АЙКО - мошеници и грубияни !

  • 103 931
  • 138
  •   1
Отговори
# 60
Леле хора искам да Ви кажа, че напълно съм съгласен, че това са най - големите мошенници дето може да съществуват. Сега ще Ви разкажа. През лятото на 2007 отиваме с нашите да купуваме кухня от АИКО. Баща ми вика те правят готини мебели и т.н(чул отнякъде). Отиваме значи ние там и се почва едно проектиране. Баща ми взел размерите на бъдещата кухня. Проектиране от 10:00 до 13:30часа #Crazy. След всичките простотии проектантката прави сметката и всичко излиза към 5000лв. ПЛащаме ние половината, щото не носим толкова пари в нас и се разбираме със служутелката за дата за доплащането. Дотук ОК. Прибираме се вкъщи и след време решавам аз по скицата(проекта) на кухнята да поразгледам. Установявам обаче, че едната стена е по-дълга с 15см. от това което е измерил баща ми. Обаждам се в магазина-15мин докато ме свържат с нашата проектантка. Казвам й така и така, а тя добре господине. Питам аз дали не може карйните шкафове да се пуснат по-широки с 15см, щото тя и без това се кахъреше, че те ще са малко по-тесни и нямало да бъде естетически красиво. Добре обаче тя вика ааааа не може, трябва да дойдете в магазина да направим нов проект и да подпишем нов договор newsm78.(Още 3часа и половина-ааа не мерси).  Да де ама аз и казвам, че като правим доплащането ще свършим тази работа и няма проблем, че едното шкафче ще е с 20лв по-скъпо примерно. НЕ СТАВА!!!!
   Добре де съгласяваме се. Правим доплащането. Доставката на кухнята обаче ще се забави с 10дена, щото било лято и били много натоварени. Да ама а в нас е "Бейрут", щото правим ремонт и са изпълнени всички предписания преди монтажа и нямаме кухня. Обаждам се аз там и ги питам абе Вие как сте с акъла? Вкъщи има малко дете и сме без кухня заради Вас още 10дена #Cussing out #2gunfire #Cussing out #2gunfireТе обаче непукисти: Лято много сме натоварени съжаляваме!!! #Crazy Добре де минаха тия прословути 10дена. Идват тъя ми ти монтажници и почват-монтират, монтират цял ден! След време обаче забелязвам, че по капака на фурната монтирана от тях се събира конденз. Капал си този конденз отдолу в шкафчето и то се ПОДУ и ЦЪФНА КАТ МАЙСКА РОЗА. Обайдам се аз да правя рекламация и тая същата горе споменатата ми вика новото чело ще е готово след  45  newsm78дена.Добре викам, а с конденза кво правим?-Обадете се в сервиза за електроуредите...... Идват о сервиза за електроуредите и викат абе фурната си е 6 ама тия монтажниците изрязаха ли дъното на шкафа newsm78? - ЕМи познайте НЕ БЯХА! Викаме ги да си оправят и тази бакия-като дойдели за новото чело тогава!!!А ние до тогава къде да готвиме БЕ олигофрени, купихме си кухня за 5000лв и не може да я ползваме #2gunfire #2gunfire #2gunfire #Cussing out  На следващия ден жената пуска газовия котлон да готви все пак някъде и кво става тъпанарите сложили на котлоните дюзи за метан на които отвора им е по-голям и оттам пламъка става мн силен, щото ние готвим на пропан-бутан. От силния пламък се стопява лайстната и нагаря отзад стенния панел. Побеснях първо заради газаджията(не от АИКО), че не е видял дюзите и после за тия тъпаци, че не можаха ли да го кажат. Обаждам се аз пак, а отсреща понеже вече ме познават добре едно такова отношение"Уф пак ли ти бе!" SickКазвам им аз кво става а те ми викат ми то си е по ваша вина!Трябва да си платите новия стенен панел. Тряснах телефона, запалих колата и право при упрвителя нахълтвам. Почвам го аз и му обяснявам за всичките им ТЪПОТИИ и след това му викам:Ако още още още веднъж ми кажете, че тия неща са по наша вина се гответе за съд, Милен Цветков, Мавриков, бтв и вс останали. Тоя мига, мига, па вика с един такъв педалски гласец: дайте ми два дена да помисля и ми се обадете!
-"Ура"! -викам си- "ще има възмездие". Да ама не след два дена тоя ми звъни ми вика: Ще сложим отзад един термо устойчив плот и ще се оправи работата. Лайстната ще я изрежем и така. Много съжалявам Вие сте пЪрвия подобен случай и ВЕЧЕ ЩЕ ЗНАЕМ ПРИ ГАЗОВ КОТЛОН ДА НЕ СЛАГАМЕ СТЕНЕН ПАНЕЛ А ПЛОЧКИ!!  bouquetОбаче вика говорих с директора и той каз, че панела не е нагорял по наша вина и трябва да си платите за този термо устойчивия. #2gunfire #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Направо откачих, но да Ви кажа вече направо нямах нерви да късам с тия идиоти......
Платихме панела сл;ожиха го, сложиха новото чело и от тогава СЛАВА БОГУ! нямаме проблеми, не съм ги виждал и чувал, а и не искам. Направо са прави всички, а и аз се присъединявам, че от АИКО и четка за зъби не трябва да се купува. Тези които са доволни от тях искам да им кажа, че за мене не са в ред!!!! айде стига толклова и помнете АЙКО - мошеници и грубияни !

# 61
  • Мнения: 649
Купих си спалня от Айко, като ми я доставиха беше издрана все едно е на 10 години. Мотаха ме даже ме напсуваха по телефона оплаках се на управителя, а той ми отговори " случват се и такива неща". Повече крака ми няма там да стъпи!

# 62
  • Мнения: 6 206
Ако е същият магазин на околовръстното, за който се сещам
Там цените са подозрително ниски
Още като ги видях, знаех, че има нещо гнило
Питам за една табуретчица, може, обаче с хиляди условности
Не съм толкова богата да си купувам евтини неща

# 63
Няма по големи мошеници,много съм разочарована от тях,но за съжаление одисеята ми с тях още не е свършила.На12.01.08г.поръчахме обзавеждане за детска стая на модули на фирма "Карабулев" много сме доволни от тази фирма ,защото интериорните ни врати са от тях.Изпълниха си всичко в срок монтираха ги изхвърлиха си всички кашони и боклуци ,изметоха си всичко просто без грешка .И понеже бяхме много доволни от фирмата решихме ,че няма проблеми да поръчаме от тях,но уви посредника беше Айко .Поръчахме всичко уточнихме цветове размери всичко,платихме капарото и като си взехме договора забелязвам ,че в него не фигурира цвета на един от модулите.(Поръчахме легло ,бюро,гардероби скрин в цветове зебрано и лицевите части в жълто).Върнахме се до консултанта да провери дали е записано всичко както трябва,увериха ни че всичко е точно и напразно се притесняваме.Преди 3 седмици ни дойде поръчката ,качихме си я и започнахме да я сглобяваме ,отварям кашона със скрина и вместо желания от нас цвят цвета беше розово и череша.Обаждам им се ,и ми казаха обадете се след два дни че сега няма кой да ви обърне внимание.Обаждам се след два дни прехвърляха ме на десет човека и накрая ми се извиниха и ме увериха че до края на седмицата скрин ще имам,но уви не уточниха на коя седмица.Края на седмицата се обаждам станало объркване края на другата седмица мина края и на другата седмица аз още нямам скрин.Отговориха ми кактв ви е проблема нали имате розов скрин използвайте го него.Имам момче,как да му обясня че трябва да се радва на розовото че може и друго да няма.Още си чакам...Но има и още купих си обзавеждане за баня ,но в Айко на бул.Европа нямаше към тази серия закачалчичите за кърпи едни малки и дребнички,не искаха да ми свалят мострите нямали такава практика,обадиха се на другят им магазин и там имало две бройки точно колкото ми трябват,"Запазиха ми ги" и ми казаха да ходя да си ги взема .Отивам до Айко на Околовръстното ,и закачалки няма .Водят им се налични ,но ги няма.Някои ги е откраднал,не могат да ги намерят и т.н След една седмица елате и ще  получиме.След като се събраха 3-4 консултанти защото побеснях и ми идваше да ги убия всичките ,ме увериха че закачалки ще имам и ще ми ги доставят в Айко на бул.Европа.След хиляди мъки закачалки имам.Помислете добре преди да се занимавате с тях.

# 64
  • Мнения: 1 215
Аз също съм голям враг на магазините АЙКО. Обслужването им е безобразно, а на всичкото отгоре са си залепили в един от магазините лепенка, че не може да се влиза с детски колички.  ooooh! АБе къде по света не пускат в мебелни магазини с бебешки колички, та то основно семейни хора пазаруват в тия магазини и голяма част от тях имат деца. Thinking

# 65
  • София
  • Мнения: 2 227
Ако бях видяла темата по-рано, въобще нямаше да се занимавам с тях. Сега трябва да се занимавам с рекламация на кухнята, която поръчахме от там... Плота над миялната се наду и "цъфна" Close, вратичка на един шкаф падна и механизма на стъкления шкаф се прецака, стъклото се трясна и се счупи..., а толкова си я харесвах Cry


...... залепили в един от магазините лепенка, че не може да се влиза с детски колички.....
Това за първи път го чувам. Когато поръчвахме от тях си бях с детето и количката и никой нищо не ни каза. Може би на нас са ни направили компромис newsm78.

# 66
  • Мнения: 1 733
Надписът, че е забранено да се влиза с детски колички, е в "Арон" Grinning

# 67
  • Мнения: 1 215

...... залепили в един от магазините лепенка, че не може да се влиза с детски колички.....
Това за първи път го чувам. Когато поръчвахме от тях си бях с детето и количката и никой нищо не ни каза. Може би на нас са ни направили компромис newsm78.

АИКО на пътя за Люлин, на метростанция Люлин 7 ако не се лъжа. Аз съм в центъра и специално съм се вдигнала да ходя дотам за да ми кажат, че не може с количка и лист са си залепили.

# 68
  • София
  • Мнения: 6 068
Там няма Айко, Арон е Wink

# 69
Ако все пак решите да купувате от Айко записвайте си името на консултанта с който говорите или ви обещае нещо,че като не го изпълнят почва едно размотаване точно с кой говорихте какво точно ви обещаха ,започва едно прехвърляне на вината на този или на онзи един затворен кръг от който няма излизане.Накрая излизате вие виновни че не знаете името и длъжността на човека,който трябва да ви свърши работата,или по точно да си свърши своята работа.

# 70
  • Мнения: 1 215
Там няма Айко, Арон е Wink

Вярно бе много съм застреляна, то това ще да е от кърменето. ooooh! ooooh! Съжалявам. Значи за айко нищо не мога да кажа Hug

# 71
Здравейте, интересни нещица си говорите и всеки е прав за това , че клиента е винаги на първо място.
Интересно ми е едно мнение . на pe6onti . Не мога да разбера с какво точно магазина е имал вина за нещо, за това че не сте им казал, че фурната няма да има вентилатор за конденза, че сте си купили кофти газови котлони  и сте решили да спестите пари от термоустойчивия плот. интересно ми е и защо сте толкова бесен, че направихте блог в който оплювате непрекъснато аико, сякаш са ви продали боклуци.
Знаете ли колко са рекламацииите на тойоти /само като пример/ в България? Всяка втора, ама тойоти продължавата да се купуват. и какво ще ви кажат в магазина- " Ми то нали завода е в Турция". и какво правим тогава? къде е вината?

# 72
  • София
  • Мнения: 1 751
Понеже, Вълчо Айков, явно и да си бил клиент, все си от начетените и разбиращите, да те светна (щот явно ти е трудно да разсъждаваш и да се поставиш на място на неразбиращия от техника и мебели клиент), че предлагащите проект на кухня са длъжни да консултират и знаят всичко за тази кухня. Т'ва им е принадената стойност на тез магазини, заради които си слагат солената надценка над производителя и претендират, че предлагат услуга над неговата. За котлоните си прав, но за неразборията покрай фурната - абсолютно не!  Naughty

Псевдо търговците ни карат по инерцията от соца, че той клиентът от всичко требе да разбира: и колите си оправяхме сами, и мебели сглобявахме и какво ли не. И затова ги тресе пълна безтоговорност и безхаберие. За което са и многото негативни мнения в тази тема. АЙКО или че умре, ако продължава по този начин или ще си научи хората да се ангажират с очакванията на клиентите, да ги консултират и да правят всичко възможно, за да останат доволни, независимо колко неграмотни, непросветени или неразбиращи са.

ВЕрно, че у нас всичко се случва бавно и мъчително, но ще стане (друг въпрос е ще доживеем ли  Mr. Green). Щом в други сфери на бизнеса се получи, значи може  Peace

Аз лично с кеф чакам ИКЕА, за да погледам накъде ще го фанат АЙКО и подобните  Mr. Green

# 73
  • София
  • Мнения: 302
Повечето мебели са ни от Айко, като цяло стават. Но и аз имам не малък брой забележки! Плащаме монтаж за спалнята, едно че липсваха части и друго че си оставиха ръцете!
Друго купихме си матрак ТЕД от там и се оказа фалшив, струваше 600лв някъде и 3 месеца не можаха да се разберат кой и от къде да дойдат да ни го сменят.. ТЕД не поемали гаранция, Айко също... но в крайна сметка имаме нов , е след много чакане , ходене и обаждане!

# 74
  • Мнения: 535
Аз лично с кеф чакам ИКЕА, за да погледам накъде ще го фанат АЙКО и подобните  Mr. Green

Ще имаме ИКЕА ли ?!!?!?!? Супе-е-ер, от кога си го мечтая... дано само да е скоро   Peace

Общи условия

Активация на акаунт