Амбициозни ли сте?

  • 1 405
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 7 097
Какво бихте предпочели - средна заплата, но за сметка на това почти никаква работа и възможност да си прекарвате приятно деня в хилтундрене с колегите и други занимания, които са ви приятни или добре платена работа, но як гърч. Да речем, че парите не са много важен фактор, защото има кой да допълва семейния бюджет...

# 1
  • Мнения: 4 733
Имах възможност да пробвам и двата варианта. С първия-затъпявах и затъвах, с втория се убивах от работа за нищо.

# 2
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Умерено амбициозна съм.
Мога да не работя, но работя, защото ми е приятно, работата ме удовлетворява напълно. Достатъчно предизвикателна е за мозъка ми. Заплатата не я коментирам, но не защото е малка, а защото за мен тя е последния показател, който би ме ръководел в избора на работа.

# 3
  • Мнения: 2 492
Амбициозна съм ... не се гърча , взимам достатъчно .

# 4
  • Мнения: 294
В моментра съм в много стрнно положение-работя по 12 часа,но за сметка на това вися като идиот и се чудя в кой форум да се забия,а времето не минава.Качих 10кг,а сам млада да не кажа малка.Парите не са много,но то няма и как да са много при условие,че вися дневни,нощни!Сега от няколко дни имам възможността да сменя работата-парите са добри,но гърча е голям.Бях в голяма чуденка,но приех новата работа и сега  се чувставам полезна и удовлетворена.При мен няма кой да попълва бюджета,така че пари са решаващ фактор,а и когато имаш нещо по-добро пред себе си няма смисъл да седиш на едно място!

# 5
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Имах възможност да пробвам и двата варианта. С първия-затъпявах и затъвах, с втория се убивах от работа за нищо.
Взе ми думите от устата.

Ама съм имала и трети вариант. Работа, гърч, минимални пари. Е това вече е убийствено.

# 6
  • Мнения: 4 733


Ама съм имала и трети вариант.
Да де, моя втори вариант Mr. Green

# 7
  • Мнения: 1 134
Преди да имам дете, бях много амбициозна. Учех, работех на 2 места и пр.
Сега отсявам нещата по - стриктно. Заплатата и развитието  вече не са основните критерии. Важното е да не ощетявам прекалено семейството си. И без друго, времето с дъщеря ми  е съвсем малко, така че каквато и да е заплата не може да го компенсира.

# 8
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
А пък аз съм имала още по-весел вариант - работа, гърч и никакви пари.  Laughing
Не съм имала лека работа досега. Парите варират.

# 9
  • Мнения: 1 250
Имала съм три варианта:
Много работа, малко пари.
Много работа, достатъчно пари.
Малко работа, същите пари, като при многото работа.

Нито един не ме удовлетворява. Да поясня.
Първият е ясен. Вторият - играх хорото 7 години и ми писна, скапвах се.
В момента съм в третия вариант, но усещам, че затъпявам.

# 10
  • Мнения: 6 993
Не съм амбициозна. Ако има кой да ми попълва семейния бюджет, ВЪОБЩЕ не бих работила Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 1 299
Когато дипломният ми ръководител ме попита - какви са ти амбициите? - Аз отговорих скромно, с една дума - Големи!

# 12
  • Мнения: 27 524
Мога да отговоря конкретно на питането ти в заглавието - Не. Но иначе обичам да имам работа и да работя.  Peace

# 13
  • Варна
  • Мнения: 672
Амбициозна съм ... не се гърча , взимам достатъчно .

И аз така  Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 7 097
Въпросът ми хрумна днес, наблюдавайки колеги, които с обезумял вид се щураха насам-натам...Заемат високи постове, със съответното възнаграждение, но се питам струва ли си всичкото това издивяване и кое те кара да търпиш това напрежение - жаждата за кариера, многото пари, наличието на мазохистични наклонности или нещо друго  Thinking

# 15
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ами мен периодично ме обхваща тръпката за себедоказване. И по принцип работя най-добре, когато съм под стрес. Та и на тях не знаеш какво им е - може пък да им харесва.

# 16
  • Мнения: 2 891
Сто пъти предпочитам гърча, пред лентяйстване пред компа! Не виждам причина да коментирампарите. Мечо е казал - колкото повече, толкова повече  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 6 167
Какво бихте предпочели - средна заплата, но за сметка на това почти никаква работа и възможност да си прекарвате приятно деня в хилтундрене с колегите и други занимания, които са ви приятни или добре платена работа, но як гърч. Да речем, че парите не са много важен фактор, защото има кой да допълва семейния бюджет...

по принцип аз обичам да работя и да съм заета. тоест, клоня към 'яко гърч'. 




# 18
  • Мнения: 3 423
Обичам за малко работа
да получавам много пари.
Пък и съм свикнала на това.

# 19
  • Мнения: 494
Трябва да има кой да допълва бюджета-да,тва е много важен момент.Иначе предпочитам да не се гърча много на работа.Много по-приятно ми е да се "гърча" с децата в парка или с възлюбления в леглото.Що да си пилея енергията за някой шеф?Тъй,де! WinkС други думи,не съм амбициозна,в социален смисъл,само в личен.Нищо,че в последно време яко взех да "мешам" двете Mr. Green(а "мешенето",всички знаят,е мнооооого опасна работа Crazy) Grinning

# 20
  • София
  • Мнения: 7 097
Обичам за малко работа
да получавам много пари.
Пък и съм свикнала на това.

Ако и при мен не беше подобно положението, щях да кажа, че звучи грандомански  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 648
Ъхъм, някак си липсата на динамика не ми понася,пък покрай нея, ако се и печели- връхта Peace

# 22
  • Мнения: 1 416
Бездействието ме убива. Мразя да вися без работа. Гърчът е сто пъти по-приятен.
Ритъмът на работата ми обаче е много променлив. Понякога съм супер натоварена, друг път - просто си вися. Парите не са ми мотив, макар че ми трябват и не мога да си позволя да не ги изкарвам.
Обичам си работата, държа на кариерата, макар че напоследък, в зачестилите ми моменти на умопомрачение, си мисля колко хубаво би било да зарежа всичко. Да пия уиски, да пуша, да чета, да пиша и да се занимавам със себе си... Мисля си, че няма да ми омръзне никога.  Grinning

Последна редакция: пт, 14 сеп 2007, 15:27 от Лора

# 23
  • в Низината
  • Мнения: 705
Амбициозна съм.
Работата ми е толкова, колкото сама си създам и взимам достатъчно пари - най добрият вариант според мен.

# 24
  • Мнения: 2 792
 Ако това да носиш отговорността за вършенето на работата и разпределянето й кой да я свърши се води за амбициозна работа, значи съм амбициозна, но не съм знаела.
 Парите варират в момента не работя за много пари, но трупам добър опит, което ме урежда.

# 25
  • Мнения: 14 133
Ами мен периодично ме обхваща тръпката за себедоказване. И по принцип работя най-добре, когато съм под стрес. Та и на тях не знаеш какво им е - може пък да им харесва.
Peace Хора всякакви.
Сто пъти предпочитам гърча, пред лентяйстване пред компа! Не виждам причина да коментирампарите. Мечо е казал - колкото повече, толкова повече  Mr. Green
И аз  Peace

# 26
  • Мнения: 3 835
С времето се научих, че амбициозността, не винаги е полезна. По принцип съм амбициозна, но само ако има смисъл. Бих се претрепвала от работа, само ако много си харесвам работата и ако имаме нужда от парите, които ще получавам за нея.

# 27
  • София
  • Мнения: 900
Имам принцип, който спазвам
За мен един човек работи на едно място по три причини

1. Супер заплата
2. Супер йерархия
3. Супер отношение

Обяснявам:
1. Ако получавам 5000 ойро месечна заплата,
към момента в Бг,
изобщо не ми дреме дали ще ми викат овцо, патко и т.н.
Нали взимам повече от целия МС  Wink

2. Ако съм министър на енергетиката, например,
и 20 лева да взимам - много важно - ша си докарвам 20 000  Mr. Green

3. Когато позицията, доверието и отношението,
са това, което искам - работя като вол и за по-малко пари  Peace

Амбициозна съм и за жалост,
много горда  Embarassed Embarassed Embarassed

Малко хора са чули от моята уста "ДАЙ"


Въпросът ми хрумна днес, наблюдавайки колеги, които с обезумял вид се щураха насам-натам...Заемат високи постове, със съответното възнаграждение, но се питам струва ли си всичкото това издивяване и кое те кара да търпиш това напрежение -

жаждата за кариера - предизвикателство и себедоказване,
многото пари - що пък не - хубаво е да имаш парички  Wink,
наличието на мазохистични наклонности - обикновено тренинга идва от нуждата, като постепенно става навик
или нещо друго -  Joy Joy Joy кажи ми, че не мога нещо и ми гледай сеира  Wink  Thinking

Няма нищо по-прекрасно
от чувството за независимост и свобода - това е моето гориво за амбицията!

# 28
  • Мнения: 2 401
Хехе точно пред такъв избор бях изправена не много отдавна. Без никакво колебание избрах гърча - заради тръпката. И съм много доволна от избора  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 3 091
амбициозна съм и съм работохолик! работя за удоволствие, а парите са следствие от това, колко ме бива...

Общи условия

Активация на акаунт