Какво да правя?

  • 3 544
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 038
От няколко дена Мони вдига по 38-39 градуса температура.
Днес я заведох на доктор/в момента сме в друг град и за това пускам темата/ и се оказа,че има зачервено гърло.След,което ни предписаха антибиотик Ospexin.
Та въпроса ми е,трябва ли да я тъпча с антибиотик,като няма нито кашлица,нито хрема?
Започнах да й давам Проспан за гърлото,днес не е вдигала температура.
Да не говорим,че "умната"докторка започна да ми обяснява,как мога да си увредя детето,ако не го лекувам правилно,демек да си пием антибиотика за да ми е мирна главата.
Оф не знам,след всичко,което ми наговори докторката.......

# 1
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ами труден въпрос - най-малкото защото не се знае диагнозата...ама веднага антибиотик...
иначе антибиотика е май този дето го дават  и на новородени при съмнения за инфекции - с широко действие и може би мах безобиден - щом и на току що родени го дават...

# 2
  • Мнения: 644
Заведия и при друг лекар,за да видиш дали ще ти препоръча същото,щом не си сигорна в тази.А що се отнася за антибиотика,ние преди 5-т дена бяхме на SUMAMED,самоче Ивета беше с кашлица.Питай за него,много бързо действа newsm10

# 3
  • Варна
  • Мнения: 11 340
На Мони също й изписаха антибиотик за зачервено гърло преди около 2 седмици - само че "Суметролим". Цяла тема бях пуснала за страничните ефекти. На мен също ми стори безсмислено да давам антибиотик за хрема, но се доверих на личната лекарка (не е трябвало!). Подриска се детето, а ефект от антибиотика нямаше! Но, все пак, всичко зависи от диагнозата - възможно е да е ангина или нещо по-сериозно и затова да са ви го предписали. Ако можеш, консултирай се с поне още един лекар!

# 4
  • Мнения: 8 769
Поради точно такава причина смених поредната педиатърка-за едно нещастно зачервено гърло изписа антибиотик. Допитай се до друг лекар!

# 5
  • Мнения: 532
Нашата ни даде само сиропче и капки за нос.За температурата Панадол.Хем беше през грипавото време.Не бързай с антибиотика , особено щом не е се знае точната диагноза.А ако е само зачервено гърло в никакъв случай антибиотик.А докторката  #Sniper  #2gunfire  #Sniper

# 6
  • Мнения: 1 038
Цитат на: Туфи
Поради точно такава причина смених поредната педиатърка-за едно нещастно зачервено гърло изписа антибиотик. Допитай се до друг лекар!


Нашият доктор си е точен,но е в София,а ние в момента сме в Ловеч и затова я заведох на друг доктор.По принцип след прегледа веднага му се обадих да се посъветвам и с него,и ми каза да изчакам до утре,и че,ако вдигне температура и днес от утре да почна да й го давам.

# 7
  • Мнения: 8 769
Правилно, Magimon!

# 8
  • Мнения: 1 581
Според мене вдигането на температура си е признак на инфекция. Допускам излишна лекарска предпазливост, ама да си мислиш, че разбираш повече... Недейте така.
И наистина ако не се реагира навреме, може да има неприятни последици за детенцето. Не знам с кой акъл поемате такива рискове!
ПС Не го казвам за тебе, Магимон, а по принцип. Аз също бих се посъветвала с нашия си лекар.

# 9
  • Мнения: 1 038
Цитат на: iv100yanova
Според мене вдигането на температура си е признак на инфекция. Допускам излишна лекарска предпазливост, ама да си мислиш, че разбираш повече... Недейте така.
И наистина ако не се реагира навреме, може да има неприятни последици за детенцето. Не знам с кой акъл поемате такива рискове!
ПС Не го казвам за тебе, Магимон, а по принцип. Аз също бих се посъветвала с нашия си лекар.


Така и направих,веднага се посъветвах с нашто педи,и за това изчаквам,а и исках да разбера,какво мислите по-въпроса.
По принцип Мони много рядко боледува,и то най много хрема и лека температура.Никога досега не е кашляла,тя и сега не кашля.Наистина освен температурата нищо друго й няма.Весела е,спокойна е,нощем спи добре и затова не знам,какво да правя Sad

# 10
  • Мнения: 2 274
РАзбира се, че след като поддържа температура няколко дни ще изпише антибиотик...какво да прави? Да чака  да сатне по-зле?
Давай антибиотика, че гадни грипове все още върлуват Imp
Преди две седмици синът ми имаше същата "болест" без никакви оплаквания държеше 38-39 температура...Пробвах да сваля с Нурофен, но накрая стигна 39,5 и дадох антибиотика.

# 11
  • Мнения: 4 244
Може да е шарка
Моя син изкара точно с подобни симптоми - 3 дена с 39 градуса и даже мислех дали няма да се наложи антибиотик - нямаше никакви други симптоми.
И хоп на другия ден - изненада, обрив по слабините. През деня плъзна по цялото тяло.
Така че не бързай - ако е шарка изобщо нямаш нужда от антибиотик, стига да не се окаже скарлатина, н отя си личи по малиновочервения език и много ситния обрив

# 12
  • Мнения: X
Мисля, че температурата е причина да изпише антибиотик, все пак лекарите са тези, които са учили и колкото и да сме скептични трябва понякога да им се доверим.

# 13
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Magimon
От няколко дена Мони вдига по 38-39 градуса температура.
Днес я заведох на доктор/в момента сме в друг град и за това пускам темата/ и се оказа,че има зачервено гърло.След,което ни предписаха антибиотик Ospexin.
Та въпроса ми е,трябва ли да я тъпча с антибиотик,като няма нито кашлица,нито хрема?
Започнах да й давам Проспан за гърлото,днес не е вдигала температура.
Да не говорим,че "умната"докторка започна да ми обяснява,как мога да си увредя детето,ако не го лекувам правилно,демек да си пием антибиотика за да ми е мирна главата.
Оф не знам,след всичко,което ми наговори докторката.......

Александра е правила страхотни ангини и не е имала дори покашляне. Кашля, когато беше с пневмоня. Никога при ангините!!!! Винаги е пила антибиотик след 3 дни с Т над 39 градуса или ако при прегледа на смивиците докторката диагностицира ангината като бактериална.
Ако детето не държи висока Т според мен може да й даваш Проспан, но я следи непременно! И като се върнете в София иди на лекар. Аз лично вече знам как да й гледам гърлото, а  и дава.. винаги когато сливиците й затулят гърлото и завдига 39 картинката ми е ясна. Всеки път стига до антибиотик, винаги изчакваме и не бързаме, но резултата е такъв... тя има уголемени сливици по рождение и явно е наследила моите проблеми...

# 14
  • Мнения: 3 743
И ние вчера бяхме с температура 39, но днес изобщо не е вдигал, и аз мисля че трябва да изчакаш. Този месец вече за втори път се разболява по един и същи начин - всичко започва от зачервено гърло!  #Crazy

# 15
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
най-много харесвам педиатърката на Ади, защото не изписва антибиотик за щяло и нещяло. Поради тази причина за 2г и 7мес живот Ади не е пила антибиотик.

Та мисълта ми е, докторите в 99% от случаите се презастраховат.

# 16
  • Мнения: 2 006
Маги-по-добре се посъветвай с друг доктор,но си мисля,4е ако подържаната температура е пове4е от три дена -антибиотика е за предпо4итане.Тук са много ''трудни '' ,когато става въпрос за антибиотик и никога не ни предписват преди 4етвъртия ден и слава богу ,защото ако организма успее сам да се справи ,то това е до към 3 ден Thinking
Пиши как сте и бързо оздравяване.

# 17
  • Мнения: 89
Цитат на: Vache


Александра е правила страхотни ангини и не е имала дори покашляне. Кашля, когато беше с пневмоня. Никога при ангините!!!! Винаги е пила антибиотик след 3 дни с Т над 39 градуса или ако при прегледа на смивиците докторката диагностицира ангината като бактериална.
Ако детето не държи висока Т според мен може да й даваш Проспан, но я следи непременно! И като се върнете в София иди на лекар. Аз лично вече знам как да й гледам гърлото, а  и дава.. винаги когато сливиците й затулят гърлото и завдига 39 картинката ми е ясна. Всеки път стига до антибиотик, винаги изчакваме и не бързаме, но резултата е такъв... тя има уголемени сливици по рождение и явно е наследила моите проблеми...[/quote]


Това все едно аз съм го писала. От както се научих как да преглеждам гърлото си спестих много неприятности.
Изчакаи с антибиотика. Прави чай с теснолист живовляк.Тои помага много на гърлото.

# 18
  • Мнения: 1 038
Цитат на: Liorena
най-много харесвам педиатърката на Ади, защото не изписва антибиотик за щяло и нещяло. Поради тази причина за 2г и 7мес живот Ади не е пила антибиотик.

Та мисълта ми е, докторите в 99% от случаите се презастраховат.


Нашто педи е същия,антибиотик изписва в краен случай/досега не ни е изписвал/
Миналия път,като си бяхме на Ловеч,Мони я хвана хрема със сълзене на очите/хремите винаги ги изкарва със сълзене на очите/И тогава отидохме при същата лекарка,която естествено ни изписа антибиотик,но мъжо ме убеди да й го даваме,за да не се тормози детето излишно. #Onfire  #Milti  #Onfire

# 19
  • Мнения: 1 038
Цитат на: A.A.M.Belev
Маги-по-добре се посъветвай с друг доктор,но си мисля,4е ако подържаната температура е пове4е от три дена -антибиотика е за предпо4итане.Тук са много ''трудни '' ,когато става въпрос за антибиотик и никога не ни предписват преди 4етвъртия ден и слава богу ,защото ако организма успее сам да се справи ,то това е до към 3 ден Thinking
Пиши как сте и бързо оздравяване.


Вчера и днес не ми е вдигала температура,през ноща я наблюдавах да не би случайно да вдигне,но не.
И сега си мисля да не и го давам.В момента сме на Проспан и витамин "С".
Вие какво мислите по-въпроса Confused:

# 20
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Да споделя и моя опит:
Боби е боледувал 2 пъти тази зима - всеки път не исках антибоитик и лекувахме с какво ли не - в резулат накрая пак опирахме до антибиотика  Cry
В петък вдигна висока температура, кято поддържаше и през ноща, а в събота го преггледа лекарката и каза, че е с ангина. Предложи да го лекуваме 3 дни, а след това да го прегледа и ако не се оправя да изпише антибиотик. Този път предпочетох да не чакам да се влошава, а от самото начало да пием антибиотика  Crossing Arms  В неделя беше вече чисто нов; няма температура и въобще не изглежда като болно дете. За сравнение предишните 2 пъти по 2 седмици се влачиха боледуванията му  Crossing Arms Сега съм доволна, че започнахме от рано и за 3 дни се оправи дечко  Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 4 025
Аз също знам че след трети ден с висока температура се дава антибиотик, защото се счита че се развива някаква бактериална инфекция.Зачервеното гърло не е за подценяване, защото може да е ангина както е писала Ваче.При ангината няма кашлица обаче.А ушите гледаха ли?

# 22
  • Мнения: 1 038
Цитат на: EliG
А ушите гледаха ли?


Да,но каза,че нищо и няма на ушите #Onfire  #Milti  #Onfire

# 23
  • София
  • Мнения: 4 025
Цитат на: Magimon
Цитат на: EliG
А ушите гледаха ли?


Да,но каза,че нищо и няма на ушите #Onfire  #Milti  #Onfire


Това е добре.
Бързо оздравяване !

# 24
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Magimon
Цитат на: A.A.M.Belev
Маги-по-добре се посъветвай с друг доктор,но си мисля,4е ако подържаната температура е пове4е от три дена -антибиотика е за предпо4итане.Тук са много ''трудни '' ,когато става въпрос за антибиотик и никога не ни предписват преди 4етвъртия ден и слава богу ,защото ако организма успее сам да се справи ,то това е до към 3 ден Thinking
Пиши как сте и бързо оздравяване.


Вчера и днес не ми е вдигала температура,през ноща я наблюдавах да не би случайно да вдигне,но не.
И сега си мисля да не и го давам.В момента сме на Проспан и витамин "С".
Вие какво мислите по-въпроса Confused:


Ееее, значи се оправя детенце! Може вирусче да е било и да се е преборило! Няма страшно! Grinning

# 25
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Magimon
От няколко дена Мони вдига по 38-39 градуса температура.
Днес я заведох на доктор/в момента сме в друг град и за това пускам темата/ и се оказа,че има зачервено гърло.След,което ни предписаха антибиотик Ospexin.
Та въпроса ми е,трябва ли да я тъпча с антибиотик,като няма нито кашлица,нито хрема?
Започнах да й давам Проспан за гърлото,днес не е вдигала температура.
Да не говорим,че "умната"докторка започна да ми обяснява,как мога да си увредя детето,ако не го лекувам правилно,демек да си пием антибиотика за да ми е мирна главата.
Оф не знам,след всичко,което ми наговори докторката.......


А секрет от гърлото взеха ли и? Иначе и аз не бих давала антибиотика, обаче ако е стрептококова инфекция? Тогава задължително трябва да се пие антибиотик, защото може да се развият много сериозни усложнения от стрептококите. Тя хубаво ти е говорила, защото е така, обаче да беше поставила диагноза вместо да говори напразно. Много е лесно - взема се секрет и се изпраща за бактериологично изследване. Ако се докаже стрептокок се започва  антибиотик; ако не - караш си на парацетамол и други симптоматични средства. Обикновено резултатите са готови за 1-2 дни, а има и моментни тестове......

# 26
  • Мнения: 1 038
Цитат на: Laura


А секрет от гърлото взеха ли и? Иначе и аз не бих давала антибиотика, обаче ако е стрептококова инфекция? Тогава задължително трябва да се пие антибиотик, защото може да се развият много сериозни усложнения от стрептококите. Тя хубаво ти е говорила, защото е така, обаче да беше поставила диагноза вместо да говори напразно. Много е лесно - взема се секрет и се изпраща за бактериологично изследване. Ако се докаже стрептокок се започва  антибиотик; ако не - караш си на парацетамол и други симптоматични средства. Обикновено резултатите са готови за 1-2 дни, а има и моментни тестове......


Не и взеха секрет,дори не и преслуша гърдите,като я попитах няма ли да я преслуша,тя ми отговори"Ооо аз само,като и видях гърлото ми стана ясно за,какво става въпрос,ще ви предпиша антибиотик,защото............."и ми наговори тези работи,за това,какво могло да стане,ако не се води правилно лечение и т.н. #Splat  #Splat  #Splat

# 27
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Magimon
Цитат на: Laura


А секрет от гърлото взеха ли и? Иначе и аз не бих давала антибиотика, обаче ако е стрептококова инфекция? Тогава задължително трябва да се пие антибиотик, защото може да се развият много сериозни усложнения от стрептококите. Тя хубаво ти е говорила, защото е така, обаче да беше поставила диагноза вместо да говори напразно. Много е лесно - взема се секрет и се изпраща за бактериологично изследване. Ако се докаже стрептокок се започва  антибиотик; ако не - караш си на парацетамол и други симптоматични средства. Обикновено резултатите са готови за 1-2 дни, а има и моментни тестове......


Не и взеха секрет,дори не и преслуша гърдите,като я попитах няма ли да я преслуша,тя ми отговори"Ооо аз само,като и видях гърлото ми стана ясно за,какво става въпрос,ще ви предпиша антибиотик,защото............."и ми наговори тези работи,за това,какво могло да стане,ако не се води правилно лечение и т.н. #Splat  #Splat  #Splat


Може би е видяла налепи по гърлото, което е характерно за стрептококовата ангина, обаче знам ли? Ти пак я заведи при педиатъра си, нищо че вече не "е болна", да видят отново, защото миналия март (2004 година) дъщеря ми боледува 6 седмици като на всеки 5-6 дни вдигаше температура. Нашата педиатърка ме обвини в параноя, защото я водех всяка седмица, но за съжаление винаги през подострата фаза, та тя си мислеше, че си въобразявам, докато в крайна сметка и я заведох с висока температура и отпусната; тогава се поизплаши  и и изписа антибиотик, който пресече каквото е имало (слава богу). "За спомен" ни остана един подут лимфен възел, който в момента разследваме. Дано се окаже, че не е нещо сериозно!

# 28
  • София
  • Мнения: 13 206
Лаура, а имаш ли представа тези моментни тестове за стрептокок имали ги в БГ? Аз четох в дира за тях, ама от Докторка, която е в Щатите. Тук не съм чувала да ги прилагат, поне не по обикновените поликлиники. На Алекс й взеха секрет..

# 29
  • Мнения: 3 743
И на моя син вчера му взеха гърлен секрет, но резултата ще е готов след 4 дни ?!?!? А до тогава ...
Някой знае ли къде правят такива моментни тестове?

# 30
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Vache
Лаура, а имаш ли представа тези моментни тестове за стрептокок имали ги в БГ? Аз четох в дира за тях, ама от Докторка, която е в Щатите. Тук не съм чувала да ги прилагат, поне не по обикновените поликлиники. На Алекс й взеха секрет..


Нямам представа; освен всичко са и неточни, затова се взема и гърлен секрет за "нормална" бактериология, но ако има съмнение стават...

# 31
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Laura
Цитат на: Vache
Лаура, а имаш ли представа тези моментни тестове за стрептокок имали ги в БГ? Аз четох в дира за тях, ама от Докторка, която е в Щатите. Тук не съм чувала да ги прилагат, поне не по обикновените поликлиники. На Алекс й взеха секрет..


Нямам представа; освен всичко са и неточни, затова се взема и гърлен секрет за "нормална" бактериология, но ако има съмнение стават...


Да де.. аз също си мислех, че са само насочващи... ама тук не съм чувала, то не че съм се интересувала де... ама само то Докторка съм чивала за тия тестове  Grinning
Благодаря ти!

# 32
  • Мнения: 372
В момента има грип или там каквото ще да е ,но на бактериална основа.Предполагам,че затова са и изписали антибиотик.Ние две седмици се лекувахме,но вчера вече взех Аугментин по предписание на педиатъра,а тя много рядко лекува с антибиотици.

Общи условия

Активация на акаунт