Ново или старо строителство...

  • 14 329
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 897
Досега да бях се консултирала с такъв специалист, но не знам откъде да го изнамеря. Ако някой има идея - нека сподели.

От някоя проектантска фирма.Там има строителни инженери,които след огледа на място могат да преценят в какво състояние е сградата, където ще купувате жилище.
По темата-предпочитам новото строителство.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 272
След много гледане и четене във този форум купихме старо строителство.Илзезе ни 72 000 евро с ремонта за 96 квадрата ЕПК от 1989 година и    входа изобщо не е мирирзлив. Ако разполагах с парите които искат за ново и наистина качественно строителство , бих си построила къща.

# 32
# 33
  • София
  • Мнения: 607
И аз съм за ново. Вече 6 години живея в стара кооперация, само с пенсионери.......Не ми се говори за миризмите, влагата, хлебарките и т.н.
Купихме си апартамент - ново строителство преди 3 месеца. Като направим ремонта съм казала, че за 1 ден ще си стегнем багажа и ще се изнесем.

# 34
  • Мнения: 8 999
И аз съм за ново. Вече 6 години живея в стара кооперация, само с пенсионери.......Не ми се говори за миризмите, влагата, хлебарките и т.н.
Купихме си апартамент - ново строителство преди 3 месеца. Като направим ремонта съм казала, че за 1 ден ще си стегнем багажа и ще се изнесем.

При мен беше в обратен ред - купих си старо строителство, в кооперация, населена само с пенсионери и едвам изчаках да свърши ремонта, за да избягам от новото строителство, в което живяхме три години - уж тухла четворка, уж изолации, а беше студено, шумно и имаше хлебарки.
Сега съм доволна - бабките са страхотни, цари мир и спокойствие и тишина, хлебарки няма, защото входната такса включва и пръскане срещу гадините поне два пъти годишно.

# 35
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
И аз си задавам този въпрос. Харесали сме си едно жилище (монолитно), обаче е доста старо - на 50 години. Някой знае ли по принцип какъв срок на живот дават на монолитните жилища?
Монолитните жилища им се дава живот около 80год. , доколкото знам(от конструктор), но всичко зависи какво е "преживяла" сградата де

# 36
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Сори за спама, но какво значи "монолитно жилище"?
по въпроса - аз все пак предпочитам ново, макар че още си чакаме разрешението за ползване на нашето. Това май е основния минус - много бавят акт 16 на новите напоследък.

# 37
  • Мнения: 1 897
Монолитните жилища са тези,които са със стоманобетонна конструкция-носещи колони, шайби ,плочи и греди.При тях цялата конструкцията се изпълнява на мястото на строежа.При новото строителстео сградите са най-вече монолитни,но и при старото има доста такива сгради.
Панелените блокове например не са монолитни,а сглобяеми сгради.Там панелите се извозват от завода на стпоителната площадка и само се сглобяват на място.
Това е основната разлика.

Последна редакция: ср, 19 сеп 2007, 13:17 от Ulia

# 38
  • Мнения: 2 591
аз съм за старо, такива страхотии съм слушала за новото, че........... (в смисъл от патили си и от човек, инспектиращ строежите)

# 39
  • Мнения: 9 095
аз съм за старо, такива страхотии съм слушала за новото, че........... (в смисъл от патили си и от човек, инспектиращ строежите)

конкретно за В. Търново за новото такива легенди се носят, дето им протичат стените при първия дъжд и тн, но си мисля че това беше в началото на тези " хубави " кооперации, сега нещата далеч не са така, най- малкото пак си държа на моето че има фирми които не биха си позволили да си петнят името Peace

# 40
  • Инсбрук
  • Мнения: 591
Мисля, че ти питаш за две конкретни жилища, а не просто ново или старо строителство.От отговорите до тук виждаш, че всичко е много субективно, така че си отваряйте очите на четири и тогава избирайте.

# 41
  • Мнения: 187
Благодаря ви за отговорите, момичета  bouquet

# 42
  • Мнения: 1 277
И аз си задавам този въпрос. Харесали сме си едно жилище (монолитно), обаче е доста старо - на 50 години. Някой знае ли по принцип какъв срок на живот дават на монолитните жилища?
Монолитните жилища им се дава живот около 80год. , доколкото знам(от конструктор), но всичко зависи какво е "преживяла" сградата де

  Камамбер,    bouquet
А пък аз се надявах да е поне 100 г. животът на монолитчетата  Confused  , тъй като съм чувала, че панелките имат живот около 70-80 г.

# 43
  • Мнения: 1 897
Монолитните жилища имат дълговечност 100 години, а панелените-50.
Рразбира се след саниране срокът им на експлоатация може да се увеличи.

# 44
  • Мнения: 1 277
Монолитните жилища имат дълговечност 100 години, а панелените-50.
Рразбира се след саниране срокът им на експлоатация може да се увеличи.

Предполагам, че има значение и това, дали всички съседи отгоре и отдолу  ще санират- тогава ефектът би бил по-голям.

Общи условия

Активация на акаунт