Как да я приспивам в леглото?

  • 1 610
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • sf
  • Мнения: 10 144
каката до осмия месец на обяд я приспивах на ръце  doh един ден ми писна и я сложих в леглото. съдра се от рев. аз стоях до нея, де, пеех й нешо, потупвах я по дупето,а ма се дра бая. на другия ден пак така, а на третия си заспа сама. и повече нямахме проблеми.
за съжаление обаче- едно нещо ако работи при едно дете, не става при друго
късмет да откриеш вашия начин

# 31
  • Мнения: 753
как се храни вечер: кърмиш или АМ? Ако е с АМ даваш и шишето и излизаш от стаята...това е, така правя аз, ако е малко 'възбуден' оставам няколко минути, но той го интересува млякото в този момент и не му липсвам ако излезна

# 32
  • София
  • Мнения: 17 592
Може би да пробваш дълбока люлка? Не знам, моят бок е още мъничък и не проявява такива претенции - слава Богу - и дано не ги и придобие...

# 33
  • Мнения: 2 159
... в смисъл,че дори да и се спи много става, аз я слагам легнала,тя пак става,аз пак я слагам легнала ... така почти 1 час ,ако не и повече понякога  Laughing  и така като се измори се отказва да става , но не заспива веднага,лежи си и иска да съм над кошарата надвиснала ,хехехе:)) да ме вижда Simple Smile пея и "аз съм сънчо" или каквото приспивно се сетя ,  галя я по косичката и заспива Simple Smile ...
и ние сме така от както се изправя стана ад, но ако я оставя сама ще стои права и ще крещи, не мога да го търпя Blush

# 34
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
С шишето с млякото не ми се вярва, че ще успея да я присипвам, защото тя не може още сама да го държи. По принцип от храненето тя се успива малко или много. Освен да започна да я уча по-упорито да си държи шишето (ама то е на Д-р Браун, а те са дебели). А за по-дълбока люлка не съм мислила. Количката, в която я приспивам в момента е със зимен кош - от по-старите модели на Чико - те нямат и колани. Мога да сложа летния кош на тази количка, за да я връзвам, но той пък е много тесен - а тя си расте и наддава като за световно и мисля че няма да й е много удобно да спи през деня - пък тя обича да си спинка и по два часа до обяд и два-три часа след обяд си спи. На ръце бебка никога не е заспивала -  тя по-принцип е от може би малкото бебета, които не обичат много-много на ръце. С изключение на периода с коликите, когато много я носех, много у гушках и люшках, бебка предпочита да е или в шезлонга, или в кошарата или - на спалнята, където да си играе с играчките и да се търкаля и обръща, където й се иска.
Мисля, че ще пробвам да я науча да заспива в леглото като снощи, а ако не стане - винаги има количка.

# 35
  • Мнения: 2 587
Еднозначен отговор не може да има. Аз никога не съм приспивала моите деца - люшкане, гушкане, песнички, подрусване - нямало е такова нещо. Слагам в леглото и гася лампата. Дори и навън, в количката, не съм се разхождала, за да заспиват - просто си седях на пейката, а те заспиваха, когато им дойдеше моментът.

Абсолютно, и аз така Peace Не трябва изобщо да правиш подобни неща, защото свикне ли веднъж, после много трудно ще се отучи Rolling Eyes

Аз също не приспивам,моята майка обаче я приспива когато й я пратя за някой ден.

Да попитам, като сложите в леглото и загасите лампата, а то ревне какво правите?

Имали сме и такъв период.И ако седя да я приспивам тя заспива за около час и половина и през нощта започна да се буди да ме търси.Е то не си беше работа да стоя като наказана до леглото и по цяла нощ да търча от едната стая в другата.Затова процедирах по друг начин:слагах я и излизах,след секунди пак влизах като се правех че върша нещо,без да й говоря или да я закачам.Излизах и след минута влизах пак.Така по няколко пъти като увеличавам времето в което ме няма,докато заспи.Така свикна че мама е постоянно около нея и ако точно в момента в който се събуди я няма,то тя ще дойде след малко,и ако излиза от стаята-пак ще се върне.

# 36
  • Мнения: 1 745
Моята дъщеря е на 20 дни и от самото ни прибиране имаще колики и я люшкаме в леглото й ,за да заспи-иначе плаче.Сега взехме кошница за кола и вътре я ползваме за шезлонгче-и в него я люшкам,за да заспи.Вече май е свикнала.Сама няма да заспи в леглото й,сигурна съм,но не мога да я оставя да плаче...  Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 1 317
Ох, и аз искам да заспива сама в креватчето сииии!!
Обаче я свиканхме да заспива като я клатим на един шезлонг и после я местим там  Sad И то да ви кажа от зор стигнахме до тук, защото никога не е заспивала сама, освен като много малко бебе. И ние имаме вина, трябваше да я оставяме да пореве може би и да заспива сама, но сега според мен е късно. Тя се изправя и крещи хваната за решетките на леглото, как да я оставя така?! Та тя права няма никакъв шанс да заспи... и всъщност продължаваме да се клатим на шезлонга... до кога ли?!

Абсолютно същата ситуация е при нас! Вкъщи заспива само и единствено в шезлонга с клатене и люшкане. Опитвах на леглото при мен, в нейното легло, слагах я легнала и я потупвах по дупето и й пеех песнички, давам й шишето с млякото и излизам от стаята и настава вой и рев. Не мога да я оставя да плаче.
Сега като заспи даже си я вземам при нас на леглото, сигурно после ще си бия главата за това, ама какво да правя, хубаво ми е да я гушкам   Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 5 178
Пробвай да му даваш и шишето с млякото. То се отнася да яде и заспива. Сега вече и без мляко, ако не му се спи играе в кошарата и като реши че му е време прилягва и отнася плувката. Сложих го в 8:30 защото търкаше очите, а заспа чак в 9, и преди малко го завих
Вечер специално давам млякото, гася лампата и излизам. Никакви люлеения, никакви колички. Малък е още свиквай го сам, защото и на 2 години може да го люлееш

# 39
  • Мнения: 676
Мисля, че момента се изтърва с това люшкане, приспиване на ръце и други подобни - аз просто си го оставям в кошарата, загасям и го оставям, ако плаче му давам биберон, но никога не съм го приспивала на ръце.

# 40
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
И аз съм в същото положение и се притеснявам как ще я откажа от спането в количката. Само като я сложа в леглото и тя почва да пищи и се изправя.  Cry

# 41
  • Мнения: 1 672
моята дъщеря от както се е родила не иска да заспива сама.какво ли не съм опитвала - дори я оставях да си поплаче малко , дасе измори с надеждата че ще заспи но НЕ номера не става и до ден днешен се приспиваме само на ръце  Cry

# 42
  • Мнения: 1 029
Докато я кърмих заспиваше в нашето легло, след което я премествах в нейното. Когато спрях да я кърмя беше на 6 месеца и вече стана по-трудно припиването й и протестираше винаги, когато я слагам в леглото й. Опитвах с играчки, приспивни мелодийки, но не помагаше. Започнах да й давам шишето с млякото в леглото и така заспиваше и постепенно започна да заспива и без него като я оставах да поплаче малко. Но важното е да има създаден режим и да се слага по едно и също време, за да свикне.

Общи условия

Активация на акаунт