По гръб или на страни да спи новороденото бебче?

  • 3 399
  • 90
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 753
В болницата 'специалистите' ме посъветваха да спи настрани...раждах в БГ....След като започнаха коликите при моето бебе, забелязах че при обръщането му по коремче, то се успокоява и след 5 минути е заспал,....сега спи по корем, винаги...аз също спя така, ако има значение това
Сестра ми роди в Денвър, Колорадо, там я научиха че трябва да спи по гръб, и досега така спи нейното бебе, на 9 месеца е..

така сега как да ти отговоря: според мен настрани няма проблем за задавяне и като порасне малко сама ще разбереш предпочитанията му

# 16
  • Мнения: 2 381
Настрани Peace

# 17
  • Мнения: 524
Изключително и само по гръб! Намалява риска от синдрома на внезапна смърт. Завъртай главичката, но не го слагай на страни.
Това не го знаех, но в подкрепа на "спане по гръб", ще кажа, че спането на една страна е предпоставка за луксация, понеже едното краче увисва във въздуха.

# 18
  • Мнения: X
Аз уж я слагам на една страна, като редувам страните, но тя си се извърта по гръб. Добре, че си държи главичката на една страна. Така е започнала и да се извърта и като я кърмя легнала. Слагам я на една страна, но тя пак си се извърта по гръбче.

# 19
  • Мнения: 1 733
Слагах го да спи настрани и го подпирах с една възглавница, за да не се обръща по гръб.

# 20
  • Мнения: 1 049
В Германия препоръчват всички само на гръб заради синдрома на внезапна смърт. Но пък както съм чувала от повечето си познати в БГ по-добре е на една страна за да не се задави ако повърне. Ти сама си прецени кое е най-доброто. Ако бебчето ти повръща много няма и питане, трябва да го слагаш настрани. Но е важно да сменяш страните. Много скоро като се научат да се обръщат сами спат както си искат.  Party Ние се наложи да спим още от раждането настрани, защото малката много повръщаше и се давеше ...   baby_neutral

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Слагах Тери да спи на една страна,като редувах ляво и дясно.Кое е правилно не знам,така ми казаха в родилното.

# 22
  • Мнения: 54
Настрани Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 3 406
Настрани.
По гръб ако върне, има опасност да аспирира обратно и да се задуши.

# 24
  • Мнения: 5 362
Колкото и да се опитвах да я слагам на една страна,винаги си спеше по гръб Grinning

# 25
  • Мнения: 667
На страни, защото ме беше страх да не върне като е по гръб и да се задави. Но синът ми след 1-ия месец успяваше да се настани по гръб.

# 26
  • Мнения: 1 155
Слагах дъщеря ми на страни, защото ме беше страх да не се задави. Мисля, че на страни е по безопасно.

# 27
  • Мнения: 479
Настрани и го въртях на ляво на дясно. Към 3-тия месец го оставих по гръб, а по корем още не му давам (незнам защо вътрешно чувство)
 на 7 месеца е бебчо

# 28
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Накъдето и да го сложех той си се извърташе накъдето му  е удобно.Мисля,че на страни е по-безопасно.

# 29
  • Мнения: 720
Настрани, като редувах страните. Като стана на месец и нещо той си се извърташе и заспиваше по гръб с главичката на една страна.

Общи условия

Активация на акаунт