата. Ако не ти харесва тази позиция, можеше да не започваш въобще работа. А това че си уволнена защото си спазила работното време ми се струва най-малкото невероятно - какво пише в заповедта? Да не би да си се държала грубо с клиентите, което аз приемам за достатъчно основание. Даже преди дни и аз подадох писмено оплакване до едно девойче, което всеки път, щом влезех в офиса и попитах извършвате ли еди каква си услуга, ми отговаряше "Да, за съжаление", а когато и направих забележка да си свъши работата ми отговори, че можела и да не ме обслужи. Е, тогава ми кипна и подадох оплакване Аз също съм работещ човек и не си позволявам подобно държание с граждани, клиенти, или каквито и да било хора, принудени да контактуват с мен служебно.

# 119
  • Мнения: 54
И ние имахме проблеми с тях преди 2 години. Купуваме си диван, плаща ме го, но нещо не ожеха да се подпише договора тогава и ни извикаха след 2 дена, отиваме след 2 дена и въпреки че бяхме предупредили да го завят, дивана си стоеше отвит и скачаха деца по него. Малко или много се цапа, а тези деца и ядяха...  Crossing Arms

# 120
  • Мнения: 2
Държи се с персонала на магазина, студено, като му покаже, че такива номера пред него няма да минат - отношението се променя.
Но в този магазин, ако си любезен ще те направят на дул.
Все си мисля,че когато си клиент трябва да се държиш с персонала учтиво както и те с теб!!!То е въпрос на възпитание де......
Аз поне работя с клиенти и когато аз съм клиент знам, че ако се държа като темеруд,ще се държат така и с мен!!!
Тук в София всички хора са много изнервени и вечно с претенции/в последните години е доста засилено/.Стават грешки навсякъде и вечно ще има някой недовелен...Но да мислиш постояно какво лошо може да стане е това не го разбирам....

# 121
Аз да ви кажа  че винаги е проблем в човешки фактор!!!!!! Може би не толкова лоша самата Верига от тези магазини обаче хора като че ли не толкова компетентни!!!!!!!!! Аз пък купих оттам един плат и те ми казаха че широчина на него е била 2,60 м и естественно шивачка изчислила колко ще ми трябва за такава широчина плат. Обаче се оказа после че е бил на 3 м и в края на краща остана ми половина от това което купих!!!!!! А пък плат не е бил никак евтин!!!!!!!!! И така сега се чудя какво да правя с 4м плат....  newsm78

# 122
  • София
  • Мнения: 2 227
... И така сега се чудя какво да правя с 4м плат....  newsm78
Какво си уши от него?

# 123
  • Мнения: 3 641
Още по-вече ми се затвърждава мнението за тази фирма, съжалвям,че има много разочаровани Confused

# 124
  • Мнения: 815
...

Искам да попитам Люта чушка - пиперлийка какво е станало с тяхната кухня, има ли някакъв резултат, искрено се надявам да е положителен. Rolling Eyes
Не съвсем. Смениха 1 стъкло и завинтиха 1 вратичка. Раздутия и обелен плот и вратичката на миялната, която също се разду си останаха за наша сметка макар, че "под секрет" ми казаха, че монтажниците са сгафили... Tired


......
Регистрирай си рекламацията в техния регистър съгласно ЗЗП.....Питай патило Mr. Green
Как? Wink
Ами отиваш в магазина и направо им искаш регистъра за рекламации /длъжни са по закон да го имат/, там си вписваш претенцията, а най-добре си опиши страданията отделно и ги приложи, че са само едни миниатюрни графички. От този момент нататък си броиш 30 дни, в които трябва да ти се разреши проблема - ако не стане - КЗП. Щото иначе винаги могат да се правят на разсеяни - както и се е случило и да не можеш да докажеш че си правила рекламация.

В регистъра трябва да се отразяват и телефонните обаждания.

# 125
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 73
Не че искам да ги хваля, но да кажа и аз моята случка. Преди 2 години купихме от тях детска стая. При монтажа се оказа, че липсва ключалка за чекмеджетата (от тези като на офисните бюра). Предложиха да оставят модула разглобен и след 40 дни щяла да дойде от Китай. Отказах и го сглобиха така, а самите монтажници рекоха, че ще пуснат рекламацията. Вече бях прежалила ключалката, когато след 20-тина дни се обадили вкъщи на мъжа ми и дошли да я сложат. Така че лично аз съм доволна.   

# 126
  • София
  • Мнения: 1 197
Aз също съм от доволните. Купила съм си почти всички мебели оттам. Последното което купихме беше гардероба на децата. Бяха объркали един от кашоните за което видяхме по късно. Обадихме се по телефона и веднага ни го изпратиха. Използвала съм и услугата монтаж. Там пък ми дадоха безценни съвети за това как да си поддържам мебелите.

# 127
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
Учи българина на вежливост и внимание към клиента - мисия невъзможна.

Има опити Айко да бъдат купени от една австрийска верига, дано чужденците им влеят малко нежност и галантност в главите!

# 128
  • Мнения: 1 152
Вече повече от месец чакам доставка на гардероб - имали проблеми с производителя в Германия - бля, бляяяя. На тези германци не им се работи ли, а Аико ми прибраха 50 % капаро и сега си чакам цяло лято.... #Cussing out

# 129
  • Мнения: 2
Зравейте и от мен....поредният потребител който до живот ще помни покупката си в мебелен магазин АИКО...от  Околоврастен път ,гр.София....след десет годишно отсъствие от България,разбира се два пъти годишно за ваканциите съм се прибирала,реших и аз като всички уважаващи се българи да поспестим с моя съпруг които е чужденец и да направим основен ремонт на жилиштето ни в София и естествено да го обзаведем с мебели които поне в близките 20 години ще ни радват окото...а и ще изненадаме приятно родителите ни....тъи като по наш обичай жилището се освещава...всички ще  се съберем и после ще отскочим за 3-4 дни до красивото ни черноморие....наехме фирма за ремонта,всичко по план...коректна и точна...три дни по магазините за оглед на мебели....диван от “Лабиринт “ си капарирахме за хола...разтегателен кръгъл диван от “ZONA“ за малката детска стая и ето идва ред на спалнята и на голям гардероб за антрето...  Останах за две седмици сама и  ми допадна приятно ПРОМОЦИЯТА  в--АИКО-реших да капарирам .... Спалня“ЕМОЦИЯ“ която вклучваше-пет крилен гардероб,ъглов гардероб,двукрилен гард. и две нощти шкафчета и спалня(без матрак и подматрачни рамки)... тъй като цената и беше 3130лева...а за гардероба да дойда идната седмица, неговата цена беше около 1550 лв...след мъничко лутане открих един кунсултант и реших да капарирам спалнята коята  излъчваше неописуем ефект върху мен в този момент не само че ме караше да бъда нетерпелива идните 45 дни..толкова ми казаха че ще трябва да изчакам за доставката от консултантите от АИКО...седнах на мястото за клиенти срещу консултанта и докато го разпитвах и за матраците  погледат ми се спря вав плакатите спускащи се от тавана---“ВСЕКИ ВТОРНИК И ЧЕТВЪРТЪК  ОТСТЪПКА В АИКО“......със усмивка попитах -Нима ...Вярно ли е?...Отговорът беше ..-Да....,но днес сме ПЕТЪК....тогава гласно си изказах мнението –Жалко....иначе ще мога да си капарирам и големия гардероб за антрето... Sad ..А колко ще ми е отстъпката за спалнята попитах аз...около 300лв.. и нещо...а за гардероба ..около 100лв. и нещо...в деиствйтелност не помня точно но го имам на дукоментите...но сам в рамките...Повярваите ми очите ми светнаха...помислих си охххххоооооооооо     тук е като в чужбина в крак сме със германците и австрииците...съпругът  ми ще бъде приатно изненадан  като му съобща довечера по Skype новината... Stuck Out Tongue ... Grinning ... Stuck Out Tongue ....в този момент консултантът беше мъж името не зная  се опита да ми влезе в положение и каза че ще се консултира с мениджарката или  не разбрах добре ...но по главен от него...доиде млада жена около 30-36год.изрусена видимо в домашни условия вързана на опашка отзад коса...погледна надменно и каза..:- Не може.... Rolling Eyes ...ДНЕС Е ПЕТЪК.... Grinning ...и си замина....за отговорничката фразите:::ДОБЪР ДЕН....ИЛИ....ЛЕК ДЕН ....НЕ СЪЩЕСТВУВАШЕ...ОТНОШЕНИЕ КЪМ КЛИЕНТИТЕ  Е НЕ НУЛА А МИНУС ЕДНО 8O  8O  8O ...консултантът ме погледна и смъмри -Тежък ден.... ама мен това не ме интересуваше,както и да е...аз казах че за мен това са си 400 лв и толкова ми струва ламината в едната стая и нищто не ми пречи да дойда във ВТОРНИК...и отново на глас попитах :-Защо във Вторник и Четвартък?Нали семейните са почивка във Събота и Неделя...а тои ми отговори:-Ами точно де.През седмицата са си на работа хората.... 8O  8O  8O  8O  8O .....Дойде ВТОРНИК всички приятели казаха че сам постъпила правилно защото сумата е значително фрапираща...както се изрази мама и за покупката и за отстъпката...тя е с пенсия около 200лв...отидох вав АИКО и капарирах и спалня “ЕМОЦИЯ“ със която се видях след 60 дни вав ИСТИНСКА НЕЗАБРАВИМА ЕМОЦИЯ и гардероб  “ПЕРЛА“ с три броя огледални врати,плазгащи се....страхотен е .....И ТОИ ОСТАНА НЕЗАБРАВИМ .....искам само да допълня  спалнята я купих за 2826 лв,със отстъпката а гардероба 1349 лв също със отстъпката....  Sunglasses ...помолих ги след като ги поръчвам заедно,плащам заедно бих желала и да си ги получа в уречения ден след обаждане от тяхна страна лице също заедно...да се дооточним за кой ден да бъде доставката която е БЕЗПЛАТННА....да доида да си доплатя и да реша дали доставката ще ми бъде до входа или до 7 ят етаж ....само за комплекта спалня ми поискаха около 460 лв..а за гардероба не попитах...СКЪПО МИ СЕ ВИДЯ...позваних барзичко на сестра ми,а тя ми каза....-А не лека полека сас асансъора....не им ги давай  сте се справим сами....а пак и сигурно сте имаме късмет със някой съсед да ни помогне...много са...аз работя за 400 лв...цял месец и имам две деца...11год и 7 месечно бебе...а в момента сам само със детските....и не само аз ...информираи се за минималната и средна работна заплата  тук ми, каза тя...Така и постъпих отказах,отказах и монтажа в последствие тъи като мъжът ми пристигаше и щяхме да си ги сгобим сами както преди  години,когато правихме обзавеждането си на къщата ни в чужбина и си сгобявахме по сащия начин мебелите и гардеробите закупени бих казала на мъничко по ниски цени... Grinning ...но ще кажете КАЧЕСТВОТО?????ами    не бих казала че в момента за тези пари получих качество...даже са сигурна че се “прецаках“..а за монтажа ми поискаха  съответно...около 350 (за спалнята)+около 160(големия гардероб)....общо 510 си помислих(или 8 % от цената на покупката) + 480 за качване  +?за  гардерода....АМИ ТОВА СА СИ ПАРИ ,..... 8O  8O  8O  8O  8O ...никой не иска да го правите  безплатнно но дайте нормални цени...за нормалния българин....нали ние сме потенциалните клиенти на нашия ПАЗАР...ИЛИ ЧАКАТЕ БАЛГАРИ КОИТО ЖИВЕЯТ ОТ ГОДИНИ В ЧУЖБИНА...,НО ДА ЗНАЕТЕ И НИЕ СИ ПРАВИМ СМЕТКАТА...И НА НАС НИКОИ НЕ НИ ДАВА ПАРИ КАТО ПОДАРЪК,И НИЕ РАБОТИМ НА ЗАПЛАТА..... Sunglasses ...както и да е след трийсетина дни отидох до АИКО да си доплатя поръчката и да ги уведомя че ми се налага да пътувам до чужбина и след две седмици като се върна ще уточним датата на доставката....върнах се отново в АИКО всичко беше наред след ден ще ми доставят поръчката.... Grinning  Grinning  Grinning ...бях наистина щастлива...греех като сланце...мебелите пристигнаха,позваниха 15 мин .предварително...доставчикът се учуди че двете сами ще се справим..разтовари ни мебелите...предупреди ни за огледалните врати да ги пазим..разписах документа че сам получила стоката и ни пожела лек ден...но нищо не броихме....а и едва ли щях да  се сетя да попитам за цоклите на гардеробите.....както и да е....абсолѝтно всички пакети се побираха в асансъора и изклѝчение на трите огледални врати и двете рамена на голямия гардероб...общо пет качвания до 7 ми етаж Grinning  Sunglasses  Grinning ...справих ме се...страшен екип сме...не ни трябваше товарен асансъор какавто НЕПРЕМЕННО изискваха от АИКО ..8O ...имах две седмици до голямото гости...бързо със едното рамо на спалнята отидох до магазина за ламинат да си порачам ламинат във сащият цвят...монтаж след четири дни...хората действително ми влязоха в положение...(само спалнята ми беше останала на самоновелираща се замаска)..подът е готов ....,денят отново Петък ,  след обяд пристига мъжът ми и помислих си аз...– Ако  успеем да се справим до вторник ще ни останат и два дни да си нанесем багажа и да напазаруваме и във Събота да посрещнем свекъра ,свекървата,майка ми ,сестричката ми със семейството и..и още едно приятелско семейство... Simple Smile ..и  във Четвъртък всички се прибираме отпуската ни свършва..........да ама не.... Laughing ...ъгловият гардероб го сглобихме първи...за разгрявка... Grinning ...подхванахме двукрилния....ииииииииииии......неоткриваме ЦОКАЛА......окей..не можем да го видим оставихме го за по -късно...Барза работа срам за маистора... Grinning  Simple Smile  Grinning  Grinning ...нека сглобим петкрилния...и виждате ли пак неоткриваме ЦОКАЛА...АМА ТОЗИ ПЪТ НЕ Е ЕДИН МЕТЪР А 240 СМ дължина.... 8O  8O  8O ...окей нека да почнем сас трикрилния във антрето...ами виждате ли...във една найлонова торбичка всичко заедно,тъи като изглежда хората са бързали и не им е оставало време да сортират винчета и гайки и не са сметнали за нужно и схема да сложат за сгобяването ,и за точното разстояние  на сантиметрите за монтиране на НЕ маркираното дъно и таван на релсите .....и познаите  как да си регулирате  колелцата...ама пък защо ли???? Grinning ние българите сме родени творци....ще си го РАЗГАДАЕМ..... 8O ....ей...сигурно много са били пренатоварени... Grinning ...какво да се прави ще отидем да направим рекламация в АИКО в късните следобедни часове....кой е казал преди мен че хората там че са некомпетентни???...НЕ Е ВЯРНО...АЗ ГИ ПОПИТАХ ЗА СХЕМА ЗА КОЛЕЛАТА И РЕЛСАТА МЛАДОТО МОМИЧЕ МИ ДАДЕ БРОШУРА НА ВСИЧКИ ГАРДЕРОБИ “ПЕРЛА“...една такава хубавка,лъскава,със  МНОГО гардероби... Grinning ...хубава РЕКЛАМНА брошура..мисля че когато си избирах гердероб много добре  я разгледах...и даже бих казала че мога и да я скицирам... Grinning ..но вътре няма схема за сглобяване на РЕЛСИ И КОЛЕЛА...помолих я да извика някои по компетентен...и в това време пристигна позната  мениджерка ...няма от нейна страна лѝбезните фрази...изглежда жената е ангажирана защто ли да ги учи...???......защо ли изобщо  и досаждам...при моята тревога за липсата на цоклите  тя отговори отидете в РЕКЛАМАЦИИ... схема нямаме,,,да сте си порачали монтажисти...и нали така е модерно сега в БГ...вдигаш телефона БЕЗ да се извиниш и почваш неотложен 2 мин.разговор.. 8O .,но нали е шефка....поисках да снимам колелата на мострите “НЕ МОЖЕ“ остро отсече тя...отново три мин.разговор,отново без фразата“ИЗВИНЕТЕ ЗА МИНУТКА“ 8O  8O  8O ...ние простичките клиенти платили им 4000 лв.можем да почакаме... Grinning ...нали няма каде да ходим...както и да е....вече напално бясна от нанесената обида и безхаберие на тази бих казала БЕЗ ЕЛЕМЕНТАРНО ВЪЗПИТАНИЕ жена отидохме в отдел РЕКЛАМАЦИИ...двамата господа казаха че ще изпратят лице да провери във Вторник след обяд...дали в действителност липсват цоклите или не можем да ги открием....попитах,не може ли да отидем сега и после ще го върнем...не може такава била практиката...схема ми даде за гардероба Перла,каза ми и за сантиметрите...2.5 см за дъното и 0,5 см за тавана....познайте дали щяхме сами да си ги налучкаме..... Rolling Eyes потвърди цените на монтажа и  в случай че установят липсата на цоклите,едва ли не на нас с мъжа ни е до такива тъпи бих казала шегички...ще поръчат други (от 15  до 30дни се чака) КАКТО НА ЗАПАД :–каза той, след като ме чуха че разговарям на ненски със съруга ми,както и да е върнахме се в къщи...завиждах му че не можеше да разбере грубите и унизителни отговори на жълто изрусената им мениджърка с леко мазничка коса,отно прибрана на опашка... Grinning ...младото девойче което само не знаеше какво прави там и не различаваше СХЕМА ЗА МОНТАЖ  И РЕКЛАМНА БРОШУРА... Grinning ....и двамата господа от отдел РЕКЛАМАЦИИ  ето виждате ли:може да чакате за цокал и 30 дни...ако си платите днес за монтаж може да го имате в Петък...тогава аз им отговорих в Петък не мога не съм в София(нали по план трябваше да отида до провинцията за майка ми)...-Ами тогава сте видим какво може да се направи в Четвартък...но ПЪРВО СИ ПЛАТЕТЕ ПЪК ПОСЛЕ ЩЕ ВИДИМ.... 8O  8O  8O .обясних на краткоко на съпруга ми и той каза ...“НЕ“...да си ходим ще си направим сами цокал....на тези хора не давам и стотинка повече....ТАКА И НАПРАВИХ МЕ....но за наша изненада цокала на двукрилния гардероб го открихме между мисля два от рафтовете много добре пакетиран,,,, Grinning  за което се ИЗВИНЯВАМЕ на АИКО....но за наше съжеление на големия петкрилен НЕ.... 8O ...но си направихме сами след като разязахме по дължина едно от челата и взехме от ъгловия гардероб цокала на заем а пък него заместихме със другите две дъсчици...задния цокал взехме от двукрилния гардероб които го заместихме със една дъска...от пред много сладки се получиха  Grinning от долу ако някой ги погедне и ЕДнО ЛЕВЧЕ няма да даде.... Cry  Cry  Cry ...грозна гледка... Cry  Cry  Cry ...със гардеробите във спалнята приклѝчихме.....за десерт си оставихмре големия гардероб в антрето...всичко по план....но нннеееееееееееееееееееее 8O ....отново проблем с цокала...единят малък е цял сантиметър по висок от едната стран...направо не вярвахме на очите си... 8O ..питам се от АИКО някой проверява ли изобщо доставките??????... 8O ...отрязахме си го и продължихме...но за по- голяма наша изненада сега двата дълги цокали се оказаха с 0,1-0,2 мм по дълги...въпреки че много бяхме стриктни и от едната страна всичо е АБСОЛЍТНО РАВНО И ТОЧНО ДО МИЛИМЕТЪР.... . 8O  8O  8O ....но нали си имаме ЗИНГЕР справих ме се...... и за капак фазера на гърба се оказва всеки един с по сантимртър по къс.... Rolling Eyes ....неможехме да ПОВЯРВАМЕ......тези които за го рязали са били и без елемертарни мамематически познания....само ако знаете какви хубави снимки сам си направила....има да ги гледате и да сееееееее чудите..... 8O ....познайте ...в 18 30 в Понеделник отново на пазар....и добре че Практикер магазина работи до по късничко да си купим по дебели лайсни за снаждане на фазера....излязоха ни със тиксото..около..20 лв...всичко по план гардеробът стой не мърда...значи сме го сглобили правилно.. Grinning  Grinning  Grinning справих ме се ...няма да се изложим пред фамилиите ни във Събота..а тези от АИКО  -АКО СА СВИКНАЛИ ДА ТОРМОЗЯТ И ДА БАВЯТ ХОРАТА,ДА СЕ НАДУВАТ И ВИРЯТ НОСОВЕ И ВСИЧКИ ДА ИМ ИГРАЯТ ПО СВИРКАТА 8O   НЕ СА ПОЗНАЛИ...... Sunglasses ..ПРИ НАС НЕ СЕ ПОЛУЧИ... Grinning ...а до снимките... ако ви интересуват сте ви ги кача ....жалко че не сме правова даржава   каквато е тази на съпруга ми......ама сега се сещам че от рекламации ми казаха че спалнята ми е немска.... Grinning ...брей брей...да видят само германците само какав цокал сме си изрязали..... Sunglasses ...веднага сте ни предложат работа като монтажисти в случаи че останем безработни....а пак за фазера да не говорим... Grinning ..направо можем да ги конкурираме... ама така ще си кажете като не искате да изчакате хората да ви до доставят грешката си е ваша...да ...обаче на нас  виждате ли не ни е по джоба да си пререгистрирваме онлайн билетите за самолета,да променяме вече фиксираните дати на нашите отпуски и тези на родителите на съпруга ми и техните билети също.... 8O ....но щом от АИКО казват чакайте...да не би да мислеха че ще ги чакаме.. Grinning  Grinning Grinning ....НАДЯВАМ СЕ ДА СЪМ ПОМОГНАЛА....     АКО ВИ ТРЯБВА НЕЗАБРАВИМА ЕМОЦИЯ...ПОСЕТЕТЕ ...А И К О....ГАРАНТИРАНА ВИ Е ....АКО НЕ НА МОМЕНТА...ТО НЯМА ДА ЗАКАСНЕЕ....ПОВЯРВАИТЕ МИ....МАГАЗИНА КОИТО РАБОТИ ДО 20 ЧАСА Е ПРАКТИКЕР НЕ ИСКАМ ДА Е РЕКЛАМА,НО В СЛУЧАЙ ЧЕ ВЕЧЕ CTЕ СЕ ПРЕЦАКАЛИ КАТО МЕН И СТЕ СИ КУПИЛИ НЕЩТО ОТ АИКО ЧАСТИТЕ ЗА РЕМОНТА ЩЕ ОТКРИЕТЕ В КЪСНИТЕ СЛЕДОБЕДИ ТАМ....ПИТАМ СЕ  :В ЕДИН ОТ САЙТОВЕТЕ АИКО СЕ ХВАЛИ ЧЕ СА ИНВЕСТИРАЛИ 8 МЛН.ЛВ.В ЛОГИСТИЧЕН  ЦЕНТЪР В ГР. СОФИЯ И 1О ХИЛ.КВ.М .РАЗГЪНАТА ПЛОЩ.... Grinning  Grinning  Grinning ...И  ВИДИ ТЕ ЛИ НЕ МОГАТ ДА НАМЕРЯТ ЕДИН ЦОКАЛ...http://imoti.investor.bg/?cat=122&id=52563  .. Grinning  Grinning  Grinning БРЕЙ ..БРЕЙ...ГОЛЯМИ СКЛАДОВЕ...29 ДНИ СА ИМ НУЖНИ ДА ОБИКАЛЯТ ВЪТРЕ  И ДА ГО ТЪРСЯТ,И НА 30 ДЕН ДА МИ ГО ДАДАТ.... Grinning  Grinning  Grinning ...АКО СИ БЯХ ЗАГУБИЛА ВРЕМЕТО И ЗА ФАЗЕРА ДА ХОДЯ ДА ГИ ПИТАМ...МАЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ....НЕ,НЕ,НЕ..МЕНИДЖЪРКАТА СИГУРНО ЩЕШЕ ДА МЕ ИЗХВЪРЛИ... Grinning ...КАК НЯКОЙ Е ДРАЗНАЛ ДА Я БЕЗПОКОЙ...НАЛИ Е НА РАБОТА.....!!!!!!!!!!!!!!....... Grinning  8O  Grinning ...ОТДЕЛ РЕКЛАМАЦИИ ...НЕ..НЕ...НАЛИ СИ ЗНАЕШ ПЛАТИ СИ МОНТАЖА..ПАК ТОКУ ВИЖ ТИ ГО МОНТИРАМЕ И ИДНАТА СЕДМИЦА..... Grinning  8O  Grinning ......С ЕДНА ДУМА  ИСКАТЕ ЛИ НЕЩТО РАЗЛИЧНООООООО.......ДА ВИ ВДИГНЕ НАИСТИНА АДРЕНЕЛИНА КАКТО СЕ СЛУЧИ ПРИ МЕН...ПАЗАРУВАЙТЕ ОТ НЕЗБРАВИМИЯТ МИ МАГАЗИН....НЕ В БЛИЗКИТЕ 20 ГОДИНИ ЩЕ ГО ПОМНЯ...А ДО ЖИВОТ....много искам да чуя..какво сте ми каже утре изпратеният от АИКО консултант....или ние със мъжът ми сме сляпи или нямаме цокал за големия петкрилен гардероб....ще ви информирам....ОТ МЕН ТОЛКОЗ....каквото исках си го споделих,въпреки че  в Петък през ноща когато търсих в ИНТЕРНЕТ до три часа сутринта монтаж на гардероби от фирма АИКО и не открих такава...и каквато и да е била друга информация за монтаж на релсите а попаднах на  потърпевши потребители които описваха унижението което им беше причинено...от служителите в АИКО... дълбоко се надявах аз да съм изклѝчение и в Съботата всичко да мине със разбирателство и може би поне със МЪНИЧКО ВЕЖЛИВОСТ от тяхна страна.... Rolling Eyes ...но не мисля че след като са от 15 години на пазара, както ми казаха от рекламации....и в близките 15 год.не  ще се научат  какво е това..... Grinning  Grinning  Grinning ....но със сигурност софиянци първи ще се научат откъде да си обзавеждат жилищата,пак макар и за СКРОМНИТЕ 4000 лева.... Embarassed .....ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИЧКИ ЛЕК И ПРИЯТЕН ДЕН....С МНОГО УСМИВКИ....ЗА СЛУЖИТЕЛИТЕ НА АИКО СЪЩО....И ПАК ДА ДОПЪЛНЯ:-НЕ СТЕ ВИЕ ХОРАТА КОИТО ЩЕ МИ ОПРЕДЕЛЯТЕ ОТПУСКАТА.... Wink  Wink  Wink...

# 130
  • Мнения: 1 788
Предният постинг ми беше непосилен за четене... Не го и дочетох...
Момиче, извинявай, обаче поне препинателни знаци като точки, както и нови редове не ползваш ли?
P.S. Надявам се, не се обиждате, че говоря на "ти"...

Относно АЙКО - пълни идиоти!
Имам едни такива познати, за които е престиж да си поръчаш нещо от там.
Избраха си кухня за незнам-си-колко пари, която не е нищо особено, а и като роби са плащали и за всяко едно допълнение - транспорт, монтаж и подобни - но нали е престижно...
Аз не съм доволна не само от АЙКО, но и от всички останали големи магазини от този вид...
Дълго време обикаляхме да търсим едно-друго за вкъщи, по препоръки на разни познати и все още се питам, защо и как въобще някой може да ми препоръча този тип магазини и обслужване...
Мебели - ниско качество, произведени неизвестно къде, на безумни цени...
Отношението на персонала - под всякаква критика, напълно скарани с етикет и възпитание...
Дори не може да се нарече и евтино за боклуците, които предлагат...

Последна редакция: вт, 11 авг 2009, 23:37 от Servallan

# 131
  • Мнения: 2
Да права сте,но бях толкова бясна,че в монента това не ми правеше впечатление.   И да си призная сега ми се стува наистина смешничко,за което се извинявам. ooooh!.                               

# 132
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
 Sick

# 133
  • Хасково
  • Мнения: 592
Аз съм доволна от Айко !
Купихме си антре и съм много доволна Simple Smile

# 134
  • Мнения: 2
Здравейте! Аз съм нова в този форум но също искам да изкажа възмущението си от Айко!Няма да навлизам в подробности.....Искам да знам дали имате мнения за мебелен магазин Мондо-харесала съм си секция от там.Ще съм ви благодарна ако ми помогнете с мнение!

# 135
  • Мнения: 517
За съжаление и Айко, Арон и всички подобни вериги си приличат в едно- некачествена стока, обслужване под всяка критика.
Те не са и чували, че за клиент поръчал продукти над 2000 лв. е препоръчително, да осигурят безплатна доставка и монтаж.
Не им е известно и още, че е безумно да купуват от едни и същи полски фабрики мебели от мдф плоскости, за меката им мебел просто няма да коментирам..
На другата крайност пък са всички онези, които вкарват италиански мебели и завишават реалната им цена поне със 100 %.
Оставени сме на произвола на съдбата. В който и мебелен магазин да вляза, едно и също виждам.
Направиха ми приятно впечатление 3 магазина от цялото ни обикаляне за обзавеждане.
Единия беше на Конелиано, другите два бяха за мебели внос от Холандия и Швейцария.
ИКЕА ще имат гигантски успех у нас, гигантски!! Laughing

# 136
  • Мнения: 535
ИКЕА ще имат гигантски успех у нас, гигантски!! Laughing

E, хайде де, откога ги чакам  Mr. Green И аз дочух нещо, но имаш ли конкретна информация кога ще ни се отвори парашута с Икеа в България?

# 137
  • Мнения: 1 059
Оказва се, че моето семейство сме все доволни от фирми, от които много от вас са недоволни. Направо голям късмет сме извадили с Аико, Сентима, Карпет макс, че като чета тук оплакванията направо не мога да повярвам, че става въпрос за едни и същи магазини. В старозагорското Аико влязохме на връщане от морето и понеже ни бяха артисали пари, съвсем импулсивно си напазарихме диван, спално бельо, аксесоари за детската стая и банята. От всичко останах с приятно впечатление. Дивани имат на най-различни български и чужди фирми. Нашият дойде след 2 седмици, мъжът ми си го докара сам с бус, че с техен транспорт наистина щеше да излезе доста пари до Пловдив.

# 138
  • Мнения: 410
Доволни и недоволни винаги ще има,но май плюещите са повече,че даже се и престарават,без дори да си имат и най-малка представа как стоят нещата.Всеки гледа своята паница и това че той е пострадал или че е избрал некачествена стока.Не може за малко пари да получиш нещо което да е хем хубаво,хем качествено.

Общи условия

Активация на акаунт